Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
1. feb 2010

liv aj ty budes mat, len pockaj, a ty aj skor ked si taka chuducka

liv1
1. feb 2010

jani praveze nic nevybehne 🙂 . to pred tehu. ale teba to uz urcite coskoro caka aj rano 😀

garonka
1. feb 2010

leni no v poslednom mesiaci sa brušisku nevyhneš 😀

garonka
1. feb 2010

liv i ja chcem tvoju vahu 🤐

liv1
1. feb 2010

leni mas ho fakt krasne. aj didi ti narastli asi ze? 😀

sa priznam ze som vcera ukazovala drahemu moje... a on ze "ty kokos" . To vies. to ja s tymi mojimi lentilkami, teraz to hned inac vyzera 😀 😀 len keby to tak aj zostalo... ale to tazko 😠

jjana17
1. feb 2010

liv, vies ako sa na to tesim,,,,jaj no neviem sa dockat ked bude brusko a ked budu pohyby,,,jaaaj to bude

lenocka84
1. feb 2010

ale lusy si nechaj pre seba take vyhrazky 😀 😝 😀

liv1
1. feb 2010

gari niet co "zavidiet". ver mi. 😉

vejula
1. feb 2010

no ahojte moje... Tak ja som sa čosi poučila a teraz kukam čo nové ste popísali...

Inač rogi, vieš, ja ešte aby si si stihla tu tašku zbaliť 😉 vefi a garonka su už určite zbalené, tak tebe ešte dávam čas 😀

No a garonka moja, ty máš aku postavu výškovo... Bo ja som krpatá a strašne ma drobec tlačí na rebra hlavne ked sa tak napučí na pravu stranu hore, to uplne umieram, potom ho len šucham aby sa chrustik posunul do stredu... A ty že ti to vyhovuje že si ešte tehu, tak rozmýšlam kde máš toho drobca uloženého ked ťa netlačí... Ja už by som bola najradšej v 40 tt a zajtra rodila 😀 😀

liv ty si taká chudulinká??? No ja som mala pred tehu pod 50kg ale hned od druhého mesiaca akždý mesiac +2,5kg a teraz +13 kg možno aj viac 😅

garonka
1. feb 2010

veji ja ani sama neviem aku vyšku mam tipujem 166 cm ale mňa maly netlačí do rebier našťastie len sa prevaľuje ako tuleň 😀

dugyna
1. feb 2010

no uz som tu idem kuknut co ste popisali 🙂

liv1
1. feb 2010

veji aj ja by som asi mala uz viac kil, normalne mi velmi velmi chuti jest, ale teraz je to katastrofa. Vsetko, ale uplne vsetko tlacim nasilu, keby kvoli malinkemu nemusim jest a pit, tak by som nic nejedla a nepila.

a pravdepodobnost je ze aj neskor priberiem, mamina totiz so mnou pribrala asi 20 kg. S mojim brachom sice menej.

liv1
1. feb 2010

cau dugy 😉 kto to tu minule pisal o tej upratovacej firme. nebola si to ty nahodou? potrebujem pomocnu silu 😀

lulu4
1. feb 2010

liv, to pisala Lenka

lulu4
1. feb 2010

obcas vas citam tak po ocku kuknem co pisete, lebo popri tom pisem aj pracu do skoly, ktora mi vobec nejde...

janinna11
1. feb 2010

Lulu az teraz som sa prihlasila, nejak mi to padlo predtym, co sa tyka toho casteho cikania, ja som bola u lekara s tym-pre istotu, sama som si naordinovala predtym canesten, rano a vecer a preslo to, lenze potom som o tom hovorila na dalsej kontrole lekarovi a odovzdala som moc a o tyzdne mi sestricka volala, ze vysledky nie su dobre, ze si mam prist po recept,co mi vypisal doktor, povedal mi ze tam mam nejake hranicne hodnoty nejakych bakt. uz som tu o tom inak pisala, a teraz beriem cipky a antb, takze radsej chod, nejde len o tvoje zdravie, netreba nic zanedbat 🙂

lenocka84
1. feb 2010

liv tie boli uz aj predtym velke,bleeeee, neznasam ich
a o upratovani som pisala ja, mam nato firmu

lusy to si skoro tak nizka ako ja

lulu4
1. feb 2010

veji: kolko casu ti este ostava do skusky? a potom budes mat doplnkove studium, tzn. ze budes moct vyucovat ci ako to je? kolko trva to doplnkove studium?

dugyna
1. feb 2010

lulu kup si v lekarni ten sirup z kanadskych brusnic to mozes aj preventivne 😉

liv1
1. feb 2010

aha Lulu diky 😉

lulu4
1. feb 2010

janka, dugy: dakujem za rady, skocim si kupit ten sirup rano do lekarne... ved v piatok idem na poradnu tak to spomeniem aj lekarke.... len ja cikavam celkovo castejsie od kedy som tehu ale teraz mam taky pocit akoby som chdela ist kazdu chvilu....

vejula
1. feb 2010

jej garonka, tak asi je už trošku nižšie položený perto netlačí...

liv neboj určite čosi pribereš, aj ked nie vela, to nevadí, kolké dievčata by za to dali neviem čo aby nepribrali... Ako mne to nejako moc nevadí že som pribrala,ale už by som pomaly s tým chcela prestať, nech som potom neni žiaden tučko 😅

liv1
1. feb 2010

leniiii idem ti napisat do ip potrebujem pomoc 😀
ja tiez nie som spokojna s mojimi lentilkami tak vyber si 😀

lenocka84
1. feb 2010

lulu ja som hned na zaciatku mierne prechladla, takze cikanie to bola bolest, dostala som urinal, tablety,ale nie sumive, tie sa neodporucaju,ale klasiky, a zihlavovy caj, a za den to bolo prec
a vela tepla

janinna11
1. feb 2010

Baby rozmyslali ste uz nad tymi satkami na nosenie mimi?? Viem, ze pre niektore je este skoro, ale i tak by ma zaujimal vas nazor 🙂
Ci uprednostnujete pekne tvarovane polstrovane sedatko na plecia, alebo sa vam zda pohodlnejsie to zo satky??

dugyna
1. feb 2010

liv a kolko merias ked si taka lahucka?? 😉
damsyk magazin kukava moja babicka a potom vola co tam davali alebo si mam rychlo zapnut..ja nemusim ani malachovksu ani vadkerti a tretia neviem jak vyzera..

liv a stou teplotou dobre pisala garonka zo zaciatku tehu mozes mat a niektore kocky maju 37 cele tehu..a inak niektore baby maju aj 37 ked maju ovulaciu..takze asi tak

prechadzka bola super..aspon som sa rozhybala trosku a nadychala cerstveho vzduchu 😉

garonka
1. feb 2010

leni ja neviem presnu vyšku to som len tipla 🙂

jaj baby ešteže ja som nemala zapal to si neviem predstaviť ako to bolí 😕

jjana17
1. feb 2010

garonka, no zapal mocovych ciest je strasne svinstvo, ja som to od puberty mavala dost casto, co som si poplakala na wc, kolko som tam presedela pre jednu kvapku,,,,,,,to neprajem nikomu a to kvantum urologickeho caju co som vypila,,,,,jaaaj nechcem uz nikdy zazit taky zapal

liv1
1. feb 2010

dugy 164 cm mam.

no a viem ze mozem mat teplotu, len mi bolo cudne, ze zrazu tak klesla. nevedela som ci to je potom cele tehu alebo ako, ale teraz uz viem. dakujem 😉

jani ja by som v satke mimi asi nenosila. ale to polstrovane sedatko neviem co je, idem vygooglit.

janinna11
1. feb 2010

Garonka to si stastna zena, ze si este nemala zapal, lebo je to otrasny pocit, mna to naposledy najviac bolelo v lete, ja blba som sedela v tatrach na studenej lavicke a tam kosa jak v prde..... To viete, ze vecer som uz zomierala od rezania a nutkania kazdych 15 sekund cikat...neprajem to nikomu, hrozne muky, vtedy pomoze horuca vana s morskou solou, ale horuce kupele sa v tehu zial neodporucaju....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre