Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andullinka
22. jún 2010

@liv1 ahojky, tak to je malinka uz poriadne velka. My sme boli dnes ultrazvuk a velkostou sme presne 30+1tt a mame 1500 gr. Prietoky mi nekontrolovali, tak mozno buduci tyzden na poradni...

liv1
22. jún 2010

@andullinka ahoj. no tak ja si prave nie som ista, lebo pred 4 dnami to bolo v podstate presne a teraz... tak neviem 😅
tak ked si zoberies uz minimalne polovicku standardnej vahy novorodenca maju tie nase deturence co je super 😀
ako sa mas a ako sa ti tehulkuje?

dugyna
22. jún 2010

@elko69 hej elko vyzera to tak ze hej 😉 aj my sa tesime 😉

dugyna
22. jún 2010

@liv1 moze mat inu velkots babatko..samozrejme treba rata ze aj za 4 dni babatko narastie..niektore rastu viac dajme tomu prvu cast mesiaca a ine v strede a niektore to vsetko odbednu koncom daneho mesiaca..cize je to rozdielne..dalej tam moze byt aj nejak odchylka pristroja...neviem ci ti to robila ta ista dr a na tom istom pristriji ak bol iny pristroj ina dr moze to nieco ale mininlane skreslit tiez a takisto aj poloha babatka troska ovplyvnuje...
nebud zenepokojena

mimi21mimi
22. jún 2010

@elko69 Ja mam ist este 12.7. zasa svojmu gynekologovi, tak potom ma asi posle..... a nemam zazmluvneneho doktora, takze asi tomu, kto tam bude... ani neviem ako to chodi...

mimi21mimi
22. jún 2010

@maminakatka nie nie nerobila mi nic...... ale chcela... len som ju upozornila, ze ak chyti vrtacku do ruky, tak jej tam porodim 😀

liv1
22. jún 2010

@dugyna dakujem moc dugy. ano robil to iny dr s inym pristrojom. inak kto vie ze co spravili tie 4 dni, vcera mi strasne tvrdlo brucho aj som mala pocit ze narastlo za 1 2 dni dost, tak kto vie. ale kazdopadne som kludnejsia 😵 dakujem...

liv1
22. jún 2010

@dugyna pockat. a ty uz mas dohodnuty termin?? teeeeda 😵

andullinka
22. jún 2010

@liv1 No to je zvlastne fakt, ze za 4 dni taky rozdiel vo velkosti ti povedali 😅 Ale ako pise dugyna, netreba sa znepokojovat, urcite je vsetko v najlepsom poriadku. Lepsie ked je vacsia ako keby bola mensia.... Hej, no polovicu porodnej vahy uz mame, este nabrat druhu polovicu za tieto 2 mesiace 😉
Ja sa zajtra chystam posledny krat do prace, tak uz sa neviem dockat ako mi zacne materska... uz fakt nevladzem v tej praci sediet 8-9 hodin denne 😒

mimi21mimi
22. jún 2010

@andullinka to uz ides na MD? Ja mam vypisanu az od 30.6.

andullinka
22. jún 2010

@mimi21mimi hej, no idem na tu skorsiu , v 32tt a mam este nejaku dovolenku predtym... Ked si predstavim ze by som mala este 4 tyzdne chodit do prace, tak to si ani neviem predstavit 😒

tadotami
22. jún 2010

ahojte dievcata.co je tu nove?je tu vobec niekto?

gali
22. jún 2010

ahojte, dievcata 🙂

kormelia11
22. jún 2010

ahojte....mala by som na vas otazku ak je niekto napojeny a je ochotny mi poradit tak mi napiste postu...🙂

elko69
22. jún 2010

@hmla neboj za chvilu budes mat tie mile povinnosti aj ty 😉

elko69
22. jún 2010

@dugyna no super tak sa potom tesime na infosky a na fotky 🙂

elko69
22. jún 2010

@mimi21mimi no si tam zavolas iba a povies termi porodu a oni ta objednaju na poradnu a kto bude mat sluzbu ta vybavi...

gali
22. jún 2010

@elko69 ahojky, ako sa mate? 🙂

mimma17
22. jún 2010

ahojte kocky viem ze toto je tema pre tehotne ale chcem sa opytat...je mozne toto co sa mi stalo?dva dni pred menstruaciou som si spravila test(snazime sa uz od januara intenzivne)a ukazala sa jemnulilinka ruzovucka ciarka oci mi vystrelili tak som bezala do lekarne a kupila dalsie 4 a na vsetkych boli ruzovkaste ciarky na niektorych boli trosku slabsie a na niektorych silnejsie ale take ze som fakt musela ostrit zrak...no a nakoniec som dostala menzes...tak som ostala strasne smutna prve dva dni som mala normalny pre mna menzes silny dnes je to treti den a uz ako keby koncil a si vravim ze si spravim este test ten co mi ostal a stale je tam slabucka ruzova ciarka ale vobec nezosilnena neni chyba v testoch ja uz som fakt asi na hlavu....dik za odpovede

dugyna
22. jún 2010

@liv1 moze v klude byt ze ti aj vyskocilo za 1-2 dni takze v pohodke bud kludna 😉 a neni zac

dugyna
22. jún 2010

@liv1 hej na buduci tyzden 😉

dugyna
22. jún 2010

@elko69 jasne budu 😉 manzel je zauceny 😉

dugyna
22. jún 2010

@mimma17 mima je to mozne..niektore zeny zvyknu spinit aj pocas tehu...vtedy sa nasadzuju lieky..ale takisto by mohlo ist o neudrzanie oplodneneho vajicka a ten test co ti vysiel teraz pozitivny este preto ze sa vylucovalo zbytok HCG hormonu...ale takisto moze ist o tehotenstvo a krvacanie spojene s nedostatocnou tvorbou hormonov a vzniklo pritom krvacanie...cize takto sa ti tazko k tomu vyjadrit odporucam ti zajtra ist navstivist svojho gynekologa povedsat mu co sa stalo a teda necha ta vysetri a odoberie krv..a pozrie sonom...a povie ti co teda..mozno bude treba predpisat nejake lieky

maminakatka
22. jún 2010

@mimi21mimi 😀 si jej dala teda tej zubarke 🙂

elko69
22. jún 2010

@gali dakujem dobre zatial sa spoznavame a szivame 🙂

elko69
22. jún 2010

@dugyna aha takze poda infosky on??

dugyna
22. jún 2010

@elko69 hej mm poda infosky 😉

elko69
22. jún 2010

@dugyna ok dobre to mas zariadene 😀

mimma17
22. jún 2010

dugyna----dakujem za odpoved ale ja nespinim ja som prve dva dni mala uplne beznu menstruaciu dost silnu ziadne spinenie ale dnes 3 den cyklu akosi prestavam menstruovat pritom mavam menzes tak 5 dni....keby len spinim uz si aj myslim ze to vyslo lebo som pocula ze vela kockam to tak prebiehalo.....skor si myslim ze ide o to neudrzanie oplodneneho vajicka uz som to tak asi mala pred dvoma mesiaci tiez testy pozitivne potom menzes ale klasicky 5 dni a po menzese test negativny a pritom som brala uz aj clostelbegyt aj duphaston na udrzanie....asi tehotna nebudem hmmmm... ☹ podla mna inak by ten test bol uz o nieco silnejsi a nie rovnaka slabulinka ciarocka dalsi mesiac sklamania fnuk

moniciak
22. jún 2010

@mimma17 podla mna si mala mimomaternicove... 😖 ale prepac ak si to uz spomenula ale bola si vobec u lekara???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre