Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejula
23. nov 2009

No kočky, ja som tiež nemávala nejaké nevolnosti alebo tak... PRáveže naopak tiež mi začalo chutiť masko, čo som predtým nejako nemusela, a celkovo mi viac chutilo jesť. No a samozrejme prsia ma príšerne boleli a bradavky som mala citlivé a boli aj také výraznejšie... Inač peppe ,ne termín poslednej pm svôbec nesedel so skutočným tt...Bol tam rozdiel až mesiac lebo mi vynechal posledný cyklus pred otehotnením len tak. Tak som si tu upravila poslednu menstruáciu tak aby mi v pase ukazovalo skutočný týžden tehotenstva.

lila1809
23. nov 2009

kocky ku gyn ktorej ste chodili mala aj ultrazvuk alebo ste museli chodit mimo?

pepppe
23. nov 2009

a baby aj ja som sa chcela nieco spytat.ja napriklad nemam stmavnute bradavky,je to zle??ci na to je este cas?

lucelajur
23. nov 2009

ahojte🙂 napiise mi niekto? ja sa totiz dost nudim... pocas celeho svojho tehotenstva... som totiz cely cas doma a na to som nebola predtym zvyknuta...je tu niekto s podobnym problemom?? 🙂

lila1809
23. nov 2009

napise🙂 ale zatial pilne pracujem aj ked dnes to neni nic moc tak zajtra makam o sto sest🙂
v kolkom si lucelajur?? popravde teraz by som prijala byt doma...stale by som spala...ledva sa presuvam do prace a spat... a uz sa tesim ked pridem domko a lahnem aspon na hodku🙂

lila1809
23. nov 2009

peppe ja tiez nemam nejak extra stmavnute...ale prsia ma neuveritelne bolia...sa v noci na to budim.... tak dufam ze to trochu ustane🙂 ale nemyslim ze musia byt stmavnute hned.....

diamond_doll
23. nov 2009

Baby je to normalne ze uz v 20 tt citim normal kopance ked lezim na chrbate a mam ruku na bruchu ? 😀 nemali by to byt len take jemne bublinky este 😕 ?..

vefi89
23. nov 2009

diamond, je to normalne, aj ja som tak uz citila, ale tiez len v urcitej polohe 😉

janka911
23. nov 2009

Ahojte potrebujem radu. stupo mi HCG z 353 na 620 a strdedu idem zase takze to stupa ale moj gyn.stale nie je spokojny som zevaj v 5.tyzdni. ale stale mi vravi o potrate..myslite ze to stupa pomaly??a v stredu pojdem aj na ultrazvuk tak dufam ze to stupna na 1000...

vejula
23. nov 2009

Čavte kočky, myslím že to že nemáte stmavnute bradavky, nemôže znamenať nič zlé. To je individuálne. Nikomu stmavnu viac niekomu menej niekom skôr niekomu neskôr. Tak isto ako niekomu začne bruško rásť hned niekomu až v 5 mesiaci.
A diamond to že malé kopká, to by si mnohé kočky iba priali, pretože ešte v 20 tt nevedia niekedy rozoznať pohyby bábatka. No mna občas kopne tak že to cítim aj na ruke, ale občas sa len tak mrndolí v brušku... To si myslím že je tiež individuálne... Tak máš asi živšie bábatko ale to určite nieje zlé 😉

boise
23. nov 2009

peppe ja za dva týždne rodím a stále nemám stmavnuté bradavky 😀

diamond_doll
23. nov 2009

No mne sa to deje hlavne ked si vecer lahnem na chrbat tak mi tam nieco nadskakuje 😀 ked chodim necitim nic ..len niekedy ked sedim ale toje take slabsie ako ked lezim..no sranda..a to takto citim asi tyzden aj nieco predty to bolo take mrvenie ze som ani nevedela ci je to ono 😀

lenocka84
23. nov 2009

ahojte kocky
ako sa mavate?

vejula
23. nov 2009

Vidíš, a je to super, nie? No každý hovorí že ho bábo najviac kopka ked leží. Mna krpec najviac kope ked ho niečo tlačí, napr ked sedím najedená a mám zapnutu gombičku, akoby mi hovoril, rozopni ju, nevidíš že tu mám málo miesta 😀 😀 😀 😀 a ked si ju rozopnem a dám sa tak viac do ležma tak prestane 😀 😀 😀 Asi má rád pohodlie, a ked mu ho obmedzujem tak si začne vyžadovať svoje 😀

lenocka84
23. nov 2009

vejula a kedy si zacala citit prve pohyby?v ktorom tt?

diamond_doll
23. nov 2009

No ale ked sa prevratim na bok tak to prestane 😀 inak aj ty mas vecer brucho trochu vacsie ako rano ? 😕 A pohlavie este neviete ?

vejula
23. nov 2009

lenočka ja som začala cítiť v 19tt. Ale to bolo tak že som ho cítila a potom deň aj dva nič a potom zase...Ani som si nebola istá ked to nebolo také pravideľne ale psotupne sa to zosiluje a už je to jasné že je to mimi. No a ako som sa vydávala v 20 tt tak chúdatko dva dni som o nom ani nevedela, čo bolo také zošokované zo všetkého, sa asi muselo spamatať. Ale potom už zas v poho 😉

lenocka84
23. nov 2009

v 20tt si sa vydavala?
aj mne to tak vychadza, na 20tt svadba
to som teda zvedava

vejula
23. nov 2009

😀 No vidíš tak to máme na rovnako 😀 No bolo to celkom v pohodičke, tancovať som vydržala, som mala viac energie ako som myslela že budem mať. No bola som do tretej ráno hore a tancovala som o stošesť 😀 Ale ako hovorím bábo malo asi mierny šok lebo sa mi za celý den a potom ani na druhý den neozvalo.

lenocka84
23. nov 2009

tak asi dospavalo 😀
sa vravi ze tak ako spi matka pocas tehotenstva, tak spi potom dietatko

vefi89
23. nov 2009

diamon, ale na chrbte by sa spavat nemalo, pocas tehu!!!vela lekarov na to varuje, skus si dat na to bacha.
chvilka urcite nezaskodi, ale neprehanaj to

diamond_doll
23. nov 2009

ja spavam vacsinou na boku ale ked sa mi chce aj na chrbat si lahnem ..preco by sa nemalo?

vejula
23. nov 2009

mhm tiež som to počula 🙂 Tak to moje bude asi taký zlatý stred. Ja si občas zdriemnem po obedeale nieje to najké pravidlo. A ty lenočka čo, psopávaš teraz častejšie???? Inač tie svadobné šaty šo máš na fotke, tie budeš mať na svadbe? Sú veľmi pekné. Ja čo som mala objednané tak som musela vymeniť, lebo mi bruško dosť narástlo dopredu a hned od hora, tak som ppotom ešte na poslednu chvílu stresovala so šatami 😀

vefi89
23. nov 2009

vraj tym tlacis na babo a babo tebe tlaci organy. Neskor ti to bude aj vadit, je o tom kopec clankov, tak si to najdi. myslim aj Garonka to tu na koniku pisala. Bolo v tom nieco take, ze ak spat na chrbte, tak musis mat chrbat vyvyseny

lenocka84
23. nov 2009

ano tie budem mat, nastatstie sa daju rozsirit, som naschval take vyberala
spavam cez den takmer kazdy den, aspon polhodku bo som ko
a v noci zaspavam neskoro
odkial si?

diamond_doll
23. nov 2009

no tak neskor i to vadit mozno bude ked budem mat velke brucho pred sebou 😀 a ja spavam aj tak na boku vacsinou na chrbte ma to nebavi moc 😀

vejula
23. nov 2009

diamond jj aj ja mám veče bruško trochas väčšie, ale ja to pripisujem tomu že som najedená za celý den a tak. Neviem čím iným by to mohlo byť. No a pohlavie ešte nevieme, sa nám nechcelo ukázať beťárisko 😀 ale akosi počítame s tým že to bude chlapček, aj nám to každý hovorí tak som to už tak začala brať, že to tak asi bude 😀 A vy už viete ?????

diamond_doll
23. nov 2009

No ja s tiez myslim ze to bude asi jedlom ..inak neviem ale je to uz minimalny rozdiel..uz aj rano ked vstanem mam skoro take iste ako vecer..take mini 😀 ..ja am tip na chlapca neviem preco tak tiez to berem uz ako hotovu vec 😀 ..mozno uz 1 alebo 4 sa to dozviem :D

vejula
23. nov 2009

Lenočka ja som zo Žiliny a ty si odkiaľ???? Tak dobre že si si vybrala také šaty čo sa dajú prispôsobiť. No ja som si myslela že tie moje sa budu dať prispôsobiť, ale hned od začiatku mi vravela, že ak mi začne rásť bruško len tak na spodku tak to pôjde ale ak pôjde hned od vrchu (čo je môj prípad) tak to bude ťahšie... No ja som dúfala že v 20 tt to bude ešte len taká malá loptička dolu v podbrušku, ale som sa prepočítala. No čo už. Tak mi prepadla záloha aišla som hladať týžden pred svadbou druhé. Ale našťastie som našla krásne šaty, ktoré mi sedeli jak na mna ušité 😵

lenocka84
23. nov 2009

aspon ze to
zo ziliny???jeeeeej superne, ja chcem v za rodit, kedze rodicia byvaju v knm
a potom tam na leto aj ostavam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre