Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
15. jan 2010

podla mna si cislo vyberies podla toho ake si nosila predtym..a ono je automaticky upravene na tehotenske..aspon tak som kupovala v obchode.
a elko monitor urcite ano..ale ked ti bude aj alarmovat nesmies hned stresovat..pozri ci ma babenko ruzove nechtiky na ruckach a pery..ak hej tak asi asi len zle odrclo..a horsie sa mu dycha lebo mu to tlaci na branicu..ak ta teba reaguje..alebo na nejaky dotik ze sa pomrvy atd..je vsetko ok..cize vzdy je dolezita aj farba..a to ci reaguje..

janefonda
15. jan 2010

práve pozerám tie odsávačky po nete a zisťujem, že ktorú??? To mám kúpiť piestovú, balónikovú, alebo elektrickú? ja naozaj neviem. Musím si zistiť s akou sú naj skúsenosti 😕

dugyna
15. jan 2010

hm tak to mas na mna tazku otazku..mozem si tipnut?a potom vyhram 😝 xixxi zeby eletricku?

janefonda
15. jan 2010

mne sa tam páčia tie čierne nohavice a píšu, že sú z vnútra ako flanel, to by bolo super. Asi si dám to M...

dugyna
15. jan 2010

no ja som sa nemereal ale asi to 36/38...tak som si kupila rifle..a tie elegantne mali len 34 to bolo male a 40 v tom som plavala..takze ja budme asi z toho vychdzat..

elko69
15. jan 2010

dugyna no ved to ze su tam super ceny a fakt to dobre vyzera tie veci... 🙂 konecne aj pre tehulky su pekne veci nejake...no ja tie lanove chcem preto ze su take volnejsie a sportovejsi typ ako elegantne a to som ja,taka skor sportovo-elegantna...ja uz mam nakupene aj teplaciky tehu ked bude vacsie brusko a uz nebudem musiet ist do prace tak budem chodit len v tom...a monitor ten babysense ci jak sa to vola??jako ja stale rozmyslam nad tym ci ano alebo nie,lebo jako dost ludi to ani nemalo co poznam tak neviem...

dugyna
15. jan 2010

ja som tiez skor na sportovo elegatne..a mam tiez na leto cierne tristvrtaky..tak si to vynahradim tymi..tepleky este nemam ale za chvilku budem potrebovat ☹
a monitor kupim..pozirem co stoji normalne ale je vela bab co predava na inzerat a este je aj v zaruke..lebo ti staci max do 1roka pouzivat

garonka
15. jan 2010

jane ja kupujem Avent stojí 68 € je ručna pošlem link

garonka
15. jan 2010

https://www.magister.sk/product_info.php?cPath=...

tak tuto ale z čiech stojí 68 €

janefonda
15. jan 2010

no študujem tie odsávačky, aj tú medelu dosť chvália, tak možno Medela minelectric, alebo avent isis ručná? 😕
uvidím, možno dačo kúpim a aj tak to nebude vyhovovať a kúpim potom ďalšiu,ale čo už...

elko69
15. jan 2010

no ja zatial odsavacku neriesim ale sak zacnem asi neskor...tak uvidime,ale asi tu rucnu tiez budem kupovat

garonka
15. jan 2010

chvalia aj jednu aj druhu a aj elektricku a ja ručnu no je ťažke si vybrať z toho všetkeho 😒

janefonda
15. jan 2010

hej výber veľký, ale keď každej vyhovuje niečo iné 😉 človek sa má potom v tom akože ako vyznať ??? 😀

elko69
15. jan 2010

dugyna no sak este uvidim,sestra dostala od lekara aj taky poukaz na zlavu na kupu toho monitora tusim ale 50 € a ja nic,ale to asi podla poistovne aku mas... ☹

dugyna
15. jan 2010

elko a mate toho isteho lekara?

baby musim pokukat tie odsavacky..inak to nebude moc precne ked budeme mat rucnu?

janefonda
15. jan 2010

tej pracnosti sa obavam aj ja, za to skor nad tou elektrickou rozmyslam, ale niektorym vadi hlucnost. 🙄

elko69
15. jan 2010

dugyny nie nemame,ale myslim ze to zavisi od poistovne hlavne

dugyna
15. jan 2010

jane citas mi myslienky presne to mi napadlo ci to nebude hucat...vrrrrrrrrrrrrrrr
elko..podla mna to lekar nedostal od poistovne tie poukazky..ale priamo od tej firmy aby im robil reklamu chapes 😉 reklemny tah

elko69
15. jan 2010

no len ona to dostala ako taky balicek,kde boli rozne letaky o tehotenstve a potom tam bolmyslim ze prach na pranie a este nejake vzorky pre mamicky myslim a teda ten kupon aj...tak ja neviem teda...

vejula
15. jan 2010

čavcte kočky... No tak mna ešte v noci pekne hlava pobolievala ale už je fajne. Dokonca som aj na WC-ku bola bez väčších problémov tak som rada...

Čo sa týka odsávačiek tak čo sme aprílovky tak to teraz dosť intenzívne rozoberáme a druhomamičky väčšinou hovoira že tá páková, ručná je najlepšia, že lepšie odsáva aj ked je možno namáhavejšia. a tie piestové vraj dobre nesaju... Však nejaký link vám idem hociť len ho musím najsť aprílovky tam nejaké nahádzali, tak o chvílu som tu.

garonka
15. jan 2010

veji čaf čaf

jej to chicco je podobna ako avent no ja dnes večer budem objednavať alebo kupim tu na sr podľa toho aka je dodacia lehota 😕

vejula
15. jan 2010
garonka
15. jan 2010

a čaje pre tehotne nepijete? mne len včera mm kupil ten čaj Hipp tak sa nim nalievam 😀

vejula
15. jan 2010

čavi garonka... Ja tie tehotenske čaje nepijem, neviem ,ale možno začnem... Len už mám ten maliníkový kupený ale ten najskôr o 3 týždne sa odporuča... Ty piješ ten maliníkový čaj?

janefonda
15. jan 2010

a chutí ti ten čajík? Ja taký ešte nemám, ale keď je dobrý možno kúpim, lebo mám rada čaje 🙂 a teraz nemôžem ani veľa čierneho, ani zeleného ...aj tak si ich sem tam dám 🙂

elko69
15. jan 2010

no ja tiez zatial ziadne caje tehu nepijem,zatial normalne ale ani tie uz moc nie a v lete uz asi vobec nie ked budem pred terminom....

janefonda
15. jan 2010

baby a čo si myslíte o tých monitoroch dychu na plienku? http://www.4mama.sk/?page=shop&cat_id=33

vejula
15. jan 2010

jane no nevyzerá to zle, len tie monitori sa niekedy zvyknu pušťať len tak. Neviem ako tento funguje. Minule jedna kočky hovorila že netreba panikáriť hned ked sa spustí alarm, že stačí že si bábo poriadne neodgrgne, niekde ho to tlačí a dýcha z plytšia a už to začne pípať. Ale možno že tieto su citlivejšie a reaguju na každý aj menší pohyb, kedže su na plienke a nie pod podložkou.... Lebo keby to začalo pípať niekde v buse tak by ti aj mohli vynadať nejaký protivný ľudia... Ja monitor kupiť chcem, len si myslím, že tolko nervov pri nom zažiješ kým si zvykneš že až... Mno neviem

garonka
15. jan 2010

veji ten čaj sa odporuča piť od 35 tt nie ja ho nepijem ja len do seba vlejem čaj pre tehotne, obsahuje veľa vitamínov tak mi asi stačí 🙂

jane pila som aj kamilkovy ale z toho mi veľmi tvrdlo brucho 😠

fíha to je asi novinka môže to byť dobra vec ale babu to nebude vadiť?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre