Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
8. jan 2010

mirka, ja som už na pošte bola 😝
ale keď ti býva na závrate, tak pomáha sladká voda, ja si robím vodu s cukrom. A jedla si už??

mirka12011
8. jan 2010

hej rano chlebik s maslom a sunkou ale skoncila v zachode aspon ze kavu som vypila 😝 na obed treba robit rybky hihi no ako sa mi chce 😀

vefi89
8. jan 2010

elko, mňa kopal do rebier mesiac vkuse a to bolelo. ale to nie je taká bolesť na zaplakanie. to je taká radostná bolesť. a teda ten môj fešák už nekope, len sa hmýri a vrtí 😀 😀 ale nebolí to, nemaj strach.a ak aj zabolí, tak to len na chvíľu. mňa bolí len keď sa otáča a nejakou končatinou mi zapiera o bruško.a to pekne vidno, lebo zrazu narastie malinký kopček a sa premiestňuje a za chvíľu je fuč 😀 😀ale je to roztomilé 😉

vefi89
8. jan 2010

mirka, ja idem mäso na šťave a neviem či k nemu ryžu, alebo tarhoňu 😵

vefi89
8. jan 2010

miri tak skús tú sladkú vodu, mne to veľmi pomáha. a ešte je super, keď si ľahneš a nohy vyložíš vyššie ako máš hlavu. ale potom vstávaj veľmi pomaly

mirka12011
8. jan 2010

hmm tarhonu 😉

elko69
8. jan 2010

vefi jeeeeeeeeeee to musi byt strasne zlatucke,vcera ked som hovorila manzelovi ze nieco citim asi tak hned si daval hlavu na brusko ale sak som mu vysvetlila ze to si este pocka par tyzdnov nez bude nieco citit a pocut aj on :D

no ja idem asi hodit jatrnicky do truby lebo asi sa hlados uz ozyva...

vefi89
8. jan 2010

keď ja by som si dala oboje, ale sa mi to nechce variť. neznášam, keď sa mi na hrniec prilepí 😀 😀

mirka12011
8. jan 2010

vefi som citala ake dievcenske mena sa ti pacia 😀 to druhe mam vybrate pre moju dceru 😅

vefi89
8. jan 2010

elko, ale keď bude tvoj mužík počúvať bruško, tak malinké žblnkoce 😀 😀 škoda, že ja to počuť nemôžem 😀 😀

elko69
8. jan 2010

a ake mate mena bo som to tu vsetko nestihala citat...

vefi89
8. jan 2010

miri Timea??ja keď som bola s Bohuškom ešte, sa mu narodila dcéra. jej matka dala malej meno Sarah a my sme s Bohuškom šli na matriku a zmenili na Karolínu 😀 😀 ale za tou dievkou mi je smutno..a síce aj za jej tatom 😅

mirka12011
8. jan 2010

no pre chlapca to uz od cias sam doma mam Kevin.
a pre dievca Timea

vefi89
8. jan 2010

Elko, ja som chcela Sebastiána, ale ako som písala v menách, tak som volala bývalého a môj mužík to nestrpí 😀 😀 tatko povedal, že meno sa msí začínať na M, aby mal iniciáli po ňom. takže Michal a rozmýšľam nad Mathiasom, ale to mi Garonka nedovolí 😀 😀

mirka12011
8. jan 2010

a preco ti to nedovoli? 😀
a misko je pekne meno ja vsetkych michalov vo veku od 18 volam michal lebo miso mi pride take hnusne...

elko69
8. jan 2010

aha no my to mame s menami tiez asi zatazko pre chlapca by som chcela Davidko alebo Adamko a pre dievca sa mne lubi strasne vela mien ale tak muzikovi len kristina a nikola ale ja ho este ukecam 😉

vefi89
8. jan 2010

lebo som tak volala bývalého. 😀 😀 ja mením všetkým mená tak ako sa mne páči. Môj mužík je Miroslav, toho volám Mišo, moja najlepšia kamoška je Jaroslava a tú volám Timea. A neviem prečo, ale mne všetci vravia Klára 😀 😀

vefi89
8. jan 2010

Elko, my sme mali pre babu vybraté Stanislava. ale to na začiatku tehu ešte. Chlapec mal byť po mžovom ocovi a dievča po mojom ocovi 😀 😀

mirka12011
8. jan 2010

😀 a ja som zofka 😅 😀 😝

vefi89
8. jan 2010

idem variť babule, možno ešte prídem 😝
papa zatiaľ 😉

elko69
8. jan 2010

vefi papa

sak je dost mien takze ame dot na vyber v dnesnej dobe... 🙂

garonka
8. jan 2010

vefi no ešteže tak že nechaš Miška ja ti dam Mathiasa 😠 v brušku je Miško a hotovo jooooooooooo? už som si zvykla, tak to neporuš 😀 😀 😀

Miri aj ja chcem taky tlak nízky nízučky 😅

mne sa pači aj dievčenske Timea 😉 môj drahy dudre že ak nebude Tobík ale dáma tak bude Klaudia, ale ja viem, že to bude pinďur 😀 tak o dva týždne sa chrust dufam, že ukaže tvarou tvar do monitora nech si ho okukame čo medzi nožkamo skrýva 😀 😀 😀

a inač k ružovej farbe, moja segra čakala druhe jej povedali že na tisíc percent baba, nakupila len ružove a fialove veci ťapa a v pôrodnici robila cirkus keď porodila chlapca, že to nieje jej dieťa ona čakala dievčatko 😀 tak davaj odznova nakupiť par veci neutrálnych a niečo aj po prvom chlapcovi mala, ale kočík mala fialovy 😀 😀 😀 😀 lebo v modrom ho po prvom chlapcovi voziť nechcela keď jej vraveli že to bude baba 😀 tak sa môj synovec vyvážal v krasnom fialovom kočíku taka jemna lili farba 😀 😀 😀 a sranda ako sme ho kočíkovali tak baby z dediny jojkali ake krasne dievčatkooooooooo 😀 😀 😀 😀 😀

valria321
8. jan 2010

ahojte babulky ako sa dnes mate??

mirka12011
8. jan 2010

omg na poste tolko ludi, brrr to som si vybrala hodinu 😀

garonka
8. jan 2010

ja sa mam nanič nos stále upchaty 😠 a nie a nie nadcha zmiznuť 😕

valria321
8. jan 2010

garonka počuj presne ked som bola v tvojom tyždni som mala taku nadchu že dovi som funela inať len ustami som dychala a nemohla som ani všetky kvapky až mi zabral nosall neviem či poznaš to je z morskej soli vyskušaj 🙂lebo viem to bolo fest neprijemne hlavne v noci🙂

garonka
8. jan 2010

valri , si predstav ja praveže v noci drichmem nechapem ale cez deň mam nos taky upchaty že ďakujem, a davam si do nosa sprej Sterimar ale nezabera a aj cmuľam tabletky coryzalia to su homeopatika no tie asi zaberu dufaaaaaaaaaaam, len ako soplím sa bojím, že babo mi z brucha nevyskočí 😅

valria321
8. jan 2010

no tak ja som v 30tt kašlala asi mesiac v kuse a potom dalši mesiac som soplila chudak babo aj som myslela že vyskoči z bruška ale tak niako to vydržala aj ja som brala tie homeopatika no nezabralo to 🙂a to ťa hadam do pôrodu prejde no bojim sa toho že mam v dome suchy vzduch a davam odparovať v izbe vodu aby sa lepšie dychalo aj ked sa mala narodi ale niako to nezabera hm.....tak musim čosi vymyslieť

vefi89
8. jan 2010

Valria a čo ešte nerodíš? 😀

vefi89
8. jan 2010

už som si aj profil nastavila, aby mi sedeli tt 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre