Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lubka89
7. dec 2009

ved aj ja som mu to vravela 🙂 ale on ma nepocuval:( asi z nemocnice pojdeme holi v deke zabaleny 😀 😀

garonka
7. dec 2009

Lubka ale neutralne vecičky kupiť môžeš 🙂 ja mam nakupene len neutralne veci lebo v 18tt mi povedali, že to bude chlapček ale vo štvrtok na sone sa beťar otočil chrbtom a pinďura neukazal 😀

vefi

ah jaj no ja keby som toto jedla už ležím v nemocke 😕 a môj drahy ľubi take veci ako hurky, klobasky a pečeny bôčik 😀
len medovníky budu ja veľmi sladke jesť nebudem aby som to neprehnala, inač ja ich mam rada ale len tie ktoré urobim ja su fajne mäkke a nie ako urobi hocikto, že po upečení stvrdnu a potom do dozy pchaju jablka aby do vianoc zmäkli 🙂

vefi89
7. dec 2009

😀 😀 😀 mne to aj tak nechutí 😀 😀 ja mám najradšej žĺtkové rezy 😀 😀

garonka
7. dec 2009

Lubka tak reagoval môj svokor ten mal furt blbe reči že to je skoro kupovať že až po narodení ale keď som mu povedala, že babo príde domov a nema zakladnu vybavu je chore, a už sa umudril 🙂

vefi89
7. dec 2009

lubi, aspoň, že máš termín v lete. keby si takto išla domov v decembri, neviem neviem 😀 😀 😀

garonka
7. dec 2009

aj ja mam rada žltkove rezy mňam ale orechy su pre mňa mastne ☹ ☹ ☹ ☹

garonka
7. dec 2009

vefi a kočiarik objednate až po tvojej poradni po 14.12 ?

vefi89
7. dec 2009

ja si zvyknem aj mandle pohádzať 😝

vefi89
7. dec 2009

hej, asi tak, nech sa najprv uistím, že je v poriadku..tebe má kedy prísť?

lubka89
7. dec 2009

ved on zbada co je to na poslednu cchvilu kupovat🙂

vefi89
7. dec 2009

lubka, len aby si v tom neostala sama a potom s veľkým brušiskom sa promenádovať po meste...ja už ani teraz veľmi nechodím po obchodoch, lebo jednoducho nevládzem a bojím sa aj kýchajúcich a kašlajúcich, aby som sa nenakazila. Takže ja ozaj len do potravín a domov

lubka89
7. dec 2009

baby co mam zjest aby som nebola vkuse hladna? teraz som ranajkovala a nevidrzim ani hodinu a uz som zase hladna🙂

vejula
7. dec 2009

nom kukam vy už máte plne vianočnu náladu, pečenie a tak.... Ja pekávam s mamčou a starkou spolu koláčiky, takže to ide lepšie... Vefi vidím že samé dobroty máte, také zabíjačkové... Miško bude isto riadne chlapisko. A garonka, vravíš že maličký je dva týždne väčší???? Tak stálwe lepšie akoby mal byť maličký....

garonka
7. dec 2009

no vefi moja my ho už od štvrtka mame doma 😀 rano o deviatej sme šli do predajne a majiteľka vravela, že príde až po vianociach alebo v novom roku naše vozítko a poobede okolo tretej už volala drahemu že kočík je v predajni že ho zo skladu z Blavy priniesli 😀 😀 😀 😀 tak sme boli pre neho s neterkou i synovcom a ta mala cely čas kočík tlačila napchala do neho všetky babiky z predajne 😀 😀 😀

garonka
7. dec 2009

aj ja sa bojím kychajucich ľudí ale včera som zhrešila a šla s mamkou a drahym na vianočne trhy ale poviem vam nikdy viac ani chodiť sa nedalo a vôbec neberu ohľad na tehotnu ešte mi davali najavo, že zaberam viac miesta, ale už som dostala darček na meniny krasny vianočny obrus a ikebanu 🙂

vefi89
7. dec 2009

Veji, to si nás maminka vykrmuje...len ja by som chcela drobca, aby sa ľahko tlačil von 😀 😀 aspoň sa nemsíš sama trápiť s koláčmi a je vám veselo..tri generácie 😀 😀 to sa u náas stať nemôže 😀 😀

garonka
7. dec 2009

no veji je vraj väčší no uvidíme ak ma pošle na prietoky že čo a inač ma prekvapilo že pekne vyrastlo kedže mňa potrapil vysoky tlak na začiatku tehu 😕

vefi89
7. dec 2009

Lucka, aspoň ste mali zážitok 😀 😀 preto sa tomu vyhýbam 😀 😀 a ž ho má aj v albume??

garonka
7. dec 2009

Lubka i ja furt pociťujem hlad len ja nesmiem hocičo tak pijem acidko to ma zasyti 😀

vefi bruško si si nemerala?

vefi89
7. dec 2009

prečo som si mala merať??nechápem....inak sorry za písmenká, demencia ma dolapila 😀 😀

garonka
7. dec 2009

no to je ten z albumu len ja si ho odfotím čo mame doma je taky isty so všetkym čo kočík ma mať a sieťku proti hmyzu nam dala gratis zadara 😀 len som kočík prikryla drahy ho furt okukuje 😝

garonka
7. dec 2009

no ake maš bruško lebo tu vo fore spoločny termín si baby meraju kto ake ma bruško a ja si pomeram mam 120 😕 a niektore 97 alebo 106 no ozaj som potom ako hrošica 😀

vefi89
7. dec 2009

však buď rada, že sa teší aj on. ja keď kúpim čokoľvek a taká natešená ukazujem polovičke tak jeho je len ehm, ehm a potom som vždy smutná, že on sa neteší 😒

kajka26
7. dec 2009

ahojte chcela by som sa vas opytat lebo ma trosku strach.cakam prve babo a pohyby stale sledujem a niekedy sa mi zda ze menej kope ako inokedy je to normalne?niekedy len sa tlaci ako kope.dakejem 🙂

vejula
7. dec 2009

No jasnačka, je to lepšie, ked sme spolu... Máme taku manufakturu 😉 Ale u mna doma v tom jednoizbačiku a minikuchynke sa ani moc picť nedá... V tom zužnom priestore su to nervy.
Garonka, chorý ludia na každom rohu... Či na urade alebo v kostole, v autobuse... Ja som s chorými stále v styku, tak dufam že to imunita vydrží.... Ako som mal svadbu tak mamina bola taká chorá že ani rozprávať nemohla, asi zápal pluc.... Tomu sa človek nevyhne...

vefi89
7. dec 2009

ja som si merala niekedy minulý mesiac n začiatku a mala som 99 ale zmeriam aj teraz

inak z toho, že drahý kuká na kočiar ti nevybledne farba 😀 😀 😀 😀 😀

garonka
7. dec 2009

no vefi meraj ja mam 120 prebohaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀

garonka
7. dec 2009

kajka v ktorom si tyždni? ak len par dni citíš pohyby a si okolo 17tt to su nepravidelne pohyby take intenzívne kopance su neskôr

vefi89
7. dec 2009

teraz mam 103....ale ja som bola drabina aj pred tým, ja som mala pred tehu 74 v páse 😲

vejula
7. dec 2009

Ja som si merala asi dva týždne dozadu a mala som okolo 95 nejako... A kozy 102 😕 Bože, no na moju výšku trpasličiu je to brutal... Ani sa nečudujem že mám už chrbticu bolavu 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre