Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lubka89
15. feb 2010

no ze vraj hej 🙂 ale tento tyzden idem na interne visetrenie som zvedava co mi povie:(

mici111
15. feb 2010

dakujeem baby 🙂 mirka, hej aj v junovkach som 🙂 boze, uz sem musim hodit nejaku fotku do pasu, ale ja som nejaky technicky antitalent na zmensovanie fotiek..
aj mne hrozil cisarsky kvoli ociam, to je nastastie v pohode, ale mam nizko placentu, tak este z tohto dovodu mozno cisarsky..aj ked ja by som isla najradsej normalne..

mici111
15. feb 2010

inak s tym tlakom, ked mi mera sestricka na poradni, tak mam vysoky a doma ked si meram tak mam nizky..no a vyznajte sa v tom 😀 ale ja mam asi "syndrom bielych plastov" 😀 😀 😀

lubka89
15. feb 2010

no aj mne povedala ze mam nizko placentu 🙂to aj koli tomu ?

mici111
15. feb 2010

a kocky vy este pracujete alebo ste uz doma?

mici111
15. feb 2010

lubka, noo, ze ak sa po 30tt nevytiahne hore, tak ze hrozi cisarsky..ale to fakt neviem, len tam mne bolo povedane od lekarky...

liv1
15. feb 2010

mici tak to mas urcite ten syndrom. ja to mam trolinka podobne, i ked nie je az taky vysoky 😀 😀

ja pracujem doma... a ty mici?

mirka12011
15. feb 2010

mici ano aj mne to povedal ze do 30tt by sa mala vratit potom uz je mala sanca na navratenie placenty na povodne miesto alebo na take aby nehrozil cisarak....

janinna11
15. feb 2010

Liv na nizky tlak sa pytas mna?? No ja mam ale extremne nizky, zacala som pit tak pivu - nescu, viem, ze obsahuje viac kofeinu, ale pijem ju tak 2x, maximalne 3x do tyzdna a to len jednu za den, cize si myslim, ze to nie je zle. Liv ja som minuly vikend z toho tlaku odpadla, takze nizky tlak je urcite lepsi ako vyssi, ale tiez to nie je optimalne...

mici111
15. feb 2010

no tak dufajme, ze sa placenta umudri a vyskoci si trosku vyssie.. 😉 ja chodim este do prace, aj ked sa tu nepretrhnem nejako extra, ale niekedy mam problem najst si dobru polohu na stolicke.. ale este sa to da vydrzat..ale este max. mesiac a idem na matersku, lebo si chcem vycerpat dovo predtym..

mirka12011
15. feb 2010

no keby som mala vysoky tak ma klepne ja musim jednu nescu denne vypit bo by ma fakt vystrelo a to pri nizkom kavu mozem a pri vysokom asi nie....

mici111
15. feb 2010

ohladom tej kavy, ja som tiez na zaciatku tehu nepila ale potom ma casto bolievala hlava, tak teraz pijem jednu slabu denne..hadam to nemoze uskodit..pred tehu som slahla aj tri styri kavy denne..tak som mala asi abstaky.. 😀

mirka12011
15. feb 2010

mici aj ja som prve 3mesiace kavu nemohla ani zhliadnut a teraz jednu denne s mliekom rano aby som bola schopna fungovat bez bolesti hlavy....

liv1
15. feb 2010

jani ano teba. tak to mas asi az moc nizky hm. davaj si na seba veeeelikansky pozor. inak ja myslim ze by si kludne mohla jednu aj dve slabsie denne kludne.

liv1
15. feb 2010

mirka aj mna bolieva hlava. nechapem z coho 😠 . ale odkedy som tehu som sa na ziadny liek ani len nepozrela. minule ma bolela 3 dni 😒

mirka12011
15. feb 2010

liv zeby migrena?

liv1
15. feb 2010

nie nie to nebola migrena. ale take jemne striedave bolesti 3 dni.
mirka ty mas migrenu?

janinna11
15. feb 2010

Liv takmer kazdy den pijem Caro kavovinovy napoj a asi funguje placebo efekt....
Inak tu nescu fakt max. 3x do tyzdna a aj to 1:1 s mliekom. Na tlak pijem aj cviklovu stavu, ja mam viac bielych krviniek...tak na to ta cvikla vraj pomaha, no velmi mi uz nechuti... uz som sa toho prepila......

mirka12011
15. feb 2010

liv tie bolesti su vraj migrena v tehu neviem ti povedat tak mi to bolo povedane...

lenocka84
15. feb 2010

ahojte kocice
ako sa tu mavate?
az teraz som sa tu objavila
pisala som si s garonkou, tak chudatko ju nechavaju cakat an chodbe lebo nie je volna izba, a to uz viac ako 2 hodky
potom sa ozve ze co, uz bola vysetrena internistom, aj ekg ma za sebou, to je ok, len sa jej tlak zvysil

liv1
15. feb 2010

jani aj troska cerveneho na tie krvinky, i ked v tehu je to diskutabilne 🙂
mirka aha, hm, nevedela som...

liv1
15. feb 2010

leni caf. to sa ani necudujem ze sa jej tlak zvysil chudatko... s tou chodbou kvoli kapacite, to som uz viac krat pocula.... 😠

janinna11
15. feb 2010

Ahoj Leni, tak sa jej ani necudujem, ze jej stupol tlak, mne by tiez stupol z takeho super pristupu k tehu zene tesne pred porodom!!!! Dufam, ze jej rychlo nejake miesto najdu a uz bude mat trosku kludu, si ju viem predstavit, ako asi v duchu nadava a ked jej prasknu nervy ...nechcela by som byt tou osobkou, ktora si to od nej zlizne!! 😀

janinna11
15. feb 2010

Liv vsak minuly vikend, ked som odpadla, som si aj dala deci cerveneho, take domace slabe, viem, ze by sa nemalo v tehu, ale nic mi nepomahalo....

mirka12011
15. feb 2010

uch leni tak to nic prijemne pre garonku ze musi na chodbe trcat a nevyvalit sa na postel....

liv1
15. feb 2010

jani to mas ako so vsetkym. polovica tvrdi ze poharik denne sa moze, polovica zase v ziadnom pripade. tak kazdy si vyberie 😀 😀 kazdeho je to osobna vec. ja kebyze mam malo, tak si tiez troska dam. 😉

mirka12011
15. feb 2010

mne sa zda ze raz do tt si pohar cerveneho vina mozes dat hlavne na tlak a krvinky ale ja to zatial obchadzam...

lenocka84
15. feb 2010

tak som zvedava na dalsie info od nej, snad uz coskoro

janinna11
15. feb 2010

Ved prave baby, keby sme sa mali riadit tym, co je momentalne IN, tak to by sme nemohli v podstate nic... nic normal.. Ja napriklad nemozem, ked pocujem ako niekto total ospevuju BIO veci, (dufam, ze sa ziadna z vas nenastve, ak na tom niektora ficite - je to len moj nazor)
Nema nic proti takym BIO, ako su napriklad jablcka od nasich slovenskych polnohospodarov a tak, ale nech mi niekto netvrdi, ze tie oranzove paradajky s cenou 99,-Kc za kg su fakt bio, ako hovori etiketa!! Raz som si kupila bio mrkvu, ale to len preto, ze inu nemali a ja som ju potrebovala do varenia, a teda stala 3x viac a chutila 3x horsie!! Alebo teraz je tu v CR boom cesky bio chleb a ceske tradicne bio buchty, ako mozu byt bio z CR, ked nikto v CR nevyraba BIO muku, ale vozia ju z nemecka, to iste plati pre cukor!!! Je to sialene, raz skodi to, o pol roka zase to a o dva roky je moderne, ze to, co skodilo pred dvomi rokmi, vlastne pomaha, a je zdraviu prospesne, lebo institut v USA ...a podobne blaboly...... a vela ludi z atym ide, ako za stadom,,,,,, s prepacenim....

vefi89
15. feb 2010

janina a si vezmi, že doteraz nikoho nič nesralo, ženy rodili deti v poli, dávali im papať od troch mesiacov všetko, čo jedli aj oni a teraz ako sme v EU, tak sa nič nesmie, všetko je jedovaté a karcinogénne..ale pravdu si napísala, súhlasím. nuž je asi na každej z nás, či sa stým stotožní, alebo si bude žiť podľa seba 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre