Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andy_rs
6. okt 2009

Joooj ďakujem krásne, 🙂 dúfam aj ja, a verím tomu, určite si to tu s vami užijem 🙂

xxveronikaxx
6. okt 2009

Ahojte ako sa dnes máte 🙂

andy_rs
6. okt 2009

No ja osobne som dosť unavená ešte trčím v robote a nejakých pááár minútiek si tu ešte počkám aspoň do 9 a potom zavriem :DDDD

garonka
6. okt 2009

vefiiiiiiiii kde si ušla?

xxveronikaxx
6. okt 2009

Ja sedim zas doma a pred chvilkou som uložila babätko spinkať lebo pri babke nechce 🙂

garonka
6. okt 2009

veronika a ake je veľke tvoje babenko?

xxveronikaxx
6. okt 2009

garonka
Mesiac a 1 deň má ale treba ju ukladať spinkať si zvykla na rukach a pri nikom inom nezaspí dosť namahave ale pomaličky si nato zvykam aj ona namna 🙂

garonka
6. okt 2009

jej to je ešte malinke 🙂 ja sa neviem dočkať svojho 🙂 aj môj synovec zas bol taky len na rukach spať a v kočíku nechcel ležať ani za svet 😀

xxveronikaxx
6. okt 2009

🙂 Naša mala sa dneska skoro 3 hodiny vozila vonku v kočiariku celý čas spinkala a teraz večer nevedela zaspať tak som ju troška pohajala a som zvedavá dokedy bude spinkať. 🙂 A už vieš čo budete mať?

andy_rs
6. okt 2009

no aj ja sa už na to moje malinké moc moc moc teším 🙂 akurát mi ten čas strašne pomaly ide, lebo musím chodiť do tejto otrasnej robota a absolútne to tu nemám rada, :( ale tak do decembra ešte nejako potiahneme, 🙂 to maličké ma moc moc rozveseľuje tými svojimi kopančekmi :D

garonka
6. okt 2009

asi chlapčeka kym sa nezmení na babu 😀 no mne to bolo jedno len nech je zdravučke a ma sa k svetu 🙂 teraz som na jojke pozerala davali to hniezdo zachrany ako môžu tie baby krásne detičky odložiť to nepochopím ani za svet 😠

xxveronikaxx
6. okt 2009

andy_rs

Aj moje maličké ešte keď bolo v brušku ma strašne kopalo a hlavne na pravej strane lebo som ho mala tak otočené priamo tak mi ho museli otáčať pri pôrode ale zvládla som to teraz som rada že už je vonku ale aj keď bolo v brušku som sa ho už nevedela dočkať kedy už príde na svet.

andy_rs
6. okt 2009

Garonka ja si myslím že nech ich odložia do hniezda záchrany ako keby ich mali len tak pohodiť niekde, a vieš mnohokrát tie mamičky sami nechcú, pre mnohé je to strašne bolestivé, ich opustiť, len vieš pokiaľ nevieme v akej sú situácii nemali by sme ich odsudzovať. Možno sú vážne choré a kvoli tomu by ich nevedeli vychovať, nemajú peniaze, alebo hocičo iné, ja ich vobec neodsudzujem, určite ich nadovšetko milujú, kebyže nie tak by im to bolo jedno kam ich pohodia no nie??

xxveronikaxx
6. okt 2009

garonka
Ja moc veľmi rada mám bábätka ešte keď som bola mala slečna som chcela keď budem dospelá že budem mať dieťatko tie deti sa hoc majú dobre v hniezde záchrany ale určite im chýbajú rodičia,moja malička hoci je niekedy až taká veľmi neposlušná že len plače ale nikdy by som ju nedala preč ani za svet lebo ju veľmi lúbim moju dcerku 🙂

xxveronikaxx
6. okt 2009

v tom mate pravdu ak sa môžem k tej téme zapojiť ale matka by mala bojovať o svoje dieťa je to jej krv

zazalienka
6. okt 2009

vefi ahoj, ja som bola dnes ráno na sladkú vodičku.. a mne to celkom chutilo.. až na to že som nesmela ísť dve hodiny cikať, piť, ani jesť.. a dva krát pichanec do prsta.. nič viac.. je to úplne v pohode..

andy_rs
6. okt 2009

áno to je pravda, to by mala, ale mnohokrát mamičky nemajú ani silu ani šancu na to aby úspešne dobojovali, je veľa žien takých ktoré si proste dieťatko nemožu dovoliť, na potrat nejdú buď z toho dovodu, že na to nemajú peniažky, alebo ich nechcú zabiť pretože si uvedomujú, že je to vražda, a v tom ich chápem, určite je toto lepšie ako nejaký potrat aspoň podľa mňa, mi si to mnohokrát nevieme ani predstaviť čo to je opustiť svoje vlastné dieťa, pretože to neprežívame, a dúfam že ani nebudeme 🙂

xxveronikaxx
6. okt 2009

zazalienka
Ja som sa zas povracala keď mi tu sladkú vodičku dali vypiť tak som musela doma zjesť 2 rožky a 5 lyžičiek cukru do čaju a tak mi urobili vyšetrenie

zazalienka
6. okt 2009

no ja zasa nevraciam.. proste asi nemám ten dáviaci reflex.. ani počas tehu som vôbec nevracala chvalabohu.. jej, práve som prišla z masáže, no a úplne super sa cítim.. a zjavne aj Míšatkovi sa to páčilo, lebo kopkal a vrtil sa..

andy_rs
6. okt 2009

Zazaienka tak to ti je dobre, že si nezvracala, ja som zvracala celé tri mesiace, bolo to dosť kruté, celé dni mi bolo zle, proste katastrofa,

xxveronikaxx
6. okt 2009

zazalienka
Mne cez tehotenstvo len manžel masíroval bruško ja som nechodila na masáže lebo ja som zas cez tehotenstvo až do 5 mesiaca len vracala a vracala ani jesť som nestihla zjesť a všetko zomňa vyšlo von ale som rada že to mám za sebou mi vraveli že budem mať chlapčeka keď tak vracam a nakoniec to dievčatko mi tak šarapatilo v brušku. 🙂

zazalienka
6. okt 2009

baby tak to ja som šťastná žena.. mne bolo špatne akurát z prejedenia.. a ládovala som a ládovala.. do mrtva.. chvalabohu, nemám takú negatívnu skúsenosť..

xxveronikaxx
6. okt 2009

Niekto sa má cez tehotenstvo dobre a niekto zle ale oplatí sa trpieť pre dieťatko 🙂

andy_rs
6. okt 2009

Ani mojej sesternici nebolo vobec zle ani raz, ona rodila pred dvoma mesiacmi 🙂 a keď ma videla ako vyzerám tak mi veru nezávidela :D

zazalienka
6. okt 2009

aaa tak to je jasné.. som rpíliš opatrná, aby som mu nejak poškodila, dávam si pozor na všetko... veď sa ho už krpca nemôžem dočkať..

xxveronikaxx
6. okt 2009

Mojej bývalej spolužiačke vôbec cez tehotenstvo nič nebolo ani na pôrod sa nesťažovala ja som len povedala po pôrode že už nikdy v živote ale manžel by chcel bratčeka pre našu malú tak nejako sa možno dohodneme ale tak skoro ešte nechcem mať ďalšie 🙂

xxveronikaxx
6. okt 2009

ja som nechcela ani aby mi masíroval bruško lebo bála som sa že ublíži bábätku lebo strašne kopalo ale on opatrne masíroval a aj mne to robilo dobre a so mala jemnú pokožku na bruchu

zazalienka
6. okt 2009

presne.. aj Miškovi do robilo dobre, no a dal mi do poriadku krčnú chrbticu.. o tri týždne idem zasa..

xxveronikaxx
6. okt 2009

deti to majú veľmi radi oni to cítia aj keď sú ešte v brušku 🙂

andy_rs
6. okt 2009

Juuuj ani mi nevrav, aj ja sa porodu strašne bojím, proste ja mám z toho panický strach, ja neviem ako to prežijem :( možno je ešte skoro sa báť ale aj tak no

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre