Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

kajla123
8. apr 2011

@dai no viem a k tomu vsetkemu mam este aj problem so stitnou zlazou v utorok idem na vysetrenie a dost trpim nespavostou spim tak 4-5 hodin som uplne vycerpana popritom teraz koncim strednu skolu a je to narocne a citala som ze pri takychto problemoch stitnej zlazy sa aj dost pribera a ja som dost pribrala aj ked som pred tym mala brusko ale celkovo na 20 tyzden mam velke brusko 🙂

afra
8. apr 2011

dnes som videla toho drobca 1.krat 🙂 zevraj sme v 6.tyzdni a sme uplne v poriadku 🙂 a ze ma 7mm. No hadam ho nevykychnem :D XD

kajla123
8. apr 2011

@afra jeeej to je zlatéé a vykychnut by si ho nemala 🙂

kajla123
8. apr 2011

ja svojho drobca uvidim uz v utorok a dufam ze mi povie lekar ze to bude chlapcek 🙂

dai
8. apr 2011

kajila123,
drzim ti palce... my sme chceli dalsie dievcatko ale cakame chlapceka teraz... tak sa pomaly zoznamujeme a mala si zvyka ze nebude dalsia princezna ale maly spiderman 🙂

kajla123
8. apr 2011

@dai dakujem som taka plna ocakavania lebo ja som drobceka od 6 tyzdna ani nevidela lebo ked mi robil lekar dalsi utrazvuk tak som bola velmi smutna a nervozna lebo mi vysiel pozitivny down ale zatial je vsetko ok tak uvidime ale priatel tuzi po dievcatku lebo syna uz ma z prveho manzelstva tak som velmi zvedava a ake meno mas vybrate?

zora256
8. apr 2011

@afra Tak,to mi je veľmi ľúto.Ale neboj,všetko bude ok.určite Ti rodina pomôže a podrží,ťa,a skús sa na malé tešiť,veď bude len tvoje a ono za nič nemôže.Nalaď sa pozitívne,veľa mamičiek žije samo z bábom a sú šťastné,a keď narastie bude Ti oporov a budeš naň pyšná,že si ho vychovala a sama.Veľa šťastia do nového života! 😉

zora256
8. apr 2011

@preshibana Sú kávy aj pre tehotné bez kofeinové,nesmú byť silné iba ak slabšie.A tie bolesti v podbrušku ako pri menzese som mala aj ja mne lekár dal bez receptu magnézium lactici a tie sú proti krčom,tie sa môžu brať aj pozdejšie pri tvrdnutí bruška,ale od začiatku 9.mesiaca by sa nemali,lebo zastavujú aj kontrakcie.Stojí okolo 3eu.A ležanie tiež pomôže pri bolesti .A gratulujem k tehu.Príjemné tehu. 😉

dai
8. apr 2011

kajila123,
no, my nevyberame... u manzela uz po niekolko generacii sa dedi jedno meno, takze u nas zial nie su ziadne diskusie... ale tak co uz, nie je to take strasne meno 🙂
pod tymi podmienkami ti prajem aby bolo hlavne zdrave... u nas tiez ta otazka pohlavia prisla az nakoniec morfo ultrazvuku... v prvom rade nech je babatko zdrave, pohlavie je jedno...

zora256, preshibana,
ja vam neviem - mam nevolnosti - mala som ich pri malickej a teraz tiez... mam kamosku ktora ma tiez taketo nevolnostne tehotenstva 🙂 zial sme sa zhodli na tom ze jedine co nam robi z tekutin dobre je cola - jedine tu som urcity cas nevyvratila... teraz sa snazim zapajat aj ine napoje, ale v case najvacsich nevolnosti som nic okrem kofeinovej coly nezniesla ☹ malinka je zdrava, colu nepije vobec 🙂 tak verim ze aj teraz to nebude zle... ja mam s tlakom skor opacny problem - mam ho stale nizky...

kajla123
8. apr 2011

@dai presne tak ako pises hlavne nech je zdrave no ok tak my si ideme troska oddychnut majte sa zatial

zora256
8. apr 2011

@dai Tak aj mne cola pomáhala proti nevolnostiam,ale naposledy keď som vracala,aj cola vyšla,ale tak od 17tt mi už zle nebýva,ale občas si musím tú colu dať hoci,len z lidla tú lacnú,a väčšinou čistú vodu pijem z vodovodu.Lebo občas ma ukrutne bolí žalúdok.Ale našťastia ak tak raz za dva-tri týždne.

dai
8. apr 2011

zora256,
no ja najmenej tu pollitrovku zero denne musim mat... pri malej si pamatam ze to bola fakt jedina tekutina ktoru som prijimala do nejakeho 5-teho mesiaca... teraz sa snazim vineu pit, neviem, ja musim nieco s bublinkami a velmi studene... akonahle si dam nieco bez bubliniek , pripadne este v normalnej teplote, tak to ide automaticky zo mna von ☹

ankiki
8. apr 2011

@lucinka222
@xclusive ahojte, kávu som vlastne začala piť ešte počas štúdia, pretože som mala bolesti hlavy a okrem tomu určených tabletiek mi na tú bolesť nič nezaberalo. Pobehala som spustu lekárov a nik mi neprišiel na príčinu, z čoho tá bolesť hlavy môže byť. Tlak som mala vždy OK, migréna to nebola, ...až raz som sa dopočula od jedného vojaka, že nech si len dám kávu a stihnem ju vypiť tak do cca. 10:00hod. doobedu a hlava prestane bolieť a či veríte, či nie, po všetkých tých kadejakých tabletkách, masáží a neviem akých procedúr, mi skutočne zabrala obyčajná káva 😀 a to som ešte s tým trošku otáľala, pretože som mu veľmi neverila. Skúsila som počas tehotenstva zo začiatku si nedať kávu, ale hlava sa mi o5 ozvala, možno tam už niečo zohráva aj psychika, ale tej bolesti som sa potom nezbavila až do druhého doobedia, keď som si dala kávu a do 3/4 hodiny ma prestala hlava bolieť. Ďakujem za skvelé informácie, prečo vlastne sa tá káva neodporúča. Ja to teda o5 vyskúšam bez tej kávy, pre bábätko chcem skutočne urobiť všetko, čo sa len dá, veď ktorá z nás nie? 🙂

afra
8. apr 2011

dakujem za podporu baby 🙂 velmi moc 🙂 drzte sa

ankiki
8. apr 2011

@lucinka222 Jéééj, tak to by som hneď poznala mediálnu hviezdu, kebyže si porodila počas cesty 😝 😀, ale radšej nie, len nech spokojne porodíš 🙂 Moji rodičia boli narodení ešte doma, žiadne nemocnice,...videla som aj v súčasnosti rodiť doma, možno by to bolo aj príjemnejšie, ale určite by sa tak nedalo zabezpečiť rýchle vybavenie, ak by nastali nejaké komplikácie. No a ohľadom tej opilej, nemám slov... 🤐 🙄 Je to presne tak, ako píšeš, mnohé nemôžu mať deti, celé roky sa o to pokúšajú, ona dieťatko má a nevie si to vážiť. To je tak, keď, podľa mňa, prevládne silný egoizmus,...aj keď sa trošku čudujem, pretože som si myslela, že materinský cit nejako automaticky pomáha chrániť bábo, žena je predsa obetavejšia. S egoizmom sa skôr stretávam u opačného pohlavia.

ankiki
8. apr 2011

@xclusive Som veľmi rada, že som Ťa potešila. Ohľadom tých bolestí, naozaj, je to normálne. Ja si ich poriadne "užívam" 😀 Dnes, už od štvrtej ráno + aj pocit nevoľna a jedlo doslova nasilu jem, tak mi nič nechutí. Hormóny-hormóny 😀 Aspoň môžem otvorene povedať, že skutočne pravidelne cítim, že som tehotná 😀 a to som teoreticky ešte len v 7. týždni, ale vraj v 2. trimestri by to malo byť už úplne o niečom inom 🙂

ankiki
8. apr 2011

Čaute, prajem vám nádherný, jarný, slnečný dník 🙂 a chcem sa spýtať, tie, čo ste už boli na vyšetrení, zhodli sa vám údaje podľa tehot. kalkulačky s údajom o veku bábätka od lekára??? Resp., ak nie, aký veľký môže byť rozdiel...Ďakujem! 🙂

mls
8. apr 2011

@ankiki Ahoj, mne to vyslo uplne presne...teda presne mi vyslo ze v ktorom tyzdni som. Ale termin porodu, co som nasla v knihach take tabulky, tak to sa netrafili, tam mi doktor urcil termin o 5 dni skor ako podla knihy...a to tehotenskej knizky ked zapisoval tak sa pomylil a napisal este o 2 dni skorsi 😀 tak uvidime, kedy sa to podari 😉

mls
8. apr 2011

@afra 🙂 nevykychnem 🙂 ake mile!! my, od kedy som bola 1.x a vedeli sme kolko meria...malo vtedy 5mm tak moj manzel stale krici na moje brusko, ze cau, kolko mas, ze uz si vyrastol... 😀 pojde to rychlo, za chvilku zacne rast brusko... joj je to krasne toto tehotenstvo!

mls
8. apr 2011

@kajla123 no ja by som moc nesla do tabletiek...najma sa vela nenajedz...mna palieva zaha priserne a aj zlcnik ma bolieva...proste tehotenska klasika...ale neberiem lieky. najma v prvom trimestri by som urcite nic nebrala. nejezjedz vela naraz, skus sa po jedle mozno trosku hybat, prejst sa, umyt riad alebo take nieco...nie si hned sadnut...to pomaha mne, najma teraz, ked uz brusko trosku podrastlo, uz sa mi tam toho akoby tolko nezmesti popri drobcekovi a vsetkom jeho prislusenstve 🙂
a co je este celkom fajn je voda bublinkava, ale nie mineralka, len stolova voda sytena
a potom take ako jablko pomaha, alebo pomaranc, alebo tak, nejaky kusok ovocia
🙂
hadam som pomohla aspon trosku

xclusive
8. apr 2011

@ankiki No mne zatial nevolnosti nic nehovoria....a dufam,ze ani hovorit nic nebudu... 😅 jem tak ako doteraz nemam ani divne chute ani nechute 🙂 Som zvedava ako dlho mi to vydrzi.Stale rozmyslem nad tym co mam jest...lebo podla veci co citam..ja budem asi premanentne hladna,kedze z danej ponuky si ja teda vybrat neviem...Ako urcite chcem ,aby bolo mimco zdravucke.Musim nejak prehodit vyhybku v hlave nech mi chuti aj "zdrava vyziva " 😉

kajla123
8. apr 2011

@mls urcite dakujem pekne ja tabletky urcite nechcem jest ale ako som pisala je tu problem stitnej zlazy tam urcite lieky dostanem no a hlavne co sa bojim ze budem rodit cisarskym je tam velka pravdepodobnost nemate skusenost

mls
8. apr 2011

@kajla123 noo tak to teda nemam...a to aj kvoli stitnej sa musi cisarskym? to som nevedela! ☹

kajla123
8. apr 2011

@mls nie koli stitnej zlaze mne sa vytvorili genitalne bradavice a kedze sa v tehotenstve nesmu pouzivat silne pripravky ktore by mohli rozozierat sliznicu liecim sa iba slabsim liekom a nepomaha to a tak sa to bude musiet doliecit az po porode a aby dietatko neprislo do styku z infekciou je potrebny cisarsky rez na to ma uz lekari upozornili

lenkaa222
8. apr 2011

@preshibana jasne kavu môžeš v pohode...zase netreba prehánať ale 1 káva alebo kapučino sa môžu

petusska2305
9. apr 2011

@kajla123 ahoj 🙂 môžem sa pridať?? ajja mám termín v auguste 🙂 ešte nevieš čo to bude??

petusska2305
9. apr 2011

@kajla123 ozaj a na to pálenie záhy ja si dávam tums, to sú také cukríky z lekárne, dosť to pomáha a jem ich v podstate od začiatku tehu asi skoro každý deň, bo mám strašné pálenie, bez nich by som to asi neprežila 😀, a vraj ešte pomáha lyžička horčice ale aj škorice 😀

preshibana
9. apr 2011

@xclusive tak to si ma upokojila s tymi bolestami...dakujem.Ja nemam velmi ani cas zajst k lekarovi, lebo zajtra odchadzam na sluzobku. A prsia ma tietz neskutocne bolia...vlastne vdaka nim ma kolegyna vyprovokovala k tomu, aby som si kupila test...Tak hadam to casom prejde, lebo neviem ani na bruchu spat, a inak nie som zvyknuta spat...cize chodim unavena ako matoha🙂 ale aj tak sa tesim🙂

preshibana
9. apr 2011

@zora256 aha, tak ja mam magnezium lactici brat povinne, ale nejak som ho uz odignorovala, takze doma ho mam do zasoby...zacnem ho teda brat odznova, aspon budem mat ciste svedomie 🙂 Dakujem za radu

kajla123
9. apr 2011

@petusska2305 dakujem skusim si to vypitat v lekarni horcicu velmi nemozem teraz nechuti mi a skoricu priam neznasam ale tie cukriky vyskusam dakujem za radu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre