Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
28. nov 2009

Tak to ti teda nezavidim tu situaciu.

Aj ja by som si chcela uz definitivne upratat, ale keby ste videli, ako to teraz u nas vyzera, by ste mi viac ani nenapisali ☹

garonka
28. nov 2009

aj keby sme byvali v Rusku buzerovali by tak či tak a umreli by lebo by sa nemal kto o nich postarať

no u nas v byte je v celku celkom slušne až na špajzku tam je bordel bordelársky 😀 😀 😀

čo dnes varíš? ja mam zeleninovu polievku a druhe asi nič 😝

motylik22
28. nov 2009

ahojte baby moj gynekolog ma poslal na nejake vysetrenie do nemocnice kde som sa rozhodla rodit...na nejake cisty alebo tak nejak sa to vola...napiste mi prosim co mi tam budu robit lebo ja ked idem na nejake vysetrenie tak sa ho hrozne bojim.... 🙂

garonka
28. nov 2009

motylik ahoj 😵

a kam do nemocky ideš do Šace? maš cysty či nie? nejak som nepochopila 😅

motylik22
28. nov 2009

ahoj garonka tak ja som najprv chcela ist do sace aj priatel nechce ze to je daleko tak pojdem asi do starej nemocnice....a to vysetrenie ma zistit ci sa dostava babatku dost kyslika na listocku mam napisanu skratku IPP a mam ist si dat urobot to vysetrenie do tej nemocnice kde som sa rozhodla rodit tak neviem co je to za vysetrenie

garonka
28. nov 2009

aha a to nebudu nahodou prietoky? to je ultrazvuk no ja budem v Šaci ďaleko to je pravda no dobre tam je 😀

garonka
28. nov 2009

motylik

IPP je

*
Index placentárnych prietokov uterinnej artérie
*
pomocou doplerovského ultrazvukového vyšetrenia meriame rýchlosť toku krvi v pupočníkovej tepne, hodnotí sa pomer rýchlostí počas srdcového cyklu. Toto cenné
vyšetrenie slúži ako doplnok pri predpokladanom rastovom zaostávaní plodu, ukazuje, aký odpor kladie placenta krvnému obehu plodu, nepriamo poukazuje na stupeň poruchy výmeny plynov v placente.

motylik22
28. nov 2009

neviem asi hej moze byt....ja som chcela ist do sace kvoli tomu ze je to sukromna nemocnica tak som si myslela ze tam sa lepsie postaraju alebo ze tam bude nieco extra ako v statnich....ale pocula som chvali na staru nemocnicu tak pojdem tam....
neviem si prectavit ze ked dostanem porodne bolesti a ze to uz pride paneboze ta cesta z jazera do sace to by som asi uz aj porodila mozno 😀 😀 😀
strasne ma tlaci maternica na rebro hrozne to boli nedokazem dlho sediet na stolicke ani v aute uz nevydrzim ☹

garonka
28. nov 2009

no mňa zas boli panva nevydržím dlhšie chodiť a nebodaj stať na nohach 😕 všetky pôrodnice maju svoje plus a aj minus 🙂

motylik22
28. nov 2009

no sak jasne ze hej to je uz na kazdej ktoru si vyberie a ktora jej vyhovuje 😀 tak idem lahnut bo nevydrzim tak sa maj pekne

garonka
28. nov 2009

pa paaaa

vefi zas si zmizla? no idem i ja het 😎

lenocka84
28. nov 2009

vefi kraaaaaasny svetrik, skoro ako kupnyyyyy
paradne

lusy ahooooj

vefi89
28. nov 2009

ja som nezmizla, ani neusla, len nam elektŕik vypadla 🙂
lenocka dakujem 😀

vefi89
28. nov 2009

idem si trosku podriemat, potom este pridem 😉

garonka
28. nov 2009

Leni čaukooooooooo

čo dnes robkaš? ja som si chvíľu poležala a teraz papam polievku mňam 🙂

lenocka84
28. nov 2009

lusy ja kukes web master z archivu, a papala som ovocny salat
drahy sa hral na kuchara

garonka
28. nov 2009

fiha mňam a čo ti tam namixoval? ake ovocie? ja som predvčerom jedla pomelo ale celu noc ma krutilo lebo som jedla dosť pažravo inač ovocie milujem a je mi jedno ake a dnes poobede si pochutnam na granatovom jablčku 😉

garonka
28. nov 2009

ja som normalne zavislak koľko mam príspevkov 😀 😕

lenocka84
28. nov 2009

ja som mala hrozno, banan, pomaranc,kiwi, hurmi kaki, len take narezane na kocky

garonka
28. nov 2009

mňam mňam take fajnove ovocie, musím i ja povedať drahemu nech mi zajtra vyčaruje ovocnu misu lebo radšej papať ovocie ako sladkosti, hoci ich nesmiem ale kadý deň ma išlo poraziť tak som jeden kolač zjesť musela 😀

lenocka84
28. nov 2009

hrozno ale len bezkostkove, lebo ine nelubim
a plna miska, mnaaaam

garonka
28. nov 2009

ja mam hrozno rada aj s kôstkami 😀 aj môj drahy nenavidí hrozno s kôstkami dokonca aj z melonu ich vypľúva a sušene hrozienka su pre neho des 😀

no teraz by som si dala palacinky s lekvarom a čokoladou no snívať môžem jedna radosť 😠

lenocka84
28. nov 2009

hmmm tak palacinky by aj mohli byt, teoreticky zajtra
dobry napad

garonka
28. nov 2009

no ja si na zajtra objednam ovocnu misu 😀 keď sa môjmu drahemu zachce 😀
mňam

garonka
28. nov 2009

a som tu zas sama 🙄

lenocka84
28. nov 2009

nie niesi
len som bola pri masku mu trosku pomoct aby sa pekne pieklo
a zakecala som sa 😉

garonka
28. nov 2009

no zato 😀
lebo teraz sedim za pc a aj sledujem stranky ake ceny maju a tak čo všetko nam treba pokupiť ale drahota riadna

lenocka84
28. nov 2009

a co ides nakupovat?

garonka
28. nov 2009

no dnes nič len sledujem ceny čo kde ake maju a čo všetko nam treba postieľku už mame , kočík ešte rezervujeme a tak už len drobnosti pre babo ale treba všetko

mata1001
28. nov 2009

ahojte baby ja nie som tehula.aspon si myslim...len sa vas chcem opytat ze ake ste mali priznaky na zaciatku.mne byva zle od zaludka niekedy rano,niekedy vecer a bolia ma prsia.ms by mala prist zajtra...vdaka... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre