Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

maria30
18. máj 2011

@stella18 neboj.. rozdiel jeden týždeň nie je žiadny problém.. 😉

ivusiatko
18. máj 2011

@venny26 dakujem, myslim pozitivne 🙂
a zatial to vyzera ok, krvacanie som uz od pondelka poobedia nemala tak hadam uz ani nebude🙂

chomik
18. máj 2011

@stella18 A tiež to záleži aj od toho, kedy si mala ovuláciu...ja som si merala bazálnu teplotu a zvyčajne som mala ovuláciu na 14. deň od PM, ale raz som mala až na 26. deň - keby som v tom cykle otehotnela, tak by lekárovi vychádzal až takmer 2 týždňový rozdiel oproti tabuľkám...všeobecne síce ovulácia nastáva v polovici cyklu, ale pod vplyvom rôznych faktorov sa v konkrétnom mesiaci môže omeškať resp. u každej ženy to môže byť individuálne... a ešte keď povedal, že je všetko ok, tak sa nemáš prečo stresovať 🙂

stella18
18. máj 2011

ale takto hneď zo začiatku sa mi to zdá dosť, aj vy ste sa s tým stretli?

stella18
18. máj 2011

no ja to viem presne, lebo mi pichli pregnyl na spustenie ovu....a stresujem furt, lebo už jeden potrat mám za sebou a nebolo to tak dávno, tak sa bojím všetkého

lucinka222
19. máj 2011

@kinka555 Jeej-tak to Ti gratulujem.Inac krasny datum-cislo 5 je asi Tvoje stastne 😀 .A ze to nebolo az take hrozne.Tak Vam zelam vela stastia,ale hlavne zdravicka.Tesim sa s Vami 😉

tasiko
23. máj 2011

ahojte chcem sa spýtať..kedy mi povedia čo čakáme?som v 17 tt a o týžden aj 2 dni idem do poradne...myslíte že sa to už dozviem?či ma objednajú až na ďalší utz a až tam??aké máte skúsenosti??@gazovicka ahoj 😀 ako sa máte čítam že vieš aj čo to bude gratulujem..ja by som tiež veľmi chcela chlapčeka dúfam že nám to vyjde...kedy ti to povedali ? ja idem do poradne až 2 .júna ..myslíš,že tam mi to povedia?

duplinka
23. máj 2011

@tasiko ahoj. Tak normálne by si mala ísť v 20.tt na morfologické sono, kde by sa mali pekne zblízka pozrieť na bábo. Ak nebude otočené tak by ti mali povedať čo to bude. Pohlavie sa dá zistiť už od 4. mesiaca, ale je tam tá podmienka, že sa bábo neotočí riťulkou.

tasiko
23. máj 2011

@duplinka ahoj.aha.viem že ma morfo čaká,len som chcela vedieť či snáď mi to môže povedať doki aj pri beženj prehliadke /ak by bolo správne otočené /...čo myslíš?

duplinka
23. máj 2011

@tasiko pri bežnej poradni sa sono nerobí. Aspoň tu nie. Takže pochybujem. Tak často sa sono nemá robiť, takže určite budeš musieť počkať do toho 20.tt. Potom sa to dá zistiť aj z krvi, ale je to drahé. A tiež sú testy ako tehotenské, ktoré ti určia pohlavie. Ale nie každému to vijde. A je to tiež drahé.

isabelle777
27. máj 2011

@stella18 ahoj, ja som v tej istej situacii co ty, babo je o cca tyzden mensie ako ma byt. Tiez mi doktor povedal ze je vsetko ok, brala som o trochu dlhsie utrogestan, ale inak hovoril ze je to normalne... (bola som na umelom takze presne viem kedy bolo pocatie... )

veronika002
1. jún 2011

@isabelle777 je to normálne, aj ja čakám o týždeň menšie bábätko ako by malo byť podľa výpočtov, ale keď si to reálne zoberieš, tak veď musí byť o týždeň mnešie, však ti to počítajú od dňa poslednej mrchy, ale kedy ti začala, tak predsa cez mrchu si neotehotnela, teda aspoň ja nie... Mne keď pred 2 týždňami povedal, že má 8+4tt, tak som si to vypočítala spätne a vyšlo mi, presne na deň, že kedy sme ho počali :o)))

isabelle777
2. jún 2011

@veronika002 ja som bola uz u svojho gynekologa a ten mi povedal ze babo je tak velke ako ma byt, ziadny tyzden pozadu 🙂 takze je vsetko ok. mozno to za tie tri tyzdne co som cakala na sono u svojho gynekologa dobehol..

zora256
3. júl 2011

Ahojte,tak dávno som tu nebola,ale ako vidím,tak ste tu už aj vy všetky neboli mesiac.Gratulujem vám k tehu,baby.Tak ja som už takmer na konci,bolo to dlhý beh,ale tak snáď dobehneme do cieľa a čoskoro budem držať svojho malého v náručí.Ako sa máte?

bajka1
11. júl 2011

Ahojte baby,
tak sa k vam pridavam ak mozem 🙂. Dnes mi to vychadza na nejaky zaciatok 12 tyzdna 🙂. Uz mi pomaly konci prvy trimester, tak sa tesim 🙂.

simonkato
11. júl 2011

Ahojte babenky aj my cakame prve vytuzene babo.Aj ked mame sem tam starosti verime ze vsetko dobre dopadne.O10dni budeme vediet ci je krpcek v poriadku a co aj cakame neviem sa toho dockat aj ked je tam stale trosku strach.Z krvnych testou nam vyslo podozrenie na trizomio18(1:45) podstupili sme aj amnio bo sme sa dost bali.Ale chvala bohu uz som kludnejsia a ked citim toho drobca kopat nieje nad krajsi pocit 🙂 tak uz len dockat sa vysledkou a zacat kupovat vybavicku a robit malinkemu izbicku.

martina77ba
11. júl 2011

Ahojte dievčatá 🙂 volám sa Martina a na tomto fóre som prvý krát, ale teším sa, že som tu, lebo som prvý krát tehotná, som po KET a som v 7.týždni 🙂 srdiečko nám už veselo bije, velice sa z toho teším 🙂

Kto by si chcel somnou pokecať, budem veľmi rada 🙂 🙂 🙂

royalka
11. júl 2011

Ahojte Babenky, pidávam sa aj ja. A všetkým Vám gratulujem a držím palčeky. Viem aký je to krásny pocit nosiť pod srdiečkom vytúžené bábätko, kedže tento rok v marci sa mi narodila dcérka. Ak môžem, tak pomôžem a poradím 😉

susi0303
12. júl 2011

ahojte babulky.....tak aj ja sa pridavam k vam tehulky...vcera nam lekar oznamil skvelu spravu.....sme v 8tt a srdiecko nam bilo ako zvoncek....nas krasny a vytuzeny sen sa nam splnil.....len si na seba treba davat pozor..prvy trimester ja zradny....ale to stastie je nadherneeee

susi0303
12. júl 2011

@martina77ba tesim sa spolu s tebou....vcera nam lekar oznamil ze som v 8tt a srdiecko bilo ako zvoncek...je to nadherny pocit.....a sen sa nam splnil.....len cakat az bude po prvom tirmestri

martina77ba
12. júl 2011

@susi0303 Super, perfektné, teším sa tiež s tebou 🙂 a podarilo sa ti prirodzene alebo si bola tiež na umelom? Máš už aj nejaké príznaky? Mne býva ťažko od žalúdka, ale dnes je to OK, schudla som 2 kilá a vôbec sa mi nechce spať 🙂 🙂 🙂

susi0303
13. júl 2011

@martina77ba ajojky......tak take podobne priznaky mam aj ja.....zle od zaludka sem tam...hlavne rano ale ked sa napapam,tak celkom v pohode....vcera ma bolela priserne hlava.....a ta nespavost je aj u mna....strasne zle spavam.....v noci sa prebudim na curanie a potom nemozem hodinu zaspat....

tibiana
15. júl 2011

Ahojte .. pripajam sa, sice iba 5.tyzden ale predsa 🙂. Sono mi ukazalo vraj len nejaku "dutinku", snad to nie je zle :(. Tesim sa na najblizsie sono, i ked je fakt, ze do 12tyzdna je tam riziko. Ale pevne verim, ze to dobre dopadne 🙂.

SUSI0303 - rovnako ako ty, uz teraz trpim v noci nespavosotu a najma ako pises neustale musim chodit na wcko, uff. 😝 ale vydrzim vsetko , potom to co nas caka je nadhera 🙂. A hlavne mam strach, pretoze ma pobolieva uz dlhsiu dobu v podbrusku ale iba jemne, da sa to zniest. Mavala si to aj ty? Inak, BLAHOZELAM TI! Verim, ze to zamkneme a bude vsetko ako ma byt. 😉

tibiana
15. júl 2011

@susi0303 SUSI0303 - rovnako ako ty, uz teraz trpim v noci nespavosotu a najma ako pises neustale musim chodit na wcko, uff. ale vydrzim vsetko , potom to co nas caka je nadhera . A hlavne mam strach, pretoze ma pobolieva uz dlhsiu dobu v podbrusku ale iba jemne, da sa to zniest. Mavala si to aj ty? Inak, BLAHOZELAM TI! Verim, ze to zamkneme a bude vsetko ako ma byt.

simonkato
15. júl 2011

@tibiana to ze ta boli v pod brusku je normalne maternica sa ti zvacuje prekrvuje ...ja som prave na zaciatku kopec spavala stale som bola unavena zaspala som aj na obed vlastne tristvrte dna som prespala...teraz je to horsie a pockaj ake to bude s tym wc v neskorsom stadiu🙂 to ze ti ukazalo dutinku je dobre tam prave teraz rastie tvoj drobcek na buduce to uz bude taka mala fazulka...hlavne sa nestresuj a bud v pohode...prijemne tehulkovanie prajeme🙂

tibiana
15. júl 2011

@simonkato Jeeeee dakujem za odpoved simonkato! Dnes v noci som si presne na to spomenula, ze je to len zaciatok a uz v noci vstavam kvoli wcku 🙂, nevadi ... co ma nezabije, to ma posilni, o to lepsi pocit budem mat po 9mesiacoch 🙂 A ty si na tom ako?

tibiana
15. júl 2011

Aaaa este jeden taky maly detail .. viem, ze bolesti v podbrusku su ok ale vsetci pisete o pravej strane, mna lavy vajecnik :-/

simonkato
15. júl 2011

@tibiana no mna bolelo aj na jednej aj na druhej strane alebo hned cele podbrusko a bolo to tak skoro cely prvy trimester...vobec mi nechutilo nic jeste zo vsetkeho mi bolo zle...teraz sa konecne citim ako tak fajn uz mame skoro polovicu za sebou...a s tym wc je to o dost horsie a drobcek tlaci kade tade uvidime co bude neskor...ale moc sa tesime a uz sa nevieme dockat🙂

tibiana
15. júl 2011

@simonkato Tesim sa s polu s Tebou a drzim Ti palce 🙂! Mne zatial nie je zle ale tak 5t je zrejme prilis skoro . Snad aj ja zdrava prebehnem prvym trimestrom.

martina77ba
15. júl 2011

@susi0303 Tak aspoň vieme, že sme tehotné 🙂 Tá bolesť hlavy je fakt príšerná, nikdy predtým ma hlava nebolela. Tak ti držím prsty 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre