Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

valria321
8. sep 2009

ahojte maminy som tu nová dlho som hladala niaku stranku kde by som pokecala s prvorodičkami lebo na všetky tie otázky už ani môj muž nestačí 😀

garicka
8. sep 2009

ahojky a vitaj a prispivevaj 😉 v ktorom týždni si? 🙂

valria321
8. sep 2009

22tyždni a pripadá mi to ako večnosť 😝 termín by som mala mať 13 januáara a mala by to byť dievčatko Vivien...

garicka
8. sep 2009

jeeej dievčatko, aj ja som chcela ale bude to pipík 😵 pekné meno ste vybrali.... a odkiaľ si?

no to si ešte počkáš do pôrodu aj mne sa to zád už dlho ale už počítam týždne do MD 😀 a potom do termínu..

valria321
8. sep 2009

tak v podstate mne to bolo jedno čo to bude len ako sa hovorí nech je to zdravučke lebo mna niečo pichne a už by som utekala ku doktorke🙂som zo žiliny a vieš je to celkom deprimujuce mam vela kamošiek len žiadna nieje tehotna takže žiadna to nepreživa somnou 🙂tak preto som skusila pokecik 😉

garicka
8. sep 2009

hej keď si tehu prvýkrát tak sa strachuješ oveľa viac ako keď si tehu druhý alebo koľký krát, vtedy už vieš ktoré pichnutia a bolesti sú zlé a ktoré "môžu byť". bojíš sa o malinké lebo nevieš čo ťa čaká.... ja som na rizikovom už od 5 tt a už sa tu trošku nudím ale každý mi hovorí že uži si to, lebo keď sa malý narodí tak nebudeš mať pokoja a ani sa poriadne nevyspíš... tak som zvedavá 🙂

valria321
8. sep 2009

no ja som sa hodila na pn minuly tyžden a budem tiež až dokonca tehotenstva a neviem čo budem robiť lebo už teraz sa nudim a strašne skus mi opísať cely tvoj den lebo ja absolutne netušim čo mam robiť🙂

garicka
8. sep 2009

vieš čo? na koníku ti zbehne čas.... teraz čo boli tie horúčavy tak som ani nevykukla von, lebo mi nebolo dobre v tej horúčave a od kedy som tehu tak mne je strašne horúco.... ešte pokým šli nejaké seriály cez leto tak som si to odležala pri telke (mám kľudový režim) alebo som vyšívala alebo som prezerala veci na diplomovku. a keď ti ešte treba variť, tak to ti čas zbehne, budeš mať popratané 😅 , navarené a keď sa narodí drobec tak bude tomu koniec 😉 lebo ti zaberie všetok čas... ale najlepšie sú dni keď idem na poradňu alebo na utz, tak to sa teším že na chvíľku vypadnem medzi ľudí, lebo aj vychádzky sú obmedzené. aj keď ja mám na PN uvedené 2 adresy čo sú od seba vzdialené len nejakých 10 km.

neboj stále sa niečo nájde na prácu, máš cez PN ležať alebo môžeš aj niečo robiť?

valria321
8. sep 2009

tiež by som mala byť doma ale to sa neda každy den si spravim radosť aspon niakymi vecičkami alebo tak zbehnem s kamoškami na kafčo a teraz ten net posledne dva dni ozaj mi byva tažko od žaludka neviem či je to normalne či mi už tak slabo travi alebo neviem ale je to dosťť neprijemne mavaš to aj ty??

garicka
8. sep 2009

baby idem ja zaľahnúť lebo ma neskutočne bolí hlava 😢 večer možno zakuknem.

papaaaaaaa 😵

garicka
8. sep 2009

mne tlačí na pravej strane na žlčník alebo na čo a to mi trpne ale to väčšinou keď zjem také mastné alebo slané... a na pravej strane už asi mesaic nemôžem ani spať

zazalienka
8. sep 2009

ahoooojte.. nie že by som bola doteraz na tej poštem ale akosi som nestíhala..

valria321
8. sep 2009

je tu niaka buduca mamča čo ma termin v januári ako ja 😵

zazalienka
8. sep 2009

no veď jaaaa🙂

nika232
8. sep 2009

ahojte,mozem sa aj ja pridat? valria321 aj mne byva strasne zle od zaludka ci zlcnika ci co to je a ako presne sa pri tych nevolnostiach citis,lebo mne je tak tazko na hrudi a sa to aj tazko opisuje ale ak mate niake rady tak budem vdacna 🙂

valria321
8. sep 2009

no ahoj konečne som tu vypadol mi net...no to vieš ja si myslim že je to normalne ked pride občas tehotnej zle alebo ťažko ja velmi rada papam a teraz obzvlašť a asi preto mi byva zle že nekontrolujem čo zjem nemala by som mastne a tak ty si tehotna??

garonka
8. sep 2009

Dobrý večer tehuľky 😉

valria321
8. sep 2009

ahoj mi sa ešte nepozname som sa prihlasila len dnes..

garonka
8. sep 2009

ahooooooooooj len som zbežne čítala príspevky 🙂 ako sa citíš?

valria321
8. sep 2009

ja mam termín 13 februara tak sme na tom skoro podobne 😝 ale tak fajn len mi pomaly beži čas a neviem sa dočkať ako každá ina 😀

garonka
8. sep 2009

jej no to si v druhom triemstri ako ja 😀 dnes som bola na triple testy, som zvedava ako dopadnu, ty si už bola?

valria321
8. sep 2009

nie a počujem to prvý raz pouč ma

garonka
8. sep 2009

to su geneticke testy myslím že sa robia v 15tt, ale ja som šla dnes lebo som ležala v nemocke, o týždeň budem vedieť vysledok a potom ma čaka utz a konečne asi aj zistíme či mame pipika alebo šušinku 😀 😀 😀 a tvoje babenko je planovane? v ktorom si týždni?

valria321
8. sep 2009

aha no jasné ja už mam tie testy za sebou maš pravdu mne to robili na začiatku a všetko bolo negatívne..bola som aj na genetickom sone a na 70%by to malo byť dievčatko tak uvidime som v 22tyždni a ano bolo planované...a ak smiem vedieť prečo si bola v nemocnici??

miumia
8. sep 2009

caute, vitaj valria, chcem sa ta opytat ku ktoremu doktorovi v ziline chodis? 🙂

garonka
8. sep 2009

potrapil ma vysoky tlak a mam zvyšene pečeňove testy z tehotenstva, mam dietu nemôžem hocičo jesť hlavne mastne, vypražane, sladke ale som si zvykla a stravujem sa zdravo, vo štvrtok idem prave na gastro na kontrolu či sa vysledky ustalili čo by som bola rada.
Ja sa na drahého meniny dozviem čo čakame no hadam sa babo neotočí chrbtom ako na utz v nemocke 😀

valria321
8. sep 2009

mam sukromného gynekologa dr Paučin🙂prečo

valria321
8. sep 2009

hadam nie a keby aj aspon by to bolo prekvapko nemysliš🙂

garonka
8. sep 2009

no ja by som rada vedela čo mam v brušku 😀

valria321
8. sep 2009

ved jasne to asi každá a čo by si chcela teda keby si si mohla vybrať?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre