Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

alexkaa
29. okt 2009

ja som si zatial jedalniček nejako podstatne neupravila, samozrejme, nejem plesňove syry a vyhybam sa jedlam kde možu byť surove vajcia, a nejedavam žiadne tepelne neupravene maso, napr. tie sušené masá a pod. ale inak zatial nič.... ale myslim že už keď to bude na tisic% iste ako povedala moja lekarka, tak potom asi začnem upravovať ale nie nejako výrazne.

alexkaa
29. okt 2009

dufam že dostanem dobre spravy, naposledy som odtial išla vysmiata, a po ulici sa na mna pozerali ludia ze či mi asi nešibe keď idem sama a usmievam sa.... 😀

garonka
29. okt 2009

heeeeeeeeeeej vefi kde siiiiiiiii ?

inač krasne predpoludnie babenky 😉

vejula
29. okt 2009

čafte kočky ako sa máte???? No ja som trošku smutná bo svadovné šaty čo som mala objednané, mi už pekne nesedia kvôli brušku... Nooo všetci mi totiž tvrdili že to ešte nebuddem mať veľké bruško a tak, no a mne začalo dosť rýchlo rásť a hned od hora... Takže zbohom moje vysnívané šaty :( Ešte uvidím ako to vyriešim

garonka
29. okt 2009

veji čaukooooo

a šaty sa nedaju rozšíriť? aby si mala troška voľnejšie aby ťa netlačilo na brušku

vejula
29. okt 2009

Nooo ale už na mne niesú také pekné, lebo ony sú šité na štíhly pás... No mi už tak nesedia. A necítim sa v nich ani tak dobre... Tam ma tlačí tam ma tlačí.... Ajtá spodnica ma už tlačí, lebo ju musím mať v strede brucha ani pod nim ani nad ním ☹ Asi si oblečem také nejaké šaty na spôsob tehu, nech sa cítim dobre aj ja aj maličké.

garonka
29. okt 2009

tak tak veji aby si sa citíla v šatkach dobre a hlavne babenko aby vas nikde netlačilo 😉

a dnes maš aky program? čo take robkaš? ja preležím cely deň na gauči a v sobotu by som chcela do Poľska kuk na sedačky i nejake veci pre puntíka 🙂

romy01
29. okt 2009

ahojte dievcata.
Môžem k Vám sem vtrhnúť? Už som raz sem písala, ale ešte sa viac venujem snaťilkám, nakolko som tam patrila az tri roky.
O dva týždne by som mala isť na sono srdiečka a potom ma pošlu z centra k mojej doktorke. Mohli by ste mi povedat ake vysetrenia ma cakaju v prvom trimestri ? Tewda niečo som si uz nastudovala, no mam z toho španielsku dedinu, lebo ak som to dobre pochopila tak tie predgeneticke testy ako su tripple test a ATFalebo ako sa to píse nie su povinne ?

vejula
29. okt 2009

My ideme do Poľska budúci týždeň... Priateľ si ide kúpiť nejaké sako na svadbu. Vraj sú tam oveľa lepšie ceny a kvalita rovnaká... Tak uvidíme 🙂
A dnes večer ideme na predmanželskú náuku. Už poslednú, v čera to bola riadna nuda tak uvidím čo na nas dnes vyrútia... Myslím že niečo o rodičovskom plánovaní či tak dajako 😀 Tak to im možno aj ja nejakú tu radu dám 😉

vejula
29. okt 2009

No neviem romy či su povinné... Mňa so sestrička nič nepátala zobrala mi nejakých 6 ampuliek krvi a bolo... Sa tam vyšetruju nejaké infekčné choroby, a viem že aj čosi kvôli nejaým protilátkym či sa náhodou nebudu buriť proti bábatku a také čosi... No nepamatám si všetko... No a ten druhý test sa robí v 16 tt a myslím že až to je ten tripple test... Ale nie som si istá celkom....

garonka
29. okt 2009

veji mňa sa farar teda kaplan rovno na sex pýtal či ho praktizujeme ešte pred manželstvom či všetko o sebe vieme 😀 a keď som mu povedala že sme 7 rokov spolu tak len kukal že nejak dlho no od svadby ubehlo už dva roky takže sme spolu 9 rokov teda presne na Vianoce 😀 😀 😀 😀

a lepšie su tieto nauky lebo niektorí čo chodia sa učia nejake voloviny 😝

garonka
29. okt 2009

romy su to testy AFP čiže tie geneticke triple testy ja som na ne šla ale vraj niekde sa daju odmietnuť, nieje to nič hrozne, aj keby vyšli pozitívne nemusi mať babenko downov syndrom, aj morfologicky utz veľa napovie 😉

romy01
29. okt 2009

aha a garonka tie tripple testy to je vlastne odber krvi a tie AFP su ake testy ? ako sa to robi ?

garonka
29. okt 2009

romy tie AFP testy su geneticke to sa robia v 15tt 😉

romy01
29. okt 2009

a to sa robi ako ? je tam sono, alebo odber krvi ?

garonka
29. okt 2009

to je odber krvi, mne brala sestrička 4 ampulky krvi, tu sa z odberov zisťuje či ma babenko downov syndrom

vejula
29. okt 2009

Jeee tak pekne 7 rokov spolu chodiť 🙂 No my sme s drahým iba dva ročky, ale poznáme sa už dlllho. No predtým som mala tiež taký dlhší vzťah 3 a pol roka a skončilo to... Tak som rada, že to bol môj posledný rozchod a s tým mojim to vydržíme až do konca 😉

romy01
29. okt 2009

vejula tak to ma byt, ja som sa s mojim zasnubila po 6 tyzdnoch a za pol roka sme sa uz brali a sme spolu uz viac ako 8 rokov. 🙂
baby ked hovorite ze kolko krvi sa berie tak neviem ako to zvladnem, lebo mne museli pred OPU napichovat dvakrat zilu aby mi zobrali aspon jednu - ja sa tak bojim, ze ani krvi sa mi nedorezu - a vzdy mam z toho mesiac modrinu

garonka
29. okt 2009

no toľko rokov sme spolu 🙂 a rok pred svadbou sme si kupili 3 izbovy byt tak sme si povedali že v ňom budeme bývať či už ako manželia alebo ako partneri nakoniec sme sa dohodli na svadbu a teraz budeme štyria lebo i hava mame 😀

garonka
29. okt 2009

romy i ja mam z odberov krvi modriny, mne nikdy nevedia sestričky najsť poriadne žilu 😀 a naposledy v lete som mala obe ruky dopichane ako narkomanka a ísť len tak do autobusu medzi ľudí v kratkom tričku sranda 😝 a najbližšie mi budu brať krvičku na infekčnom až 5 ampuliek krvi 😀 teším sa 😀

vejula
29. okt 2009

Jeee romy tak to je odvaha fúúú po polroku sa brať.... Ale odvážnym šťastie praje, a tebe to vyšlo tak to je super 🙂
No a garonka my tiež máme havika... Ale len jednoizbový bytík... Tak to bude trošku o držku... Ale aspon že bývame sami a nemusíme otravovať jedných alebo druhých rodičov... To by som nechcela. Nejako to vydržíme, však aj v stiesnenjších podmienkach niektorí žijú.. Hlavne že je kde. A o pár rôčkov ked ušetríme chceme stavať domček. A to už bude iné bývaníčko 😉

romy01
29. okt 2009

garonka, mne ked brali v heliose tak som tam nemala ani znamku po vpichu, no u tejto mojej obvodnej, bud to tie baby nevedia alebo maju moc hrube ihly ja neviem no ja mam u nich modriny velke aj 5 - 7 centimetrov. A tie tam mam cely mesiac. Ked mi brali treti odber pri hormonalnom profile tak mi pre modriny ani nemala kam pichnut. Toho sa desim a 5 ampuliek ? hahahahahaha tak na to nech zabudnu, nemaju sancu

allinka79
29. okt 2009

aj my budeme styria... mame vtacika, len ho musime vystahovat z detskej izby do kuchyne... snad mu tam bude dobre 🙂

vejula
29. okt 2009

Ale tak vtáčik aspon nezabere toľko miesta 😀 Inač Alinka už si doma, či ešte píšeš z nemocky?

garonka
29. okt 2009

alinka ahojky 🙂

ako v nemocke ? či si už doma? no naš havo haja v košiku v obyvačke a v noci ho prenesieme do spálne inač by celu noc chodil hore dole ale pomaly ho učíme že bude spinkať v obyvačke 😀

allinka79
29. okt 2009

vejula mas pravdu, nezaberie, len si vyzaduje kooopu spolocnosti a aby clovek pri nom bol
a stale lezkam. Uz nemam infuzky, len lieky, zajtra budu dalsie kultivacie a uvidime... budem sa aj pytat, ci mam sancu ist domov alebo co...

romy01
29. okt 2009

vejula, to bolo moje prve spontanne rozhodnutie, inak ja som váha - dvakrat meriam a raz striham - len vtedy mi to prislo ako samozrejmost a normalny krok - nasi sa dva roky z toho spamatavali 😀 😀 😀
a jedna izbicka nevadi, to mate s takym miminkom dost a ked povyrastie tak postavite - my sme doteraz nemenili - mame dvojizbovy no ked bude mat baby nejakych 3-4 roky , radi by sme vymenili za vacsi

garonka
29. okt 2009

romy to zvládneš zatvoriš oči a hotovo 😀 mne pomaha keď so sestričkou debatujem 😀 ale naposledy keď mi brala krv mi maly tak kopal, že som ani sedieť nemohla 😀

romy01
29. okt 2009

garonka mas pekne fotecky - hlavne ten kocik sa mi paci.
kolko krat za tehotenstvo sa berie krv ?

vejula
29. okt 2009

Naš havo spí tiež v obývačko-kuchyni 😀 Ale inak spával pod našou posteľou.
Joj alinka tak ty ešte stále v nemocke... No hádam ti všetky tie kultivácie a tak výjdu dobre a už budeš čoskoro doma.
A romy ro bola asi tá ženská intuícia 😉 tak si vedela čo urobiť.
Inač kočky vy budete mať čo za znamenia ??? Mne to vychádza na barana... Tak som zvedavá či ako si s ním dákme rady 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre