Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
11. apr 2010

lusa kvoli tomu ze idem rodit hore, ku nasim, aby som potom ostala u nasich, ze mamina pomoze a mm bude prerabat byt, tak by sme mu zavadzali

dugy to si vystihla

dugyna
11. apr 2010

leni 😉

lenocka84
11. apr 2010

aky si mala den?

dugyna
11. apr 2010

leni pisuci..alebo ako ho nazvat..zajtra musim mat hotovu diplomovku...takze mam co robit.
a nebolo ti zima inak na pikniku?

vejula
11. apr 2010

Ahojte babeny... konecne som sa dostal k pc, Vejula mi povedala, aby som tu napisal nejake novinky... mame krasneho synceka.. Dominik sa narodil 9.4. o 10.03 Vejka bohuzial nemohla rodit prirodzenou cestou, nebola dost otvorena na takeho statneho junaka, ma 53cm a 3800g, tak sa lekari rozhodli radsej pre cisara. Tomu som bol aj rad, kedze tie bolesti, ktore mala, boli pre mna na nevydrzanie /pre nu nevnimajuc/ a mali trvat este tak 8 hodin... Nemohol som byt tak pri porode, zato vsak slo vsetko rychle a malo to hladky priebeh.. Vejka sa nam krasne rychlo zotavuje, o par dni bude doma aj s drobcom a urcite vam napise o vsetkom podrobnejsie... cavees

janefonda
12. apr 2010

AHOJTE.
Dakujeme za spravicky o vejulke 🙂 Prajem Vam len same krasne chvile a aby ste si po prichode domov na seba rychlo zvykli 😉
A co vy ostatne kinderka? Ako???

mirka12011
12. apr 2010

ahojte jejejej vieme nieco o vejule no ona sa bala, ze bude velky no hlavna vec, ze uz je tu....
ahoj jane ako sa dnes mas?
co noveho?
ja idem za gynekologom ohladom tych opuchov tak uvidime co povie...

liv1
12. apr 2010

VEJI tebe aj manzelikovi moooooc gratulujem k takemu junakovi a k uspesnemu porodu 😉 . Velmi sa tesime na dalsie info a prajem vela sil, energie, aby bol maly dobrucky a pekne posluchal 😀 😉

janefonda
12. apr 2010

Mirka mam sa dobre, len dnes ma caka veeela ucenia, ale musim sa prekonat 😉 Ale zacnem az poobede, ked mm odide do prace ☹
Ja doteraz nemam s opuchmi ziaden problem ,takze ani neviem co tym celkom myslis? Tebe tusim opuchaju nozky a aj ruky?
Vzdy sa snazim mat vylozene noziska, tak mozno aj to mi zabera a preto ma to dosial netrapi. Ale tak mam zasa poslickov, clovek si nenavybera co ho postihne 😝 Dufam, ze ti to dobre dopadne u gyndosa a poriesite to nejako 😉

liv1
12. apr 2010

Jane ajoj. Neviem ako u vas ale tu je hrozne pocko, tak akurat na spanie.
Ale inak si uzivam pohyby malej, i ked zacinam mat pocit ze obcas to uz aj boli. Pusa jedna, hmyri sa tam, mam pocit niekedy cely den akoby vobec nespinkala. 😅 Zajtra mam poradnu a cakam na 22ho na morfo ako lačný na ..... vieš čo 😀
A ty Jane?

Mirka a tebe puchnu nohy?

mirka12011
12. apr 2010

jane ajajaj a ake mate pocko? ked pekne ucit sa bude dat ale ked skarede ajajaj to na spanok....
no idem za nim co povie ale prietoky mam az vo stvrtok tak asi v piatok zasa za nim budem musiet ze ako je natom placenta 😀
liv ahojky
no opuchaju aj napriek b6 tak radsej sa idem postazovat a zmerat tlak....

janefonda
12. apr 2010

Liv 🙂 boli? No ved pockaj na neskor, potom o bolesti pokecame 😀 😀 😀 Teraz tam ma tvoja malicka este koooopec miesta a moze si tam plavat, ale moja tak ta sa uz zapiera do vsetkeho co je pevne. Ked si lahnem na bok tak vzdy zacne santit, lebo ma podlozku v gauci a zacne sa on zapierat a vystrkovat nohu, plece... 😉 proste parada 😀 Ale aj tak je to vzdy krasne, aj ked to uz riadne dokaze boliet 😵
A aj u nas je pod mrakom, idealne na spanok, ale ani to sa mi nechce, lebo uz neviem ako mam lezat. Celu noc sa budim bud to cikat, alebo mam poslickov, a k tomu mam aj zapchaty nos....tak vazna zabava 😠 Uz som zavysla na kvapkach do nosa. Prave riesim ako ich mam po tyzdni pouzivania vysadit...Ale ked to sa neda, ja neznasam pocit zapchateho nosa ☹

mirka12011
12. apr 2010

jajaj jane ja vstavam tiez zo zapchatym nosom a krv mam v nose v noci cez den je to OK
tak teda nezavidim...

janefonda
12. apr 2010

mirka tak aspon vies co prezivam, ja som z toho uz nestastna a tiez mam krv v nose, niekedy viac niekedy menej... Ked ja chcem byt zdrava a citit sa uplne fit, ale to asi az po porode o par mesiacov 😝
Vcera som sa zdvihala z gauca a manzel sa na mne naramne zabaval, ako mi to len ide 😀 To som mu predvadzala moju novu techniku primeranu k velkosti mojho brucha 😝

mirka12011
12. apr 2010

😀 no teda to mate doma zabavu co? hihi

lubka89
12. apr 2010

ahojte baby🙂

dugyna
12. apr 2010

Vdaka za info o vejulke tesime sa na dalsie. Kocky zapchaty nos mavam aj ja. Mirka daj potom vediet ako si dopadla,budem drzat palce. Jane ale liv tym ako je utla tak uz teraz tam mala nemusi mat tolko miesta... To nasa mala princeznicka so mnou vcera buntosila dokym som nesla spat🙂 miesto toho aby spinkala a maminka mohla pisat.🙂

liv1
12. apr 2010

babulky nebojte, vsetky nase "problemy" sa vytratia a bude dobre 😵 . zapchaty nos sice nemam, ale viem si predstavit ako dieta som mavala alergicke zachvaty a nemohla som furt dychat kvoli zapchatemu nosu. no nic moc 😠 .
Viete co? Na nejakom baby webe som citala o malej Klarke, ktora sa narodila 450 gramova a prezila bez nejakych vyraznych poskodeni. Dobre nie? Tak sa upokojujem tyzden po tyzdni, ze mala pribera a tak...

lusa889
12. apr 2010

Ahojte 🙂

dakujem za super infosky o vejulke a malom aj za krasne fotesky, su naozaj nadherny 🙂 Prajem vsetko dobre aby boli co nasjkor doma

jane, ten nos ti teda nezavidi mas to "vesele" a este sa do toho ucit, no o zabavu mas postarane
mirka, drzim palce nech ti vsetko dobre dopadne 🙂 mne pomaly zacinaju t 🙂 tiez napuchat nohy aj ruky, .... nohy neviem od coho, hlavne ta s mojim clenkom, co je este stale kus opuchnuty ale uz mam naliate aj cele chodidlo, ... ruky mam vzdy rano napuchnute a miestami ma dost bolia kosticky, ... ale da sa to cez den pekne rozhybat .....

dugy ahoj, ako diplomka, si mala pomocnicku tak ti to aj zbehlo a islo ako po masle 🙂

liv1
12. apr 2010

jeeeeej ja som si az teraz vsimla ze vejulka tak ma fotky. jejejej aky je krasnucky malinky, a vejulka vyzera uplne super v pohodicke 😵

lenocka84
12. apr 2010

ahojte kocice
ako sa mate?
ja som sa az teraz dostala k pc, a ktovie dokedy, lebo dnes mam toho dost,a pomaly ale isto treba uz pobalit tie veci, kedze v stredu opustam ba
dnes som mala kontrolu u diabetologicky, zatrhla mi magnezium, musim hladat ine, lebo mi dvihalo cukor
inak vsetko ok, tak sa vytesujem

jooooj a bolia ma krize akoby ma celu noc niekto po nich bil, nechapem.

janefonda
12. apr 2010

babule ked sa nam tak divam na terminy, tak sa to coskoro naplno rozbehne s prichodom detureniec na tento svet 😵
O mesiac to tu bude zaujimave 😉

lusa889
12. apr 2010

jane presne tak o mesiac to uz bude viac o miminkach ako o nas 😀

vefi89
12. apr 2010

ja som len zvedavá, ktorá z vás bude prvá a začne ten kolobeh

pekný dník vám prajem 😉

lenocka84
12. apr 2010

vefi tak medzi lusou a jane by sme mohli aj stavky uzavriet

elko69
12. apr 2010

vejula gratulujem stastnym rodicom, prajeme skore zotavenie a uz sa tesime na foto amleho Dominika.... 🙂

baby no ja som akurat prisla z poradne tak nas maly je o trosku vacsi, ma uz 1833 g no podla PM som 29 tt a 4 den a podla velkosti telicka 32 a podla velkosti hlavicky az 33 tt takze nas maly bude asi v termine ale mam ratat ze okolo 4 kg bude mat a ze ma strasne dlhe nozicky takze bude asi aj dlhy...no to asi po mne bude mat 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ale vsetko je OK tak som stastna..no mala by som asi nakupit dlhsie bodinka 😀

elko69
12. apr 2010

jeeeeeeeee Veji tu ma aj foto...krasny je... 🙂

lenocka84
12. apr 2010

elko no pekne
na 30tt je toriadny chlapisko

ja sa uz neviem dockat stvrtka, ked sa ajja dozviem

vefi89
12. apr 2010

elko: a tučnučký 😀 😀 sme boli u lekára, lebo sa vykakať nemôže, tak 5400g a mne skoro sánka ostala vyseť medzi dverma, že neni možné toľko. 😕 tak to budeš mať riadneho macka, ale to je dobre, len aby bol zdravučký. a keď budeš mať dlhé bábo, tak kúp aj športový kočiar, aby mu nožičky mali kde trčať 😀 😀

lenka a oni majú teraz po koľko??a ktorá z vás to rozbehne?

lenocka84
12. apr 2010

lusa je 36 a jane 35
ja somlen dnes zacala 34
takze je to v celku zaujimave

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre