Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
14. jan 2010

vejula skus si spravit kupel z brezovej kory..aspon myslim v lekarni ti poradia..a utieraj sa morkou gazou..alebo neicim taky a po kazdej stolici kupel..az taky problem som nemala..ale vcera mi drahy vecer namocil balicek susenych sliviek do vody..rano som tu vodu vypila a pred obedom som bola na wc..a parada ziadna namaha

vejula
14. jan 2010

garonka z toho tlaku som blbec, na poradni mám možno trošku vyšší a ked mi meraju u všeobecnej tak mám nižší takže som z toho blbá... Tak si ma ukludnila s tým panadolom..

dugy, dakujem, skúsim sa popýtať teda v lekárni.

garonka
14. jan 2010

juj baby zapcha je nepríjemna vec to verím ja som odchadzala z nemocky a prišla tam jedna baba ktora mala taku silnu zapchu cely týždeň nebola na wecku ale sa priznala, že jedla čučoriedky čo si myslela že jej to povolí a ha čučoriedky su skôr na hnačku a to nevedela
taky klystír dostala, že do večera len voda z nej šla, chudera

garonka
14. jan 2010

veji a aky maš na poradni? ja 130/80 len naposledy 130/90 ale asi z namahy lebo som bola tak pekelne prechladnuta a vkuse som len smrkala 🙄

dugyna
14. jan 2010

veju..ja som si oplachla a chladila celo..a pijem..asi za cely den..a trosku to prechadza..
garonka..ale ja myslim take latkove plienky-nohavickove tam netreba balit nasiroko..pozri www.ekoplienky.sk, latkovky.sk,plienocky.sk....podla mna je to super vec..a vide mato asi 10000sk uz aj s pranim energiou vodou a praskom na 2 roky...a len za rok minies asi 18tis na jednorazovky

veji ak pijes kavu ..a mas nizky tlak..tak vklude si jednu daj mne doktorka povedaLA ZE JEDNU ZALIEVANU DENNE MOZEM

vejula
14. jan 2010

no ako kedy naposledy som mala 125/85... Tak ja neviem kde je pravda. No kočky idem si ja asi lahnuť nech ma ta hlava už nadobro prejde. Brúúú nocku.

dugyna
14. jan 2010

fuha ja mam tk110/60
garonka..keby sme isli len na to druhe 3D cize az po 2O tyzdni tak ma to vide 64e,takto nas obe dokopy vidu 64

garonka
14. jan 2010

veji veď ty maš uplne ideal tlak nechaaaaaapem

dobru nocku tiiiiiii a aj brušku 😉

garonka
14. jan 2010

dugy jaj ty si myslela tie ekoplienky aha už som doma
no my budeme davať pampersy prebalím šup do koša a von do smetiaka 😀
ty maš paradny tlak jak ti fajneeeeeeeeeee 😝

dugyna
14. jan 2010

no ani moc nie lebo..ako som ostala tehotna mavam castejsie tocenie hlavy..
no a tie plienocky..aj preto ze neskor chceme este jedno babo..takze budu aj pren..a ze vraj 1/3 chlapcekov odchovanych na pamparskach ma problem s neplodnostou..
no neviem ja som citala dost tu na koniku a som s nimi nadsena.. 🙂

ja mam obcas posledne 3-4 dni taky pocit..akoby vetry ale niesu to vetry..a niekedy ma pichne tak inak ako normalne..bud najednej viackrat a inokedy na inom mieste..ale tazko povedat ci su to pohyby..asi nie

ale ked som videla malinke co robka na tom sono tak uz teraz viem ze ma bude riadne kopat 🙂

a tu tabulku..kukni vek draHEHO a potom chod dolu na svoj..a ta farba na spojnici je pohlavie

garonka
14. jan 2010

jaj no kuknem kuknem čo nam vyšlo či to je pravda nieže mi ujdeš 😀

dugyna
14. jan 2010

nie neujdem..len si idem spravit pit..a ovlazit celo..

garonka
14. jan 2010

no vychadza že to bude chlap tak asi Tobík je v brušku 😀
a vy mate ake mena vybrate? a môžem sa opytať kde byvaš? som ja ale zvedava 😅

dugyna
14. jan 2010

jaj mne to tam neukazuje? ja som az z BA opacny koniec ako ty. no mena sme moc nekukali..respektive nijake sa nam nezapacilo tak padla dohoda ze chlapec po drahom a dievca po mne..ale kedze ja myslim ze to bude chlapec..na sone tiez asi pipik,ak to nebol pupocnik..a podla toho kalendara tiez chlapec takze Zdenko

garonka
14. jan 2010

jej pekne meno no my sme sa zhodli na meno Tobias a drahy ho už vola Tobík 😀
fuha ja mam exšvagrinu z BA 😅

garonka
14. jan 2010

dugy idem do perin tak zajtra som tu zas 😉

dobru nocku a ja brušku 😵 😵 😵

dugyna
14. jan 2010

ja tiez uz pojdem .. 🙂 tak dobru nocku a aj brusku 🙂
tobik je tiez zlate 🙂

lenka1105
14. jan 2010

ahojte ako sa matre maminky?

elko69
15. jan 2010

garonka no to dufam uz by sa mohlo mimco prejavovat 🙂

dugyna ok dakujem za info potom ale mozno to tam bolo len tak preventivne napisane vseobecne,neviem tiez si myslim ze nemam moc rokov....no neni podstatne co to je ale hlavne ze to je a ze to bude zdrave....

vefi89
15. jan 2010

Dobré ránko gulky 😀

dugyna
15. jan 2010

dobre rano tehulky 🙂 jaj dnes som po dlhej dobe musela srkoro vstavat..som bola na odbere AFP..

vefi89
15. jan 2010

Dugy ahooooj..a to len kvôli tomu si tak skoro vstala? 😝 😀

dugyna
15. jan 2010

ahoj vefi ,no vstaval som o 6h llebo na 7h som tam musela byt..hruza.a ty co robis hore?si chystala deti do skoly?

vefi89
15. jan 2010

dugy, deti sú už drhý mesiac u matery, kvôli tomu, že prerábame, tak aby neboli v prachu a nemali alergie. 😀 ale po pôrode sa k nám znova vrátia 🙂 sa teším, lebo mi je samej smutno 😀
ja ráno vstávam, aby som za mužíkom bránu zavrela 🙄 chodí na pol ôsmuu do roboty 😅
čo dnes plánuješ?

dugyna
15. jan 2010

to si myslela u babky, a neni im smutno?
dnes trosku oddychovat..a trosku upratovat..este ideme malovat jednu izbu-mailnkemu detsku..tak ju postupne vypratavame..a co ty?

dugyna
15. jan 2010

vefi ty si kukala tu tabulku s tou krvou..vyslo ti pohlavie?a co pri starsich detoch?lebo ta tbulka asi moc nefunguje..ked poznam ludi co maju deti po sebe a rozdielne pohlavie..

vefi89
15. jan 2010

dugy, ja podľa tej tabuľky tiež rátam 😀 nás v rodine to zatiaľ vyšlo. 😀 a nejde o to, že majú deti po sebe a rozdielne pohlavie. ale je to otázne, určite áno 😀
a nie u babky, ale u ich matery, to sú mužove deti, ja som moc mladdá na to, aby som mohla byť ich matkou 😀 😀
ja pôjdem za mojou maminou, lebo je s ňou znova zle 😕
a keď budete maľovať, tak pozor aby si nefetovala moc ten smrad

dugyna
15. jan 2010

vefi..to uz je len jedna izba pred vianocami sme prerabali a malovali cely byt..takze to bolo veselsie..ale snazili sme sa vetrat ako sa dalo..
jaj sa mi to hned nezdalo ze uz mas dve deti 🙂 a oni inak byvaju u vas ak sa mozem opytat?
a co je maminke,tak drzim palce nech jej je lepsie.nech nazbiera vela sil na kocikovanie 😉

vefi89
15. jan 2010

hej, máme ich v osobnej starostlivosti 😀 len dočasu sme ich vyhostili 😀 😀 😀

pred sviatkami mame našli trombózu, oživovali ju, ale rozchodila to. Nasadili jej v nemocnici Varfarín skôr, ako jej odobrali krv, a obsahoval nejaké látky, čo mame škodili. vypadali jej z toho vlasy, odpadávala z nich a mala závrate. po mesiaci bola znova u lekárky a tá jej namiesto varfarínu dala nejaké injekcie na riedenie krvi. očividne ani to nie je dobré, pretože teraz má krv až príliš riedku a včera skoro vykrvácala, sa podrž, zo sprostej mrchy. tak jej teraz vybavujem, aby išla do nemocnice do Martina, tak dúfam, že ju tam pretlačím a konečne ju dajú dokopy. lieta po doktoroch ako sprostá, a nikto jej nevie pomoci, skôr jej ešte priťažujú. a strašne ma to rozčluuje, pretože ešte je mladá, má len 42 rokov

dugyna
15. jan 2010

fu vefi to je mladsia este od mojej..vefi..sak ale oni ju mali v nemocnici nastavit..az potom poslat domov..najprv sa dava v nemocnici heparin kym sa vysetri krv..a potom sa prachadza az na varfarin..a ine..a pottom pacienta postupne nastavuju na tabletkovy orfarin..ale to trva tak tazden dva to nastavovanie na orfarin..a az potom ide domov pacient..a potom chodi pravidelne na krv..k svojmu lekarovi..nemam rada lekarov ktory maju titul len na paradu a nepouzivaju hlavu..a pouzivaju len neviem co a reklamovane preparaty...maminka ma asi fragmin-ak si to musi pichat..
no tak drzim palceky aby si to rychlo vybavila..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre