Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

drzkosa
25. jún 2010

@maminakatka no polez si aj za mna , ja som sa najedla a teraz ma tu lame ☹( papaaa

jjana17
25. jún 2010

@maminakatka neboj po porode budu z nas opat ,,zenske na urovni,, 😝 😝 😝

lulu4
25. jún 2010

@andullinka jeej to uz utorok 6. jula, no pocuj keby ti odpisala ze je tam volne, tak by som sa normalne ze pridala k tebe by sme tam mohli skocit spolu, teda ked sa to robit len utorky, ja by som toho 6. jula kludne isla...
das mi vediet prosim ta co ti napisala? diky

lulu4
25. jún 2010

@jjana17 a @maminakatka som si tak zbezne precitala o com ste pisali, som sa dobre pobavila ale je to tak asi u kazdej tehulky s tymi vetrami obcas 😀 😀 niekedy je aj zabavne to tehotenstvo 😀

andullinka
25. jún 2010

@lulu4 jasne, napisem ti do IP ked mi napise. Inak ako sa mas? Ako sa citis? Ja uz nemozem lezat na chrbte, lebo sa mi strasne tazko dycha, tak uz som obmedzena len na pravy alebo lavy bok. Inak vsetko fajn, aj nohy mi prestali opuchat 🙂

jjana17
25. jún 2010

@lulu4 no to je dobre ze si sa pobavila,,,,,,,,
a veru je to tehotenstvo niekedy aj zabavne, mne sa strasne lubi ked mi zacne cele brucho behat a ten moj spunt zacne zadok vytlacat a ked ho hladkam po nom tak az sa tak tlaci do tej ruky,,,,no maznos hned od bruska

jjana17
25. jún 2010

@andullinka ahoj, ked pises ze sa ti zle dych na chrbte ja som sa dnes precitila ze som sa v noci pretocila na chrbat a normalne mi ostavalo zle tak som sa rychlo pretocila na bok a uz bolo dobre,,,
to som normalne nechapala, zavraty som chytala

lulu4
25. jún 2010

@andullinka vies co Adi ja ako kedy, raz lezim na chrbe, raz na boku ale tiez tazko, teraz sa vytesujem ze som par noci po sebe zaspala ako poleno, inak som s tym mala dost problem... nevydrzim dlho na ziadnom boku, vzdy som bola zvyknuta spat hlavne na chrbte ale ako ti nasi drobci rastu tak si oni prikazuju ako je im dobre... musime to uz zvladnut... inak vsetko celkom fajn ale uz nevladzem tolko ako v 2 trimestri, uz sa aj tazsie chodi, rychlejsie sa unavim... ale tak v ramci normy ani namahat sa vela nemam a niekdy to prezeniem tak si nadavam... v stredu idem po mesiaci na poradnu tak sa tesim, ze uvidim nasho Vladka konecne... ok tak mi potom napis IP budem cakat...

lulu4
25. jún 2010

@jjana17
@andullinka no nie som lekar neviem ako to je presne ale cim je babo vacsie tak to robi problemy pri lezani na chrbte lebo vtedy zevraj tlaci zene na dolnu dutu zilu a tym sa moze sposobit to zhorsene dychanie.... takze dlho tak nevydrzime teraz na tom chrbte, je to tak.,,

jjana17
25. jún 2010

@lulu4 no tak potom asi tam je problem, ze tlaci na nejaku zilu tak a opat som mudrejsia,,,,,,,,,

jjana17
25. jún 2010

dobre kocky ja vas opustam,,,,,,,,,ideme do tej trnavy, tak mozno vecer a cez vikend asi nie, neviem ako budem stihat,,,,,,tak ahojte 🙂 🙂 🙂 🙂

andullinka
25. jún 2010

@jjana17 cau Jani, presne ten isty pocit mam aj ja, ked sa otocim na chrbat, tak taka brutalna nevolnost, ze tak nevydrzim lezat ani 5 min. Fakt to male musi tlacit na nieco, neviem pluca alebo zaludok, alebo co... 😒 A doteraz si mohla lezat na chrbte? Lebo si predsa len mesiac predo mnou a mna ked uz to teraz chyta... si neviem predstavit co bude o mesiac, resp. dva 😉

andullinka
25. jún 2010

@lulu4 ja mam poradnu v utorok, tak som zvedava. UZV v 30tt dopadol dobre, teraz by mi uz mali asi aj tie prietoky kontrolovat , nie? Teraz by sme mali zacat chodit do poradne kazde 2 tyzdne, nevies?

udada
25. jún 2010

baby viete poradiť, či je lepšie kúpiť kombinovaný kočík alebo zvlášť hlboký kočík s autosedačkou a potom neskôr športový, teda buginu?

tadotami
25. jún 2010

@udada ja som mala pri dcere 3komb.dema a pouzivali sme len hlboky.potom sme kupili golface.teraz mame kombinovany ale aj samotny sportovy lebo ten ma lepsie kolesa na sneh.dcera sa narodila 24.septembra a ty mas termin 2.oktobra takze si myslim ze ti na tu zimu bude lepsi hlboky a ked natrafis na pekny sportovy tak si ho dodatocne kupis.a teraz co sa tyka autosedacky mame ju z bazara lebo sa mi zda ze ak je hned ku kociku tak je to predrazene.

udada
25. jún 2010

@tadotami no veď to, tie kombinované s autosedačkou sú príliš drahé. Asi nakoniec kúpim ten hlboký a neskôr nejaký športový. Ale ďakujem za radu

tadotami
25. jún 2010

@udada kup samotny hlboky.cez bazar autosedacku-budes ju potrebovat len chvilku.do hlbokeho cez zimu mozes dat perfektne fusak zimny.kup si s vacsou vanickou.a ku koncu zimy si skus zacat ten sportovy hladat.

udada
25. jún 2010

oki, pozriem si tie autosedačky

lulu4
25. jún 2010

@andullinka ja mam poradnu v stredu ale to po mesiaci lebo som bola naposledy 28.5. takze mne nebol este robeny ani ten velky UTZ v 30 tt tak mi ho bude asi teraz robit neviem... a mas pravdu mali by sa uz aj prietoky kontrolovat tak tiez cakam co bude... no od 32 tt by sa malo myslim chodit kazde dva tyzdne na poradnu a od 36tt by sa malo uz namiesto svojho gynekologa chodit uz do porodky ktoru si vyberies uz k porodnikovi... ved napis ako si dopadla v utorok, ja ti dam potom vediet ako v stredu 😵 😵

elko69
25. jún 2010

@drzkosa no ale tie muky na wc ked som bola az som plakala normalne 😒 ale uz sa to upravilo konecne,este by som mohla prestat krvacat a bola by som stastna...a dakujem asi pre kazdu maminu je to jej dieta vynimocne a najkrajsie 🙂 🙂 🙂 a ak jej to este niekto povie tak sa tomu potesi 😉

mimi21mimi
25. jún 2010

@udada ak zhanas kocik, tak moja segra predava po jednom dietati tusim za 190 euro kombinovany. Mala sa narodila 1.9.2009, takze kocik je pomerne novy.

mimi21mimi
25. jún 2010

@udada aj s autosedackou je to asi cena.....

maminakatka
25. jún 2010

@drzkosa co dobre asi jedla ,ze ta lame ?

maminakatka
25. jún 2010

@jjana17 kočky budeme po porode a budeme mat anjelikov nasich 🙂

lulu4
26. jún 2010

pekna vikendova sobota sa vsetkym praje, ja som hore od 02:00 a potom som zaspala az od 8:00 do 9:00 kedze som nechcela zobudit mm tak som si citala knihu... asi ma porazi taka som vyspata 😠

janefonda
26. jún 2010

@lulu4 ale ved v noci sa ma spat.... 😝 dobre si pamätam ako sa mne hrozne spavalo posledne tyzdne tehu 😠
a co skola? vsetko hotovo a aj konecne zapisane?

dena6
26. jún 2010

@zuzumajko to ze sa cas vlecie sa ti len zda ja som bola zrazu v 20 tyzdni a ani som si nestihla uvedomovat cas fakt to ubehne ved uvidis a potom si uvedomis ze mas uz polku za sebou. 😝 je to ako keby sa ti bublinky obsmietali v brusku ale niekedy su slabsie niekedy silnejsie. maly reaguje ma moju ruku, kde ju polozim tam ma zacne kopat je to smiesne a krasne ved uvidis sama potom mi das vediet zase ty. :D

vefi89
26. jún 2010

@lulu4 však si môžeš zdriemnuť hockedy cez deň 🙂

lulu4
26. jún 2010

@janefonda mas krasnu fotku tu ciernobielu s malinkou... no ved to clovek by aj spal ale neda sa akosi, co uz narobime, potom sa uz duplom nevyspim ale o tom je ten zivot 😀
nastastie od skoly mam na cas pokoj.. vsetko zapisane a urobila som si tento tyzden v skole aj predzapis, tzn., ze uz som zapisana do dalsieho rocnika a nemusim ist na zapis zaciatkom septembra co bude u mna nerealne... a ty ako tiez uz vsetko zapisane? a budes teda pokracovat dalej alebo si davas ten odklad? ja urcite dalej lebo cim bude dieta vacsie si myslim, ze sa na tie skusky a statnice bude pripravovat este horsie, ze by mi ten odklad vobec nepomohol...
ozaj ako ste dopadli na tej poradni, vsetko oki? a to co si mala problemy s tymi bradavkami, neviem ako sa to vola, to uz je tiez dobre? dali ti na to nieco ci zabral ten canesten?

lulu4
26. jún 2010

@vefi89 no ked sme doma tak hej ale ked sa niekam chystame tak na navsteve nechcem zalomit 😀 teraz idem stahovat jednu kniznicu a tam je tohooo aby som sa nenudila nahodou lebo ju musim vyprazdnit dnes si ju chce zobrat mm segra sa stahuje do noveho, ze sa jej zide... a my si namiesto nej uz mozeme zlozit postielku, ved uz mam poprate nieco pre maleho, a idem dnes pokracovat dalej...nech mam pokoj vsetko nachystane...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre