Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
20. máj 2010

ahoj Liv, kedy si bola na kontrole, tak to je super ze sa neotvaras, ze krcok drzi ako ma... len pekne dodrzuj kludovy rezim aj dalej...radsej len nech je to dobre... co dobre si dnes objednavas na obedik?

pepppe
20. máj 2010

lulu mnamky,mnamky,,,tak muz sa urcite potesi,,,,,ja sa chystam za chvilku do mesta,,,,sa mam aj s maminou strestnut,,ideme nieco kukuk babke,vsobotu ma oslavu,,,,tak treba daky dar

lulu4
20. máj 2010

pepppe. no citala som si na druhej teme ako si sa rozpisala 🙂 no ja mavam tiez take stavy ze sa mi nic ale vobec nic nechce... a nocnu koselu si budes kupovat aj s tymi otvormi na kojenie? ci obycajnu lebo neviem ktora je lepsia?
veru to sa potesi ale aj ja, sa tesim uz na ten obed, idem sa uz do toho pustit... tak babke nieco mile kupte aby sa potesila... co ma okruhle narodky, my sme mali okruhle zaciatkom maja 70tku dedkovu

gali
20. máj 2010

ahojte 🙂

test na cukor za nami, vysledky budem vediet sice az v stredu, ale to ma uz netrapi 😉 . Nebolo to take hrozne.

garonka
20. máj 2010

liv ah jaj no ale snaď bude všetko oki a nebudeš len ležať ale pekne ti tie tyždne ubiehaju
len nedavno si bola v 7tt dobre si pamätam 🙂
tobik haja v kočíku balkon otvoreny ale som prekvapena, že ťaha pekne
včera nas očkovali zvladol to v pohode ale ten plač ah jaj

lulu ahooooooooooj máme sa fajnr rastieme pekne i do albumu som šupla fotkyyyyyyy 🙂

lulu4
20. máj 2010

Gali no vidis a mas to za sebou 🙂 no mna to caka buduci piatok, tak som zvedava 😝

lulu4
20. máj 2010

Garonka jeeej tak to idem kuknut hned... a Tobika stale kojis ze? od kolkych mesiacov sa zacina davat mrkvicka a take, tusim az od nejakych 5tich ak sa nemylim? ale neviem... taketo pocasie asi nic moc, davas ho aspon na balkon na chvilu?

pepppe
20. máj 2010

lulu nooo mala vcera 70rokov,,tak okruhle 😀 nooo mam jednu nocnu koselu ta je na gombiky,,,starsiu si tiez berem z konbikmi a este by som chcela aspon jednu,,,,,asi tiez stymi gombikmi,vraj je to lepsie na kojenie,,,,,,tak treba nejaku kukuk, a uvidime,,no tak potom prajem aj bru chut

liv1
20. máj 2010

lulu ahoj 😉 . tak mne uz to dnes priniesli, objednala som si spagety carbonara a ovocne gulky so struhankou a cukrom. mnaaaaaam 😀 . aj ty varis dobrotku mnamky mnamky.
dnes som bola na tej kontrole. teraz az za 3 tyzdne. inak povedala mi ze mala ma dole hlavicku, ale vsak to sa este moze zmenit 100 krat, a ze mam nizko placentu 😠 . ze nie velmi, ale mam. nevies nahodou dokedy sa este moze zdvihnut?
viem ze to mala mirka, ale nepamatam sa ci sa v mojom tt este moze alebo nie.

lulu4
20. máj 2010

pepppe: takze aj vy mate v rodine okruhle, pekny vek... no ja mam jednu bez rukavov ale ma tiez asi 4 gombiky a druhu s rukavmi taku pod kolena tiez na gombiky a asi este tiez jednu bude treba, neviem... hlavne ze nejake mam 🙂
dakujem a ty si uz papala?

garonka
20. máj 2010

lulu no kojim stale a aj vodičku pijeme tak 40 ml denne
a prikrmovať asi budem ak skonči 5 mesiac to som zvedava či bude jesť 😀
keď sa mi nechce von do tej zimy a dažďa šupnem maleho na balkon a ak je vonku super tak sme cely deň v kočiariku

lulu4
20. máj 2010

liv: juuj tak to veru neviem to by som ta zavadzala... takze ju mas dole hlavickou no to je v tych nasich tyzdnoch este nie moc stastne, lepsie ked sa po 34 otocia hlavickou alebo po 30tt lebo takto uz skoro tlacia na krcok... moj je este zrejme stale ako v koliske lebo stale kopka na lavo alebo obcas robi take mexicke vlny v bruchu ze nechapem kde ma nohy, hlavu... ved som bola naposledy pred 3 tt na poradni a idem uz konecne buduci piatok...
ale aj ty si mala dobry obed, mnaam

lulu4
20. máj 2010

garonka: ten balkon je ozaj dobra vec, som rada ze aj my mame urcite to vyuzijem 😀 no to asi deti nemaju moc v laske mrkvicku, brokolicku a tak, ved uvidis, mozno mu to potom zachuti... ale je zlatunky na tych foto, ako tie deti vsetko objavuju, sleduju, musi to byt krasny pocit

liv1
20. máj 2010

gari kraaasnucky je malinky, uz je velikyyyy 😵
lulu to som nevedela ze to vadi ked je otocene babo takto skoro. tak ja ju viem otocit si myslim tak to aj urobim 😀 ale podla mna sa otocila v noci, lebo vecer ma tam nekopala.. resp. nehlavickovala 😀

garonka
20. máj 2010

lulu veru a užasny to pocit je ak sa na teba svoje dieťa usmieva, a nahlas sa smeje ja som uplne z maleho hotova
a fakt balkon je super vec, ak vonku prší kedykoľvek dam tam Tobiho a aj si medzitym robím čo treba ale dnes tu príde maminka tak nerobím nič len koníkujem 😝

garonka
20. máj 2010

liv veľky je a aj vanička je nam mala ešte tak mesiac a meníme kočík na šporťak 😕

pepppe
20. máj 2010

noo radsej si mylsim ze tri,keby sa uspinili 😉 vsak sa to zide,,aj keby sa nepouzili,,,,no ja som uz davno papala,,,lebo ked sa nudim tak len jem a jem a jem 😀

lulu4
20. máj 2010

Liv: tak neviem ci to nejako moc vadi ale moze ti hlavickou teda ak je otocena uz ako na porod dole hlavickou tlacit na ten krcok... ale ja nie som lekar... ved oni sa v nasich pripadoch este stale tocia lebo maju tam predsa este ake take miesto.. to potom v posledny mesiac to uz bude najhorsie... ved do 36 tt sa moze tusim este babo otocit ak nie je dole hlavickou este ma dovtedy sancu tu niekto pisal...

Garonka: veru rastie ti ako z vody, ale krasny chlapcek... tesim sa uz aj ja na tie chvile s malym... ved pamatas zaciatky ako si mi radila, ked som sem este nesmelo pisala ze ci som tehu a ze to este nemam potvrdene a o tehu priznakoch a ty si bola vzdy ochotna mi poradit a teraz ty si uz maminka a mna to o par mesiacikov caka tiez 😀
jaaj tak dnes ti bude heeej, to je dobre ze pride mamina, to urcite potesi a co inak svokra aj chodi k vam?

lulu4
20. máj 2010

peppe: mas pravdu ved tri sa nestratia to sa vynosi a jedna sa aj tak zaspini v porodke si myslim...
a kolko si uz pribrala ak to nie je tajne? ja od 4,5 do 5 kg sa mi to pohybuje hore dole, teraz som chodila v noci cikat ako besna tak som mala rano zase o pol kila menej, ja som praveze na ranajky zjedla len jednu detsku vyzivu a odvtedy nic.... no idem ja varit lebo to nestihnem kym mm pride 😀

garonka
20. máj 2010

lulu no lebo si mi k srdcu prirastla a tak som ti veľmi držala palčeky aby si bola tehu a sa to podarilo a rovno si mala najkrajší darček na Vianoce 😵 😵 😵
juj mamina je užasna Tobiho zbožňuje, nosí ho po rukach, prebaľuje ho maly jej i žaluje 😀
ježiš svokra? nechodí ma k nam ďaleko vieš? len 2 kilometre ma od nas a to je pre ňu ďaleko ale som rada, že ju vidím malo lebo k Tobimu sa nevie normalne ozvať, mňauka, a tak sa premazuje že dovidenia

gali
20. máj 2010

waw, gari, prave pozeram, ze maly uz 3 mesiace 😉 Ale to riadne leti...

pepppe
20. máj 2010

jaj lulu to si malicko pribrala 🙂 ja uz mam hadam vyse 15kil navyse,,,,velmi priberamm,,,raz viac ,raz menej,,,,,ale sladke mi chuti stale,co mam robit,ked mi chuti 🙂 hadam to po case vsetko zhodim,,,mylsim ze tych 20kil budem mat navyse ☹

lulu4
20. máj 2010

Luci: to bolo krasne ako si to napisala, aj ja som si ta velmi oblubila 🙂 ako vidim svokra sa nezmenila ale aj tak dobre, ako keby ti mala kazdy den robit nervy, radsej nech nepride a k dietatu by sa malo zevraj normalnym hlasom rozpravat nie takym maznavym... maminu mas super je dobre ze ju mas pri sebe ze moze dobehnut, to mi bude trosku chybat lebo ja tu zase pre zmenu budem mat len svokrusku ale je super... kedze ja mam rodinu od seba 180 km :(

liv1
20. máj 2010

gari a dobre pamatas 😀 . bola som vtedy v 7tt. no sranda... 🙂
to mas vtipne s tou svokrickou 😀
no idem babulky, mozno neskor prikvitnem . papaaa

gali
20. máj 2010

lulu, ja som pribrala asi tak isto - neviem to presne, lebo neviem kolko som vazila. Nemam doma vahu a u Dr. ma vazili az v 12 tt. Dnes som sa tam postavila na vahu a ze 55,9. Som sa smiala, ze ako Batovka... 🙂

tadotami
20. máj 2010

cafko baby 😀 ak to tu ide,co sa deje,porodil niekto,je niekto novy tehu? 😀 😀 😀

lenocka84
20. máj 2010

ahoj kocice
ako sa mi mate? rozbieha sa porodny boooom?? ci este nie?

tadotami
20. máj 2010

😀 lenka asi vsetky nakoniec predbehnem ja 😀 ani jednemu babovi sa nechce len to moje sa tlaci von a nie a nie zostat pekne v teplucku 😉

lulu4
20. máj 2010

baby no som ja normalna, rano som zjedla len jednu detsku vyzivu a az teraz idem obedovat, som konecne dovarila ale ani to nie som moc hladna ale aby maly nepovedal, ze ma zlu mamu tak mu idem nieco dat 😀

lulu4
20. máj 2010

Leni ako sa ma maly Patko? papa z prsnika alebo cez cievku mu to ide lepsie, inak som citala pekne ste pribrali, len tak dalej, krasne to dobieha, je to sikulka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre