Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
29. dec 2009

garonkaaaa nam zdrhlaaaaa 🙂)) a zase nedala vediet....no mna chyta hlad, drahy si zohrieva zvysok mamickinej kapustnice a ja co budem jest? mala by som sa ist po niecom poobzerat

vefi89
29. dec 2009

idem si hava vyvetrať neskôr sa vrátim
lulu brú chuť ti prajem

garonka
29. dec 2009

baby ja som tu len som volala na infekčne a tak som sa pohadala so sestričkou no ja do kelu mam vedieť načo mi brali krv 😠

zazalienka
29. dec 2009

no ahojte mladice.. tak ktorá ma tromfne? ja matk aprvorodička a 35 rokov 🙂))))

garonka
29. dec 2009

no a nechate ma tu samu?

garonka
29. dec 2009

zazi ako sa maš? si tu davno nebolaaaaaaaaaaaaa 😀

akdarka
29. dec 2009

ja si myslim, ze je hlavne mat aspon 1 takuto blizku osobu aby sme mali s kym sa podelit o radosti a starosti. je jedno kto to je, ale hlavne ze je 🙂

lulu, my sme s manzelom mali svadbu tam odkial pochadzam a trvaly pobyt sme obaja mali uz v BA - takze jeho rodina a kamosi cestovali a moji to mali "pod nosom", hlavne aby ste boli vy spokojni 😉

zazalienka
29. dec 2009

jaaaj Luci, ťažko, ťažko.. Veroniku s manželom som vysotila švagrovcom nech sa ide hrať a ja ležím.. a nehýbem sa.. nemôžem zohnať maséra, čo by ma napravil.. hádam sa mu dovolám dnes.. Veve je furt na mne nalepená, ani na krok.. ale veď ani sa nečudujem, pri tom čo má doma..

garonka
29. dec 2009

zazi to až tak ťa to bolí? aj jaj a v noci ako spíš? kojenecky vankuš nepomôže na spanie? no zožeň toho masera nech ti kríže povolia

akdarka
29. dec 2009

no baby, vy ste uz vsetky coskoro mamicky - chodi sem niekto ako lulu a ja na zaciatku tehu?

zazalienka
29. dec 2009

nespím, otáčam sa tak, že so skrivenou tvárou sa posadím, otočím sa, zahreším a ľahnem na druhý bok.. ale teda bohviečo to nie je .. uvidíme ako bude dnes.. vyzerá to na skvelý silvester..

garonka
29. dec 2009

akdarka chodia i sem tam baby čo su na začiatku ale potom zmiznu a sem tam chodí aj Lenocka ta je myslím v 15tt , a my sme radi ak je nas tu viac 😉

zazi len aby si ho nepreležala v posteli, mňa zas bolí panva ak ležím nemôžem sa pretočiť z praveho boka na ľavy a opačne, da mi to namahu sa vytrapiť ☹

akdarka
29. dec 2009

garonka a mas aj nejaku diagnozu s tou panvou alebo ti dr povedal, ze to je ku koncu normalne?

ja som sice len na zaciatku ale Silvester aj 1,2,3, prelezim v posteli lebo na mna lezie chripka. dufam, ze nas 31.prekvapi generalny riaditel a posle mail, ze mozeme ist o 14tej domov 🙂

zazalienka
29. dec 2009

vieš, akurát som písala predvčerom v januárovkách.. nebolí ma absolútne nič, ani panva, proste absolútne žiadny problém.. len ma drapli tie kríže a neviem si pomôcť.. a asi 20.1. pôjde malý von.. dúfam že dovtedy nebudem chodiť po kolenách..

no vidím že Východ tu už nie je v takej presile.. pribudli západniarky🙂) šak som tu bola jak opustená tu zo západu🙂

akdarka
29. dec 2009

zazi takze sme "vyrovnali" skore zapad-vychod 😉 zapadniarky sa tahame od Bratislavy cez Senec az po Trnavu...

lulu4
29. dec 2009

ahoj Zazi, to je teda blbe s tymi krizami co ta postretlo len sa ty pekne dovolaj tomu maserovi, musi ta dat dokopy ved do 20.1. este daleko a nemozes sa takto trapit.... a Veronika byva s Vami alebo este u matky?
ako tak pozeram tak skutocne pribudli zapadniarky, ale to je uplne jedno, hlavne ze sa s vami dobre keca 🙂)

lulu4
29. dec 2009

akdarka: co narobime, vsetky babulky budu mat pomaly drobcekov a my si budeme vychutnavat slasti a strasti tehulkovania a radit sa tu so skusenejsimi 😀

lulu4
29. dec 2009

babulky a mali ste svadbu niektora ked ste boli uz tehulka? ak ano v kolkom mesiaci?

zazalienka
29. dec 2009

Veronika býva s mamou a jej priateľom, prestala som riešiť ich situáciu doma, pretože by som sa zbláznila... má to dievča ťažké, preto sa snažím, aby aspoň tu sa mala v pohode.. ráno rozlepí oči, dá mi pusu a povie že ma ľúbi.. to je hlavné..
že jej je tu dobre.. len včera večer bola smutná, keď zistila že tu nebude zrovna keď by sme mali prísť z pôrodnice potom.. tak som sa jej snažila vysvetliť že po cisárskom si tu nikto kľučky podávať nebude, že najprv sa musím dať do poriadku..

akdarka
29. dec 2009

lulu veru, esteze sa bude s kym poradit...a potom nas tu budu lutovat tehule v 6-7tt ked budeme fucat v juli/auguste ze nevladzeme...esteze mame v dome klimu!!!lahnem si pod nu a budem sa chladit...
a lulu co si nasla jest?

akdarka
29. dec 2009

lulu, ja som bola na svadbe bola nevesta v 5tom mesiaci - bola pekna, mala take pekne brusko a pekne prisposobene saty na brusko...a planovany termin svadby ti vychadza na ktory mesiac tehu?

garonka
29. dec 2009

baby idem sa na chvíľu natiahnuť aj hlavu si prevetram lebo čo ma čaka zajtra a zas bude bezsenna noc 😔

prídem neskôr tak len píšte píšte aby som mala čo čítať 😀

lulu4
29. dec 2009

akdarka: co som nasla jest? este sme mali zo vcera tarhonu a kuracie prsia plnene syrom v takej smotanovej omacke.... tak ja som to dopapala a drahy tu kapustnicu... tak mame o obed postarane na dnes...
no to budes mat v lete dobre ze mate klimu, ja si budem musiet do nasho bytiku aspon ventilator kupit lebo ten nemam... esteze mame taky severnejsi byt, vzdy ked som sem cez leto prisla z toho tepla bolo mi tu dobre..

akdarka a vy ste uz kolko svoji?

lulu4
29. dec 2009

akdarka: jaaj a zabudla som - no svadbu planujeme zatial na 10.4. takze to uz bude brusko urcite viditelne kedze u mna sa nafuklo uz teraz... akurat spekulujem ze ked to takto pojde dalej tak ma uz rifle na bruchu ked sedim tlacia 🙂))

lulu4
29. dec 2009

garonka len si pekne oddychni a potom sa k nam pridaj 🙂

lulu4
29. dec 2009

zazi: veru dobre sa k tomu stavias, keby to stale riesis tak by ta z toho mohlo aj porazit... to je pravda a ty sa musis setrit... a aj ked je mala smutna musi pochopit ze navstevy po cisaraku urcite nie su to prave orechove... budes rada ked sa das dokopy ale myslim, ze ked ti mala Veve povie ze ta lubi tak to musi byt krasne 🙂

akdarka
29. dec 2009

lulu, my sme manzelia uz 3,5roka a teraz sme si povedali, ze je cas na baby 🙂 stihli sme postavit dom, vychovat psa (teda este nie je moc vychovany) a tak teraz bolo na rade babatko...takze sa tesime 😉 10.4.je pekny datum - my sme mali 10.6.2006.
inak ja som tiez nejako "opuchla" normalne mi nohy opuchli pred par dnami, ale teraz som sa "odfukla" a akurat som zistila, ze sa mi nohavice uvolnili. to bude sposobene asi mojim nechutenstvom...

baby, a este otazka: mam strasne husty biely vytok mali/mate to aj vy na zaciatku tehu? dufam, ze to je ok...

zazalienka
29. dec 2009

no ona nie je smutná že nemôže prísť.. príde podľa rozsudku keď by sme mali byť 5 dní doma už.. no len je smutná, že ho neuvidí prvá.. tak som jej vysvetľovala, že tých 5 dní budeme doma len my s ocinom a Miškom, aby sme si na seba zvykli..

akdarka
29. dec 2009

zazi, a bude zit mala u vas, alebo len chodit na navstevy? ale hlavne je, ze sa na maleho tesi, vsak?

zazalienka
29. dec 2009

každý druhý víkend sem chodí, v lete dva týždne v kuse no a teraz sa odvážne sama vypýtala, tak je tu od 25.12. do 3.1., 10 dní v kuse.. teší sa, furt rozpráva že už aby tu malý bol.. že sa nemôže dočkať.. preto chcela od ježiška bábiku, aby sa mohla starať zároveň so mnou.. a ocino je jej veľká láska, miláčik.. aj keď mama robí všetko pre to, aby ho Veve nenávidela a nechcela sem chodiť.. lebo mama má novú rodinu ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre