Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

drzkosa
26. júl 2010

@maminakatka tesim sa ze to budes mat za sebou neboj budem na teba intenzivne mysliet :-!!!

maminakatka
26. júl 2010

@drzkosa dakujem velmi pekne ,.....som asi ako mala ,aj sa tesim ,ale aj bojim ....do kelu

drzkosa
26. júl 2010

@maminakatka nie v pohode ... viem ze to musi byt pekny sok pre teba ale uvidis dobre bude ale hned sa aj ozvi....

maminakatka
26. júl 2010

@drzkosa jasnedam vediet a ak nebudem vediet ja ,co prvy den nehrozi ,kedze budem 24 hodin len lezat ...tak da vediet ten moj ....poviem nech napise sem na konika 🙂

mimi21mimi
26. júl 2010

@maminakatka V piatok? Aaaaaz? tak teraz neviem, ci je to pre teba dobre alebo zle.... a co inak hovoril dr na poradni?

mimi21mimi
26. júl 2010

@lulu4 Noo asi hej, ked som sa spytala, preco tak neskoro, tak mi povedali, ze oni tak vraj objednavaju.... hlavne ze od 36tt sa ma chodit kazdy tyzden a vtedy n aposledy som bola u svojho doktora.... tak ale pokial nema clovek zaplateneho svojho dr. tak si nepomoze a fakt nie je mozne vyhadzovat teraz 250 euro za doktora k porodu, kt. je tam aj tak len na konci chvilu.

lulu4
26. júl 2010

@mimi21mimi to ano ale maju divny pristup u vas v nemocke,ze sa aj neboja ze tehulke sa moze nieco stat.ved ti potom napisem ked tam budem ja volat,na kedy ma objednaju ale co viem od bab zMK Kramare nenechavaju dlho cakat,ze objednaju.ja si nejdem tiez zazmluv.je to kopec penazi

lulu4
26. júl 2010

@maminakatka tak uz vies kedy uvidis Samka,na nieco je ten cisarak fakt dobry,vies kedy to pride.a zmiesane pocity su na mieste,budem na teba mysliet.dobre to dopadne uvidis.a preco to nedali skor ako v piat.?

lulu4
26. júl 2010

@drzkosa ahoj uz mas vysledky tripple testov?a nevies nic o zuzumajko?ako dopadla po amnio?

mirka12011
26. júl 2010

baby ako zuzumajko dopadla?
ako sa mate?
mame nove babatko?

mirka12011
26. júl 2010

@maminakatka neboj sa cisarak je v pohode a budes mat drobca pri sebe....

mirka12011
26. júl 2010

@lulu4 ako sa mas? vsetko ok? poradna bola?

mimi21mimi
26. júl 2010

@lulu4 ja som si len minuly tyzden vsimla, ze mi vlastne nepovedali, o kolkej mam prist, tak som z toho trosku mimo, ale asi pojdem rano na osmu.... alebo rovno na prijem este predtym najradsej 😀

mimi21mimi
26. júl 2010

@mirka12011 ahoj... zuzumajko tu odvtedy ani nebola a babo nie je nove ziadne... teda jjana17 uz ma, ale to si asi pocula 😀

lulu4
26. júl 2010

@mirka12011 ahoj Miri,mate opat krasnu fotku s Timcou.ale to bezi ako ti krasne rastie.poslednu poradnu mam u svojej zajtra,napisem co nove.potom uz budem chodit do nemocky.okrem puchnutia clenkov a najnovsie drobnych vyrazok okolo prstov a na zapastiach sa to da.tak malemu sa uz ziadna poloha nepaci,ked ideme spinkat ale koniec tehu je uz taky,vydrzime,veĺmi sa uz tesim.

maminakatka
26. júl 2010

@mimi21mimi no v piatok ,lebo tam bude vraj s primarom ......bojim sa dost ...a inak vsetko o.k

maminakatka
26. júl 2010

@lulu4 asi maju toho vela preto ,lebo ked otvoril kalendar mal tam toho dost ...a vies aj dovolenky su teraz ...tak asi ja preto ..nevadi nech je to uz za nami

maminakatka
26. júl 2010

@mirka12011 dakujem za povzbudenie 😉

mirka12011
26. júl 2010

@mimi21mimi nevedela som o jjane tak gratulujem jejejej no super
teraz po maminakatka si uz ty na rade?

@lulu4 no mas to uz za par vydrzis tie clenky ach jaj viem co je to a vyrazky sa stratie juj a ze nevies ako hajkat to je normalne babatku sa uz nic nepaci asi najlepsie by sa spalo po stojacky 😝 to by sa im pacilo no nam asi nie 😀
my sme dnes sa konecne vykakali po 4dnoch ste mali vydiet tu kaku 😅

@maminakatka nz bude dobre uz odpocitavas hodiny? 😀 nemysli nato ze ta caka porod len nato ze budes mat miminko pri sebe 😉

lulu4
26. júl 2010

@mirka12011 nooo tak to musela byt riadna kakina po tolkych dnoch ta aj okakala alebo si sa stihla uhnut 🙂 a aj bola mrzuta vtedy ked nemohla kakat bolelo ju brusko? inak ako mliecka mas stale dost nemusis dokrmovat?
veru veru babatkam by sa pacilo keby ich mamicky spali po stojacky ale to nejde 🙂 tak si bude ten moj huncut este musiet pockat par tyzdnov... ale uz sa to krati... ved to s tymi opuchmi clenkov nie som sama... to ma vela tehuliek to mi sama dokina povedala... ved uvidime co zajtra na poradni radsej jej tie vyrazky spomeniem ak by mi brala krv ci to nahodou nie je spolocne nieco s pecenou, co dufam ze nie... radsej na to ani nemyslim...
Inak co sa tyka Jjany 17 tak mala mat chlapceka a narodila sa jej mala Laura, takze to muselo byt dobre prekvapko, este su v nemocke mala ma zevraj nabeh na zltacku tak uvidia kedy ich pustia.... ale su inak oki... ved ked pride tak nam sem urcite napise...

mirka12011
26. júl 2010

@lulu4 no teda ma dievcatko to teda riadne sokovana musela byt ale hlavna vec ze su zdrave
nebolelo timku brusko ono kojene deti mozu nekakat aj 7dni volala som dnes do pediatricky a povedala ze je to normalne u kojenych deticiek ona prdkala aj makke brusko mala len kakat sa jej nechcelo resp travilo jej dobre ze nemusela kakat....
no spytaj sa radsej na tie vyrazku a budu ti robit aj sono?

lulu4
26. júl 2010

@mirka12011 no to nam spominala lekarka na skoleni ze kojene deticky nemusia viac dni kakat... hlavne ze to uz zo seba dostala malinka 😀 to je dobre ze ju nebolelo brusko lebo ked tu citam o tych kolikach niektorych deticiek to je trapenie nie len pre babo ale aj pre maminky....
no veru Janka musela byt urcite sokovana ale tak milo, ved zdrave dieta je velky dar a je jedno ake pohlavie... ale tak v dnesnej dobe ked robia same sona, to ozaj cloveka zaskoci....
no ona mi na kazdej poradni robi sono takze mi ho bude aj zajtra robit.. som zvedava kolko uz budeme vazit...
a zajtra mi ma prvy krat robit aj CTG monitor, som ani nevedela ze to ma moja dokyna v ambulancii...

mirka12011
26. júl 2010

@lulu4 daj vediet ako ste dopadli a drzim palceky....

mimi21mimi
26. júl 2010

@mirka12011 hej hej myslim, ze uz nalsedujem ja.... tak ale keby sme ju predbehli, nebola by som proti 😀

mimi21mimi
26. júl 2010

@maminakatka a mm pustia za tebou potom, alebo ako to je pri sekcii?

maminakatka
26. júl 2010

@mimi21mimi no 24 hodin nie ,ale potom budem mat sukromnu izbu a tam smie byt so mnou ,ale inak budem ozaj tych 24 hodin sama

liv1
26. júl 2010

caute baby, tak vas tu obcas citam, vidim ze vsetko ok tak super. Janke moc gratulujem k Laure. Inak s tou sukromnou izbou, ak sa nahodou bavite o kramaroch tu uz pol roka nefunguje to ze moze byt manzel na izbe. Aj ked je tam baba uplne sama☹. Ja som to velmi chcela, ale ze vraj niekto tak priniesol nejaku infekciu a tak to zrusili. A inak ako tu prerabaju to novorodenecke je menej izieb nadstandard, a pritom stale vela porodov. Lepsie tu rodit az po buducom tyzdni 🙂. Tak som sa rozpisala, majte sa krasne tehulky aj mamicky uz sa tesim ako sa k vam zase pridam..

mimi21mimi
26. júl 2010

@maminakatka sukromna izba je to iste ako nadstandart?

mimi21mimi
26. júl 2010

@liv1 ahojky.... ty si bola v nemocnici vsak? ako je?

tadotami
27. júl 2010

@maminakatka tak to som mala ja asi ozaj stastie ze mi povedali ze si ho mozem zavolat aj na pooperacne.ale to sa ma aj opytali ci bol pri prvom porode ze keby tam aj niekto prisiel rodit aby naspanikaril.pri prvom bol tak tam mohol ist.a dokonca ked prisli s tamarku za mnou na 6stonedelie mohli sme ist aj von.nasla som si tam kamosku ktora mi na pol hodku pozrela na maleho a ja som sa im mohla venovat.inak ta baba ma 40 doma ma uz dospele deti a teraz ma maleho matka.volame si a tento tyzden nas pride pozriet domov.strasne zlata baba.
@mimi21mimi tu je to tak ze na izbu za 22eur ocino nemoze-mas tam len vlastnu sprchu a vecko a telku a chladnicku.no a si sama.ked si na izbe za 35eur tak tam moze byt aj ocino a jedlo ti na izbu nosia a opytaju sa ta ci ti"mozu" dat babinko na izbu.na obycajnej ta este aj zdrbu a donesu ti ho tak ze pani ta a ta ideme kojit lebo tento zly neposlusny chlapec je nespokojny.bola somnou na izbe prvorodicka ktora jednoducho nepochopila ako ma spravne kojit a ked sa na to pytala tak jej odvrkli ze tam maju kopu roboty a vela deticiek tak jej medzi dverami len povedala ze babo si musi chytit cely dvorec.pomoc jak svina.vsetky sestricky boli fajn len novorodenecke na mamicky srali.ale 6stonedelove sesticky boli vazne perfektne.mile a stale chodili ci je vsetko ok ci nemame bolesti atd.dost som ich aj z krajcirstva poznala a dost ich aj od nas tam bolo co poznali mojho mm alebo svokra.ked tak nad tym rozmyslam mozno boli take aj preto ze som moc od nich nechcela.citila som sa fajn a nic som nepotrebovala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre