Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejula
13. jan 2010

😀 😀 😀 no asi tak aj ten môj a ešte ku tomu velike prsiska a už im je jedno aké mám nohavičky 😀 😀 😀 mm ma už vyhána od compu tak zatial pa.

dugyna
13. jan 2010

jane ja som tiez donedavna nemal vobec brusko..a teraz nejk vyhuplo..mozno by som to este zakryla ako hovoris viac najedena..ale drahy hori ze uz zacina byt take pekne tehotenske
a je aj niekde na nete ten vankus?a to ma nejaky otvor na brusko?

mata1001
13. jan 2010

ahojte.... 🙂

dugyna
13. jan 2010

vejula 😅 to bolo dorbe..ale tie nohavicky budem musiet ist nakupit aj ja nenormalne mi to vadi..aj na pyzame..najlepsia je teraz nocna kosela..

a este taka otazocka..aj vy mate problem s tym ked idete na wc a zo zapchou?nemate nejaky recept..alebo nieco poradit? predtym som ziadne problemy nemavala..a teraz ☹

vevericka23
13. jan 2010

Ahoj tehulky
dudyna tak ta zapcha trapila urcite kazdu z nas a recept na to je u kazdeho iny.....ja som si sem tam kupovala acidko ochutene a pila vela vody..... viem len to ze nemas na silu tlacit ked to nejde aby sa nieco nestalo nato ma upozornoval moj dr. tak som pijavala vela acidiek a pomohlo a ked nemas rada acitko tak sa mi zda ze su niejake homeopatika v lekarni skus sa spitat ale vyskusane ich nemam.

janefonda
13. jan 2010

dugyna ono to je taka podkova ten vankus. Normalne sa to da najst na nete, ja som si ho prave objednala. Normalne sa to vola kojaci vankus, alebo polohovaci kojaci vankus. Bude ma to stat aj s dopravou 35 eur.
- Polohovací vankúš je určený pre novorodencov, deti aj dospelých ako pomôcka pri kojení, odpočinku alebo spánku, ako ochranná pomôcka pre batoľatá alebo ako relaxačná pomôcka pre budúce mamičky, ale aj starších ľudí.
ten co som si objednala ma vypln EPS granule a potah zo 100% bavlny a je aj s oblieckou, tak som spokojna uz sa nan tesim. 😀
Inak na tu zapchu kamoske pomahali jedine susene slivky, teda kedze to nechcela riesit liekmi. Tak skus, za pokus nic nedas 😉
Ahoj Mati 🙂

garonka
13. jan 2010

ahojteeeeee ja som tu bola len som si kopu veci vybavovalaaaaaaaa

vefiiiiiiiiiiiii ty furt zdrhneš, a včera som tu koníkovala cely deň a teba niet 😕 😕 😕 😕 😕

dugy ja mam vankuš na kojenie aj spanie s guličkami ale zo začiatku sa mi na ňom super spalo ale teraz mi tie guličky vadia, šuštia 😠

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

tento vankuš mam ja ale v septembri ešte stal 50 € 😠

dugyna
13. jan 2010

vevericka acidko mam rada to obycajne tak skusim
jane a aj tie slivky skusim
uz som nakazal drhemu ze nec mi kupi slivky aj acidko 🙂
a na akej stranke si si objednala ten vankusik?
uz ste to niektora ratali..co vsetko treba kupit a kolko je to vydavkov?
inak nechceli by ste ist niektora na prezntaciu o latkovych plienkach?

mata1001
13. jan 2010

baby ja dneska znova musim ist k dr a pritom som tam bola v piatok.sice mi povedal ze je vsetko ok,ale neviem neviem...keby nieco nebolo v poriadku tak by mi to uz povedal v piatok vsak?

janefonda
13. jan 2010

Garonka susti ti to? ja mam taky aj maly vankus na spanie a nesusti mi to....mozno ked sme tehule sme viac vnimave 🙂
ja som objednala tento http://www.noseniedeti.sk/obchod/vankuse

lulu4
13. jan 2010

ahojte kočky,

v prvom rade, aby som nezabudla Leniiiiii gratulujem mlada pani ku svadbe, mate krasne fotecky a uzasne si vyzerala, normalne nechapem ako dokaze dobry strih siat maskovat brusko, nie ze by si sa mala za drobca hanbit, tak som to nemyslela 😀

dugyna
13. jan 2010

ahoj garonka..no hned kuknem ten link. jane aj ten tvoj..no dufam ze mi sustanie vadit nebude...napr aj teraz ako lezim pri pc tak musim mat brusko podlozene..a skor byt na boku..
ach je super ze ste tu a vsetky mame podobne problemy...je to skvele mat sa s kym porozpravat a poradit 🙂
garonka a ty si doma cely den?
mata a nejdes na krv?asi nie to by si sla rano? no ak si mala predtym nejake problemy..alebo si narizikovom tak ta asi castejsie chce vidiet.alebo ti nebude robit ten sono skrining, meranie NT? musis sa vzdy opytat a nastojit na odpovedi lekara..ze preco tak skoro mas opet dosjt mas pravo na to aby ti to povedal

mata1001
13. jan 2010

dugyna sice som pn ale nie na rizikovom.otehu som aj vdaka liekom, a co je to sono skrining a NT? 😉

mirka12011
13. jan 2010

ahojte babenky ako sa mi mate? co noveho? mimca pribudli?
garonka bola som dnes u gynekologa po tie vysledky a pri mojom stasti ako vzdy ma dnes dovolenku tak som sa potesila ze jujuju az az...

garonka
13. jan 2010

jane hej šuští no zo začiatku mi to nevadilo ale teraz si ho v noci aj stokrat opravim nech bude ticho 😀 ale spí sa mi na ňom super a aj maleho dam ak bude väčší na neho ľahnuť teda ho tak opriem 🙂

dugy ja som doma cely deň v posteli 😀
v pondelok idem k pôrodníkovi tak hadam bude všetko okiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

dugyna
13. jan 2010

jane na tej tvojej stranke je ze nemaju teraz tie gulicky tak do 19.1 ich nebudu expedovat
garonka..aj ten tvoj link som kukala..dakujem dievcata..kuknem porovnam a urcite si objednam..dufam ze sa potom dobre vyspim

janefonda
13. jan 2010

Mati presne ved sa opytaj, ze co ta caka nabuduce. Lekar alebo sestra ti to isto povie bez problemu.
Dugyna tak prajem ten spravny vyber, ale na nete je toho kopec tak popozeraj.

janefonda
13. jan 2010

hej viem ze to tam je, ale som si povedala ze to uz tych par dni vydrzim, navyse niekde ich expeduju aj tak az o 10-14 dni, a takto 19. je o sest dni a ten typ co som objednala expeduju potom do troch dni. Tak sa mi to zdalo za jedno.
Tak uz sa ho len dockat a najst spravne vyuzitie na jeho uplatnenie 🙂

mata1001
13. jan 2010

ja si pripraqvim otazky v cakarni,ale ked mam pred sebou dr tak vzdy na polovicu zabudnem. 😠 😠 😠

mirka12011
13. jan 2010

baby ste citali ze natalia je uz v nemocnici?

garonka
13. jan 2010

mati i ja som si pisala čo sa chcem opytať a nakoniec figu borovu som sa opytala 😀

mirka12011
13. jan 2010

sorry valeria nie natalia :D

mata1001
13. jan 2010

garonka ja si pripadam ze nic neviem,neviem co ma caka,ake vysetrenia,som z tohto uplne vygumovana.keby som si s vami nepisala tak nic neviem

dugyna
13. jan 2010

jaj garonka ty si uz na materske..az teraz som si este raz pozrela kurzorom na tvoju fotku...
ja som na PN takze ja som doma furt..
mati skrinig- myslela som tym prenatalnu starostlivost, skrining ako sledovanie ci je babetko zdrave..v ramci poradne je prenatalna diagnostika alebo skrining alebo obycajne sono vsetrenie..presne v urcitych terminoch..prvy je medzi 11-13 tyzdnom kedy lekar na sono pozera rozmer NT - z profilu zmeria nosovu kosticku po kozu v normale je ak je do 3. ak by bol nad tak je podozdrenie na down,hydrocefalus,... a takisto meria CRL- velkost babetka aj s vakom..a potom este ine rozmery..ale v tomto obdobi je dolezite NT..
a takisto bude pre tymto sono alebo po nom ma nasledovat odber krvi..PAPPA,hcg
potom je dalsia kontrola okolo 14-16tt tam kontroluje ci ma babetko ozvy srdiecka pohyba..atd ci narstlo a zas odmera ale uz len CRL a zoberie ti krv AFP,hcg..
v 5 mesiaci alebo myslim ze okolo25tt pojdes na OGTT co je oralnoglukozovotolerancny test-daju ti vypit sladku vodu..meraju cukor nalacno..a po vypiti vody..ci nema tehotensku cukrovku.
v druhom trimestri sa robi sono zamerane na pozeranie vsetkych organov dietaka a kostry..ci nie su nejake vyvojove vady na srdiecku, ..oblickach a ine..
a potom neskor sa robi sono kde sa meraju rozmery hlavicky,bruska a dlzka stehennje kosti,a prietojy v pupocniku a mozgovych tepnach babetka..ci je dobre zasobene krvou a okyslicene..
a na zaciatku tehu ti mal lekar zobret odbery..krvy obraz, avysetrit ci nemas zltacku alebo protilatky proti nej,HIV,rbeole,toxoplazmoze,RRR,TPPAT..

a na PN si lebo si mala nejake problemy?

lubka89
13. jan 2010

ahojte baby chodi niektora z vas na facebook?

mata1001
13. jan 2010

dugyna si zlata ze si mi to takto napisala.tu nosovu kosticku uz meral pamatam sa ze mi povedal ze to je 1.takze ok.doteraz som nevedela ze co to je.krv mi nebrali ,budu mi na bud tyz.
pn?tazko som otehu a chceme mat istotu ze bude babo ok,tak radsej lezim a odpocivam.brala som plno plno liekov.

a ty sa dobre citis?byvavalo ti aj zle?

mata1001
13. jan 2010

lubi jaaaaaa 🙂

dugyna
13. jan 2010

jane urcite posurfujem a pokukam a potom vam napisem aky som objednala.
garonka a ked pride tak ti poviem ci susti 🙂

baby ja by som bola tiez z toho magor keby som sa v tom trosku nepohybovala.
ale kopec veci je na strankach na nete..napr.tehotenstvo po tyzdoch a niekde som videla ze su aj presne vysvetlivky k tehotenskej knizke...

mati a este 2krat za tehu by ti mali robit EKG

no baby idem sa najest lebo zase mi je zle od hladu..

lubka89
13. jan 2010

a ako ta mam hladat?

janefonda
13. jan 2010

Lubka ja chodim na facebook skoro stale 🙂
Moje stastie je, ze mam v rodine gynekologa tak sa pytam jeho ak mi nie je nieco jasne. Ale chodim k cudziemu, aby sa nemiesala rodina s pracou 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre