Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

allinka79
17. dec 2009

lubka, to bude tak este viackrat... ale cochvila to bude opacne a este budes zufalko z pohybov... mna uz boli brusko, ako ma drobec okopava a nemozem lezat... ale ved mozno uz len chvilu...

vierapp
17. dec 2009

ľubka v 20tt som cítila bábo len ja až trochu neskôr som cítila aj keď som dala ruku

janefonda
17. dec 2009

Ahojte, ked sa tak pozeram vsetky ste tu uz v takom pokrocilom stadiu tehotenstva, teda okrem Lubky 🙂
A Lubka ja mam pocit, ze som mimco citila vcera prvy krat, takze teraz sa vytesujem, ake to bolo krasne 😵 a uz sa tesim na dalsie kopance, len ma mrzi, ze manzelik je teraz prec a nemohol to citit aj on. ALe tak v sobotu uz budeme zasa spolu tak budeme sledovat mini kopanceky 😅

vierapp
17. dec 2009

určite to bude aj pre manžela krásny zážitok, môj manžel sa od prvých pohybov zmenil dával mi viac najavo radosť z bábätka 🙂 🙂 🙂

adka1986
17. dec 2009

juuuj, ahojte, ani ja sa uz neviem dockat tyxto krasnyx pocitov, ale este sa nacakam asi, ze? 😀

vierapp
17. dec 2009

tak asi ešte trochu áno, ale raz - dva ti to zbehne..... 🙂

barbina182
17. dec 2009

Baby ma tu niektora z vas taky slabo hnedy vytok..ale mam ho iba rano na nohavičkach..poradte ci to nieje nic važne.. 😖

allinka79
17. dec 2009

barbina, nemoze to byt zatka?

vierapp
17. dec 2009

no barbi,,,,,tak s výtokom som nemala skúsenosti.....ale v knihe som čítala, že výtok je normálny, ale keď zapácha alebo je sfarbený tk treba navštíviť lekára.....no ale isto to neviem...

barbina182
17. dec 2009

ja neviem prave toho sa bojim,lebo ze vraj ked odtece zatka tak hrozi prec.porod..ty si to mala?ci ako vies? ☹

vierapp
17. dec 2009

ali zátka nie je hustý výtok s prímesou krvy...

barbina182
17. dec 2009

nieje husty len taky slabo hnedy...

allinka79
17. dec 2009

nemusi byt podla mna vyslovene s primesou krvi... nemoze byt len tak jemne sfarbeny?
ja som mala taky slaboruzovy...

a poorod moze byt kludne niekolkotyzdnov po..

barbina182
17. dec 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

vierapp
allinka79
ak nieco viete napiste mi to sem na tuto temu chodim castejsie..dik

vierapp
17. dec 2009

je to zvláštne keď žena nevie čo je náznak pôrodu....

a to, že to môže byť aj neskôr po výtoku som počula aj ja vraj je to u prvorodičiek normálne

allinka79
17. dec 2009

vierapp nehovor mi o naznakoch porodu... tvrdne mi brucho kazdych 5-10 minut, ale bez bolesti... kamoske tiez takto tvrdlo a frisko porodila... a ja od vcera nic 🙂

vierapp
17. dec 2009

no o tom tvrdnutí som dnes písala, že mám každé ráno tvrdé bruško aj cez deň občas, ale keď nie som si istá či je to tvrdnutie je dosť pevnejšie ako inokedy tak neviem ale aj švagrinka jeje tvrdlo bruško pravidelne tak to je ťažko povedať

allinka79
17. dec 2009

ono je to tvrdnutie normalne, aspon v urcitej miere... mne to tlmilo magnezko a ako som ho vysadila, je to viac...
ale stale som sa bala, ze to nezistim, ze je to uz tu... ak to dnes vyvolaju, tak budem mat o starost menej...

vierapp
17. dec 2009

no to že to nebudem vedieť zistiť že je to tu bojím sa aj ja aj keď som len v 35tt....každý mi tvrdí že keď to príde budem vedieť ale aj tak sa bojím, tým, že ležím doma nemám ni na práci tak stále nad tým rozmýšľam.........tak to hej..o starosť menej...a si si istá či ti budú dnes vyvolávať...

allinka79
17. dec 2009

no soém rada ze som nasla niekoho s mojimi pocitmi... 🙂 Snad na to dojdes a potom sa budes smiat.... uvidis 🙂
a on sa tvaril, ze stvrtok mam prist s taskou, ze ma kukne, a ze do vecera porodim a do vianoc som doma... tak co ja viem? musim len cakat na to, co mi povie...

vierapp
17. dec 2009

aj ja som rada, že mám s kým o tom všetkom pokecať, nemám tu kamošky tak som dosť sama...čo už.. ☹

no tak takú neistotu by som nechcela, čakať čo bude do večerra, išla by som s a zblázniť, ale ty si podľa mňa na to dosť pripravená a v kľude.. 🙂

allinka79
17. dec 2009

neviem, ci som pripravena... asi nie, len sa tvarim... 🙂

vierapp
17. dec 2009

mysllím, že aj to stačí, človek sám seba presvedčí o tom, že je pripravený.... 🙂

allinka79
17. dec 2009

🙂
no neviem...
ako som si teraz zohrievala obed, ma tak cudne bolelo brucho... mam ho uplne dole... ako keby mi mala prist ms... ale len tak trosku... mozno si to len nahovaraM...

vierapp
17. dec 2009

bruško vraj tak ako keby spadlo nižšie to je normálne....no a tie bolesti vydrž ... slabé bolesti v podbrušku nemusia ešte nič naznačovať, ale keď to neprestane tak choď skôr k doktorovi....nič za to nedáš....a môže to byť aj nervozita..

allinka79
17. dec 2009

ved to, skor to bude nervozita... 🙂

vierapp
17. dec 2009

môže byť.....uvidíš ešte sa aj domov vrátiš.. 🙂

allinka79
17. dec 2009

toho sa trochu bojim, ale co ja viem? uz by som to asichcela mat zasebou... nech sme doma na vianoce 🙂

vierapp
17. dec 2009

síce to je tiež pravda, už by si mala pokojnešie sviatky a aké šťastné krásny darček by ste mali.... 🙂 🙂

lubka89
17. dec 2009

ahojte baby ako to tak citam tak dobru temu ste nahodili.) ja mam svagrinku a ta je uz v 39 tt a este nic 🙂 vsetci cakame kedy ti zacne 🙂 ona vravi ze este ma cas,na silvestra ma termin 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre