Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
4. máj 2010

drzosa tak gratulujem, nech je vsetko ako ma byt

mirka a ty si tu???

lenocka84
4. máj 2010

vefi prehanadlo urcite nie, skus radsej zjest slivky, alebo vypit slivkovu stavu
prehanadlo by som neriskovala
ale crn ku dr.

vefi89
4. máj 2010

leni, môj dr je taký pako, že mu napísal duphacol, to je preháňadlo, ale dostal ho aj včera aj dnes a nič 😢 chudák spí ani nie hodinu a vstáva krikom, krčí sa...mi ho je ľúto, ale som z neho aj nervózna. 4 dni zasa nekakal ☹

lenocka84
4. máj 2010

skus tie slivky,a nie tvoj dr. ale detsky, ci to myslis detskeho?

vefi89
4. máj 2010

hej detskeho som myslela.
asi pred hodinou som zjedla slivkový kompót, celý sedemdecák som tresla, len kým sa mu to do mlieka dostane.......ale teda ti poviem, strašné muky 😔

zazalienka
4. máj 2010

vefi, skús si v lekárni kúpiť psyllium, je to vláknina.. to užívaš Ty ráno a večer, je to na prečistenie, ale žiadna hnačka.. a prejde to aj do mliečka, malému to pomohlo, bez rúrky sa nevykakal..

vefi89
4. máj 2010

zazi, predpokladám, že je to bez predpisu??

zazalienka
4. máj 2010

ano, jasne, vyzerá to ako otruby, na obale máš návod, a našla som aj ochutené.. ráno som si dávala do vody, poriadne potom zapiť a večer zasa do jogurtu..

vefi89
4. máj 2010

inak Zazi, som čítala, že sa chceme predbehnúť s váhou, alebo ako??? 😀 😀 😀 😝

jjana17
4. máj 2010

dobre kocky idem ja off, byt upratany idem ja do sprchy a za mm tak ahojte a zase asi zajtra,,,pekny den

lenocka84
4. máj 2010

jani ahooooj

vefi tak snad to pomoze
idem aj ja hned zapisat ako sa to vola, keby sme nahodou potrebovali

zazalienka
4. máj 2010

mi hovor.. malý nosí 74 veľkosť teraz.. a už je v šporťáku, lebo vanička nám je malá.. a dva týždne dozadu mal 7600 g na poradni

vefi89
4. máj 2010

my ideme zajtra na poradňu, tak som aj ja zvedavá...sa teším na pridrb sestričku, zasa bude vyprávať že ho mám odstaviť od mlieka... 😠 😀

zazalienka
4. máj 2010

no určite, to nerob... koj, pokiaľ sa dá.. mne sestrička ani doktor nič nehovorili.. my sme obidvaja veľkí a vysokí, takže má byť po kom..

vefi89
4. máj 2010

však preto som písala že pridrb sestrička.....to sa s ňou stále len hádam, to ona ešte komunistický režim, hádam by mi zabila aj že už mu mám šnicle upražiť 😀 😀 😀 zdravý ste?

lenocka84
4. máj 2010

vefi a to ako kvoli comu ho mas odstavit????? to co je za rozum

vefi89
4. máj 2010

lebo veľa priberá....a že to ja sa zle stravujem....hlavne že ja som chudá, by som sa schovala aj za lampu...to zakomplexovaná asi...ja nechápem...som si písala aj s annag, no keď som si prečítala jej stránku, tak budem teda kojiť čo to len pôjde

zazalienka
4. máj 2010

chvalabohu ano, veď je kojený, tak je odolný našťastie.. akurát soplík mal trochu..
ja budem kojiť pokiaľ sa bude dať... a tie šunčičky sú také chutné, len sa to blbo umýva🙂

vefi89
4. máj 2010

a to ešte podotknem, že to sestrička!!doktor ten len sedí a drží hubu..ešte mi nič nepovedal...vôbec nič...tak asi taká úroveň..

vefi89
4. máj 2010

😀 s tým umývaním to poznám aj ja...najhoršie je že mne nechce ruky vo vaničke zdvihnúť 😀 😀 😀 😀
idem už za miškom, aby nehečal keď sa zasa zobudí...Zazi,Leni, spokojné detičky vám prajem 😉
ahojte

zazalienka
4. máj 2010

no ohromnééé.. ja zasa s doktorom konzultujem všetko, toho som si vybrala super.. aj keď sestrička je také gestapo, švacla mu tú vakcínu do nohy tak rýchlo, že malý len vytreštil oči..

zazalienka
4. máj 2010

Počkaj keď objaví že nohami sa dá špliechať🙂) tak papa

lulu4
4. máj 2010

mozem sa opytat uz mamiciek, ze ci sa oplati radsej kupovat na zaciatok oblecko 62 ako 56 - sice 56 je ze do 3 mesiacov ale ked sa mi narodi vacsie babo a bude tak rychlo rast ako tie vase, tak mi bude asi ta 56 zbytocna ze?

lulu4
4. máj 2010

zazalienka: pozerala som si tvoj album, maly je krasnucky blondiacik a ta foto vo vani je fakt dobra, taky maly mischelinko 😀

zazalienka
4. máj 2010

to nie ne o väčšom alebo menšom bábätku ale ako rýchlo bude rásť.. ja som si tiž myslela že 62 stačí na začiatok, ale nakoniec som kúpila v tescu aspoň bodyná najmenšie a jednu súpravu 56.. treba toho fakt málinko, malý mal 3520 g, tak to chvíľku vynosil.. potom začal rýchlo rásť tak sme odkladali..
my sme aj 62 dosť málo nosili.. nejak to rýchlo utieklo..
ak môžem poradiť, tak body najmenšie sa zídu, a nejaké jedny-dvoje dupačky.. ostatné stačí 62, keď to bude väčšie, tak zahneš rukáviky..
a ďakujeme🙂

vefi89
4. máj 2010

zazi a čo sa nevetráte???a som sa ani nepoďakovala, aká som ja sviňa 😀 😀 😀 ja mám Miška vonku v koči

vefi89
4. máj 2010

jááááj, zasa som zabudla....ĎAKUJEM, zajtra kúpim a potom ti dám vedieťť či to pomáha aj nám 😉

zazalienka
4. máj 2010

boli sme poobede vonku, len sa mračilo, malý zalomil v kresielku, tak čakám kým sa zobudí a pôjdeme zasa..

vefi89
4. máj 2010

a ja pasiem chudák dieťa celý deň 😀 😀 ešte aj keď prší, to ho uspáva, keď mu to na igelit klopká 😀 😀 a Veronika ako???darí sa jej??a jej mama?

zazalienka
4. máj 2010

Veve je spokojná, hodím Ti sem foto, ako bola vychystaná na svadbe.. teraz v sobotu príde.. mamička čučí, asi niečo chystá, sme jej písali taký kvetnatý mail, ako vždy malú pripraví.. ako bezdomovca..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre