Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

allinka79
10. dec 2009

pri 2 detoch verim...
neni to ktovieco ani takto, pred vianocami... ale co neurobim pre malu... snad bude vsetko ok a donesiem si ju na vianoce domov... to je o 14 dni...

vefi89
10. dec 2009

to budeš mať nádherný darček 😉 aj ja by som už chcela 🙂
nejde o deti, ale ja jednoducho neviem len tak nič nerobiť, ja som sa narodila v znamení hyperaktivity 😀 😀

allinka79
10. dec 2009

hovorit mi o hyperaktivite nemusis... 🙂 toto je utrpenie... ale nerobim to kvoli sebe... vydrzim, uz nie dlho...

vefi89
10. dec 2009

ale napriek všetkému si myslím, že chlapy nám môžu závidieť ten krásny pocit, keď sa drobček prehadzuje a kopká 😀 😀 veľmi sa teším na bábo, ale tehotenstvo mi bude chýbať, takže si ho užívam na plno, aj keď niekedy porušujem zásady 😀 😀 hoci koľkokrát aj zabúdam na to, že som vôbec tehu, pokiaľ sa nemusím zohnúť a malé spinká 😀 😀 😀

allinka79
10. dec 2009

hej, chlapi mozu zavidiet...
moja kopka tak ze ma uz cele brucho boli... sa jej vyhrazam, ze jej to vratim... ze ked bude vacsia, budem ju steklit... 🙂
ale uz sa tesim, ako si po porode lahnem ako len budem chciet... teraz mozem len na chrbte...

vefi89
10. dec 2009

aj ja sa vyhrážam 😀 😀 spôsobom, nech myslí na to, že vyjde von a ja všetko vrátim 😀 😀 😀
ty ležíš lwn na chrbte??nebojíš sa, že bude mať šnúru okolo krku??veľa som o tom čítala..ale to ťa musí aj chrbtica dosť bolieť 😅

allinka79
10. dec 2009

vobec ma neboli chrbat... len ked mi stvrdne brucho...
na boku mi to mala nedovolii... tie kopance a pohyby hrozne bolia... cez den sa obcas da, obcas nie

vefi89
10. dec 2009

tak to ti potom nezávidím, ja spávam väčšinou len na boku, ale viac na pravom ako ľavom, lebo keď som na ľavom, tak mi vždy treba straaašne cikať 😀 😀

allinka79
10. dec 2009

🙂
kedysi dovolila mala spat na pravom, potom uz ani to nie, a teraz niekedy nad ranom dovoli... 🙂 aj na lavom... ale len obcas
inac, spavam dost zle... ☹ trening na nocne vstavanie 🙂

vefi89
10. dec 2009

ja sa zatiaľ spánkom nemôžem ťažovať, len niekedy mávam kŕče v nohách a potom ich mám ešte nejaký čas vyslabnuté..
inak nemáš nejaké problémy?

allinka79
10. dec 2009

napriklad ake?obcas ma pichne, inac nie... ked neratam nalez 🙂 a ureaplazmy

vefi89
10. dec 2009

aký nález?? ja neviem, či ťa nebolieva niečo, alebo pod. Lebo mne sa pred týždňom stalo, že ma začalo straaaašne pichať od apodku, ale zvnútra

allinka79
10. dec 2009

spotrebovany krcok, otvorena na prst (stav z minuleho stvrtka), poobede idem k dokimu...
obcas ma uz vselico boli, ale vela sa mi prdi a mam vetry a podla mna s tym suvisi aj to tvrdnutie
a vravim, tu a tam ma pichne, boli a mam pocit, ze nbiekedy citim dole hlavicku, niekedy nie...

vefi89
10. dec 2009

tak to by´si už ozaj mohla mať čoskoro zasebou 😉

allinka79
10. dec 2009

keby sa dalo, chcela bysom vydrzat do pondelka... to uz budem v 38tt... ale no uvidime, co mi povie lekar... len kazdy vecer ma chyta depka ze tie kontrakcie nespozorujem pri tom tvrdnuti... ☹

vefi89
10. dec 2009

alli, mala by si byť rada, že ťa to nebolí 😀 ono to príde určite

allinka79
10. dec 2009

co ked nie? co ked ta bolest pride neskoro? vcera mi brucho tvrdlo asi kazdych 5-10 minut a do rana klasika pohoda a nic... vzdy poobede to pride

vefi89
10. dec 2009

😀 však ono sa ti telo pripravuje na pôrod. neboj sa, hlavne nestresuj 😉 nemôže byť predsa v tebe večne

allinka79
10. dec 2009

to sa nebojim... pojdeme za par... len nech ide von v nemocnici a nie doma... zatial mam jediny stres z kontrakcii... 🙂 dost blbe, co? 🙂 a sa stavim ze potom sa budem na sebe smiat...

garonka
10. dec 2009

ahojky 🙂

vefi no bola som pekelne vytočena ale snaď sa všetko da do normalu, rano idem na odbery hepat.testov tak som zvedava či stupli ak hej ma šľak trafí, lebo lieky som nebrala 3 týždne už som nemala ale stravujem sa normalne bez mastneho a vypražaneho a všetkemu sa vyhybam čo škodí pečeni no som bars zvedava. Sestrička sa na mne vyburila a ja takisto 😀

alinka ty už maš malinku pred dverami a my sa ešte načakame 🙂

natalia777
10. dec 2009

ahojte gulky 😀 ako sa dnes mate?co budete porabat? ja sa nuuuuuuudimmmmm

garonka
10. dec 2009

Natali čaukooooooo ja sa tiež nudím, prave som si postavila hrniec že raz dva urobím zeleninovu polievočku a inač tu v Ke mame vonku nadherne tak aj s havom potom vybehnem na mini prechadzku 🙂

garicka
10. dec 2009

ahoooooojte babenky 😵

garonka
10. dec 2009

Gabiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii čaukoooooooooooo

lubka89
10. dec 2009

ahojte babenky🙂

garonka
10. dec 2009

Lubka ahoj 😉

lubka89
10. dec 2009

co porabate?

shaarka
10. dec 2009

ahojte kocky, dlho som tu nebola.
chcem sa spytat - pobolieva vas brusko? presnejsie povedane, co okrem pohybov citite?
mna obcas picha, ako keby zvislo od pupka az dole... alebo aj bodovo stale inde. niekolkokrat denne. je to neprijemne. nie je to polohou, lebo picha aj v sede, aj v stoji aj v lahu a nic tomu nepomaha, len to musi prejst.
poradnu mam az v januari, tak neviem, ci to mam brat vazne, alebo je to normalne.

garonka
10. dec 2009

ja varím polievočku a už som hladnaaaaaaaaaaaa 😅

simona55
10. dec 2009

som tu prvy krat, a nie som prvorodicka 🙂 chvala bohu mam pekny pocet deticiek. 🙂 🙂 mna by zaujimalo to ,podla vas , tehotensky test,ukaze vzdy tehotenstvo, lebo mne je cudne ze dcera si ho uz robila myslim ze treti krat, a vzdy tam ma 1ciarku, ☹ a pritom brusko jej zjavne rastie, a velmi vela je , je taka malatnejsia, a pichavaju podbruskom, ja hoci by som mala veded ze co to ma znamenat, ale kazde tehu je ine, ja som si testy nerobievala, napriklad z Davidkom som zostala tehotna ,a som nevedela nic my nebolo ,a este som aj fizicku robotu vykonavala,a v 4mesiaci som zistila ze som v tehu bolo to v lani na mikulasa.ak viete poradte.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre