Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andrejusa
27. okt 2009

😀 radšej vyskúšaj najprv len to acidko 😀 . Ja mám celý život problém s týmto 😝 . Sranda že mne pomáha aj to, čo druhým práveže vadí. Napr. banány, alebo cola light, ale najnovšie toto acidko a veľmi čerešňový alebo broskyňový kompót.

vejula
27. okt 2009

jj tak som to aj spravila som si dala len acidko, a sa mi zdá že sa čosi pohýna 😀 ... No ja som s týmto už dlho problémi nemala... Už vééélmi dávno a viem, že vtedy som jedávala ľanové semienka či také čosi, len teraz nič také nemám.

andrejusa
27. okt 2009

no ľan mne absolútne nepomáhal, ale teraz až pozerám že ty si v 17tt a koník pridáva, takže možno v 16t???
ja som tie prvé týždne tehotenstva trpela hrozne zácpami, keď som šla raz za týždeň, bolo moc a zdutá som bola jak v 8 mes. 😀 To za chvíľu prejde, aj beriem aj tehu vitamíny a aj tie mi asi robia dobre.

vejula
27. okt 2009

No ja tiež beriem tie calibrum mami... Ako zo zápchami nemám až také veľké problémi. len ráno sa vždy zobudím na to že mám akési tvrdšie brucho.... To bude určite tými črevami lebo potom cez den to je už fajn... No a ja som si ten dátum poslednej mestruácie do údajov napasovala tak aby mi to tu ukazovalo v pase presne... No myslím že jeden den tam mám naviac 🙂

andrejusa
27. okt 2009

jaj tááák, aj ja som rozmýšľala, že by som si to tak vyrátala a aby mi ukazovalo presne. ja som v 23t.
ten calibrum aj ja berem, vyhovuje mi a berieš jednu denne, alebo dve? ja len jednu, vraj keď sa berie viac, je moc veľké mimčo

vejula
27. okt 2009

Hej????? To som nevedela... Ja beriem dve, som si to tam tak prečítala... No ale teraz neviem, nech potom niesú problémy pri pôrode, bo ja som taký krpec, tak nech sa pretlačí.... Tebe povedal lekár, že máš užívať len jednu?

lenocka84
27. okt 2009

ahojte babule
po dlhsej dobe nakukam aj do inych miestnosti
ako sa Vam dari? a tehulkuje?

andrejusa
27. okt 2009

ja som tiež krpatá, ale taká bacuľa 😀 , tak hádam nebudem mať taký problém ako ženy s úzkou panvou... trošku sa bojím pôrodu. Dr. mi nepovedal, ale ja som si tak prečítala vo fore, keď o tom viaceré baby písali. Ale možno to platí skôr pre tie baby čo už idú pomaly rodiť a sú vo vyššíxh stupňoch tehotenstva. Ber ako chceš a potom sa opýtaj dokiho. A keď som ležala v nemocke, baby tiež brali len po jednej tabletke, ale nemám to potvrdené od dr.

vejula
27. okt 2009

No spýtam sa dokiho.... Uvidím čo mi poradí... No to ti poviem že ja tu pánvu bohvieakú širokú teda nemám, len dufam že sa roztiane ako bude bábo potrebovať. No ale mamina má podobnú postavu ako ja a porodila 4 deti no a okrem mna mali všetci vyše 3,5 kg Najstarší bráško skoro štyri kilá, tak dúfam to zvládnem aj ja 😅

pipimiska
27. okt 2009

caukoo 🙂

vejula,tak si si uz dala fotku?ty ale mas fakt dost vyditelne,,male,,brusko 😀 to je z ktoreho tyzdna?ty si spomynala,ze si pribrala uz 6 kil,ze?a to si pribrala aj inde,alebo len tam? 😅

vejula
27. okt 2009

Nooo najviac v brušku a ešte aj dosť prsia 😉 Aj ked pri tom brušku trocha zanikajú.... No a tak troška aj na iných miestach, možno zadok a tak... Ale priateľ tvrdí, že sa mu to vééélmi páči taže spoko 😀

pipimiska
27. okt 2009

vejuli,ako praveze aj ja kcem 😀

vejula
27. okt 2009

:D No ale hod tam aj ty nejakú fotečku bruška... Inač malé máš krásne odfotené... Jak si tu hlávku drží... Prefektné... To vyzerá na chlapa 🙂 Ani neviem prečo ale prišiel mi tak 🙂

pipimiska
27. okt 2009

nehovor 😀 ved hovorim ze sa podoba na manzela 😝 ja si ntiez myslim ,ze to chlap bude aa hokejista 😀 lebo s mm mame radi hokej 😝
skusim hodit foto..

pipimiska
27. okt 2009

uz,hovorim oproti tebe ho ani nevidno 😀

vejula
27. okt 2009

:D No ale vyzerá tak zadúmane, možno to bude skôr taký intelektuálny typ 🙂 Ja teraz idem do mesta ale ked dojdem tak som hned tu a kuknem tvoje nové foto... Zatim čavik 🙂

garonka
27. okt 2009

ahojteeeeeeeeee 😉 som už doma 🙂

vejula
27. okt 2009

čaviiii aj ja som už doma 🙂 A kdeže si bola garonka?

pipimiska
27. okt 2009

aj ja 😀

pipimiska
27. okt 2009

vejula,bud bude sportovec alebo tanecnik alebo hudobnik 😝 😉 😀

vejula
27. okt 2009

AAAA takže Einsteina z neho nechcete 🙂 No snád vás oboch neprechči a nebude z neho nejaký vedec 😉

pipimiska
27. okt 2009

neviem po kom by to zdedil 😀
a ty co kces mat?

vejula
27. okt 2009

Noooo ja neviem... Asi to bude chlapček... Všetko tomu naznačuje.... Ale ja som si od začiatku myslela že bude dievčatko... Som bola na to asi taká namotaná. Ale asi mi je to jedno.... Možno o kuštiček viac dievčatko ale len taký malý kusoček 😉

pipimiska
27. okt 2009

ja tiez o kusicek babu by som kcela 😅

vejula
27. okt 2009

Heeej? Som myslela že chlapčisko, ked si hovorila že myslíš že chlapček 🙂 Tak sme na tom rovnako... Ja myslím že najbližšie by mi už mohol povedať. A ty máš kedy poradňu?

pipimiska
27. okt 2009

ja mam poradnu 3 novembra,ale zajtra musim za nim skocit,lebo si musim dat predpisat tabletku,zaroven sa musim poradit ako vyliecit e.coli pretoze nekce sa vyliecit..sem tam ma zasvrbi,nieje to strasne,ale od kedy viem ze som tehotna,viem aj ze mam tu bakteriu...
liecila som to aj antibiotikami aj cipkami a nic nezaberaa 😒
a ty mas kedy??

nevies kedy babo zacina pocut?aby som vedela kedy zacat citat rozpravky a sievat uspavanky 😅

pipimiska
27. okt 2009

tym som kcela povedat,ze mozno mi urobi poradnu uz zajtra..on tak zvikne

vejula
27. okt 2009

No že bábo začína počuť v 16tt tak už len týžden a môžeš začať... Aj ja by som mala začať spievať, nech sa učí od mala 😉 Ja mám 12 novembra poradňu. Ale povedal že tam sa dohdneme na morfo sone. že ak chcem aby bol pri tom aj priateľ. No tak neviem či mi toho 12 bude robiť aj ultrazvuk... Uvidím nechám sa prekvapiť.... Už aby to bolo. Medzi tými poradnami mi to pripadá večnosť ☹

vejula
27. okt 2009

No a s tým svrbením som to tiež mala, ale teraz v poslednom čase je to lepšie 😉

vefi89
28. okt 2009

bree ranko sa praje 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre