Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
26. nov 2009

som tuuuuuuuu len som si zdriemla na 20 min v noci vôbec nespím 😠

lenocka84
26. nov 2009

no pekne
mna to dnes este netaha, ale predpokladam ze coskoro to pride
a ty si uz doma na PN ci ako?

garonka
26. nov 2009

doma doma nemôžem pracovať odkedy som prišla z nemocky domov tam v špitali som ležala 21 dlhych dni 😕 mam nariadene telesne šetrenie a kľudovy režím a to ja som nervak 😀 teraz asi posledny týždeň som nejak precitlivela všetko mi vadí no môj drahy ma zo mňa veľku hlavu, chudak chlap 😅

Aj som rada lebo sa nesmiem namahať tak len leňoším a o mňa je super postarane 😀

A ty pracuješ?

lenocka84
26. nov 2009

nie ja nepracujem od aprila, a to som este ani tusenie nemala ze budem tehu
mam malu firmicku, kde sa zaobidu aj celkom bezomna, ja len tie dolezite veci robim, takze pohodka

garonka
26. nov 2009

jaj si spominala že maš upratovaci servis 🙂 fuha žiadalo by sa mi tu upratať 😀 ešteže môj upratovaci servis je drahy 😀

a nenudíš sa doma? ja z nudy že sa naučím štrikovať 😕 ale ihlice nie a nie najsť

lenocka84
26. nov 2009

kedze byvame pri svagrinej ktora ma 2 detii nuda nehrozi
aspon pri tom mensom, 1rok a 5mes.

garonka
26. nov 2009

fiha to maš super pestro 😀 aspoň budeš mať aj prax 😀 ja som zas pestovala bratove decka odmalička hlavne to prve vkuse sme boli spolu chlapec ma doteraz zbožňuje neterka ta je skôr na svoju maminu naviazana 🙂 a môjho hava zbožňuju ah jaj len havo by už chcel kľud 😀

kika99
26. nov 2009

ahojte. prepacte, ze sa Vam sem tak vtieram, ale chcela by som sa Vas opytat na radu, ze ci ste nahodou nemate skusenost v prvych tyzdnoch so svrbenim bruska a prs. Neviem ci to mam z kremu(je prirodny) aleboz coho..vyrazky nemam, len citim obcas take steklenie a musim sa poskrabat...myslite, ze je to ok? Na kontrolu idem az 8.12. Dakujem za reakcie.

garonka
26. nov 2009

kika kľudne sa s nam pridaj 😉 a blahoželam k tehu 😉

mňa zo začiatku nesvrbelo nič, len teraz sem tam lebo sa bruško rozťahuje ah jaj poriadne inač si daj urobiť aj pečeňove testy aby si nemala zvyšene lebo aj z toho môže suvisieť svrbenie alebo poprípade maš suchu pokožku

vefi89
26. nov 2009

haloooo

garonka
26. nov 2009

ja ti dam haloooooooooooo kde chodiš po cele dni ? 😀 😀 😀 😀

vefi89
26. nov 2009

aaale, kopec roboty 😀 😀

vefi89
26. nov 2009

ale drahy mi uz prisiel z roboty, tak sa tesim 😀 😀
a ja som tu kazde rano, ale ked vy zdochynate pol dna 😀 😀

garonka
26. nov 2009

odychovať treba !!!!!!!!!!! a čo take robiš? ja som dnes zahlasila staremu že by bolo dobre keby sme vymaľovali spalňu lebo nam schadza farba ta ne až keď budu okna hotove, no ide poraziť keď pozeram na tu stenu ako mizne modra farba 😠

kika99
26. nov 2009

dakujem garonka. Ja som si kupila taky telovy avokadovy olej, tak neviem mozno to mam z neho. tiepecenove testy sa robia automaticky alebo iba pri takychto priznakoch? lebo uz mibrali krv, asi 5 ampuliek , ale vysledky neviem, mam prist az toho 8.12. myslis, ze mam byt v klude a staci ist k lekarovi toho 8.12. alebo tam mam ist radsej skor? dakujem

garonka
26. nov 2009

jak ti fajne ja mam svojho do večera v robote skratka vorkoholik je z neho 😠 no ja nespím po nociach ale tuto noc sa budem snažiť nejak vyspať aby som konečne vstavala normalne lebo ak vstanem o desiatej už mam kratky deň 😀

garonka
26. nov 2009

kika

tie pečeňovky sa robia v poradni myslím že okolo 12tt a aj na konci a ak sa citíš zle môžeš aj požiadať aby ti ich urobili, mne na zle pečeňove testy prišli v nemocke 😕 a lieky beriem do teraz síce už len do utorka

vefi89
26. nov 2009

😀 😀 ale ved ja oddychujem pri robote. ja to neviem cely den nic nerobit, ma ide vtedy porazit, ked nemam co. Najma ked vidim, kolko toho treba spravit 😒 Dnes som domurovala jednu priecku, tak uz mam v kuchyni tmu jak v pivnici 😠 ale drahy ide spravit druhu priecku, co budu mat decka novu izbu-vacsiu a priestrannejsiu, predsa tam uz budu 3 😀 😀
mate oblacikovu spalen???nasi mali ruzovucku 😀 😀 😀

vefi89
26. nov 2009

ale keby som aj ja mohla, ta tiez zdochynam dlhsie, no ked muzik vstava do roboty, automaticky vstavam s nim 😀 😀 ale vecer chodime kolkokrat aj o osmej spat, ked v bedni nic nejde. To vacsinou utorok a stvrtok 😀 😀

aj moj je vorkoholik, tiez pride z roboty a doma zasa do roboty 😀 😀 aspon sa snazia o peniaze 😀 aj ked ten moj by sa mohol viac 😀

garonka
26. nov 2009

vefi to čo maš syndrom hniezdenia 😀 😀 😀 😀 😀

joj krasna modra spaleň ale schadza farba 😠 😠 😠 😠 😠 a ja babo do takej pivnice dať nechcem 😠

vefi89
26. nov 2009

Garonka, vsak ono to casom spravite. Najlepsie by bolo, keby tvoj drahy vymaloval, ked budes v nemocke, aby si to fetovat nemusela a z Tobiasa, aby tiez nebol fetacik 😀 😀 😀
aky syndrom mam??

garonka
26. nov 2009

syndrom hniezdenia to sa tak vola keď tehuľa chce všetko chystať, maľovať, kupovať, zariaďovať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to si presne ty 😀

kika99
26. nov 2009

garonka a ake si mala este priznaky,kedze si mala zle pecenove testy? dakujem

vefi89
26. nov 2009

ach taaak, o tom som este nepocula 😀 ale ja sa necitim ako tehu, pokial sa nemusim zohnut 😀 😀 😀

garonka
26. nov 2009

vefi tu som sa pobavila 😀

Blíži sa narodenie potomka a žena začína prerábať byt, plánuje maľovanie, premiestňuje nábytok. Ide o „syndróm hniezdenia“ a nemá to nič spoločné so sekírovaním. Sú za to zodpovedné hormóny. Okrem toho muži bývajú potom hrdí na to, keď sa im podarí zmontovať postieľku, komodu, vytapetovať či posunúť obrovskú skriňu. „Práve som natieral stenu v detskej izbe nazeleno, keď žena začala rodiť. Viezol som ju do pôrodnice v montérkach, pofŕkaný farbou. Lekár sa mi smial, že pôrod sa ešte ani poriadne nezačal a ja som už celý zelený!“ spomína dnes Karol.

garonka
26. nov 2009

kika praveže žiadne oni v nemocke boli prekvapení, že ma nič nebolí, nesvrbí skratka sa mi urobili tie testy z tehotenstva a doteraz nesmiem nič mastne a vypražane 😒 ale niektoré tehule no vysokom štadiu v tehu pociťuju svrbenie na celom tele hlavne na dlaniach, brušku, a chodidlach

garonka
26. nov 2009

vefi ani mne zohynanie nerobí dobre a hore schodami ani už nechodím len sa vozím na prve poschodie vyťahom lebo funím ako pes 😀

kika99
26. nov 2009

hm, tak uvidim. nejakma to vazne neobtazuje, tak vydrzim na kontrolu a spomeniem mu to. Snad bude vsetko ok...dakujem a uz Vas necham s vefi dalej komunikovat 😵

vefi89
26. nov 2009

😀 to je fakt super. ja som vcera nasla tu na koniku jednu haluuz, mywel to pisala, najdem to a dam ti link.
na prve vytahom 😀 😀 ja som byvala na siestom a chodila som stale peso.98 schodov. ale ked som mala naliate, tak mi aj vytah robil problem, aby som to udrzala 😀

vefi89
26. nov 2009

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre