Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janinna11
2. aug 2010

@lulu4 ahoj Lulu, no ja som zo zaciatku nasho Drobceka volala Lukasko, ale teraz ho volam Drobček, alebo Pokladik 😉 Aj ja som sama zvedava, ake nakoniec dame meno tomu nasmu Slniecku 🙂 No pediatra este nemam vybaveneho, ale vybrateho uz ano, teda ak nas vezme, poradnu mam buduci tyzden - 10.08. tak asi z poradne zbehnem aj k pediatrovi, ci nas vezme... Hlavne dufam, ze nam uz doktor neplanuje termin porodu a Drobcek to pekne dodrzi a nebude vystrajat, ze chce ist vonku skor..., aby sme to pekne do ZH stihli s predstihom a v klude. Prave pozeram v e-shope odsavacky, idem si prave nejaku objednat, lebo nemam, ty mas??

happy8051
2. aug 2010

caute babue, ako sa mate? my ideme zajtra na 4D, dufam, ze bude Natalka spolupracovat 🙂

mimi21mimi
2. aug 2010

Ja tiez nasu nevolam menom.... nastastie 😀 by si musela zvykat uz na stvrte meno... chudatko....
volam ju jednoducho babo alebo krpata, ked moc vyvadza 🙂
podla 4D by som mala mat v stredu termin.... podla mojho gynekologa az na tu dalsiu stredu, tak dufam ze sa trafi ten prvy doktor :D

maminakatka
3. aug 2010

caute baby ja len kukuk 🙂 konecne sme doma aj s drobcekom ,dakujem za blahozelania 🙂 je nove babo ??? mimi este nic ? nevesta este v brusku ? 🙂

tadotami
3. aug 2010

@maminakatka ahoj.ako sa mas a citis?samko je nadherny.zelam mu veeeeeeeeelmi veeeeeeeela zdravia,lasky a stastia.nech svojim rodicom robi len radost.a ako prebehol porod?bolo to ine ako som ti hovorila?mala si velke bolesti?

mimi21mimi
3. aug 2010

@maminakatka Ahojky.... tak ako si to prezila? 🙂 Vsetko v poriadku?
Veru veru mala este nevysla von....
Zelam skore zotavenie 🙂

mimi21mimi
3. aug 2010

@happy8051 ahoj... ako dopadlo to 4D?

00matula
3. aug 2010

ahojte babulky, tak ma dnes poslali domov, vraj budem teraz chodit kazde 2 dni do poradne a ked nic, tak vyvolavacka...krpatej sa nejak nechce von 🙂)) ozaj, toto ste uz citali? http://www.cas.sk/clanok/175703/takto-motivuju-...

happy8051
3. aug 2010

@mimi21mimi ahoj Mirka, mam termin az 17:30 takze este neviem ale som zvedavaaa uz velmi 🙂

mimi21mimi
3. aug 2010

@happy8051 my sme boli tiez az o siestej vecer a som v ten den nevedela obsediet, pretoze my sme nevedeli dovtedy ci to bude chlapcek alebo dievcatko. 🙂 Ty ides tusim v tom poslednom moznom tt.... u nas robia ten 4D len do 30tt

mimi21mimi
3. aug 2010

@00matula Tak to mas fajn, ze ta tam nenechali lezat, lebo niektore baby tam nechavaju, ked neporodia v termine.... ale neviem podla coho....

no pekne s tym prispevkom... dufam, ze ho nezrusia hned.... ☹

happy8051
3. aug 2010

@mimi21mimi ano idem na poslednu chvilu dokelu.... ale ide mi hlavne o to aby doki pozrel ci je mala ok... nech ju pomeria a tak... inak mi je jedno co budem vidiet, ked uz viem ze je to dievcatko... jooooj dufam, ze bude dobre otocenaaa

mimi21mimi
3. aug 2010

@happy8051 ale neboj... pripadne trochu postucha brusko, ako mne 🙂 Lebo nechcela ukazat tvaricku... ale my sme boli este v 21tt... inak kolko platis za ten ultrazvuk?

happy8051
3. aug 2010

@mimi21mimi uvidime, ako bude spolupracovat 🙂 u tohto lekara su na vyber rozne baliky, podla mnozstva fotiek a videa, najdrahsi balik stoji 65 EUR ta si kolko platila?

mimi21mimi
3. aug 2010

@happy8051 tusim 40 euro.... bolo tam DVD a k tomu 8 alebo 10 fotiek.... tento lekar mal jednu sumu stanovenu.

00matula
3. aug 2010

@mimi21mimi oni mozno nechavaju take co uz maju priznaky porodu..ja som zrejme od minuleho tyzdna stale rovnako na tom...ved lekar mi pred tyzdnom povedal ze som otvorena na tesny prst a teraz doktorka,ze som na volny prst..ale ona ma tensie prsty..ale bola som tentokrat nadmieru spokojna, dokonca som ani nekrvacala 🙂
No s tym prispevkom ak to prejde by to malo byt od noveho roku, ale ak to prejde tak momentalny moj nazor na nasu sucasnu zlepenkovu vladu bude o to horsi, to uz taky vyraz ani neexistuje. Normalne mi ostalo do placu, ked som to precitala...

00matula
3. aug 2010

@mimi21mimi a co ty? ako sa mas? ako sa citis ?

mimi21mimi
3. aug 2010

@00matula Ja mam poradnu az zajtra, tak uvidime, co mi povedia, ale zatial sa necitim tak, ze by som uz mala ist ☹
Inak co sa tyka prispevku, presne toho som sa obavala po volbach, ze sa stane.... no snad nie.... uvidime....

U akej lekarky si bola?

00matula
3. aug 2010

@mimi21mimi no viem, ze mas den po mne..dnes tam bola velmi mila mlada doktorka-Havlikova, dokonca som ani nekrvacala...ale dost dlho sme cakali.. Uvidis, ze sa este v nemocke stretneme 🙂 budeme narovnako rodit 😀
No s tym prispevkom je to na dve veci, uvidime..a to som chcela este tak asi o 2 roky dalsie dieta..no teraz neviem..🙂)

mimi21mimi
3. aug 2010

@00matula tu doktorku som mala aj ja minuly tyzden... ta bola naozaj mila... ale ako to m yslis, ze si ani nekrvacala? Co krvacas pri prehliadke?
Sranda by bola, keby sme sa stretli rovno na vzdycharni 😀

00matula
3. aug 2010

@mimi21mimi dufam, ze zajtra budes mat niekoho tiez mileho 🙂 no ja som po prvej poradni v nemocke zacala krvacat cestou domov a pri druhej som citila ze to tecie este som lezala na koze...a teraz nic..🙂
No tak to by bola ozaj sranda 🙂 by sme sa mohli stavit ktorej mala pride na svet skor 🙂 Ale ja si neviem preco myslim, ze to nakoniec bude cisarak...

mimi21mimi
3. aug 2010

@00matula ale mas ju otocenu hlavickou dolu?
Kolko ti vraveli vahu babatka?
Ja som si myslela, ze ked krvacas tak uz musis ist do porodnice.... asi to mam nejake pomylene.

00matula
3. aug 2010

ja mam malu otocenu uz davno, uz nejak v 7 mesiaci, len sa vrti ze je raz chrbatikom opreta o brusko a raz nozickami ...🙂 Vahu mi vravela ze ma 3500g ale aj tak viem ze je tam nejaka odchylka...ale ma vraj dlhe nohy, co neviem po kom bude mat 🙂
Inak ak nekrvacas spontanne, tak netreba ist do nemocky, toto krvacanie zapricini lekar, ked kontroluje krcok maternice..ten je uz na konci tehotenstva makky a prekrveny..ale nekrvacas dlho, vacsinu je to do vecera ok..ty si nekrvacala ?

mimi21mimi
3. aug 2010

@00matula nie nie.... pri tychto vysetreniach vobec.... na zaciatku som mala problemy s krvacanim, ale trosku ine, vtedy som tyzden lezala na rizikovom....
Minule ked som bola na poradni, tak tam boli aj medici.... teraz si ich tam mala?

00matula
3. aug 2010

@mimi21mimi hej, spominala si tych medikov...ee,ani teraz tam neboli..A to si krvacala na zaciatku tehu? Ci neskor? Aj ti povedali preco si krvacala?

mimi21mimi
3. aug 2010

@00matula krvacala som este niekedy okolo 6tt .... jeden doktor mi povedal, ze to sa musim vycistit - to ma dostalo a hned som brala kartu.... potom ma poslali do nemocky, ze plodovy vak je slaby a mozno sa babo neudrzi....
A po tyzdni v nemocke mi povedal jeden doktor, ze plod je mrtvy - ale nesla som na kyret, ale este na jednu kontrolu k svojmu novemu doktorovi o dva dni - a uz jej bilo srdiecko nastastie!
Odvtedy je chvalabohu s malou vsetko v poriadku.

00matula
3. aug 2010

@mimi21mimi uuf..ty kks, no to mam dost, normalne...Potom doveruj lekarom!!! Taketo soky!!! 😢 Si si teda prezila svoje...este ze si zmenila lekara..Tak ma tesi, ze si sa rozhodla spravne o cochvilka budes mat malicku pri sebe...ako si to zvladla??? na dnes to tu vypinam, tak ti drzime prstiky na zajtra a daj vediet ako si dopadla. pa

mimi21mimi
3. aug 2010

@00matula noo ked clovek musi tak to zvladne... ja som proste verila, ze je v poriadku.... aj ked ten strach tam samozrejme bol.
Tak zajtra sa ozvem, uz som zvedava, co mi povedia. Dobru noc 🙂

00matula
3. aug 2010

@mimi21mimi Tak super, ze ta to nejak nezlomilo. Oki, zajtra...drz sa a dobruu 🙂

happy8051
3. aug 2010

4D bolo supeeeeer mam v albume par fotiek

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre