Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
4. dec 2009

halušky by som si dala aj ja, ja som spravila rybu na pomarančoch a teraz ešte krumple varím. a keď sa dovaria, pôjdem asi svokru otravovať, aby mi spravila koláč 😀 😀

lenocka84
4. dec 2009

hmmm aj ja by som si dala kolacik

vevericka23
4. dec 2009

ahojte tehulky

chcela by som sa spitat ci je v poriadku ze ma dnes zacalo pichat az polit v brsku ale nie tak v brusku ale hore tam kde mi konci maternica...... dakujem za odpoved.

vejula
4. dec 2009

veve ja neviem ale zrovna dnes ma bolia brušné steny ako keby ubližené som ich mala, a neviem či to môže byť že som včera viac porobila a poohýbala sa alebo čím.

lenocka84
4. dec 2009

veji tak oddych

garonka
4. dec 2009

ahojte 😉

vejula
4. dec 2009

čafte kočky lenočka garonka vefi, ste tu daktorá????

vejula
5. dec 2009

heeeh kočky spíte??? či čo je s vami?

allinka79
5. dec 2009

bre ranko... ci vlastne pekne poobedie... 🙂

lenocka84
5. dec 2009

ahojte
ja sa hlasim az teraz, skor som nemala energiu
a za asi hodku padam prec
ide sa na trhy a pridem ku pc asi az zajtra

allinka79
5. dec 2009

trhy zavidim leni, si ich uzi aj za nas tu leziacich...

mata1001
5. dec 2009

ahojte baby chcem sa opytat,mozno je to blba otazka,ale ked som len na zaciatku tehotenstva mozem sa kupat?myslim vo vani.alebo len sprchovat...ja som niekde citala ze by sa nemalo a teraz nie som si ista.dakujem

vejula
5. dec 2009

mati myslím že pokial je všetko OK tak by kupel nemal uškodiť.... Ale ak chceš maťkludné svedomie tak sa len osprchuj... Ja mám sprchový kut, takže tento problem riešiť nemusím... A pravdu povediac, o tom kupeli som sa dozvedela až tu na koníku, nikdy pred tým som to nepočula.

Čavte kočky alinka, lenočka, Ako sa máme???? Ja som sa práve najedla, som robila chrenovu omáčku a celkom mi vyšla 😉

mata1001
5. dec 2009

vejlula dakujem pekne.asi ostanem pri sprchovani...a mozno sa opytam na to dr.len nechcem vyzerat jak blbec.bude na mna kukat ze co sa ho pytam...ale on by to mal vediet najlepsie,nie?

vejula
5. dec 2009

jasnačka, spýtaj sa, ved radšej chod na istotu... Ale myslím že kedysi sa ženy kupali pravidelne a nič sa im nestalo, ožno že ked je prepoklad na potrat, že je slabo uchytené, tak vylihovanie v horucej vani ti rozprudi krv a môže skôr dôjsť ku potratu. Ale ak je všetko OKI tak sa určite nič nestane.

mata1001
5. dec 2009

no radsej to nebudem pokusat. a mozem este jednu otazku?dokedy ti byvalo zle?mneto uz lezie na nervy ze mi je na vracanie.. ☹

vejula
5. dec 2009

nom ja som ten štastlivec, ktorému nebývalo zle vôbec.... Takže ti nepoviem, že dokedy. Je to individuálne ale tak väčšinou to po prvom trimestri prestane... Inač v ktorom si týždni, lebo v pase si stále ako snažilka...

mata1001
5. dec 2009

moja ja neviem.vo stvrtok mi vysli 2 testy s // a v piatok som sla k dr.a videl tam male 5mm nieco ale nepovedal mi nic viac.mam si davat na seba pozor a nestresovat sa a mam prist o tyzden v piatok...tak ja neviem na com som...

vejula
5. dec 2009

nom tak to tipujem na 6 tt 😉 GrAtulujem mati... A podla posednej ms ti to vychádza na kedy???? A dlho ste sa snažili s mm????

mata1001
5. dec 2009

vejulka dakujem...tak tesime sa aj ked mm to nevedel rozdychat a nejak mu to na prvy sup nezaplo.kukal na mna jak puk.poslednu ms som mala len 1.5 dna slabu...ale priblizne to moze byt tak ja hovoris...
a sme sa snz asi od dec,ale ja som nemala ms tak ma liecil mala som clostyl...

vejula
5. dec 2009

jáááj... Máš nejaké hormonálne problémy???? No tak to super, že vám to vyšlo....

mirka12011
5. dec 2009

mata, tak gratulujem aj ja 😉 mne byva este aj teraz v 13 tyzdni, ja som vsak ten ta "z menej stastnych", ktorej byva zle vzdy, cely den, dokonca som chodila na infuzie, ale az sa to ukludnuje, hoc ti poviem nebolo mi vsetko jedno, mala som toho pokrk a co sa tyka kupela tak do 3mesiaca je riziko najvacsie potratov vtedy sa neodporuca horuci kupel, ale po 3 mesiaci ano, ale musi byt vsetko OK ja osobne sa uz kupem a pomaha mi to pri bolestiach hlavy...

mata1001
5. dec 2009

vejula vdaka.tesime saajmy.

mirka dakujem aj tebe.aj mna pobolieva hlava uz cely tyzden. ale ziadnu tabletku si nesmiem dat,vsak?a ake tabletky by som si mohla dat ?ibalgin asi nie,ze??boze baby ja nic neviem... 😖

mirka12011
5. dec 2009

tak s tabletkami ti nepomozem to netusim skus dat do googlu ibalgin a tehotenstvo alebo paralen a tehotenstvo alebo proste co na bolesti hlavy, ja som vyradila kavu a bolo to tazke obdobie no teraz uz kavu raz denne pijem lebo hlava by mi pukla, nic si s toho nerob ja ked nieco neviem, tak hadzem do googla a uz viem :D ja zas nemozem tabletky na alergiu...

mata1001
5. dec 2009

aha ja som kavu nepila ani predtym tak to mi problem nerobi.ale vdaka za radu s tym googlom.ja zatial nepocitujem ze by mi bolo zle z voni,len rano mi je zle od zaludka a zvykne ma boliet brucho

mirka12011
5. dec 2009

bolest brucha? no mna bolelo akoby som mala prechladnute vajecniky a tak len od hladu 😝

mata1001
5. dec 2009

no aj mna tak...

allinka79
5. dec 2009

vejula, lezkam a prezivam... Este zajtra a budeme v 37tt... Tak sa tesim.
Co ty?

mirka12011
5. dec 2009

tak to je ok neboj a tes sa...

mata1001
5. dec 2009

jaj mirka.tak trochu sa bojim ze co mi povie dr v piatok...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre