Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
14. júl 2010

@mirka12011 niečo mi hovor...vďaka bohu za dom a bazén 😝 😝 😀

@lulu4 hmmmm, a to ešte skoro dva mesiace pred sebou 😒 ty si sa kedy narodila??

lulu4
14. júl 2010

@vefi89 ake dva mesiace ma nestras ved jul je uz v polovici a verim ze sa snas v auguste narodi aj skor ten moj maly lebo som bola stale dost akcna tak ci sa tam bude drzat ako kliest uvidime... xixi 🙂 je to tak cca mesiac a pol mozno aj menej...ja som narodena 14.3. preto spominam ten marec... ja som to vystihla dobre teda moja mama, som sa na jej narodky narodila cize 14.3. tak oslavujeme spolu...
no veru dom a bazen to je na nezaplatenie v tychto horucavach, normalne ze zavidim... xixi
no ale nastasie nebyvame v panelaku ale starsom tehlovom dome takze to je este ako tak znesitelne a obyvacka je otocena tak ze teraz mi sem neprazi to skor do ostatnych izieb teraz pripeka ale mam pozatahovane zaluzie.. uz chcem aby sme kupili aspon ventilator nech tu mozem lepsie dychat 😀 😝

mirka12011
14. júl 2010

@lulu4 je mu horuco tiez asi tak vela hajka v brusku ako nas tak aj deticky uspava horucava tak asi aj jeho....

maminakatka
14. júl 2010

@zuzu1111 moja nebojkaj to neboli ,ani neucitis ,ale vazne 😀

maminakatka
14. júl 2010

caute baby ,tak dnes som bola v poradni ...maly ostava KP tak som isla aj na oddelenie dohodnut sa co dalej ....tak baby nas malicky anjelik sa narodi koncom tohto mesiaca ,teda posledny tyzden cisarskym rezom ☹ ...je uz velmi mala sanca na otocenie ,pravdupovediac takmer ziadna ....bojim sa velmi spinalu ,ale neskutocne ...ma tu niektora skusenosti s cisarskym ??

maminakatka
14. júl 2010

@mimi21mimi tak co sme sa bavili o tom Magne B6 nemusim ho uz brat ...

maminakatka
14. júl 2010

@zuzumajko velmi drzim palceky nech je vsetko o.k .....neboj drobcek bude v poriadku len mysli pozitivne moja 🙂

mimi21mimi
14. júl 2010

@maminakatka dnes si mala poradnu? a co povedali? 🙂

maminakatka
14. júl 2010

ahojky maly ostava v polohe KP,cize ma caka cisarsky ....cakame 2 tyzdne na zazrak a ak sa nebude konat ,tak maly Samuel sa narodi na konci juna ....velmi sa bojim cisarskeho ,ale neskutocne ☹

maminakatka
14. júl 2010

@maminakatka oprava jula 😀

maminakatka
14. júl 2010

@mimi21mimi oprava jula ,mi dnes uz sibe 😀

mimi21mimi
14. júl 2010

@maminakatka to je mi luto, ale tak pozbieras sa aj z toho cisarskeho a maleho budes mat pri sebe 🙂

mimi21mimi
14. júl 2010

@maminakatka ja som ani nezaregistrovala zly mesiac 😀

maminakatka
14. júl 2010

@mimi21mimi bojim sa spinalu velmi ...neviem ako to boli a tak ☹ smutna som ,lebo sme si urobili aj tu pripravu s mm na porod a naco to bolo dobre ..........a inak maly ma 2845 g

mimi21mimi
14. júl 2010

@maminakatka skoro ako moja mala 🙂 ta mala v pondelok 2680 g.
My sme este na tej priprave neboli... ale zaujima ma, to vysetruje doktor zenu pred jej manzelom na sale, alebo ako to je?

maminakatka
14. júl 2010

@mimi21mimi tak aj ona je riadna kocka 🙂 povedal nam ,ze ked pojdem rodit mal by mat cca 3500 g .....no my sme take neabsolvovali ,len nam tam rozpravali ako sa mame chovat ,dychat ,co mam ja robit a co mm ......inak nic take extra 🙂

mimi21mimi
14. júl 2010

@maminakatka hmmmm ja vlastne ani neviem, ci u nas tu pripravu robia, lebo som pocula, ze tu skoro nic nerobia.... tak uvidime.... otazne je, ci mm zvladne okrem toho, ze tam bude, este nieco 😀

maminakatka
14. júl 2010

@mimi21mimi urcite zvladne ,nam mala pustit aj video -porod ,ale nestihala ,mala este nieco ta asistentka 😝 ...rozpravala nam aj o kojeni a tak ...len mne je to uz vsetko teraz zbytocne ...a to so sa tesila na to ,ze budeme spolu traja -ja ,mm ,Samko ....a takto ? maleho uvidim na chvilku a budem na izolacke

mimi21mimi
14. júl 2010

@maminakatka tam potom nesmies vstat nejaky cas s postele a si bez maleho, alebo ako to byva?

keby nam ukazali porod, tak si to mm rozmysli 😀

maminakatka
14. júl 2010

@mimi21mimi no kamoska mi rodila teraz pred 3 tyzdnami spinal ....24 hodin lezala , nikto k nej nesmel ist a malu videla len ked jej ju doniesli na prsnik ☹...... pocuj neboj on to zvladne ,on aj tak toho vela pri porode neuvidi ,kedze bude pri tvojej hlave 🙂

mimi21mimi
14. júl 2010

@maminakatka hehe sak budem v to dufat 😀

ako si na tom s opuchmi v tomto horku?

maminakatka
14. júl 2010

@mimi21mimi zvladne to 🙂 a ked nie ,daju mu vodu a bude o.k 😀 😀 😀 😀 😀 ......dnes ich mam ako balvan ,tak mi opuchli ,ale lekar dnes povedal ,ze sa necuduje v tom teple 😝 ...inak sme o.k vraj na zaciatok prsta aj otvoreny 🙂 vraj aj to je v pohode

mimi21mimi
14. júl 2010

@maminakatka mne doktor vobec nepovedal, ci sa otvaram alebo nie.... len sestricka mi povedala, ze je bezne ked brusko tvrdne max. 12-13 krat denne.... a mne tvrdne viackrat....

maminakatka
14. júl 2010

@mimi21mimi snaz sa vela oddychovat teraz ,mne uz tak casto netvrdne ,len sem-tam ....mozno preto ,ze som este brala to magne ,ale uz nebudem ...cize mozno aj mne zase bude viac tvrdnut ...ale uz len dva tyzdne ....a malicka ti kope ? tak ako mne? dnes som sa pytala dr . , ci to je normalne ,lebo ja preto v noci nemozem spat ...vraj ano ,lebo ma malo miesta a este je aj blbo otoceny ,.....vsak chodim cikat 5 krat za pol hodku -minule som to stopla ...kope cert jeden

mimi21mimi
14. júl 2010

@maminakatka aj moja kope jak diva.... a to prave som citala, ze uz tieto posledne tyzdne su tie pohyby menej intezivne.... mne sa zdaju najintenzivnejsie za cele tehotenstvo 😀
a s tym cikanim ani nehovor..... sa tusim prestahujem na zachod 😀

maminakatka
14. júl 2010

@mimi21mimi to povedal aj mne gynekolog ,ze uz posledne tyzdne to bude o.k 🙂 heh .....tak cikame prvu ligu asi obe 🙂

mimi21mimi
14. júl 2010

@maminakatka tak to veru hej.... som ledva dobehla z obchodu, ktory mam kusok od cinziaku.... ja kvoli tomu wecku nemozem len tak hocikam ist teraz 😀

janefonda
14. júl 2010

@maminakatka cisaraku sa neboj, nie je to nic hrozne. Teda prijemne to nie je, ale ked to inak nejde...co uz. Ja som rodila pri plnom vedomi, malicku mi ukazli hned ako ju vybrali a odstrihli 😉 potom ju zaniesli k porodnej babici, ktora ju umyla spolu s mojim manzelom. Ked ma priviezli na izbu za nimi, prilozili mi ju na prso a nechali nas tri hodinky samých s malickou Samozrejme ked sme daco potrebovali, len sme zapipali a pomoc bola pri nas. Kedze som rodila o pol noci, tak po tych troch hodkach ma previezli na izbu k dalsim dvom mamickam, malicku mi vzali nech sa vyspim a rano mi ju priniesli a mala som ju az do vecera. Potom si ju zasa vzali na noc, aby som si este oddychla. Neviem ako to je na SVK ale takto to je v AT.
No v kazdom pripade cisarak zvladnes, neboj 😉 Zotavovanie je trosku horsie, ako po normalnom porode, ale kazdym dnom je to lepsie 😵

janefonda
14. júl 2010

@lulu4 no to mas pravdu, ze sa decka dokazu poriadne ksichtit. No ved uvidis co vsetko bude vediet aj tvoj Vladko vystruhat na tvaricke 😀 Ja stale zasnem nad nasou malickou. Inak tieto horka no konec... Rano supnem malu na balkon, kym tam je chladok spinka tam a potom sup dnu. A potom vecer ideme von. Teraz tak cakam kym sa zobudi a pojdeme na prechadzku. Skor sa vobec neda 😠 Nastastie jednu stranu bytu mame poobede bez slniecka, tak mala spi teraz tam v spalni na velkej posteli. Je tam ovela chladnejsie, ako napr v obyvacke. To je hic riadny teda. Markiza a zaluzie pomahaju dost, ale aj napriek tomu...teploooo tomu sa neda uniknut. Zacinam mat pocit, ze hned ako daco vypijem v momente to zo mna leje. Hrozneee 😝
Vladko ako v brusku? Ten sa ma! Mamka ho stale nosi vsade so sebou 😉

elko69
14. júl 2010

@maminakatka coskoro bude neboj
🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre