Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zabenka21
11. okt 2009

sak prave to.co to potom bude neskor:(no len to pobolievanie je dakedy pocit ze ma niekto zvnutra trha

garonka
11. okt 2009

skus sa opytať gynekologičky či je to dobre ak ťa bolia kríže a aby si predišla prechladnutiu, lebo ta bolesť je určite na nevydržanie mňa zas druhy týždeň akosi pobolieva lonova kosť a vraj to je normalne

zabenka21
11. okt 2009

len kedy ja na gyndu pojdem,ked som v CR a nemam tu lekara:(

garonka
11. okt 2009

jajaj a že si tehu si zistila len z testov? či si bola aj na gynde?

zabenka21
11. okt 2009

dva pozitivne testy ked mi meskalo 3 dni(lebo mavam ako hodinky).a s priatelom sme spolu tri tyzdne(ako opat spolu po lete)

garonka
11. okt 2009

jej no skus prísť na Slovensko a šup k lekarke alebo v ČR nejaku najdi, aby bola dobra 😉 ja som šla k lekarke keď som bola v 5,5 týždni a bolo vidieť malu fazuľku

zabenka21
11. okt 2009

chystam sa dalsi tyzden,kamoska nejak vybavi.na slovesnko este nie,zatial to doma vediet nemusia:(

garonka
11. okt 2009

tak ti držím prstíky aby všetko dobre dopadlo 😉 neboj vaši môžeš aj neskôr povedať 😉

irsina83
11. okt 2009

dievcence prosim vas ked ste zistili ze ste tehu a sli ste na prvy utz tak bolo vam vidiet drobceka? ja som to zistila vo stvrtok a hned som sla k dr. ale vravel ze tehu som mozno 2-3 tyzdne a drobca nevidel. este ani dokonca nevie ci je to mimomaternicove alebo normalne tehu. hcg som mala 280.60 mUI na ml. dr. videl ze mam primerane velku sliznicu na tehu ale tu ciernu machulku videl mimo...velmi sa bojim. ze som tehu som zistila pomerne skoro.

zabenka21
11. okt 2009

ved poviem tak v tom 12 tt,lebo dovtedy sa moze hocico stat....dakujem moc,dufam ze sa s tym cim skor zmieria

garonka
11. okt 2009

irsina neboj neboj v 2-3 tt skoro nevidieť nič ja keď som zistila že som tehu som ešte týždeň počkala a šla k doktorke s takym strachom čo bude, v 5,5tt už bola mala fazuľka pekne v maternici 😉
Neboj skus počkať ešte týždeň dva a lekar urobí ultrazvuk uvidíš že fazuľka bude 😉 a inač maš v albume moja svadba prekrasne fotky 😉

garonka
11. okt 2009

zabenka aj ja som vravela naším keď som bola asi v 10tt ale to som už letela do nemocky a poležala si tam 3 týždne, niekedy sa to utajiť da niekedy nie, neboj vaši len môžu byť radi mať babo je užasna vec 😉

zabenka21
11. okt 2009

boli by,ale nepreziju ze nedokoncim vysoku...a priatelovi(teda uz skoro manzelovi) rodicia ma nemaju vobec radi...inak by som sa nebala nicoho

garonka
11. okt 2009

pozri vyška sa da urobiť aj popri babenku 😉 z toho si nič nerob že ťa nastavajuci svokrovci nemaju radi, ja so svojimi vychadzam zatiaľ normalne ale som ešte trpezliva, lebo druha nevesta by im vynadala až až 😠

zabenka21
11. okt 2009

si viem predstavit 😀 ved snad sa bude stihat aj popri drobcovi,ale ked bude aktivne po mojom drahom,tak pochybujem 😝 ono ma rozkope uz ked bude v brusku,lebo drahy bol strasne dieta a ani teraz neobsedi ani minutu 🙄

medulienka43
11. okt 2009

ahojte, rada by som sa pridala k vám, je to možno dve hodiny čo som prišla na to že som tehotná. neviem či už môžem ísť k lekárovi či už niečo uvidí. prosím vás ako sa ráta v ktorom týždni som?

irsina83
12. okt 2009

garonka,

dakujem,mam bolesti v podbruslu teda krce a beriem duphaston na udrzanie. to ma vsetko metie a bojim sa.

garonka
12. okt 2009

bréééééé ránko všetým 😉

irsina,

duphaston pomôže ja som ho síce nebrala ale ale ako liek zabera, neboj bude dobre a držím ti prstíky 😉

tak ja baby letím teraz zas na krvičku 😠 som zvedava ake hematómy zas budem mať na ruke 🙂

miroslava89
12. okt 2009

dobre ranko...

garonka zas?

allinka79
12. okt 2009

bre ranko 🙂
krasny to dnik sa ukazuje, co? ☹ Hlavne si schovat bruska do tepla, aby neprechladli... 🙂

tinad
12. okt 2009

Ahojte, maminky a cakatelky.. Ja som v 34tt a velmi sa bojim porodu ale strasne sa tesim na babenko.. Vy si date epiduralku? Ja neviem ci si ju mam dat alebo nie..

allinka79
12. okt 2009

tinad, rozmyslam nad tym, ze si zaplatim epid. a zabsolvujem tu prednasku k tomu, ci vysetrenie ci co to je a i tak uvidmi az na sale, ci ano alebo nie... co nam vravela teta na prednaske tak sme dospeli k nazoru, ze sa moc neoplati, kedze by si mala vnimat koniec 1. doby porodnej, ale pocas nej ti aspon trochu ulavi a trochu si oddychnes...
a bojim sa porodu aj ja, hoci ma caka az za cca 11 tyzdnov...

garonka
12. okt 2009

Mirka no zas som bola už som domaaaaaa 🙂 na nervy ako chodím po tych lekároch ako na klavír 😠

lubka89
12. okt 2009

dobre ranko baby .. ja som terraz prisla z krvicky az za 3 ampulky my zobrala☹

garonka
12. okt 2009

lubka ahoj a ako bolo na poradni? mne brali vo štvrtok až 5 ampuliek skoro som tak skolabovala 🙂

lubka89
12. okt 2009

este som nebola v poradni 🙂 len na odbery☹

garonka
12. okt 2009

jaj ale u gynekologičky si bola na odbery či nie?

lubka89
12. okt 2009

ano u gynekologicky 🙂 ja som este trosku zmetene neviem co a ako🙂

garonka
12. okt 2009

neboj to ti brali krvičku na tie triple testy tie geneticke 😉 ja sa chystam do poradne o týždeň a už teraz ma to máta čo zas bude 😔

lubka89
12. okt 2009

a co tam robia? ak sa mozem spytat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre