Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
1. dec 2009

naša náuka bola vzhľadom k tomu že prior ma poznal už dobrých 14 rokov taká odľahčená a skôr sme srandovali ako by nám niečo kázal

garicka
1. dec 2009

ahoj zazi

tak na seba a miška dohliadni 😵 . aby vám bolo dobre. a inak s veronikou je všetko OK?

garonka
1. dec 2009

zazi tak len doma odychovať a vyložiť nožky a koníkovať s nami 😉

vejula
1. dec 2009

nom garonka, mám to aj v albume, tak môžeš kuk 😉
A zazi, možno si sa len nejako poranila trocha... Keby to bolo nioečo vážne určite ťa doki nepustí domov len tak ľahko.

lenocka84
1. dec 2009

lusy aj zazalienka nieeee, ziadne take otazky
to by bol aky pruuuser, ked som tehu
hehe
ale nie on je zlaty farar

garonka
1. dec 2009

veji

čiapočky su rozkošneeeeeeeee 😉 mne kuk jak sa guľame 😀

zazalienka
1. dec 2009

Gabi teraz má prísť, len som zvedavá čo bude zajtra, lebo včera bola na nejakom vyšetrení ohľadom močových ciest, pravdepodobne cievkovanie, kontrastná látka a potom sono.. tak môj muž písal že ako to dopadlo a až zajtra budú výsledky.. podľa toho ďalší plán..
ale inak stále po starom.. furt robí zle a zle.. harpia jedna..

vejul, nemala som sa kde poraniť, mňa samú to prekvapilo, pretože doteraz žiadny problém, žiadna krv, ništ.. len som bola v obchode a tam som to zistila.. takže vôbec netuším čo to bolo..

garicka
1. dec 2009

baby ja končím lebo ten náš miško nejako vymýšľa a stále len plače a papá po malých dávkach, som zvbedavá aká bude noc. ahojte

vejula
1. dec 2009

jeeej mooc pekné bruško už 🙂 To už si v 30 tt. Už si bola na tom druhom sone???
Zazi tak potom neviem 😕 Ale lekár by povedal ak by to bolo niečo vážne...

lenocka84
1. dec 2009

lusy domcek domcek 😀

vejula ako je hore na severe?a co tie vianocne nakupy?

vejula
1. dec 2009

Ehm, tu je tak upršane, ale zima nieje... S havom len na otočku nech cikne kakne, ale žiadne dlhé prechádzky ee. LEbo ten dážd nič moc teda...
Inač kočky ten klasický Eidam syr jete???? Lebo ja nejem len tie plesnové syry ostatné si teda dám... Neviete či sa môžu teraz?

lenocka84
1. dec 2009

vejula okrem plesnovych syrov ktore milujem som ine nevylucila
resp. jem len eidam
30%

vejula
1. dec 2009

Hej? Nom dobre, lebo ja sa v tom nevyznám zrejuce nezrejuce, neviem ktoré sa môžu ktoré nie. Tak to radšej nesledujem. Len tie plesňové nejem...
A ako je u vás počasíčko???? 😉 A s drahým ako?

lenocka84
1. dec 2009

u nas leje bez prestavky uz niekedy od 3tej v noci
resp. prestavka bola cez obed asi hodku, ale to je max.
veji kedy si citila prve pohyby?

vejula
1. dec 2009

Ja cítim pohyby od 19 tt... Tak je to vraj normálne okolo 19 - 20 tt.... A je to super... Niekedy ked už chcem spať tak už mu dohovorím nech prestane... Ale akoby to cítilo, nikdy nekope tak aby ma budilo, aj ked zaspávam tak len mi povie dobru noc a prestane 🙂
Už sa tešiš, čo???? No poviem ti že je to ťažšie ked ich necítiš, lebo tá neistota či je s maličkým všetko OK je hrozná. A ty čo myslíš že budeš mať chlapca či dievčatko???? Nejaká intuícia alebo tak.

zazalienka
1. dec 2009

veji u mň aintuícia fungovala od 3 mesiaca.. chlapec.. na 3D som šla na istotu.. manžel mi neveril..

vejula
1. dec 2009

😀 No to chlapi nikdy nepochopia tu žensku intuíciu 🙂 Ale na mne akosi každý hned vidí že čakám chlapca teda ak to je chlapec.... Fakt každý hovorí že bude klučina 😉

lenocka84
1. dec 2009

veji ja si cely cas myslim ze chalana
ale zatial deti mi predpovedali ze dievca
a to mam overene ze tieto 2 deti neklamu, uz som ich zacula povedat ze mamicka bude mat to alebo to a bola to pravda

vejula
1. dec 2009

Hej? takto máš také veštiace gule tie tvoje detičky 🙂 Ale deturence maju na to nos to určite...

lenocka84
1. dec 2009

tak som zvedava
ved mozno uz buduci tyzden sa dozvieme, ak nase male bude spolupracovat

vejula
1. dec 2009

No mne do 20 tt ani nepozeral že čo by to mohlo byť, vždy len kukol či rastie či sa hýbe a bije srdiečko...

zazalienka
1. dec 2009

lenočka, to je ešte veľmi skoro.. na normálnom UTZ to poriadne ani nie je vidno.. a zvlášť v 13 - 14 tt..

lenocka84
1. dec 2009

zaza ja idem na 3D bud. tyzden
tak tam mozno aj ano
ak sa podari

zazalienka
1. dec 2009

ja len aby si nebola sklamaná.. lebo 3D je ideálne od 18 tt.. ja som išla v 20 tt a myslím žže to bolo akurát.. tiež som sa nevedela dočkať, ale stálo to za to.. ozi, doma ako? všetko ok?

lenocka84
1. dec 2009

zaza tak mne poradili ze naj je medzi 13 a 16tt kedy babulko este cele vojde na monitor,
a ved uvidime
ja budem hlavne spokojna ked ho uvidim, a ze sa hybe a bije srdiecko
to je teraz to najdolezitejsie, lebo ked tu citam o tych zamlcanych potratoch vsetko mozne sa mi hmyyri hlavou
a to nie je dobre
a zvlast ked nemam ziadne tehu priznaky, ziadna nevolnost ani nic

lenocka84
1. dec 2009

pre dnesok sa mamicky lucim, bo som uz ko a to som aj poobede spala, ale nejako ma to dnes zmaha
tak sa vidime zajtra niekedy pred obedom, lebo rano mamvybavovacky

zazalienka
1. dec 2009

lenočka ani ja som nemala.. akurát takú divnú chuť v ústach.. a bábulko Ti vojde na monitor, neboj, ešte je maličké stále.. aj ja som chcela hlavne vidieť všetky orgány, ruky a nohy..

vefi89
2. dec 2009

Dobre ranko dievcence 😀

Veji, mne sa ten overalik velmi paci 😉

Leni, ani ja som nemala absolutne ziadne priznaky, a vlastne aj doteraz, pokial sa nemusim zohnut, alebo ma male nekopne si neuvedomujem, ze som tehu. 😀 Ja som napriklad necitila, ked sa babo zacalo mrvit v brusku, ale prvy kopancek som citila uz v 17tt a to fakt neklamem, lebo drahy ten ho zacitil uz o tyzden neskor. 🙂

Zazi, musis si davat na seba veeeliky pozor, ked sa ti deju taketo divne veci.

ani ja neviem, ci budem mat chlapceka, ale tak velmi by som chcela, a aj okolie mi stale vravi, ze to bude chlop 😀

Inak baby, co planuju porod januar-februar, ake oblecko pre malinke do nemocky?? Je mi jasne, ze bude treba dve ciapocky, body, pancuchy, nejaky svetrik, alebo overal, ale ci sa bude obliekat viacej vrstiev, alebo bude stacit obliect nieco teple navrh a potom do zavinovacky, deky a prenosnej tasky.hmmm?? 😅

garonka
2. dec 2009

dobre rankooooooooooooooooooooooooo

dnes som vynimočne od siedmej hore 😕 😕 😕 aby som mohla večer pekne zaľahnuť keď ma zajtra rano čaka poradňa 😕

vefi

i ja som rozmyšľala v čom babo pôjde domov zabalím ho do perinky, potom do krasnej španielskej deky a šup do prenosnej vaničky lebo som chcela do vajíčka ale to by ma mama obesila ta ma bude čakať u mňa doma 😀

ale hrubšiu čiapočku a rukavičky to iste treba

garonka
2. dec 2009

vefiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kde sa tulaš? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre