Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zuzumajko
9. jún 2010

@tadotami no, to je hlavne a prvorade 🙂 a co tamarka? tesi sa na surodenca? 🙂

tadotami
9. jún 2010

@zuzumajko teraz uz ano ale na zaciatku ked sme jej povedali ze je to chlapec velmi plakala.a aj sa vyhrazala ze ak ho vyrodim tak uz nebudeme kamosky a ze ho bude tlct.no ale vtedy mi jej bolo tak luto.strasne plakala.ale plakala som aj ja celou cestou ked mi to dr povedal.velmi som chcela dievca.teraz to uz berieme v pohode.

gali
9. jún 2010

@elko69 gratulujem k babatku 🙂

liv1
9. jún 2010

caute babule ako mate? 😉

pettrunka
9. jún 2010

@liv1 ahoj dost teplo ale inak dobre

liv1
9. jún 2010

@pettrunka ako sme sa stazovali na to pocasie, a teraz odpadavame. 😅 juuuuuuuuuuuuuuuj ale brala by som takych 20 stupnov cele leto 😀

pettrunka
9. jún 2010

@liv1 no veru toto je uz moc teplo,sedim doma a ledva fucim ako sa ma babatko 😉

dobi382
9. jún 2010

ahojte mam problem som 14tttehotenstva chcela by som ist rodit na myjavu mam niekto tam neake skusenosti a aky tam je personal raz som tam lezala bola som ny kyretazi ale na gyne v porodnici to neviem papa kacenka

dobi382
9. jún 2010

caute baby ako teplo je aj vam dost a navyse ked sa poniektore tlacime s bruskommm fuuuu

lulu4
9. jún 2010

ahojte kinderka je tu vobec niekto?

maminakatka
9. jún 2010

@zuzumajko no podla kalendara pocatia ak marec tak dievcatko ,ak by to bol april i ked len zaciatok tak chlapcek 🙂

hmla
9. jún 2010

čaute baby,
dnes sme sa boli kúpať,do minuloročných plaviek som sa zmestila,takže pohoda 😀
ešte si dam sprchu a pôjdem pozrieť Modré z neba 🙂

lenocka84
9. jún 2010

ahojky kocky
ja tu dnes asi mumriem, totalne teplo, a to si viem povedat, teplo a tak, ale maly? ten je chudatko hotovy

hmla
9. jún 2010

práve som dopozerala modré z neba a ako pozerám,tu je mrtvo 😒 tak idem búvať,dobrú nocku 😔

ginger17
10. jún 2010

@tadotami a teraz sa ja citim ako teliatko. to po porode tak dlho sa krvaca? a este aj menzes dostanes? ja som si myslela, ze kym kojis nemenstruujes... no vidim ze informacne som v praveku, aj ked niekedy mam pocit, ze cim menej vies, tym menej mas stresov 😒

maminakatka
10. jún 2010

caute baby je tu niekto ? ci to len ja som ranne vtaca ? boooooze to bola noc ... 😠

jjana17
10. jún 2010

ahojte,,,

janinna11
10. jún 2010

Cavte kocky, ako sa mate? To je hrozne, tie teploty, aj vam je tak tazko??

janinna11
10. jún 2010

Kocky mozem sa vas opytat, ake st emali hodnoty BPD, FL a AC na USG v 30tt??

barbyes
10. jún 2010

ahoj, je tu niekto? ja by som sa chcela ísť tak kúpať 😵 😵 škoda, že sa to neodporúča ☹

natalia777
10. jún 2010

barbzey ale ved teraz sa uz mozes ist kupat veselo 🙂

lulu4
10. jún 2010

ahojte, dnes mi prisiel postou kolotoc nad postielku pre maleho, tak sa vytesujem, je nadherny a hra krasnu melodiu, malinky hned zacal kopkat, tak je spokojny s vyberom 😀 😀
o teple mi nic nehovorte, ja 12::30 prcham z domu a idem k zubarke a to ma caka 30 minutova cesta elektrickou v tomto teple, ked to prezijem vsetko budem rada a to mi ma vyplnat kanaliky zuba, zevraj to desne boli a este k tomu na hornom zube 🙄

lulu4
10. jún 2010

@barbyes no ja by som praveze nesla takto na poslednu chvilu este ta to tam chyti a co... len uz vydrz radsej... doma taku vlaznu sprchu a bude... a ozaj co tonic asi vazne nezabera ved ani u Jane to nic nespravilo

lulu4
10. jún 2010

@janinna11 ja som este na tom ultrazvuku co sa robi v 30tt nebola a pojdem az neskor ked budem v 32tt lebo ma objednali az na 30.6. najblizsie na poradnu a vtedy mi ho asi spravi... naposledy som mala poradnu 28.5. a to som bola aj na tych glukozovych testoch

barbyes
10. jún 2010

@lulu4 nič ☹ volala som s maminkou a tá ma vysmiala, že to by som ho musela vypiť v oveľa väčšom množstve, že je tam zanedbatelné množstvo toho chinínu. musela by som si dať vraj nejakú chinínovú tabletku aby to vyvolalo pôrod 😠 a ja som sa tak tešila 🙄
a mne ani nejde o to, že ma to tam chytí alebo niečo, nech chytí, ale aby som ešte na záver nechytila nejakú infenkciu, v tehu sme na to veľmi háklivé a ak by som tam niečo mala, mohla by som to pri pôrode preniesť na malinkú a to by ma dosť mrzelo 😒

lulu4
10. jún 2010

@barbyes no ved ja som si povedala ze sa nepojdem urcite cele leto kupat co uz... lebo nechcem tiez riskovat a ja som na taketo spolocne bazeny a vodne plochy tam zdola hakliva... takze sa mi neoplati riskovat...tiez nechcem malemu ublizit... a tebe sa to teraz takto v zavere uz absolutne neoplati... tak s tym tonicom je to sila teda... ale vidis aj tak by som sa ho bala napr. teraz dat lebo jeden nikdy nevie...
no ja mam dnes o program postarane, caka ma zubarka, sa jej tam za pol hodinu co budem v tom kresle asi uskvarim ako spekacik na razni 😀

barbyes
10. jún 2010

@janinna11 ja som mala hodnoty: BPD-80,8 a FL-58,8 , ale žiadne AC tu nevidím

maminakatka
10. jún 2010

baby som sa pytala gynekologa na kupanie ,samozrejme termalne vody vylucil,ale bazeny kde sa nezdrziava vela ludi v pohode ...existuje tampon prave na to urceny -na kupanie proti bakteriam ,cize ja urcite pojdem ,ale nie do aquaparku a pod ..

barbyes
10. jún 2010

@lulu4 tu zubárku Ti teda fakt nezávidím, ja sa ich bojím ako čert kríža a tiež mám zasa kaz, mám podozrenie až na 2, musím sa tam objednať len to už bude horšie lebo budem potrebovať aby išiel Vladko so mnou lebo pred pôrodom to už nestíham a s malinkou tam ísť 😒 len tie moje injekcie, ja zubárku bez injekcie nezvládam 😝
ja vôbec netuším čo dnes budem robiť. niekam by som išla,a le kam? a mám hroznú chuť na vyprážaný syr, ale s kým na neho pôjdem keď sú všetci v práci? ☹ to je hrozné

barbyes
10. jún 2010

@maminakatka bazén hej, ale v takomto počku sa mi žiada to jazero ☹ a môžeš si dať aj obyčajný tampón a na neho nakvapkaj pár kvapiek silicového oleja-olej zo zeleného čaju, kúpiš ho v lekárni. ja som si ho dala a išla som aj do termálneho na silvestra lebo sme išli do aquaparku a už som sa musela vzdať lyžovania ale vodu by som už nezvládla. a pomohlo, nechytila som nič 🙂 len je to na začiatku trošku nepríjemné, máš pocit akoby si si tam dala niečo mentolové, ale to po chvíľke prejde, má dezinfekčné účinky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre