Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
10. nov 2009

bree ranko gulky 😀

Lucka este stale bez netu??

neviete niektora, ako sa ma Gabika s Miskom??

motylik22
10. nov 2009

dobre ránko všetkým 🙂

zazalienka
10. nov 2009

ahojte.. no o Gabike žaidne správy, ale predpokladám že už by mohla byť doma tak hádam čoskoro napíše.. a hodí fotky jak vyzerá parťák Miško.. my sme späť z poradne, bude to valibuk asi , lebo už má 1500 g a oproti termínu pôrodu je väčší o 21 dní.. tak som zvedavá čo to bude za zázrak🙂

allinka79
10. nov 2009

zazi, tak o dost vacsi... moja bola len o 10 dni a aj to sa mi zdalo vela...

miroslava89
10. nov 2009

zaz o tri tyzdne?? 😅 dost vela..

barilla
10. nov 2009

ahojte, aj ja som prvykrat tehotna, mozem sa pridat? Vidim, ze kocky ste tu studnica mudrosti, budem sa rada ucit. POzdravujem vsetky tehulky 🙂

zazalienka
10. nov 2009

noo bude to valibuk asi.. ale platí pôvodný termín pôrodu, uvidíme na ďalšej poradni ..

miroslava89
10. nov 2009

barilla vitaj a gratulujem k tehu🙂

zaz a to ti neposunul termin?? 😕

miroslava89
10. nov 2009

aha jeminky so mslepa😅 prepac... ale aspon budes mat veeelke babetko... a ma byt po kom take velke?🙂 ty s manzelom ste sa tiez narodili "velki"?:-

zazalienka
10. nov 2009

ja som mala 4,3 kg a tuším 51 cm, môj manžel tak nejak podobne.. aj jeho dcéra mala cez 4 kg.. no a ja mám teraz 1,81 m a muž 1,95 m.. genetika nepustí..

miroslava89
10. nov 2009

takze to mate dane ze budete mat velke deti🙂)

deina79
10. nov 2009

ahojte baby viete mi prosim poradit??
Dnes som dostala tehotensku knizku, konecne🙂, ale zarazilo ma tam nieco, presnejsie mam akruzkovane rubeola-IgG -pozitiv...
Ale asi hadam by mi doktor povedal, az by bolo nieco zle?alebo?
Neviete mi poradit, co to znamena, som strasne rozrusena, dakujem

brontik
10. nov 2009

ahojte, chcem sa len opytat ci aj vy mate podobne pocity. mala by som byt na zaciatku siedmeho tyzdna a este stale ma pobolieva v podbrusku ako dva dni pred menzesom. je to normalne aj v tomto obdobi? nemusim sa nicoho obavat... a este ma dost bolia prsia ale tiez len ked sa im zachce - v noci a skoro kazdy druhy den 😉

vejula
10. nov 2009

Ahoj deini... No viem že sa uvádza lgG a lgM. Viem že jedno z toho je že prekonané. Takže ak ti doki na to nič nepovedal, tak to asi znamená že si v minulosti prekonala rubeolu.
Ahoj brontik... MYslim že tie bolesti sú normálne. Ja som síce nemala ale prsia ma bolievali riadne, a ešte ma aj bolia ale už menej.

miroslava89
10. nov 2009

jaj kade a tulate?

miroslava89
10. nov 2009

brontik tie bolesti su normalne pocas tehu a mam pocit ze aj pocas celeho tehu😉 to sa ti roztahuje maternicA..

miroslava89
10. nov 2009

ja staale nespim 😅 😀

vefi89
11. nov 2009

caute kocky 😀

zazalienka, to ste riadne mohyly 😀 😀 😀 😀 ste sa museli dlho hladat 😀 ja mam len 1,78 a muz 1,83, ale moj otec ma 2,14 a brat 2,16 a nohy maju 49 😀 😀 ja chvalabohu len 44 a to mame s muzom rovnako velke topanky 😀 😀 😀 😀 😀

vejula IgM su protilatky pri akutnej faze ochorenia a postupne klesaju pcas 3 az 6 mesiacov a IgG je druh imunoglobulinov (protilatok) ktore sa vyskytuju ked preejde akutna faza ochorenia, teda ked je ochorenie uz prekonane alebo prejde do chronicity...najprv su vysoke a potom postupne aj oni klesaju...ale nie som taka mudra, to mi ganglienka pisala (aby som nezrala slavu) 😅 😀

deina a ziadne cisla nemas k tej rubeole??Nic,len pozitiv??

Brontik, bolesti na zaciatku tehu ako pred MS su normalne, to mala hadam kazda a trva to individualne, takisto aj prsia ta este nejaku dobu potrapia 😉

mirka, ako mate v neapole?? zvykkas si ??

deina79
11. nov 2009

vejuli dakujem za odpoved, mam zakruzkovane len IgG pozitiv, IgM v pohode, takze je to v poriadku?

vefi89
11. nov 2009

ci je to v poriadku neviem, ale keby to bolo akutne, tak by si na to prisla, bolo by okolo teba velke halo a behala by si po vysetreniach. Si este len na zaciatku a tu nebyva taky problem s takymito ochoreniami. podstatne je, ze sa vsetko prelieci v prvom trimestri. podobne infekcie mavaju nasledky na babu len neskor. 😉
Dalsia kosicanka 😀 mate velku presilu 😀

Garonkaaaaaaa, kedy zavitas?

deina79
11. nov 2009

vefi, nemam ziadne cislo len napisane pozitiv..

vejula
11. nov 2009

To bude asi že prekonané, si myslím. Tiež som sa minule bráškovi kukala do karty lebo mu btrali krv, je totiž stále chorý a mal tam plúcne chlamidie pozitiv ale už neviem či lgG alebo lgM a znamenalo to že ich v minulosti prekonal.

zazalienka
11. nov 2009

ahojte, hlásim príchod od lekára.. skončila som na pľúcnom s podozrením na zápal priedušiek.. tak sa doma v duchnách liečim...

miroslava89
11. nov 2009

vefi zyňvykam zvykam..ved tie styri steny v izbe su take iste ako na slovensku😅😀

zaz.. skoro uzdravenie prajem..🙂

inka28
11. nov 2009

ahoj

lenka268
11. nov 2009

Ahoj nasla som to

inka28
11. nov 2009

lenka to si ale rychla 😨

lenka268
11. nov 2009

Snazim sa 🙂

miroslava89
12. nov 2009

ahojte🙂 teda dobre ranko 😅

vefi89
12. nov 2009

krasne ranko 🙂

Mirka, nejak skoro 🙂

dnes nam konecne slniecko vykuklo, tak som takaaaa rada, aj ked je chladno 😉 a maly Misko ma prvy krat buntosil v noci 😀 ale som rada, ze ho mam pod srdieckom 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre