Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
10. mar 2010

happy máš IP! Mrkni to...
Cena za tie plienky je fajn, dúfa, že budú mať dobrú savosť. Ja som práve objednala z ekoplienok - www.ekoplienky.sk lebo som si tam tvorila nejakú skúšobnú zostavu na plienkovanie 😵

happy8051
10. mar 2010

diky hane za info 🙂 presne tak to bude najlepsie... idem kuk este ekoplienky...

miska1981
10. mar 2010

ahojte tehulky,
tak dnes mam po sone, vazime uz 1750 g teda odhadom 😉

jane ty sa kedy zberas? odkial mas tu rozvoj. deku v albume... je krasna, kolko ta vysla?

a ten meter??? velmi milucke aj ja chcem taky
🙂

janefonda
10. mar 2010

jeeej Miska to uz ste taky velky? Super, tak to aj moja mala musi mat podobne. My ideme na sono 18.3, cize za 8 dni 😉 Deku aj meter mam z AT z toys a rus - a deka ma stala 30 eur a meter tusim 12. Aj mne sa ta deka hrozne paci, a je super, ze skoro vsetko tam hrka, slonikovi sustia uska, je tam aj take zrkadielko, hrkalka a tak 😵
Miska odkial si???

miska1981
10. mar 2010

ja som z MT, ale svokra robi v AT opatrovatelku, nevies ako sa vola presne ten obchod, lebo ja mam sice tu deku, ale moc sa mi nezda, lebo ten podklad nie je z bavlny, ulakomila som sa, lebo bola lacna a po rozbaleni som bola sklamana, budem tam musiet dat bavlnenu plienku na spodok.

mala uz je riadne velka, bala som sa, ze bude vacsia, lebo mi zistili zvyseny cukor, ale ze ma rozmery tabulkove, hlavicku aj stehennu kost ma na 32 tt a brusko na 31 tt.

potom napis tvoje hodnoty, som zvedava a porovname 😉

janefonda
10. mar 2010

Hej napisem, konecne sa tu mam s kym porovnat. No ten obchod sa vola Toys a Rus ... http://www.babiesrus.at/
Pochodili sme veeela obchodov tu v AT a konecne v tomto sme objavili naozaj celkom siroku ponuku. Ale musim povedat, ze kociky tu v AT nic moc teda. Aspon nam s mm sa nic nepacilo 😅

Inak asi ani tato deka nie je z bavlny, ale material je veeelmi prijemny na dotyk a mäkucky, tak som spokojna.

Ja sa obavam, ze nasa bude mensia, lebo ja mam slabsie prekrvovanu jednu stranu maternice, ale moj doktor povedal, ze by to nemal byt problem, tak uvidime ako podrastla. Ja som bola naposledy v 22 tt na sone, cize som uz nedockava 😵

happy8051
10. mar 2010

janefonda, ty by si mi mohla dat aj tip kde by sa dal kupit dobry kocik v akom obchode vo wien St Polten alebo Hainburgu 🙂

miska1981
10. mar 2010

ale ta tvoja deka vyzera taka hebucka, hned by som sa na nu vyvalila 🙂

to nevadi ak aj bude mensia, moja bola tiez pred mesiacom mensia skoro o dva tt a dobehla to pekne.
tak prajem nech je vsetko ok a nech mas taku radost ked budes vychadzat od dr, ako ja dnes, hned som isla na kremes a torticku 😵

ale tak samozrejme nechcem nic zakriknut, este nie sme nakonci 😉

janefonda
10. mar 2010

miska dakujem, ja sa z malej tesim denne, ked ma kope! ALe tak ked nam doktor povie, ze je vsetko tak ako ma byt, myslim, ze budem o dost spokojnejsia. Ta deka je naozaj hebucka, tesim sa, lebo tam bude malej dobre, ako v bavlnke 😉

Happy: praveze mne sa kociky v AT moc nepacia, ale boli sme pozerat v XXL lutz, celkom dobra ponuka, aj v Toys a Rus... Hlavne si kocik vyskusaj nazivo. Ja som si potom precitala aj forum o tom, co budeme mat a nakoniec som sa rozhodla a objednala ho...tak k nam uz cestuje 😵

lenocka84
10. mar 2010

ahojte babule
co porabate? ci zase vsetky kuk panelak?

janefonda
10. mar 2010

Leni ja sa tu tak motam a objednavam veci z netu, takze minam tazko zarobene prasulky 😉 a este sledujem online kuriersku firmu, co nam vezie kocik...mohol by prist uz zajtra, to by bolo idealne!!! Aby som ho este videla, lebo ved piatok idem zasa na SVK.

Panelak si pozriem potom z archivu 🙂

lenocka84
10. mar 2010

jj aj ja chcem pozerat panelak z archivu
som nestihla zaciatok

janefonda
10. mar 2010

ani ja tak som ho uz ani nezacala pozerat, ale pozriem si ho este dnes. 😉
Pisala som si s dugy ohladom latkovych plienociek a uz som konecne objednala prvu varku, ktoru vyskusam a ked sa mi to bude pacit tak doobjednam zvysok 😵

lenocka84
10. mar 2010

ahaaa no pekne
nastastie ja latkovky neriesim

janefonda
10. mar 2010

leni: ja sa rozhodujem, ak to bude malej vyhovovat a mne tiez tak budeme latkovat , ale len tak na polovicu. Ked pojdeme von budeme mat jednorazovky a aj na cestovanie tak isto, kedze chodime dost hore dole. Ale doma to skusime 🙂

lenocka84
10. mar 2010

ja som rozhodnuta od zaciatku, vidim na svagrinem, ze je toho dost a nie este pranie plienok, a nie len na nej, aj ine mamicky v okoli
takze na 100% nie latkovky
ale takkazdy musi vyskusat

vefi89
10. mar 2010

jane, pokiaľ budeš mať látkové plienky od začiatku, tak klobúk dole, lebo mne sa malý aj 10rázy za deň pokaká 😉

lenocka84
10. mar 2010

vefi to je na zaciatku bezne nie? relativne po kazdom kojeni mozes prebalovat nie?

janefonda
10. mar 2010

vefi praveze zacneme asi az po prvom mesiaci po mojom skuskovom, pretoze ani ja nebudem mat cas prat a tak, budem sa musiet cely maj, jun ucit. Ale potom budeme tak fungovat, teda to aspon skusime 😉 Ja nie som striktne rozhodnuta, ze to musia byt latkovky, ale aj sa mi ta predstava celkom paci, tak za pokus to stoji.
Malicky spinka?

vefi89
10. mar 2010

leni hej...veď som sa smiala, v nemocke že musím prebalovať pred kŕmením a keď som ho prebalila, raz si copol a ž tam bolo zase....ešte aj keď si len prdol, tak spravil škrátko 😀 😀 😀
ale teraz už menej kaká, ale máme veeeeľké problémy s bolením bruška a ja som z toho nešťastná 😒

inak ak smiem poradiť, tie čo budete rodiť klasicky a nie cisarákom, popôrodné nohavičky si kúpte a popôrodné vložky. je to vzdušnejšie a dosť to napomôže od bolesti 😉

ideme už spinkať, lebo ráno zasa lekár čaká...
dobrú nocku a leni sorry ak tu ostaneš sama 😉

janefonda
10. mar 2010

vefi dobrú noc a nech vám tie problémy rýchlo prejdú...

gali
10. mar 2010

ahojte, dievcata! 🙂
Je tu este niekto? Aky ste mali den?

lenocka84
10. mar 2010

vefi bruuu nocku,

gali ahoj, ano som tu ja
a mozno aj jane

janefonda
10. mar 2010

gali ty sem chodíš v akom skorom čase 😀 ty sa pochvál!

gali
10. mar 2010

mile, ze aspon niekto. Ja som dnes mala perno, lebo po 4 dnoch som rovno hupla do prace - poslanie "Monitor" - potom som si odbehla k Dr., ze ci je vsetko OK - tak je, len mam zlavit tempo, tak aby sa ratalo behom k starej mame lieky nachystat a o 20h konecne doma a to som sla z domu o 6.30 😀 A teraz este slubenu pisomocku ziakom pripravujem.

lenocka84
10. mar 2010

gali o tomto case?
by sa mi nechcelo

gali
10. mar 2010

Leni, co narobim, ked som im to slubila. Ja som zvyknuta na nocny zivot a potom si to cez vikend vynahradim, ze si pospim aj do 10h 😉

janefonda
10. mar 2010

gali len pekne opravuj 😉 Ja som tiez chcela ucit, ale nemam pedagogicke minimum ☹ skoda, chcela som trapit ziakov s nemcinou 😀 teraz budem mat aspon malu, ktora to ale bude mat lahsie, kedze bude mat dvojjazycnu vychovu 😉
leni este chodis aj pracovat?

gali
10. mar 2010

ja som sa prave dnes dozvedela, ze konecne sa u nas otvoril kurz Talianciny. Tak chcem skusit sa prihlasit. Lebo som uz zabudla aj to co som vedela. 😠

gali
10. mar 2010

myslim, ze je to super, ze tvoja mala bude takto ficat, ze dva jazyky. Inak, zevraj u nas hladaju nemcinarku, keby si nahodou chcela... 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre