Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejula
13. mar 2010

čavte kočky... Ako dnes?
LEnočka super že je tzi lepšie... Ale si asi predala štafetu jane... To až také super nieje 😒 Jane snad ta to prejde a zajtra bude OKač 😉

liv a a čože si sa na výstave nudila???

kinoska 😔 to mi je moc luto, držím prsty nech vám čoskorro opäť ukáže testík // 😉

liv1
13. mar 2010

ale bolo. ale mrte ludi, a znacky kocikov ktore som potrebovala tam neboli, vsade kricali deti co vadilo snad najmenej, chodit sa nedalo, sadnut sa tam nikam nedalo, no otras. za tie prachy, cestu a cas, na vystavu urcite uz nikam nepojdem. nebol tam jane, concord, ani bumbleride... zrovna tie co som potrebovala pozriet. 😒
nemali tam ani tie pasy do auta, pri casualplay chlapik dobre ze oci neprevracal ze sa ho vobec nieco pytame, pricom pri cechoch na to vobec nie som zvyknuta. no co k tomu dodat...

elko69
13. mar 2010

jane no neviem,ja hadam ze to nebudes mat tu crevnu hnusobu a ja dufam tiez ze nie lebo sa citim tak na h.... akurat..idem zalahnut do postele uz a cakat mm ma prist z prace kazdu chvilu...

papa kocky a dobru nocku

vejula
13. mar 2010

liv tak to je blbé 😒

janefonda
13. mar 2010

liv ....aspon ste mali vylet, musis to brat pozitivne 😉 ale verim, ze ak tam nebolo nic, pre co si tam vlastne isla, tak musis byt sklamana 😒 U nas v NR mali jane aj bumbleride vystavene v alltoys, tak skus pozriet tam, neviem vsak ci maju aj concord...
veji- dik aj ja dufam, ze sa to uz nevrati, lebo to bolo hrozneeee 😖

liv1
13. mar 2010

no ale pre radost sme potom boli v olympii v nexte, a z najnovsej kolekcii sme malej kupili 3 dupacky a taky krasny makulinky kabatik. juuuuj nadherne. hned sa mi polepsila nalada. 😀

janefonda
13. mar 2010

liv no vidis, ze nieco pozitivne na tom dni predsa len bolo 😀 tak nooo vecicky malej by si ale mohla dat aj do albumu, to ti neprezradza nijako totoznost... 😉

liv1
13. mar 2010

joooj kym ja dam fotky, tak mala uz bude davno na svete 😀
poslem link, v tom prvom vlavo ten 3pack dupiek, len trolinka v inej farebnej kombinacii

http://www.next.co.uk/shopping/girls/newborn/7/

a potom v strede ten kabatik, moj je ale taky bledulinky..

http://www.next.co.uk/shopping/girls/newborn/12/

janefonda
13. mar 2010

liv je to super pocit takto nakupovat pre malicku, ze??? 😵 krasne vecicky!!! 😵 😵 😵

liv1
13. mar 2010

je to uzasne, ako hovoris 🙂 . juj stale by som si aj tu stranku obzerala take krasne vecicky tam maju. mat tak rodinu v anglicku vykupi polku obchodu, tu je to snad skoro 2 krat tak drahe 😒 . ale ty to mas super, ty zas mozes nakupovat v rakusku casto 😉

janefonda
13. mar 2010

liv ja mam pocit, ze pomaly mam uz vsetko ...asi tak do pol roka malej 😝 Prave pozeram, ze este ale take 3tt a uz budes citit malicku 😵 😵 😵 to bude zasa uplne iny rozmer tehotenstva!!!!

liv1
13. mar 2010

Jane ani nehovor, si predstav ze vcera jak sedim v tureckom sede pred telkou, tak som citila take bublinkovanie pod pupkom, ked som sa tak dobre sustredila tak zase. Neviem ci to bola mala na 100 percent, ale toto teda moje creva nerobia... 😀
Jasne ze to bude ine, ked budem na sto pro vediet ze je to ona. Aaaaaach a ty uz mas malicku zase za chvilku pri sebe. Pockaj pri nejakej z dalsich nasich stretiek uz budeme mat aj nase deturence so sebou 😉

Jane a to este urcite dostanes kopu veciciek, inak ja si myslim, teda ja osobne kamoskam vzdy nakupujem vecicky od 6-9 mesiacov.. Zda sa mi ze sa im to zide, a urcite do toho pol roka maju veciciek dost 🙂 tak aj tebe by tak mohli pokupovat ze? 😉

janefonda
13. mar 2010

liv tak je mozne, ze uz citis jemnucke pohyby, to Natalia kope uz riadne! Aj teraz ju tu hladkam, lebo mi tam robi akrobaciu 😵 presne ako vravis, aj ja kupujem babam vzdy veci 6 a viac mesiacov. A tak kazem aj rodine, ze ak chcu nieco kupit, tak hlavne nic pre novorodeniatko. Naozaj mam vela veci pre malu. Kamoska mi hned bali z coho jej mala vyrastie a este k tomu aj babky nakupuju 😉
Noooo potom pojdeme pekne spolu kocikovat 🙂 tesim sa uz. Aj ked som sa na plienkach bavila s dugy, ze o take tri tyzdne este jedno stretko pred mojim porodom by bolo realne....to ona ma po statniciach a diplomovke, tak by to islo. 😵

liv1
13. mar 2010

No ok, dobry napad 😉 . A s tymi vecickami pockaj este kolko z nich malej ani neoblecies, no moje kamosky aj sesterka takych mali dost. Ale co uz, to k tomu patri 🙂 .

janefonda
13. mar 2010

Liv to mi je jasne, ze ju do vsetkeho ani neobleciem...este som zvedava, kolko bude mala vazit pri narodeni aj to rozhodne o tom, co jej obleciem a co nie 😝 Velmi sa uz tesim na malicku 😵
Zasa mi kruti creva, uz som si dala preventivne aj smectu, nechcem aby mi bolo zle ☹ v noci to stacilo 😖 asi si idem lahnut.
Maj sa zatial pekne liv- prijemny vecer zelam.

liv1
13. mar 2010

Aj ty sa maj pekne Jane, dobru nocku a nech mas dnes klud a prespis ju celu. 😉

janinna11
13. mar 2010

Ahoj liv, citala som len par posl. sprv, citis uz pohyby?? 😲

liv1
13. mar 2010

Ahoj Jani. No ja neviem ja som citila vcera v bruchu take bublinkovanie tak asi ano. Ale tazko povedat na 100 pro. Tak ma to prekvapilo 🙂 .

janinna11
13. mar 2010

Ja som citila prvykrat pred par dnami take...akoby vlnenie, zvlastny pocit a myslim, ze to bol nas Pokladik 😲 a pekne si tam plava, este kym ma dost miesta 🙂

Tak dobru kocky a aj bruskam, papa

janinna11
13. mar 2010

Liv aj mna to prekvapilo, normalne to nevnimas, ale ked si lahnem a plne sa sustredim a myslim len na maleho, tak citit take jemnunke vlnenie a steklenie, fakt ako taky motyli dotyk, je to uzasne a brusko rastie?? Mne teda ano...

janinna11
13. mar 2010

Ok Liv, uz prisiel drahy zo sprchy a ideme si natriet brusko olejcekom a buvinkat
dobru nocku, papa

liv1
13. mar 2010

Ano Jani aj ja to tak citim tak sranda. Brusko pomalinky rastie. Tak dobru nocku aj tebe a pekne natierajte 😉

elko69
14. mar 2010

ahojte baby co sa tyka tych veciciek stale mam pocit ze mi nieco chyba a to uz mam nakupene aj plienky platene aj biele aj ozdobne do kocika,aj pampersky,aj bodinky asi 15 ks s kratkym rukavom aj nejake nohavice tensie,aj ponozky a vselico ale stale mi nieco chyba sakra..

baby mam problem vybrat dudlik, ci budu lepsie tie gulate kvoli tvaru bradavky aj alebo tie anatomicke take ploskejsie a ci teda tie silikonove alebo tie kaucukove...neviete poradit??

pepppe
14. mar 2010

elko wau to uz mas tolko nakupene??ako ti zavidim,ja mam jedny bodinky a jednu decku,a to je vsetko,,,,

elko69
14. mar 2010

no jako nakupene mam uz nieco a teda vela poslala svokra a dost kupila aj moja mamina uz,ja som skoro nic nekupovala sama :D moj posledny ulovok mam v albume nakonci posledna foto to som teraz dostala od kamosky mi z anglicka doniesla...lebo neviem ci s ami bude chcet v 8 mesiaci lietat a nakupovat,akurat len riesim tie dudliky ze ake kupit bo mam doma dva anatomicke a chcem kupit este aspon dva gulate a uvidim ktore mi bude maly dudlat :D

pepppe
14. mar 2010

o napriklad nad takym som ja este enrozmyslaala,,fuha tak to ma caka este hodne toho,,no ja som zatial od nikoho nic nedostala ☹ noo teta mi vcera povedala,ze si mam dojst vybrat ,co ma ona po malom,ten ma teraz asi 2roky,ze ma aj pekne veci,vsak ja chcem predsa len pekne,nie nieco stare

elko69
14. mar 2010

no sak hej ale asi aj ja budem mat nieco od svagrinky po jej malom a to ma 3 roky lebo sak to babenko to nemava casto oblecene a nemalo by sa to nejako moc znicit.... a zase nieco donesie svokra v juli z anglicka takze asi toho uz moc kupovat nebudem,sak uz mam 7 flias a zatial teda 2 dudle ale planujem este dokupit aspon tie dudliky....uz aj vlhcene kapesniky mam nakupene asi 4 baliky a aj do porodnice podlozky podomna a aj pod male ked budeme doma uz aj ked n aprebalovani emam uz podlozku taku - teda prebalovaci pultik...

janefonda
14. mar 2010

elko , peppe caute...
elko aj ked sa ti drobcek narodi v lete, predsa len by si mala mat aspon dve bodinka aj s dlhym rukavikom, nakolko termolregulacia u novorodencov je trosku ina ako u dospeleho, to len taka rada malicka. Ale inak si uz super vybavena. Ja mam pocit, ze uz mame tiez to najnevyhnutnejsie. 😵

elko69
14. mar 2010

jane no mam aj dlhe bodinka ale zatial nejake 3 ks...aj spaci vak lebo sak babo by nemalo spat malinke pod palonom a na poduske az neskor...

janefonda
14. mar 2010

tak potom mas uz naozaj vsetko 🙂 Ja este musim zohnat fusak do kocika a nanoznik na sportovu cast kocika...
a este idem kupit monitor dychu a vysielacky v jednom. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre