Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mata1001
18. dec 2009

ahojte baby jaj dneska som sa tak zlakla este som aj plakala.isla som na vecko a tam som mala na papieri taky vytok hnedy ako ked je tesne pred ms.ale doki povedal ze je to zatial ok....napiste mi ze je to v poriadku

rogerka
18. dec 2009

vieri, ak by si mala chlapca a nie dievcatko, ake meno by si mu dala?

rogerka
18. dec 2009

ahoj mati, neplas sa, ked doki povedal, ze je to ok, tak ma pravdu 😉

vierapp
18. dec 2009

donesiem ti jeden mám..... 🙂

vejula
18. dec 2009

no leni, len potom už chrbát boli moc auuu... Tak ked budeš mat také megabruško potom nejaký pajonček treba kupiť či ten pásik 😀 😀 😀 😀 aby sme behali jako laňky 😀
Rogerka, mna tiež dnes bolela aleakosi to teraz prešlo... Tak dúfam že na dnes už nezačne. No a treba len ticho klud prípadne lahnuť do tmy. To pomáha mne.

vejula
18. dec 2009

matik a doki ti nepovedal, že z čoho to máš??? Neplaš sa tak snad má už nejaký ten prípad za sebou. Len sa moc teraz neprepínaj a nenamáhaj vianoce neveanoce, treba viac polihávať a oddychovať.

rogerka
18. dec 2009

mna boli uz od obeda, len teraz zacina viac... asi som malo pila ☹
vierka, dakujem 😉 pojdes pesi z KK az sem do BA? 😀

lenocka84
18. dec 2009

veji tak to mi je jasne
mna bolia krize od zaciatku tehu, takze sa bojim co to bude neskor s vacsim bruchom

rogerka
18. dec 2009

leni, mna tiez uz od zaciatku bolievali krize a potom to preslo 😉 teraz ma bolia len ked lezim na chrbte, inac v pohode, tak to mozno nebude take bolave 😉

mata1001
18. dec 2009

nepovedal mi.ale ze mam oddychovat,lezat a nic nerobit
jaj vdaka baby tak sa bojim....

lenocka84
18. dec 2009

ja zboznujem ked lezim na chrbte, ale tak vraj sa to nema kvoli babu, tak neviem
na bruchu nehrozi, a na boku ma to uz nebavi
neviem potom spat

rogerka
18. dec 2009

ja na bruchu lezat nemozem, kvoli tomu mojmu pupku velkemu 😀 to by som musela najskor vyrezat dieru do matraca 😀 inak som tak najradsej spala a na chrbte neviem spat doteraz, iba na boku...
preco by sa kvoli babu nemohlo lezat na chrbte??? este som o tom nepocula... na uzv tiez nelezim na boku, tak neviem, preco by to malo skodit...

rogerka
18. dec 2009

mati, neboj sa, len sa setri. neboj, bude dobre 😉

vejula
18. dec 2009

Lenik no ja si teiž už tak nevychutnám ten oddych na boku. Inač vtedy ma aj maličké viac kope ked ležím na boku. A neviem čo je na tom pravdy že ležanie na chrbte nieje dobre lebo bábo tlačí na orgány a ešte čosi že kvôli pupočnej šnure. Ale fakt neviem, človek toho počíta.

A mati ty si tu na slovensku či niekde v zahraniči???

rogerka
18. dec 2009

vierka, kam si zmizla? ides do ba??? 😀

mata1001
18. dec 2009

ja som tu zo slovenska.snazim sa nic nerobit.len oddychujem uz cely tyzden.ach jaj... 😢

vierapp
18. dec 2009

nezmizla len došli z čiech svokor aj švagrina tak došli ma pozrieť....rada dôjdem pozveš ma?

vejula
18. dec 2009

Tak tu snád nič nezanedbaju, lebo v ZUK viemže to zanedbávajú a do konca 3 mesiaca to ani neberu ako tehu. Ale tu na Slovensku by ti určite povedal keby sa niečo dialo... Nebojkaj a mysli na pekné veci, nech je maličké v pohode. LEbo ked si nervozna tak to cíti.

mata1001
18. dec 2009

veji dakujem snazim sa.ja som isla k dr asi pred 3tt a odvtedy som bola u neho uz 4 krat.a teraz som v 7tt tento MK mi to zle ukazuje.ale nebudem nic robit a este ma zvykne boliet podbrusko ako pred kramami.ach jaj.

rogerka
18. dec 2009

vierka, kludne prid, neni problem 😉
matka, z bruska si nic nerob, aj mna zo zaciatku bolievalo, ani neviem dokedy... to si tam babatko pripravuje domcek 😉

vierapp
18. dec 2009

rada by som ani si nevieš predstaviť ako.....vypadnúť z toho domu kedykoľvek.....a rada by som si pokecala aj osobne... 🙂

rogerka
18. dec 2009

vierka, to ti verim. ale este chvilocku vydrz a bude vsetko. aj vychadzky, aj debaty, len este treba chvilocku vydrzat 😉

vierapp
18. dec 2009

no veď hej keby to nebolo ťažké.... ☹ ...je po dlhom čase plný dom ľudí a ja som mimo toho všetkého ☹

mata1001
18. dec 2009

rogerka tak nech si ho uz pripravi,nech sa malinke uhniezdi zabyva sa a nech maminku nech v klude 🙂 🙂 🙂

vejula
18. dec 2009

matik len sa nebojaj. Ja si viem predstaviť že to musíš prežívať. Tiež som taká citlivá. Ale treba optimisticky rozmýšlať, vtedy nič nepokazíš.

lenocka84
18. dec 2009

jaaaaaaj hlava mojaaaaa
co je to dnes za deeeeen
tak podla vypoctov novo zelandskych bojovnikov, cakam dievcatko
tak som zvedava

vejula
18. dec 2009

leni tak snad sa novozelandský bojovníci nepletú 😀 A ty by si čo radšej chcela???

mata1001
18. dec 2009

vejka moj mm povedal ze to vsetko az privelmi prezivam,ale neviem ako by sa tvaril on keby ho bolelo brucho kazde 3 hod a bolo mu od rana na vracanie.jaj ti chlapi!!!

rogerka
18. dec 2009

vierka vydrz, viem, ze je to tazke, ale uz to ozaj nepotrva dlho 😉 mysli na to, ako bude o par tyzdnov plny dom kvoli tvojmu bejby 😉
matka, uz ste dvaja, uz to nebude taky full komfort ako doteraz, to k tomu vsetkemu patri 😉

lenocka84
18. dec 2009

veji hocico zdrave

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre