Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

pepi_petra
7. okt 2010

Ahojte koceny....tak ja som vcera nevydrzala a dala som si hranolky a to ste mali vidiet....este dnes som stoho vracania rozhadzana.Ale inak,ked som jedla lahke jedla a pravidelne.Kazde 2 hodinky nieco.Nesmiem sa nechat vyhladovat inak mam pocit ze mi zaludok vybuchne.Pride na mna slabost na odpadnutie.Takze u mna plati,stale mat nieco po ruke do zaludka.Piskoty,ovocie,zelenina.Nic smazene.To je pre mna zaklad.Ale vcerajsia chut na hranolceky... 😠 uz nikdy viac....tak sa drzte babulky.

matulka616
7. okt 2010

@alena24 hehehe presne viem o com hovoris, ja som napriklad prestala použivať aj parfum, lebo mi z neho bolo zle a avivaz do pradla?? no hotova pohroma 🙂 Teraz som na zaciatku piateho mesiaca a uz sa tesim, na ultrazvuk ze uvidim co to bude 🙂

marketka3005
7. okt 2010

@matulka616 ahoj ja so v 28 tyzdni a este vobec neviem co to bude,ale mam take tusenie ze dievcatko...mne vzdy prislo zle ked som vosla do kuchyne a citila som tam vsetko mozne

monulik0209
7. okt 2010

@kikinkka no ved preto sme to aj mi tak riesili cez net,je to ovela vyhodnejsie a mozes si porovnat aj ceny.....No ja idem zajtra na poradnu,tak dufam ze mi doktorka nepovie ze malej narastol pipik:O)))))Lebo dost veci mam ruzovych pre malicku....a kedy ides ty na poradnu???

tadotami
7. okt 2010

ezisi sak tu uz pomaly nepoznam nikoho.dievcata ale nejako to tu zaspava.naaa sak my sme tu boli furt. 😀 rychlo sa polepsite. 😀

lennka001
7. okt 2010

Caute babenky az teraz som sa dostala k PC.Takze robila som si testik - pozitivny a bola som u lekara a teho mi potvrdil 😀 straaasne sa tesime. Aj fotecku mi uz dal 😀

fleuerette
7. okt 2010

Ahojte kočky, tak som niekoľko týždňov prechádzala stránky na modrom koníku, niečo pozrela v témach o ovulke, niečo o problémoch z otehotnením, le bo po poslednom vyšetrení u gyndoša nebol veľmi optimistický.................. no a po všerajšku som zaparkovala tu 😀 😀 .
V utorok som si ani neviem prečo, spravila a test a bol pozitívny, tak som hneĎ zbehla na gyndu no a včera volala sestrička aby si so mnou dohodla prvé vyšetrenia.
Tak sa stráááášne teším.

monulik0209
7. okt 2010

@lennka001 Gratulujeeeem!!!! tak vitaj medzi nami tehotnymi,nech ste zdravucky a nech je vsetko tak ako ma byt.Drzim palceky!!!!!

kikinkka
8. okt 2010

@monulik0209 no ja idem na poradnu až 19 ale ona nerobí sono. To musím ísť k druhému doktorovy ale tam na pošle až v 30 týždni tak sa ešte načakám. No neboj sa určite ti nepovie že mu narástol pipík.xixi

kikinkka
8. okt 2010

@lennka001 jéé teším sa stebou. No a bála si sa. No tak bude s teba mamička gratulujem.

grenka
8. okt 2010

caute prvorodicky pozeram a citam o vasich nevolnostiach,ja mozem roman z toho napisat 😀 som rada ze to mam za sebou 🙂 a od 5 mesiaca si uzivam tehulkovanie 😉 a hlavne to obdaruvanie kopancekov 🙂 aspon viem ze je zivucky...

mirka12011
8. okt 2010

nevolnosti som si uzila babky do konca tehulkovania....infuzie a pokoj na lozku som mala tak viem co je to rozpravat sa 20x denne zo zachodom.... 😖

matulka616
8. okt 2010

@marketka3005 Ahoj, a preco este nevies?? Nebolo vidiet na ultrazvuku, alebo sa babo nechcelo ukazat 🙂 ?

monulik0209
8. okt 2010

@kikinkka aha,no ja mam diktorku a ta mi robi sono pri kazdej poradni,to dnesne dopadlo perfektne,mala je zdrava a nic jej nechyba......na buduci tyzden ma objednali na testy na cukrovku,uz si ich absolvovala????

kikinkka
8. okt 2010

@monulik0209 no viem že niektorý doktory majú ri sebe sono a je to lepšie. No hej absolvovala som už tehotenskú cukrovku a dopadlo to veľmi dobre. Všetko je v poriadku. Tak to som rada že malinká sa ti držká. a kolko meria?

monulik0209
8. okt 2010

@kikinkka no to veru neviem,ani ma nenapadlo sa opytat,taka som bola natesena,ze ju znova vidim na sone:O))) A ten test(cukrovku),to ti brali len krv???? alebo robili aj ine vysetrenia????

happy12
8. okt 2010

Ahojte babenky.....aj ja, aj ja, aj ja budem mamina!!!!!! Tak velmi sa tesim, 4 roky sme sa pokusali o babenko a konecne nam to vyslo, je to uplne super. Mali sme ultrazvuk a babenko vyzera uzasne......vsetkym vam drzim palceky a tesim sa s vami 🙂

marketka3005
8. okt 2010

@matulka616 nechcelo sa ukazat, stale sa len prevracalo a nedalo sa zistit

monulik0209
8. okt 2010

@happy12 gratulujem k pozitivnej sprave,nech ste zdravucky!!!!

fleuerette
9. okt 2010

Kočky, ako tak čítam, máte už pár mesiacov za sebou. Chcem sa opýtať, bolo vám tak divne už od samého začiatku? Ja som mala tento týždeň dostať MS, neprišli 😀 , dva dni mi bolo ako keby mali, bolelo ma brucho a kríže.
Ale teraz mám stále divný pocit v žalúdku, ako by ma stále niečo tlačilo. Nie je mi ani na zvracanie, ani mi nič nevadí. necitím to le nkeď ležím alebo spím. Je to normálne?

matulka616
9. okt 2010

@marketka3005 nooo, to robilo aj moje, ukazovalo zadocek ale nic viac, asi to budu fesandy ked robia take drahoty 😉

marketka3005
10. okt 2010

@matulka616 ale ja aj mam taky pocit ako by to malo byt dievcatko

mcm
11. okt 2010

@fleuerette ahoj, pozri si témy s mesiacom narodenia tvojho drobčeka a tam si môžeš písať spolu s babenkami, ktoré sú v rovnakom období tehu ako ty, napr. májovky 2011 a pod. 😀

pinkbaby22
11. okt 2010

@fleuerette ahojky ja do tejto témy ešte zatiaľ nepatrím, ale píšem lebo som na tom podobne ako ty. Mne to meška 4 deň, v bruchu mi brní, prsia ma bolia a občas aj kríže. na zvracanie mi tiež nie je ani pachy mi nevadia ani nič podobné a test? Dvakrát po sebe negatívny!!!! ☹

mirka12011
11. okt 2010

@pinkbaby22 to by bolo skoro aby ti bolo zle....a zvysenu teplotu nemas?

pinkbaby22
11. okt 2010

@mirka12011 neviem teplotu som nemerala akurát som skonštatovala, že asi sa už na to vykašlem, možno ráno skúsim zmerať a koľko by malo byť ak by som náhodou bola tehu: 37 a vyššie nie??? A čo výtok hmmm????

matulka616
11. okt 2010

@marketka3005 preto som to povedala lebo aj ja mam ten pocit, dokonca som sa vela krat pristihla ze ked o babatku rozpravam, tak hovorim v zenskom rode 🙂 Nooo, bude sranda ked sa to potvrdi

matulka616
11. okt 2010

@fleuerette A baby test si si robila?? Mna ako prve zacali boliet prsia, podobne ako pred menstuaciou ale dlhsie a vtedy som si urobila test a boli tam dve čiarocky 🙂 Nevolnosti som v tých dnoch nepocitovala, tie sa dostavili az neskor.

mirka12011
11. okt 2010

@pinkbaby22 zvysena teplota nad 37....a ked ta bolia prsia tak to moze byt priznak....a vytok budes mat pocas tehulkovania je to normalne....test ti nemusi nic ukazat ak je velmi skoro 😒

pinkbaby22
11. okt 2010

@mirka12011 príznak čoho?mám presne také bolesti ako pred ms s tým, že mi občas brní v bruchu a občas ako keby ma niečo tlačilo či čo? Výtok mám taký normálny by som povedala ja už neviem.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre