Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

00matula
30. júl 2010

@qwalitka ahoj, a ako sa citis? ja mam termin v utorok, tak sa neviem dockat...dufam, ze nebudem prenasat...drzim palceky, nech ti to dobre dopadne a nech to mas cim skor za sebou 🙂

qwalitka
30. júl 2010

00matula-zatial sa citim fajn 🙂 a ty ako??dakujem aj ja tebe drzim palceky aj si psychicky priprawena?? ja sa nu priprawujem celych 9 mesiacow aj na cwicenie a pripray som chodila tak snad to wyuzijem...ale dawam si wpidural teda ak mi ho stihnu dat 😒 zatial pa

mimi21mimi
30. júl 2010

@00matula tak na to som sa ho este nepytala, ale pochybujem, ze by to zvladol 😀 a tvoj chce?

lulu4
30. júl 2010

@00matula dakujem si zlata... no dnes som isla predsa len k obvodnej ale poviem ti zabity cas, som radsej mohla s vylozenymi nohami byt doma...moja tam nebola ju taka mladsia zastupovala a to bol des, ze vidim ez to mate dost cervene, mi po ruke presla ze sa vam aj take drobunke krupicky robia ale ze ja nerada davam lieky v tehotenstve a taaaak... tak ja idem pred vikendom sa tam dotrepem aby som cely vikend netrpela a ona koza mi toto povie, ved uz sakra nie som na zaciatku tehu ked sa boja davat hocico...to mi teda pomohla, ze kremujte sa akoby som sa nekremovala, hlavne ze sa starala do mojich opuchnutych noh, na to sa jej nikto nepytal ja som jej odvrkla ze to riesim s gynekologickou a ze moc aj tlak som mala dobry... ze ked sa mi to cez vikend nezlepsi nech idem v pond. ku koznej mi dala ten odporucaci listok ze ona sa predsa len v tych vselijakych mastiach vyzna lepsie, ozaj za vsetky drobne niekedy to nase zdravotnictvo... 😠

lulu4
30. júl 2010

@00matula jaaj a aby som nezabudla ak by sme sa tu nahodou nestretli tak ti drziiim velmi palceky nech neprenasas a nech ti porod rychlo zbehne... potom sa nam sem urcite ozvi...

mimi21mimi
31. júl 2010

@lulu4 ako to pokracuje? to svrbenie neprechadza?
Vcera som to tu pocas dna priebezne sledovala, ale vacsina bab odrodila a uz sme skoro nikto nechodi....

00matula
31. júl 2010

@qwalitka tak pripravena ako tak 🙂 si vravim, ze ked to zvladli ine preco aj ja nie🙂...a citim sa fajn, ked uz polavili tie horucavy, tak sa da aj normalne dychat...ako si ich prezila Ty? ozaj a co sa robi na takych kurzoch ? U nas na blizku nic take nebolo, musela by som cestovat, tak som na ziaden nechodila...A nebojis sa ze budes mat komplikacie po Epi? Aj mas nejaky pocit zeby si mala zajtra rodit?

00matula
31. júl 2010

@mimi21mimi heh, moj najskor nechcel, ale ked mu moja kamoska povedala, ze pojde miesto neho, ze ten pocit ked bude pri tom mozno uz nikdy nezazije, a ze je to neskutocne krasny pocit atd...tak ho to presvedcilo, ze pojde. On aj chcel, len sa bal, aby tam neodpadol 🙂 Ale uz mu je jedno ci padne ci nie, len pupocnu snuru vraj neprestrihne, ze sa mu budu asi ruky triast 🙂 A ako prezivas posledne dni pred porodom?

00matula
31. júl 2010

@lulu4 aaaach boze, lekari....vlastne ti povedala to iste co aj ja, aby si sa mastila...krava..:( prepac za vyraz 🙂 Hadam ti da kozna aspon nieco proti svrbeniu, no pocitam ze najskor ten fenistil,pripadne aj to telove mliecko. Ale to je fakt dobre aj ked nevoni a la tutti, je dobre aj pre miminka, ak by chytili nejaku alergiu na kozmetiku ci z nemocnicneho pradla...svagrina nim natierala maleho, ked sa jej vyhadzal z avirilu. A dakujem ti pekne, dam potom vediet, ak by som sa tu uz neobjavila 🙂 Aj Ty to uz nejako vydrz 🙂

mimi21mimi
31. júl 2010

@00matula aaaa uz sa nemozem dockat....s tym bruchom sa ani nevyspim a vcera som mala take bolesti v krizoch, ze ma islo porazit.... ale stale si hovorim, ze uz len chvilku 🙂
a co ty? ved ty uz to mas tu este skor ako ja.

00matula
31. júl 2010

chudatko moje, ti verim ja mavam tiez obcas bolesti, ze sa na ne v noci budim, no fakt nam nic ine neostava ako vydrzat 🙂 musis povedat mangelovy aby ta vymasiroval 🙂

mimi21mimi
31. júl 2010

@00matula Nooo to urcite 😀 ja totiz normalnu masaz neznesiem, len taku jemnu a ta mi asi nepomoze... ale tak bolest presla, dnes ideme na grilovacku.... mohlo by to malu rozbehnut trosku a odtial by som rada sla rovno do porodnice 🙂

a ty mas ake plany na vikend?

00matula
31. júl 2010

no komu je lepsie ako tebe 🙂 ja ani plany nemam...chcela by som ist kuk k bratovy , reku ako sa maju jeho dvaja spunti... A niekam sa pak poprechadzat 🙂 tiez sa snazim co najviac behat, a nepomaha :(

mimi21mimi
31. júl 2010

@00matula keby to bolo s tym behanim take lahke teraz pri konci tehotenstva, cooo? 😀
No ja som uz dve izby upratala a manzel stale spi, tak si pojdem asi k nemu na chvilu este lahnut, lebo sa zacinam nudit.

wiwi22
31. júl 2010

@00matula
@mimi21mimi ahojte, pozeram, ze uz to mate na spadnutie... drzim palcek aby to vsetko dobre dopadlo 🙂

mimi21mimi
31. júl 2010

@wiwi22 Dakujeme 🙂 inak aj my sme mali Kristinku ako jedno z mien.... krasne meno 🙂

00matula
31. júl 2010

@mimi21mimi heh, no ty si sikulka 🙂 ja zvyknem upratovat, ked je moj v robote...vtedy mam klud 🙂vidim, ze pocasie na grilovacku vam vyslo 🙂 dufam, ze ste sa pekne bavili 🙂)) Ja som bola s mamkou od obeda az do teraz u brata, tak celkom pekny den je za nami 🙂 oni maju 2 deti, jeden bude mat 9 a druhy 1,5r tak babku poprehanal 🙂 ale su zlatunky 🙂 svagrina ma hned na uvitanie schladila, ze tak skoro asi rodit nebudem, ked mi ani brucho este nepadlo :( co uz...

00matula
31. júl 2010

@wiwi22 🙂 dakujeme si zlata 🙂 A vidim, ze mas aj Ty vybrane jedno z mien Victoria, budeme narovnako oslavovat 🙂 🙂 A ako sa mas?

mimi21mimi
31. júl 2010

@00matula aaaale nikdy nev ies..... mne vravela mama, ze prvorodickam nemusi brucho padnut vobec.... ani jej ani mojej segre nepadlo.
No prave som prisla z vyletu z Bojnic a ideme na tu grilovacku.... tri hodinky meskame 😀 ale v aute ma chytili take bolesti brucha a krizov, ze sme skratka museli pockat, ci miesto toho nepojdeme do porodnice... ale zatial sa to ukludnilo.

00matula
31. júl 2010

cozee? to som nevedela 🙂 kamoske padlo brucho tak naraz ze sa az zan chytila, ze si myslela, ze jej aj mam vypadne hned 🙂 a na druhy den rodila..🙂no moja, aby si ozaj neporodila skor ako ja :D ..v Bojniciacach ste boli v zoo ci na zamku? ci aj aj? 🙂 nemohlo ta to zacat boliet z toho ze si viac chodila? no drzkaj sa moja, a dogriluj az do konca 🙂

00matula
31. júl 2010

@00matula ..nejak mi tam preskocili pismenka...myslela, ze jej mala vypadne 🙂

lulu4
31. júl 2010

@janinna11 tak to je super Jani ze uz aspon nieco mate prerobene, teda to hlavne, ostatne sa uz aj za chodu ako sa povie ked bude maly na svete... no veru rychlo nam to ubehlo, tento koniec tehu je uz ozaj narocny.. uz sa tazsie beha,... ja mavam tam dole casto teraz take neprijemne pichanie, nohy mi puchnu... a asi tyzden ma svrbi cele telo... zatial mi nic na to nedali tak sa trapim sama... pecenove testy som mala ale dobre... inak mam uz vsetko nachystane... aj pobalena do porodky som aj kocik nam uz stihol prist tak uz sa nestresujem... a co vy uz tiez vsetko nachystane? a kam to ides rodit a ako planovane, budes mat sekciu? a o Liv viem, si obcas volame, ved uz by ju pomaly mali pustit domov velmi jej to uz prajem, ved tam bola pekne dlho...drzkajte sa a napis

lulu4
31. júl 2010

@mimi21mimi ahojky som na to svrbenie odpisovala tuto matule, pozri stranu 1539, som bola u obvodnej a som to tam popisala... no otras jej pristup co ti budem hovorit, vobec mi nepomohla, juuuk krava jedna

lulu4
31. júl 2010

@mimi21mimi fuuuha som si tu citala ze ste mali teda zaujimavu cestu autom... ja tie bolesti brucha uz mavam pravidelne niekedy ako pri slabsej MS inokedy trosku silnejsie.. uz to tak bude asi do porodu... ved ty to uz mas co chvila... uz by ste daleko ani chodit moc nemali.. ako bolo v Bojniciach? ja pochadzam z Prievidze co je asi 3 km od Bojnic takze som tam bola varena pecena vzdy a aj svadobne foto mame z Bojnickeho zamku 🙂

dugyna
31. júl 2010

@lulu4 ahojky lulu ako sa mas?

lulu4
31. júl 2010

@dugyna ahojcek idem ti odpisat na tu IP 😀

dugyna
31. júl 2010

@lulu4 ok 😀

mimi21mimi
1. aug 2010

@lulu4 aaa tak bolo super, len som si tu zoologicku nepresla celu... nechcelo sa mi ist do toho najvacsieho kopca uz 😀
Pre istotu som si vzala tasku do porodnice, lebo clovek nikdy nevie, ale zatial ju nepotrebujem. Vcera to sice neboli bolesti ako pri slabej, ale skor pri silnej ms, ale presli..... s tym pristupom doktorov je to fakt otrasne! Uz ti to aspon zacalo ustupovat?

wiwi22
2. aug 2010

@00matula hej aj my rozmyslame, ze to bude Viki 🙂 dakujem mam sa celkom fajn len teraz mam dilemu ci mam ist na MD 6 alebo 8 tyzdnov. Nechce sa mi pracovat len zase neviem ci sa doma nebudem nudit....

lucia2244
2. aug 2010

ahojte babule,vidim,ze uz ste vsetky takmer v cieli,takze vam srdecne gratulujem 🙂
mozem na vas jednu otazocku???
som cca v 10tt a nemam vobec ziadne priznaky okrem obcasnej zvysenej unavy, od dokiho mam potvrdene tehu ked som bola na utz pred 3 tyzdnami cize v 7tt aj srdiecko sme videli aj ta mala zubrienka tam plavala hore a dolu 🙂
ale mam trochu strach, ci je vsetko v poriadku a ci som este vlastne tehotna, ked to mam takmer bezpriznakove, som z toho uz torchu na nervy...ale vzdy sa utesujem, ze keby som uz neni tehu, tak by sa to hadam prejavilo nejakym aspon spinenim alebo krvacanim alebo bolestami, co vy na to ??? dakujem a zelam pekny dnik 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre