Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejula
29. nov 2009

nOM žE čI SI HO CHCEš TEDA BRAť, KED chceš potom ostať bývať u mamy. By to asi nemalo zmysel. Ja si myslím že ked si niesi istá či s ním chceš žiť tak by si mala najprv uvažovať nad tým, že by si v prvom rade aspon odložila svadbu na dobu neurčitú... PRoste ked už budeš vedieť čo chceš.

No vefi, to teda hej... ale dnes už je lepšie. Drahý sa vtiera o stošesť, a celkom sa mi to páči 😀 😀 😀 A som rada že si uvedomil, že spravil chybu, len dufam že sa z toho poučí pre druhý raz.

vefi89
29. nov 2009

veji,no aspon, ze si to uvedomil, to fakt 😉
lwni, tych zlych byva v poslednom case viacej 😅

idem sa venovat pravnicke, ale sem tam zaskocim a kuknem vas 😀

lenocka84
29. nov 2009

ku mame sa chystam ked pojdem rodit, a chcem tam par mesiacov ostat, a mozno aj dlhsie
a ta svadba, uz su poplatene zalohy,na vsetko
a to je len papier, takze uvidime

zazalienka
29. nov 2009

ahojte kočky.. no my sme dnes vstali ako slobodni, o 12.00 hod. šak aj to niekedy treba.. aaa sa musim pochvaliť že dnes mám 35 rokov, a rok od svadby..
kočky, my s mojím sme nikdy nezapochybovali že spolu zostarneme.. boli by sme sa zobrali hneď po mesiaci od zoznámenia.. ale to sme asi jedni z mála.. som tu písala o mojom ex.. to bol iný prípad.. zmanipuloval ma, plánovali sme malé, mala som pocit že to je muž môjho života.. ale proste stále tam niečo nahlodávalo, až nahlodalo.. znamenie že okrem jedného kamoša som nikoho nepoznala (aby som sa nič nedozvedela).. až teraz nedávno som pochopila, tento rok som sa dozvedela (narazila som na kočku čo s ním chodila predo mnou - spravil z nej podvodníčku a príživníčku čo ho dostala o prachy.. holt bolo to presne naopak), aké mal problémy s chľastom, že mal párkrát zobraté papiere.. má dve deti na ktoré roky serie, už sa oženil, ale babenka asi tiež nieje v obraze..
ja som šťastná že sa mi otvorili oči a počkala som si na to pravé orechové.. môj ex bol typický vysávač energie, ja som bola stále podráždená, unavená, bez energie a akonáhle som sa s ním rozišla, tak ako keby do mňa niekto vlial živú vodu..
lenočka, ak máš akékoľvek pochybnosti, skús všetko, aj svadbu posunúť.. nie je hanba odložiť sobáš, si tehu, to je prvoradé.. lebo už keď sa podpíšeš na matrike, tak sa to ťažko vracia späť.. ja som v tomto hrozne tvrdá, ťažko odpúšťam podrazy.. a potrebujem pri sebe silného partnera a človeka.. ktorý mi dá zázemie, pocit bezpečia, lásky a domova.. a to mám..
čau vefi..
qwalitka zo srdca blahoželám.. ver mi, nie je nič krajšie na svete.. ako keď sa malé vrtí v brušku..

vejula
29. nov 2009

Nom ale su to potom zbytočné problémy, ked už sa zoberiete a potom to rušiť alebo tak. Asi by som radšej prišla o zálohy ako potom o kopu penazí ked by si po pár mesiacoch zistila že to bola chyba. Neviem ale asi by som si v prvom rade ujasnila že či s ním chceš žiť až potom by som sa vydávala. Ale druhá vec je že možeš zistiť, že si s ním ľšťastná. Ja neviem lenočka. Je to na tebe, tvoja volba.
Vy sa asi beriete na urade, že???? Lebo my sme v kostole, a to už je taký väčší záväzok čo sa týka mojej viery. Takže ja si rozvod nejako nepripušťam.

vejula
29. nov 2009

zazi som nevedela, že ty si už bola vydatá.... Tak máš určite lepšie skusenosti. Nom ja si myslím že by som bez mojho muža nevedela byť šťastná. Aj ked sa nieekdy vieme strašne pohádať a tak, ale ked si predstavím že by som ho stratila, tak to asi radšej prežijem nejaku tu hádku 😉 Som rada, že som si to tak uvedomila.

zazalienka
29. nov 2009

nie, ja som nebola vydatá.. môj muž už bol raz ženatý.. našťastie ja som sa uvedomila včas.. a zabrzdila som to skôr ako .. bohvie čo by bolo vyšlo ešte na svetlo božie..

vejula
29. nov 2009

Jaj takto. No tak to je dobre, ja som myslela že ked mu hovoríš že ex že už ste boli svoji. Aloe tak je to dobre. No inač ten môj sa uvedomil, tak ho teraz len na chlieb natrieť ale ešte hrám formu trochu... Inač včera sa malé jašilo nenormálne. Som myslela že chce z bruška zdrhnuť. Ani sa mu nečudujem, ked som mala vččera tie stresy.

vejula
29. nov 2009

Jeeej a Zazi, som si teraz prečítala tak včeeetko najlepšie ku narodeninám a aj k prvému výáročiu 😵 Hlavne nech Vám maličké robí radosť a tiež spokojný život, bez zbytočných problémov....

zazalienka
29. nov 2009

ďakujeme, to len taknesebecky som sa priznala🙂))))) no a maličký nám jasne dáva na vedomie, že aj on k nám patrí..

valria321
29. nov 2009

vejula...ja mam nakupenych už vlastne všetky veci a su tam aj ružove je mi jedno čo to bude ale tak ked doktor povedal už trikrat baba možno nas aj niečo prekvapí ale ako si hovorila je jedno čo nech je to ale zdrave .....🙂)ale tie vajka su tam zretelne 🙂)))

lenocka84
29. nov 2009

caute baby kde ste?
ja som po dnesnom dni na 90% rozhodnuta ze svadbu rusim
nemam ja na neho nervy
clovek sa vrati po 3 hodinach domov a on co robi? zase sa hra na pc. uz 36hod vkuse, bez spanku,
ani len riady nepopratane, pes nevyvenceny
nic
takze sommu rovno do ksichtu povedala ze ja si ho nevezmem
ze s takym nezodpovednym humusakom ja zit nebudem
nechapem co sa mu to porobilo, je total sibnuty

valria321
29. nov 2009

lenocka84 ahoj asi ma nič do toho neni ale naozaj si na 100%rozhodnuta lebo ja som urobila to čo ty odišla som ku mame lebo až ked som otehotnela som sa zbadala že ten chlap alebo teda stym chlapom ma nič okrem babetka nespaja nebola by som snim šťastna a ver či never teraz mi je dobre zo začiatku sa ešte ozyval ale teraz pochopil že už nemam o neho absolutne žiadny zaujem jednoducho som snim stratila spoločnu reč....pravdupovediac sa mi zhnusil...

lenocka84
29. nov 2009

myslim ze ma caka to iste
ako nemienim sa viac rozculovat, od zaciatku tehu sa len rozculujem,a to malemu urcite neprospieva
strasne sa zmenil,a posledne 2tt to je uplne cudzi clovek pre mna

valria321
29. nov 2009

no moja mala som aj ja pred svadbou mali sme sa brať s septembri namiesto toho som urobila razantny krok pretože on videl len sam seba ja som sa len trapila a jemu to bolo jedno preplakala som vela slz odišla k mame byvať on za tyťden prišiel ja hlupa odpustila a tahalo sa to cele leto rozumieš v prvych mesiacoch ked mi bolo najhoršie tak som si povedala dosť a odsťahovala som sa ku našim ....vieš myslim že som silna osobnosť a mam aj celkom dobre finančne zabezpeky takže ma žiadne depky stoho že budem sama nechytaju ale keby som toto všetko nemala neviem ako by som to znašala .....ja som mu dala velmi vela šanci ale už som zo seba kravu robiť nechcela jednoducho momentalne je pre mna ten chlap neznamy....možno ty si na tom inač neviem..

vejula
29. nov 2009

🙂 valria ked ti už tri krát povedali že dievčato určite to bude dievčatko... Ja sa už postupne namotávam na chlapčeka... Aj mu už niečo pekné kupim 😉
A lenočka držím palce pri tom ťažkom rozhodovaní... Ak je to tak ako hovoríš, tak bude určite najlepšie ked pôjdete každý vlastnou cestou... A maličkému tiež bude lepšie ked nebude žiť v neustálom napätí medzi vami dvoma.

valria321
29. nov 2009

a vieščo radšej si počkam na toho naozaj praveho a potom sa vydam ale budem vedieť že ten chlap mi naozaj stoji zato a milujem ho kdežto pri hentom som stratila aj akykolvek cit a myslim že to bolo vzajomne

valria321
29. nov 2009

vejula presne tak nikdy nieje pre male dobre ked dvaja nežiju v rovnovahe a pohode ja som tiež dlho rozmyšlala čo bude najlepšie a vidiš rozhodla som sa pre odchod ....ešte si pre babo nič nekupovala samizda ja už som mala v tvojom mesiaci pokupene čosi som kupovala neutralne vecičky🙂

lenocka84
29. nov 2009

myslim ze som este nikdy nebola taka zufala ako teraz

vejula aj my sme mali mat sobas v kostole

valria321
29. nov 2009

lenocka84 a lubiš ho ešte??

lenocka84
29. nov 2009

valria neviem
vobec netusim co k nemu citim a ci vobec nieco

valria321
29. nov 2009

hm tak to maš ťažke ale snad to niako vyriešite držim prstíky ....ale mať pohodove tehotensktvo je podstatne si zapametaj...

lenocka84
29. nov 2009

dakujem
keby som mala kam tak hned odidem, mozno by sa zobudil
ale zase bezat k mame tiez nechcem
a hlavne mam zavazky ktore nemozem len tak nechat a odist

valria321
29. nov 2009

no ja myslim že si si ešte neni uplne ista daj mu ešte šancu a porozpravajte a vysvetli mu že ho teraz potrebuješ viac ako predtym u nas nepomohlo ani to možno u vas to pomôže...

vejula
29. nov 2009

jj valria. Ja viem čo je to žiť so strachom čo sa bude doma diať ked tatko dojde z krčmy, takže určite radšej ostať sama s bábom a bez zbytočných stresov.
Lenočka podla mna ked vyskušaš žiť sama bez neho a svvadbu odvolať, tak zistíš čo je lepšie... Samozrejme že rozcody su vždy ťažké, ale nestojí to za to aby si mala skazený život aj s maličkým...

valria321
29. nov 2009

vejula môj chlap bol síce dosť velky fešak každa ženska sa za nim otočila dokonca mal aj vela peniažkov lebo mal niake firmy a tiež nemôžem povedať žeby niako stoho ťažil žeby ma podvadzal alebo chodil pijuci po diskotekach lenže dvaja si musia aj rozumieť ale nam už to nešlo ..☹

lenocka84
29. nov 2009

valria nie som si ista
len za posledna 2tt sme sa totalne odcudzili
a stale sa snazit a davat dalsiu sancu to tu uz bolo. a nepomohlo.
on vie ze ho potrebujem, ale mna nebavi stale ho prosit aby urobil zakladne veci, ktore ho maju napadnut
doteraz nebol problem,a zrazu je
preco?
pomaly si zacinam mysliet ze ma inu lebo ani sex uz nemavame, teraz to je uz 6tt bez

vejula
29. nov 2009

Jasnačka... Ja to poznám. Tiež som už mala pred týmto jeden vážny 3 a pol ročný vzťah, ale sme sa rozišli, lebo sme mali uplne iné záujmy a ked som mu hovorila o mojich pocitoch tak to nechápal... Bol uplne inak vychovaný a viac si zakladal na peniazoch ako ja ... Mbe vždy viac záležalo na takej duševnej urovni... Na takej harmonii a tak... A to proste nešlo do kopy.

valria321
29. nov 2009

lenocka84 ale zase nemysli hned na najhoršie možno sa len trošku zlakol žeby sa bal trošku viacej zodpovednosti???všetko je možne a hlavne u chlapov oni to prejavuje roznymi spôsobmi 🙂)lebo to su divne stvorenia nikdy asi nepochopím ich logiku🙂))

vejula
29. nov 2009

fuuu lenočka, tak ked 6 tždnov nemáte sex tak to už je limitujúce.... nom môj by asi zošalel. To nieje len tak lebo chlapi proste sex potrebuju, aspon väčšina z nich... A ked to pred tým potreboval a teraz zrazu nie, tak by som v tom hladala aj niečo viac....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre