Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

supi
18. júl 2009

Ahojte v ktorom tyzdni by mi uz mohli povedat ze co cakame? vraj su nejake testy ktorymi sa to da zistit?
Ale to sa asi plodova voda odobera a to radsej nebudem riskovat alebo je to z krvi? A co je vlastne to sono? Lebo ja som bola iba na vag. ultrazvuku. dakujem

slovakia13
18. júl 2009

inak oni na dievcatko nikdy nehovoria na 100%,niekedy sa stava ze chlapcek ma schovane jajka medzi nozkami 😀
ja to mam potvrdene z amniocentezy chromozom xx dievcatko 😵 tiez na scane hovorili,ze iba mozno dievcatko
ja ked z nasimi doma telefonujem casto mi vypadavaju nase slovicka,alebo na mnoho sytuacii ani nepoznam vyraz v slovencine 😀 😀 😀

vejulienka
18. júl 2009

slovakia

nasla som ta na mape takze si odomna 50 min cesty autom...ako si sa sem dostala? aj pracujes?

vejulienka
18. júl 2009

a ako si mozem vybavit tu amniocentezu? ja som pocula ze to robia iba zenam nad 35r?

slovakia13
18. júl 2009

kamosi pracovali v bristole a tak som ich prisla pozriet povodne som mala v umysle zostat 1-2mesiace a potom sa vratit ,ale nasla som celkom fajn robotu ,kde som vlastne az dodnes. na matersku idem az 3 tyzdne pred porodom .ty pracujes,inak ako sa citis? mn estrasne zacalo rast brusko 😝 ,tak sa zacinam citit dost nepohodlne,neviem si predstavit co bude v takom novembri 😀

slovakia13
18. júl 2009

ja som mala zle vysledky z triple testov mala som velky risk na down syndrom ,tak mi robili genetiku....inak by som na amnio nikdy nesla a bud rada ,ze si ani nemusela ist ,je to velky risk pre babo-hrozi potrat

slovakia13
18. júl 2009

supi
sono a ultrazvuk je to iste
da sa to zistit aj z krvi ....ale normalne na morfologikom ultrazvuku v 20tt 😀

vejulienka
18. júl 2009

ja pracujem, dufam,ze aj ja budem moct pracovat skoro do konca tehu aby som potom mohla byt dlhsie s malou.. citim sa dobre len zacinam byt trosku unavena... a ty? ja este nemam brusko, len velmi malinke. vela ludi mi neveri ze som tehu... ale tiez si myslim ze coskoro zacne rast... si tu sama alebo mas partnera?ak sa smiem spytat

vejulienka
18. júl 2009

naozaj, ja som pocula ze nieje to az taky risk, ale vidis kazdy hovory nieco ine, niekedy sama neviem a bojim sa..

slovakia13
18. júl 2009

bola som s otcom malej 2 roky ,ale ked som zostala tehu tak som dostala na vyber on ,alebo mala 🙄 walesan 😝 takze uz je ex......niekedy mi strasne chyba ,ale nedokazala by som ist na potrat
najhorsie ,ze je to moj boss v robote 😖 tak si vies predstavit nic moc

slovakia13
18. júl 2009

na 100 amnio pripada 1 az 2 potraty do 3tyzdnov....a vela dalsich komplikacii,takze tak

vejulienka
18. júl 2009

to ma mrzi, ale si sa rozhodla spravne... a nerobi ti problemy v praci?

slovakia13
18. júl 2009

ja som odisla na nocne 😀 😀 😀 psychicky som to trosku nezvladala,ale teraz som uz ok 😀 hlavne nech nerobi problemy ked budem chciet vybavit britsky pas pre malu ,budem potrebovat jeho meno na birth certificate ......inak asi mu aj trosku rozumiem -zlakol sa ,to je vsetko ☹

vejulienka
18. júl 2009

uz aj citis malinku ako ta kope?ako zvladas nocne? ja mam smeny ale ked mam nocne som uplne hotova..
a ako malinka je zdravucka?

slovakia13
18. júl 2009

nocne nic moc ,ale uz to nejak vydrzim.....mala kope jak o dusu 🙂 zacala som ju citit uz v 18tt ty citis?
inak na sone mi hovoria ,ze je trosku vacsia ,tak uvidim

vejulienka
18. júl 2009

citim ale len tak slabucko, ked nieco robim tak to ani nevnimam ale ked oddychujem tak trosku..ja som mala posledne sono takze dufam ze vsetko bude v poriadku. mne sa tu vobec nepaci ta starostlivost mam len zle skusenosti, a ty?

slovakia13
18. júl 2009

aj ja doteraz som mala iba 2stretnutia s midwaife 😒 ak neratam konzultaciu o amnio a amnio samotnu,nechavaju to na prirodu......inak moja midwaife mi na to povedala,ze sono je skodlive pre babo a preto ho robia iba 2krat pocas tehu a najlepsie vobec nevysetrovat z vnutra ,ze je to tiez nebezpecne 😖 ,tak neviem......ale ako chcu potom zistit ci sa nahodou neotvaram 😕

slovakia13
18. júl 2009

neboj cim budes viac tehu budes ju citit viac a viac 😉

vejulienka
18. júl 2009

podla mna to co tu hovoria je hlupost, u nas na slovensku chodis k lekarovi skoro kazdy mesiac a nikdy sa nic takeho nestalo... ja som sa stretla s midwife iba raz, ked som teraz mala to posledne sono, tak som ani nevidela obrazky, myslela som si ze my ukaze a vysvetli, iba my povedala , ze babo sa vyvija normalne a to vsetko... som trosku smutna stoho ale co uz.. ja mam problem z nizskym tlakom a vies co mi tu povedali, ze je perfektny... 😒 ale nejak to snad prezijeme..

marianna31
18. júl 2009

ahojte baby, chem sa opytat, je to mozne, ze v 17.tyzdni este necitim ziadne pohyby?

vejulienka
18. júl 2009

uz si aj nieco kupovala pre malu?

slovakia13
18. júl 2009

vejulienka
ja som mala na zaciatku vysoky 130/90 co v tehu je dost zle,teraz mavam tych 100/60 co je nizky ale v tehu dobry ja vsetko konzultujem z mojim doktorom na sk

marianna
to je ok ,niektore tehulky citia babatka az po 20tt a neskor 😉

vejulienka
18. júl 2009

marianna , ano ked si prvy krat tehotna prve pohyby mozes zacat citit az okolo 20tt, nieto skor niekto neskor.. ak nebudes citit nic po 22 tyzdni mala by si sa porozpravat s lekarom..

slovakia13
18. júl 2009

vejulianka
mala uz ma viac oblecenia ako ja 😀 kupujem hlavne v akciach a teraz si kupujem do zasoby plienky jednorazovky v asde bola akcia na huggies a teraz zrovna kukam na kociky a tento sa mi paci
http://www.mothercare.com/Silver-Cross-Complete...

vejulienka
18. júl 2009

moj tlak je 87/60 ja odkedy som tu nemam kontakt s mojimi lekarmi na slovensku, a nemam nikoho kto by mi poradil a tu tym doktorom neverim... ☹

slovakia13
18. júl 2009

tak to mas naozaj dost nizky 😨 mne este moj doktor na sk hovoril ,ze kava ,alebo kola zvysuje tlak.......ale v tehu je lepsi ten nizky ,ale neviem ci az taky nizky 🙄

vejulienka
18. júl 2009

vidim ze mame rovnaky vkus, tiez som si ho vybrala ale kedze moj priatel povedal ze je moc drahy tak som si na abbey nasla lacnejsi ale uplne super a tiez novy... mam aj fotku ale neviem ako ju ti ju poslat.. aj s auto sedackou. za 180 libier.. tiez kombinovany,

slovakia13
18. júl 2009

kuknem na nete 🙂 inak tiez sa mi zda dost drahy 😒 este uvidim......

vejulienka
18. júl 2009

ked mam strasne bolesti hlavy tak pijem kolu ale kavu nepijem ... ja len dufam ze to nemoze uskodit malej. ja to si nejak poradim len aby ona bola zdravucka...

slovakia13
18. júl 2009

abbey je take nieco ako ebay?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre