Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

weronyca
2. aug 2010

@lucia2244 ahoj.. prepac,ze vam sem skacem do temy. Ja len, aby si nemala strach.. ja som cele tehotenstvo ani nevedela,ze som tehotna..tak super som sa citila. Tiez okrem unavy.. prve tyzdne by som len spala. Vobec mi nebolo zle,ani zvlastne chute,nic... a tak ako pises, keby nebolo vsetko Ok, zacala by si krvacat.

drzim ti palceky,aby si uspesne prisla do ciela 🙂

lucia2244
2. aug 2010

@weronyca nemam ti co prepacovat, naopak velmi pekne ti dakujeeeem, si ma velmi potesila, na druhy utz idem az v 12tt, cize o dva tyzdne a to mi daju aj tehu knizku ufff, dakujem este raz, uz som vazne nevedela ci sa mam tesit alebo obavat...dakujem za povzbudenie a zelam ti pekny dnik 🙂 😉

weronyca
2. aug 2010

@lucia2244 Pekne sa tes,rastie v tebe poklad 🙂

lucia2244
2. aug 2010

@weronyca sa tesim moc, moje prve tehu, sice to bolo neplanovane, ale o to prekvapivejsie 😉

lulu4
2. aug 2010

@mimi21mimi no praveze sa cudujem ale je to lepsie s tym svrbenim az to nechcem zakriknut.... zacala som si zase davat zyrtec co mam proti alergii lebo som uz nekychala asi mi uz presla alergia uz nekvitne to na co som alergicka ale predsa su tieto antihistamika aj proti svrbeniu tak si zase davam jednu tabletku denne... zatial klop klop da sa to vydrzat...

dugyna
2. aug 2010

@lulu4 ja som si aj myslela ze ti to takto prejde ze ti pomozu antihistaminika 😉 v tehu aj alergie meni charakter

mimi21mimi
2. aug 2010

@lulu4 tak to je super.... ja som myslela ze tieto lieky proti alergii sa v tehotenstve nemozu.... tak mi aspon vravela moja obvodna. Vraj ich nemam tuto sezonu vobec brat.

weronyca
2. aug 2010

@lucia2244 ja po jednom neuspesnom tehu som az do 6 mesiaca trpla ci bude vsetko OK. ale uvidis,ze ked pridu prve pohyby, kopanceky a pod. budes o nieco spokojnejsia..

lulu4
2. aug 2010

@mimi21mimi ja som prisla este niekedy v juni s tazkou alergiou ku alergologicke ma objednala aj prednostne... lebo som to mala ozaj zle a bez liekov by som to nezvladla... a povedala ze zyrtec mozem, jednu tabletu denne, aj na letaku je pisane ze pod dohladom lekara sa mozu brat... lepsie nieco uzivat ako trpiet to ani pre dieta nie je dobre to mi hned povedala... a ja hlavne aj kvoli astme ktoru mam takze mi dala aj sprej na dychanie, ktory obsahuje male mnozstvo kortikoidov lebo to maju vsetky tieto spreje na dychanie...

lulu4
2. aug 2010

@dugyna no esteze ma napadlo dat si ten zyrtec zas lebo som ho asi pred cca necelymi dvomi tyzdnami vysadila ze ved alergia uz prechadza co to budem stale jest ale dobre som spravila... tak som happy

mimi21mimi
2. aug 2010

@lulu4 heh no ved ja som rozmyslala, ze ako inak mozu prezit zeny s tazkymi alergiami.... ja si musim zaklopat, tento rok ma obisli tie zvycajne problemy.... ja som sem tam nemohla v noci dobre dychat, ked nieco kvitlo, ale astmu nastastie nemam.....

Vladko sa este nepyta von? Ta moja krpata stale nic

lulu4
2. aug 2010

@mimi21mimi no nas Vladko sa tam akosi zabyval v tom svojom domceku 🙂 tiez nic... pozajtra ma caka ta prva poradna v nemocke tak som zvedava co mi povedia ci krcok ostal nezmeneny alebo sa uz zacinam otvarat pomalicky... ale ta tvoja krpana by si to uz mohla pomalicky rozmysliet.... vies co ja ako som sa tesila a hnala to dopredu nech tie dni ubiehaju tak si teraz hovorim, ze este nieee, este je cas... divne ale je to tak...ty mas kedy poradnu v nemocke?

mimi21mimi
2. aug 2010

@lulu4 Ja mam tiez pozajtra 🙂 som strasne zvedava.... ale nejako sa jej nechce von.
Inak vsetky tie posledne odbery, co sa robia u vlastneho gynekologa si mala v poriadku? Ja musim brat stale zelezo.... 😝

lulu4
2. aug 2010

@mimi21mimi no ja tak isto anemia stale, takze zelezo aj nadalej ale z toho si nic nerobim to ma velmi vysoke percento tehuliek, nie sme v tom same... babatko si cerpa zasoby od nas, co uz 😝
no a mne este vysiel ten streptokok pozitivny to ma tiez dost vysoke percento tehotnych, takze mi budu musiet pred porodom pichnut jednorazovo do zily antibiotikum aby bolo babo chranene, lebo jeho organizmus je na vsetko nachylny este... inak bolo vsetko dobre... klop, klop....
mna uz len teraz bude zaujimat ci sa otvaram aky je krcok, to sa budem teraz na kazdej poradni v nemocke vypytovat... a taka som zvedava na tu dokinu co k nej mam ist co je to zac... baby mi tu pisali na inej teme ze je prijemna tak sa az tak nebojim...

lenocka84
2. aug 2010

@lulu4 ahoj, jeeeej za chvilu to je uz tu 🙂

lulu4
2. aug 2010

@lenocka84 ahoooj Leni dlho som ta tu nevidela, viem ze teraz uz chodievate do inej temy ale tak casto na vas spominam a na to ake to tu byvavalo fajn ked ste boli este vsetky tehulky... tak je mi jasne, ze teraz uz mate kazda svoje povinnosti ved tie budu cakat aj mna onedlho, veru ako pises uz to mozem cakat hocikedy teraz... len juuuj ako som vzdy chcela posuvat cas ze nech je to uz tu teraz by som ho najradsej zastavila, neviem co sa mi porobilo, nie ze by som sa netesila na Vladika ale som nejaka nervoznejsia, predsa len neviem co ma caka, aky bude porod... uz sa zacinam bat

lenocka84
2. aug 2010

@lulu4 mojko netreba sa bat, je to uplne prirodzena vec, tak sa nemusis bat, naozaj. a povinnosti bude az az, aj ked ja to mam este celkom fajn, ked mam takeho vzorneho syna 🙂

lucia2244
2. aug 2010

@weronyca ufff to ma mrzi, ale hlavne, ze uz mas doma drobca 🙂
uz si to xcem zacat uzivat, ale caka ma este oznamenie tehu v praci a toho sa najviac desim 😖

mimi21mimi
2. aug 2010

@lulu4 a ty mas k porodu zaplatenu doktorku, ked vies ktorej pojdes?
Ja som mala nastastie vsetky ostatne vysledky v poriadku.... len teda musim brat az dve tabletky zeleza.... teraz naposledy v poradni mi povedali, ze som otvorena na spicku prsta iba a krcok ma 1,5 cm.... ale neviem co to znamena 😀

lulu4
2. aug 2010

@lenocka84 ved hej zvladli to ine, zvladnem aj ja... len to aspon keby clovek vedel ze ci mi odtecie plodovka alebo nie, ci odide hlienova zatka ci nie... ako to vsetko spoznat ale tak hadam spoznam aj tie prave kontrakcie... teraz ma len tak sem tam pobolieva podbrusko tak slabsie ako keby mala dojst mrcha... ale tak pri kontrakciach to viem ze to nebude len take slabucke pobolievanie... v stredu mam prvu poradnu v nemocke tak som zvedava ako sme na tom a hlavne si chcem ist vybavit uz toho anesteziologa teda epidural zaplatit lebo nikdy neviem kedy to na mna pride... a stal zvazujem co s pediatrickou pre maleho... lebo tu pri dome ako byvame su styri pediatricky, jedna je zevraj velmi super mi ju kamoska odporucila ale ma do 13.8. dovolenku neviem ci cakat na nu alebo sa ist radsej k tym ostatnym popytat aby potom nebolo neskoro...co by si spravila ty?

lulu4
2. aug 2010

@mimi21mimi no tak to moc nie si otvorena, uz len nech sa to zvacsuje... ale ved uvidis ved si to uz mala musi pomaly rozmysliet... aby ti potom nemuseli davat tu tabletku na vyvolanie...
nemam zaplatenu doktorku u nas je to tak ze mas do nemocky niekolko cisiel a tam si volas a mas sa objednat ja som tak volala asi 30 min. na vsetky dookola, niekde mali plno, niekde nezdvihali a na jedno to zdvihli povedali mi cas a den kedy mam prist a sestricka mi povedala aj meno dr. ku ktorej budem na poradne chodit.... oni to maju asi podelene kolko pacientok maximalne zvladnu a tak... preto viem ku ktorej pojdem...

lenocka84
2. aug 2010

@lulu4 a je tam aspon sestricka? lebo mozes urobit predbeznu dohodu a v nemocke ju nahlasis
a ze odide zatka, ci voda to zistis, fakt je to lahke rozpoznat

lulu4
2. aug 2010

@lenocka84 no vidis to som neskusala ci je tam aspon sestricka, tak by som tam mala tento tyzden zbehnut ved to mam ozaj len 5 min. od domu co je super ze sa nebudem musiet s malym na poradne daleko trepat... skusim to aspon tak ci je tam sestricka... ale ked odide ta hlienova zatka to netreba este utekat do nemocky myslim?

lenocka84
2. aug 2010

@lulu4 ty si uz viac menej v termine, tak nie, ja som musela

lulu4
2. aug 2010

@lenocka84 no pamatam si ze ty si utekala do nemocky lebo ved ked je to skor tak to nikdy nie je sranda a akeho mas pekneho synatora doma... ako inak uz je to v noci lepsie predpokladam kedze je uz vacsi ze uz tak casto nemusi papat ci sa mylim? a ako to vyzera s vasim bytikom v BA, este si u rodicov?

lenocka84
2. aug 2010

@lulu4 v noci sa budi a krmi 1x, minulu noc spal celu
este som u rodicov, v sobotu idem ku svokre a potom uz snad do ba

dugyna
2. aug 2010

@lulu4 tesim sa s tebou 🙂

mimi21mimi
2. aug 2010

@lulu4 aahaaa tak uz chapem 🙂 U nas sa zasa v tej jednej ambulancii striedaju doktori, preto sa zrejme zakazdym chodi k niekomu inemu..... posledne dni zaspim hocikedy cez den na pol hodinu- hodinu a ked vstanem, neviem ci je rano alebo poobede 😀

lulu4
2. aug 2010

@mimi21mimi no u mna je to zatial nejake tri dni, volam tento stav ze spava nemoc 😀 😀 asi si aj pojdem lahnut, sice pride pomaly mm z prace ale tak musi chapat tento stav... 😀
na stredu ti drzim palce na poradnu nech uz pridu nejake spravy ze mala sa chysta von, inak som zvedava na akom ste sa nakoniec zhodli mene, ked ho nezverejnujes 🙂

mimi21mimi
2. aug 2010

@lulu4 ja ho nezverejnujem kvoli tomu, ze ho nechceme povedat rodine - aby neodhovarali a tak 😀 a segra je tu na konikovi registrovana, tak aby nespehovala 😀
Len si chod lahnut, kym sa da... ja si tiez tak vravim. Doobeda som polhodku spala... teraz vyse hodiny.... no co mozem viac chciet. :-P

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre