Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janinna11
14. jún 2010

@drzkosa ja som tiez mala take obdobie, asi treti- stvrty mesiac, ak som si rano nedala aspon piskotu alebo bebe keks, nemohla som ist ani do prace, cely den mi potom bolo zle... ale neboj, to vsetko prejde, hlavne aby ste boli obaja v poriadku

janinna11
14. jún 2010

@lulu4 ahoj Lulu, ja som tiez ficala na konci prveho a zaciatku druheho trimestra na kyslej kapuste, aspon raz do tyzdna som si robila pecene kuriatko na kyslej kapuste a ryzi, toho som sa nevedela dojest. A teraz mam takmer kazdy den palenie zahy, tak dufam, ze drobcek sa narodi uz aspon s akym takym cirom na hlavicke 😀 😀 😀 😀

trdielko149
14. jún 2010

ahojte baby ja mam uz velku slecnu 9 mesacnu 🙂 je tu niekto z okolia Levic kto je tehu a ma zaujem o kocik?je uz v bazariku tu aj 🙂 je vo velmi dobrom stave 3 kombinacia cerveno sedej farby povodna cena bola 350 eur a teraz ho davam za 180 eur a je v zaruke do augusta 2011

jjana17
14. jún 2010

@janinna11
@lulu4
vy obe cakate chlapcekov ako ja a ja som kapustu nemohla ani vidiet, boze ked sa varila ten smrad, potom ked aj bolo ze hotove nieco z nej ako segedin tak 2-3 lyzicky a dost aj by mi to chutilo ale hned som vracala po tom,,,,,,teraz si dam ale no este mi tak nechuti ako kedysi,,,

happy8051
14. jún 2010

@lulu4 vyzera to, ze budem mat prevaznu cast od jednej predavajucej ma naozaj super veci vacsinou z GB. ano aj kocik uz mam vybraty, len farbu este nie... BabyLux 4-kombinacia https://www.modrykonik.sk/bazar/golfky/ktxm/4-k...

@janinna11 vsetko je v poriadku chvalabohu.. budeme mat Natalku :DD

lulu4
14. jún 2010

@jjana17
@janinna11 no je to zvlastne ale je to tak kazdej chuti pocas tehu nieco ine ale to som pocula od vela bab, ze ked cakali chlapcekov im islo strasne na chut kysle a hlavne ta kysla kapusta... ja som mavala strasne chute na segedin a ako pises ty janina na to kuriatko pecene s kyslou kapustou... mnaaaam ale teraz na konci II a v III.trimestri ma to zase akosi preslo uz to az tak casto nevarim a neziada sa mi to... ale som velmi rada tym jogurtom a syrom a tak, ze to uz po skonceni toho I. trimestra mozem zase vidiet a jem kazdy den... a mimochodom ked sme tu pisali o tych piskotach tak som si uz isla zo spajze zobrat a uz som asi tri schrumala 😀

drzkosa
14. jún 2010

@lulu4 no sladke mi vobec nechuti ale rada si dam teraz nanuk ovocny to zjem aj kazdy den ale inak cokolady ble vobec nie... No snazim sa ked mi pride zle dat si jablcko, pomaranc alebo mrkvu ta mi chuti a skusim tie piskoty 🙂dakujem za typ.. Ved ani men ani voda nechuti, nutim sa pit a to nie je dobre viem zeby som mala viac pit no nejde mi to a to kedysi som aj 2,5 l dala do seba, teraz ledva 1 liter ☹

janinna11
14. jún 2010

@jjana17 Ahoj Jani, no vidis, to su tie povery, tak ako som pisala, ze sa hovori, ked pali zaha, malemu rastu vlasy (co by teraz bodlo, aby bol krasnucky vlasaty...), alebo pohlavie podla tvaru brusa atd.... to su povery, nie vzdy to plati, ale ked sa nam to hodi, myslim, ze kazda vtedy tomu trosku veri, resp. dufa 😀
Ja narp. milujem ryby, no teraz ich nemozem ani citit, asi od tretieho mesiaca.... brrrr......... 🤐 🤐 🤐

drzkosa
14. jún 2010

@janinna11 no ved uz cakam kedy to pominie, a mas pravdu dolezite nech je malinke v poriadku, ozaj kedy sa da zistit co to bude?

jjana17
14. jún 2010

@lulu4 mne strasne od zaciatku masko chutilo, boze ale velmi, kolaciky mi nic nehovorili ani sladke chute, vsetko mi chutilo pikantne a maskove

lulu4
14. jún 2010

@happy8051 pekny kociarik a velmi dobra cena a to za trojkombinaciu ci len dvoj je taka cena? a aka je prezyvka tej predavajucej nech sa pokocham co vsetko predava lebo ja ti to nevyfuknem sa neboj, ja mam vecicky pre maleho az az a hlavne ja cakam chlapceka 😵

jjana17
14. jún 2010

@janinna11 no s tym palenim zahy, juj ta to nase potom bude mat uz vlasy po pas,,,,,,,

janinna11
14. jún 2010

@drzkosa ja som bola v genetone v BA a za 60 eur ti vezmu krv a urobia testy a asi do 3 az 5 dni ti daju vediet, co cakate, robia to myslim od 12 tyzdna... da sa objednat aj telef. or mailom, su velmi ochotni a je to na lek. fakulte. pozri geneton.sk

drzkosa
14. jún 2010

@janinna11 dakujem pozriem... 🙂

janinna11
14. jún 2010

@jjana17 jani ved prave, keby sme dali na povery, tak aj nas Drobcek by musel mat poriadne haro!!

happy8051
14. jún 2010

@lulu4 predavajuca je anikar a mam to pofotene aj v albume.. kocik som nasla uplne nahodou a tiez som pisala predavajucej ci sa nepomylila v cene ale ze nie :DD kocik ma vsetko, co som chcela aby mal tak dufam, ze budem spokojna

lulu4
14. jún 2010

@jjana17 no kolaciky a sladke ani mne a moc ani doteraz, sem tam si nieco dam teraz v lete trosku zmrzlinky ale cokolady, keksiky a take nic moc... aj na oslavach co sme boli aj svadbu co sme mali vsade som si dala jeden zakusok a dost... ja som na masko nikdy nebola, ja som bola urcity cas aj vegetarian ale zacala som jest ako tak kuracie maso, aspon nejake sote ked si spravim ale napr. vcera robila starka so svokrou kuracie rezne a som im to dala naspat ze to sa neda jest... tak na mna kukali esteze ma poznaju ze na maso moc nie som..tak mi opiekli na panvici to cesticko v com obalovali rezne... ale bravcove a hovadzie ja nejedavam.... ale teraz ako som tehu tak to kuracie sa da aj to pikantne ako pises ty no a urcitu dobu to bola aj ta kysla kapusta takze asi to len predsa sedi na tych chlapcekov lebo kamosky vsetky co cakali baby len sladke a sladke...

janinna11
14. jún 2010

@drzkosa ja som bola v 14 tyzdni v genetone, ale na genetike v plzni my to povedali uz v 13tt, ze vyzera to na chalpceka a nemylili sa, maly je exhibicionista, takze sa nam hned ukazoval 😀

happy8051
14. jún 2010

@jjana17 aj ja som bola na tom s chutami rovnako... ziadne kolaciky ani nic sladke.. preto som bola v tom, ze Natalka je Matej urcite.. a... nebola🙂)))

lulu4
14. jún 2010

@janinna11
@jjana17 to s tym palenim zahy som ani nikdy nepocula len tu na koniku ale to je riadna blbost si myslim... lebo napr. mna zaha nepali vobec zatial a tak to by bol nas malicky uplne bez vlasov zas... a vlasy ma babo z genov hlavne a nie z toho ci pali alebo nepali zaha... 😀 😀 my mame obaja poriadne huste vlasiska tak verim ze aj babo bude mat ale napr. manzelova segra mala do roka skoro holu hlavu a potom jej narastlo take haro a doteraz ma strasny vybuch na hlave ,take poriadne kucerave vlasiska dlhe...a tie prve vlasky aj ked su huste po narodeni to je len take paperko tie do par mesiacov vypadaju...

janinna11
14. jún 2010

@lulu4 no Lulu vidis, ja som tiez predtym nejedavala nejak extra maso, ani salamy, skor syry, a teraz ako som tehu mi viac ide na chut sucha salamka a masko, ale naopak aj sladke, co som predtym nemusela, pred tehu som jedla max. bebe keksy, musli tycinky a ciniminis a 75% a viac cokoladu, ale teraz zjem aj nejaky ten keks, milu a tak, zmrzlinu, takze tiez to nie je pravidlom. Je to fakt individualne 😉

garonka
14. jún 2010

ahojteeeeeee ako tehuľkujete? su tu nove babätka? okrem Mirky a Elko? 😵

garonka
14. jún 2010

@lulu4 jaj moja mňa palila zaha cele tehu ako fras ani vydržať som nemohla a pri pôrode kukam na maleho a on vlasy nemal len take jemnulinke 😀

jjana17
14. jún 2010

@lulu4 ako dam si aj sladkost ale nie je to nieco extremne, prv ked som si skupisla dat kocku cokolady ta som mala take krce v zaludku no hroza, teraz nie uz
aj my ked sme boli na oslave tak vsetci na mna kukali ze by som mala tam vsetko vyjedat a ja nic, ,,,,uplne v pohode som si dala jeden kolacik a stacilo mi

@happy8051 ja ako som zistila ze som tehu som mala hned take myslienky ze bud cakam chlapceka alebo dvojicky, hned ja som aj za mm prisla s tym ze ech sa necuduje ked poviem ze su tam dve, mam takeho tusiaka,,,,potom som isla na sono tam ma ubezpecila ze je fakt len jedno, tak som ze oki tak bude to chlapec,,,na prvom sone to neviedela a na dalsom ze sa jej vidi ze je to dievca,ako rada som bola ale stale mi tam nieco nehralo,,,,a na 3 sone velkom ked som sa jej pytala ze co to bude tak ona ze toto je cisty chalan, ,,,tak som napata lebo len raz mi povedala pohlavie ze to bolo vidiet, tak dufam ze mu to neodplavalo,a moj instinkt ma nesklame

janinna11
14. jún 2010

Baby ako ste na tom s kilami?? Ja mam pocit, ze som uz ako tulen, vcera som bola v zoo a teda.... som si pripadala, ze su to bratia...inak uzasna zoo, boli ste niektora uz v Lešnej??Pri zline??

janinna11
14. jún 2010

@garonka ahoj Gari, ako sa mate??

happy8051
14. jún 2010

@janinna11 v prvom trimestri som schudla sest kil... teraz stale este nemam povodnu vahu :DDDD ale Natalka je dost velka takze sa nestresujem... mam velke len brusko, inak som nepribrala nic :DD

lulu4
14. jún 2010

@garonka ahoj Luci ako sa mate? ved pisem ze s tou zahou je to somarina, to by mal Tobik riadne vlasiska potom 😀 ziadne nove babatka, Barbyes ma dnes termin tak uvidime ci ju to este dnes chyti alebo nie....

garonka
14. jún 2010

@janinna11 jej ahojček no mame sa oki rastieme priberame smejeme sa aaaaaaale..... teplo nerobí dobre, teraz je slnko potom mraky a spustí sa lejak ale vzduch je konečne normalny 😵
fíha ty už si v 30tt užas veď to zachvíľu skoro všetky porodite parada 😉
čítam čítam, že s menom ste sa ešte nerozhodli? 😅

janinna11
14. jún 2010

@happy8051 no teda, zavidim!! Ale viem, ako ti byvalo zle, takze to ti urcite nezavidim, ale hlavne je, ze mala je zdrava!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre