Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
8. feb 2010

my zas mame uzky vytah, tak budem musiet riesit kocik podla toho. a byvame v nadstavbe, takze 1,5 poschodia peso. Ja asi budem nechavat kocik v aute, tak to robila moja kamoska.

janefonda
8. feb 2010

dugy ved ja nie som zastanca polusu, len ja nie som z BA a preto ked aj nieco ine vymyslite musim najskor zistit kde to je, ale ak najdete nejake prijemne miesto tak ja sa samozrejme prisposobim 🙂

lenocka84
8. feb 2010

ano az ked bude male budeme u nas
ale dovtedy aj u nasich budem, a teda kocik do pivnice

elko69
8. feb 2010

lenocka aco manzel uz poslucha????

vejula
8. feb 2010

Ďakujem babule, no nič ma nebolí a maičký sa hýbe tak snad je všetko OK. Inač dnes je akýsi divný den, som taka nejaká popletená, všetko robím naopak, takéto dni neznášam 😠

garonka
8. feb 2010

my nemame pivniceeeeeee zas mame kumbal na chodbe a taky veľky balkon že ho vôbec ani nieje ako využiť 😠

liv1
8. feb 2010

veji také dni dôverne poznám 😀

lenocka84
8. feb 2010

elko v ramci normy ano
nastastie
dokonca si ideme urobit ze oslavu nasho mesacneho manzelstva, ze sa pojdeme okupat

janefonda
8. feb 2010

lenocka tak to je nahodou velmi mile, ze sa pojdete spolu okupat. To su take pekne chvile, tak zapal sviecku a urobte si romantiku 😉

liv1
8. feb 2010

a co aupark na to stretko? dole v robinsone sa uz nefajci, je to tam velmi prijemne. ale zas nie lacne.

vejula
8. feb 2010

joj liv aby už bola polnoc, nech ešte čosi nevyvediem dovtedy 😒

lenočka 😀 to ako doma vo vani či niekde na kupko????

lenocka84
8. feb 2010

veji chceme ist do senca,do aquaparku

vejula
8. feb 2010

jej lenočka tak to hej.. budete mať pekné mesačné výročie...

Tak dnes aby toho nebolo málo tak som dala prať a prášok som nasypala do otvoru kde sa nalieva aviváž... Ja už som fakt asi drbnutá ☹

dugyna
8. feb 2010

liv myslim ze aj dokonca hore v nejakej kaviarni sa v aupraku nefajci...
veim ze jdena kaviaren je v centre oproti trojici v tom biznis centre co tam postavili..a mavaju tam dost prazdno..ked chodim do orifu..ale neviem ci sa tam fajci..

aupark sa mi paci 100% krat viac ako polus a da sa tam aj parkovat..
potom viem o jednej cukrarni v dubravke..ale to mame vsetky od ruky..
a este jedna cukraren je na namesti hraniciarov v perzalke...

dugyna
8. feb 2010

leni a zohnala si niekde tie tampony na kupanie pre tehotne???

lenocka84
8. feb 2010

dugy a nie ani ich zhanat nejdem
nemienim sa hrat ze som z cukru, uz som sa v tehu kupat bola a vsetko je ok, takze nic take neriesim

dugyna
8. feb 2010

NO LEN KUPAT V POHO ALE V SENCI JE TERMALNA VODA A pod hladinou 4sm je asi 2-3 cm vrstva v ktorej sa rozmnozuju mikroby.plesne..a vsteko..

janefonda
8. feb 2010

My sme boli na svadobnej ceste v hoteli s termalnou vodickou, kupala som sa denne od rana do noci a tiez poho a to som uz bola tehu asi tak v 15tt. Zasa ved ono netreba nic zanedbat, ale ani prehanat to so starostlivostou 😉 nemala som ziadne tampony a som tu, odporucila by som to babam, ktore s tym mavaju aj bezne problem.

elko69
9. feb 2010

Dobre ranko kinderka :D

lenocka84 tak to je super,len tak dalej nech to pokracuje..ja osm este na njednej teme ze tehulky na zaciatku tehu a tam mala jedna holka este horsi problem ako ty,podobny ale horsi tak sme vcera o tom kecali keby si mala chut precitaj si zo vcerajsku mozno by si ju aj ty vedela trosku povzbudit...

janefonda
9. feb 2010

Dobre ranko vam aj bruskam! ako sa vam dari? ja som uz od piatej hore a to som isla spat o pol jednej. Neviem co uz mam robit s nespavostou ☹ nikdy som nemavala problem so spankom, az teraz pocas tehu.

bonsai
9. feb 2010

Ahojte..ja zase ešte aj teraz, čo som doma..si pospím cca 2 hodinky..počas dňa..ale napodiv večer vydržím byť dlhšie s mužíkom hore..ale budíms a v noci.. 🙂 ..voľajako to už neriešim.. 😉

elko69
9. feb 2010

no asi si budeme musiet zvyknut n atu nespavost alebo nedostatok spanku :D

bonsai
9. feb 2010

možno je to už u niektorých predpríprava na obdobie, keď budú z bábätkami.. 😀

janinna11
9. feb 2010

Ahojte kocky, tak nebola som tu od stvrtku vecera a mam co robit, aby som to vsetko precitala.
Vo stvrtok som sla s drahym na SK, len na taky predlzeny vikend, este sa nestahujem, (ale blizi sa to!!!)
Takze od vcera som opat v CR a opat je mi smutno,od rana....
Ale hlavne ze mimi je v poriadku, dnes koncim 11tt, som velmi stastna baby, ze zatial je to bez problemov, verim, ze to tak bude nadalej🙂

Ako sa mate vy??

janefonda
9. feb 2010

caute, hej asi je to uz predpriprava na mimi, ale aj tak som hrozne vycerpana z toho. Teraz sa mi podarilo na hodku zaspat a zasa som hore 😒 ale lepsie ako nic 😉
inak ahojte bonsai a janina, ste sa dlhsie nehlasili, co noveho? Janina super, ze je babo ok, to je najdolezitejsie a dolezite je aj to , aby sa aj mamicka mala dobre 😉

janinna11
9. feb 2010

Ahoj Jane, noo, ja som tu nebola od stvrtku a ani nestiham vsetko citat, som v praci, takze nemam tolko casu, ale dnes to nebudem prehanat, vsak mam akoby pondelok🙂)a za tri dni uz piatok, vsak to sa mi ani zacinat neoplati 🙂 😀 A vy ako??
Baby 16.2. idem prvykrat do tehu poradne!!! A dostanem konecne aj tehu knizku!! 😀

janefonda
9. feb 2010

super janina, bude knizkaaaa!!!! Aj ta moja sa pomalicky zaplna, ja mam poradnu 17.2. 😉 ja tie poradne moc nemusim, podla mna je to len prehananie tehuliek, lebo moc si viem skontrolovat aj doma s pasikmi a nemusim tam pre to ist, aj tlak si zmeriam... Ine je to co sa tyka ultrazvuku, to uz chapem. To sa vzdy rada pozriem na malicku. 😵

barbyes
9. feb 2010

dugy,
skús to ako som to urobila ja, čo som Ti spomínala... na klasický tampón si nakvapkaj zopár kvapiek-stačia také 2-3 zo silicového oleja(tee tree oil) je to dezinfekčný olej, ktorý kúpiš v lekárni a to by malo byť OK. Ja som s tým išla do termálnej vody v Poprade, aj do takej čo mala okolo 36 stupňov a všetko OK. Ja som si to nakvapkala z jednej aj druhej strany tampónu, asi stačí z jednej, ale pre istotu 🙂 zo začiatku to trošku studí akoby bol ten olej mentolový alebo čo, ale potom to už ani nevnímaš 🙂

garonka
9. feb 2010

ahojte a dnes čo tu mrtvo ? 😒

dugy vaničku sme nekupili v tej predajni by ju mali mať dnes tak hadam nas zas nesklamu a prinesu lebo nakoniec budeme maleho kupať vo vírivke alebo v kybliku 😀

leni uži si krasny deň s drahym a davaj bacha aby si niečo nechytila mojaaaaaa

barby to nie dugy chce ísť do termalnej vody ale radila Lenke 😉 a podľa mňa davať olej na tampon je nebezpečne a ešte mentolovy, ak nieje určeny na vnutorne použitie, to by som neriskla a neviem či aj ostatne tehule by riskovali

snežííííííííí a mňa chyta chuť sa sankovať 😀

andreaerdna
9. feb 2010

Ahojte, pridám aj ja skúsenosť... sestra otcovho kolegu bola v nejakom cca 4. mesiaci a sla na termálne kúpalisko, nevydržala dlho a museli ju vyniesť z vody. A rovno do nemocnice - dostala vysoké teploty, vysoký tlak. Potratila. No a ona mala na mále, pretože mala stále vysokánsky tlak a nevedeli jej ho stiahnuť. Čo je s ňou teraz, neviem. Možno to bola veľmi teplá voda, možno... neviem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre