Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janinna11
26. jan 2010

Ahoj Lucy, blahozelam!!! 🙂 Si sa nejak rychlo vybavila! To je super, keby kazda z nas len take dobre spravy dostavala od lekarov. Ozaj a ako uz v 12tt vies, ze budete mat dievcatko???

janinna11
26. jan 2010

Ok kocky, ja koncim, idem na poradu, ale o chvilu som spat 🙂) Inak vcera ste mi narobili take chute s tym kuriatkom na kapuste, ze dnes do toho asi idem a budem varit, ked pridem z prace 😀 pa zatial

lucy1990
26. jan 2010

Janka, v genetone ti to zistia z DNA 😉 Zoberu ti krv a potom za take 2 dni daju vediet 🙂 a dakujem

lucy1990
26. jan 2010

Ja idem este spinkat, dnes mam pred sebou dlhy den, pojdeme 300 km do Ciech nieco vybavit a zasa spat... 🙂

vefi89
26. jan 2010

Ahojte, ja dnes znova len na otočku a šup do postele 😒 ďakujem za toľko riadkov čo ste mi popísali, fajn sa to číta, keď toľké na mňa myslíte 🙂 už mi je fajn, ale nemôžem stáť ani chodiť riadne, lebo mi hneď stvrdne brucho. takže len do hajzla a do postele 😀 😀

dugyna, reverz som podpísala, keď už sme boli ok a mimo ohrozenia, takže sa nestresuj 😀 😀 😀

inak ja by som bola ostala v nemocnici, len ani žranie poriadne nedajú, za dva dni som zjedla len 2 krajce suchej a tvrdej vianočky ☹ a mali sme na izbe 17-ročnú olasku cigánočku (inak slušná a zazobaná) a tá chrápala horšie ako chlap, takže celú noc sa spať nedalo a cez deň tiež nie, lebo non-stop iba telefonovala 😠

a včera mi prišla správa od kuriéra, takže dnes mi príde kočiaaaar konečne 😀 😀 😀 😀 najvyší čas

inak pekný dník prajem 😉

dugyna
26. jan 2010

janine dakujem..drahy len smrka..mna to viac chytili..ale mne vzdy chyti hrdlo ☹ ..no nic budeme cajikovat
lucy gratulujem 😉 som rada ze je vsetko ok 🙂

janine spravim ti chute drahy ide robit dneska leco mnamnamnaan

jjana17
26. jan 2010

dobre ranko .....ahojte ako sa dnes mate

elko69
26. jan 2010

Zazi je podarenucky,uz ti to aj zavidim ze mas drobca pri sebe,ja si este pockam veru...ale tak aspon sa nanho uz pomaly pripravujem a nakupujem...

inak ahojte tehulky,ako sa mame??ja mam este dnes a zajtra dovolenku a vo stvrtok do prace uz :( dnes sa tu asi moc nezdrzim rozmyslam ci idem kuk kamosku s jej rocnu malinku dcerku....

janinna11
26. jan 2010

Dobre ranko jjana, my sa zatial mame fajn, ja som uz po porade a idem si povybavovat zopar telefonatov s risou a potom sa uz tesim na obed, uz som nejaka hladna 😀

jjana17
26. jan 2010

janinna no na obed si este trosku asi pockas,,,,

janinna11
26. jan 2010

No to ano, ale snad nejako vydrzim, to je hrozne, aka som stale hladne, to aj vy nemate dna??

elko69
26. jan 2010

janina mne praveze na zaciatku moc nechutilo,ajkoze nebyvalo mi zle len mi nechutilo ale mam pocit ze to zacinam teraz dohanat :D

jjana17
26. jan 2010

ako elko pise, mne este ani teraz nechuti tak jest ako normalne, ja jem velmi malo teraz

janinna11
26. jan 2010

jjana a uz ste aj nieco pre drobceka kupili??

dianka22
26. jan 2010

Caute, neviete, co je s Iwonkou? Vcera tu bola, ze neciti mimi uz tyzden, tak na nu stale myslim... Som v tom istom tyzdni, tak ju mam na srdci.

jjana17
26. jan 2010

no mam jedno bodinko a malinke ponozticky, vies ja este kupim kocik, sedacku a take zakladne veci a oblecko budem mat po malej neterke a synovcovi,,,to su nove vecicky par krat nosene,,,,ja si tiez pokupim ale nemusim az tolko vela

janinna11
26. jan 2010

Ahoj Dianka, neviem, ja som tiez na nu myslela, len mi vypadol jej nick, ale dufam, ze je vsetko ok a male je v poriadku, velmi jej to zelam, ako kazdej z nas 🙂

jjana17
26. jan 2010

kocky chcem sa vas spytat od rana ako som sa zobudila mi na lavej strane bruska sa mi ako keby nieco hybalo, ale ved ja som v 12 tt to je zavcasu nieco co i len citit a nie ze by sa mi hybalo brucho

janinna11
26. jan 2010

jjana ako sa ti hybalo brucho?? Nechapem..

garonka
26. jan 2010

ahojte 😵

jjani na pohyb babenka je to ešte skoro 😉

janinna11
26. jan 2010

Ahoj garonka, ako ti je dnes??

garonka
26. jan 2010

janinka mne je dnes celkom oki 😵
neviem sa dovolať tej debilnej pediatričke tak som aj trocha na nervy
a u teba ako? zarezavaš v praci?

mirka12011
26. jan 2010

ahojte babenky tak mala som poradnu mame nieco v moci mam pit urologicky caj kym nebudu vysledky asi prechladnutie...
a brusko mame vraj na chlapca hihi

garonka
26. jan 2010

mirka nie bielkoviny?
i ja som niečo mala v moči a potom to zmizlo a tiež mi kazala piť ten čaj no som nepila

janinna11
26. jan 2010

Garonka! A co si chcela s pediatrickou? Nieco vazne? No ja som v praci,ale velmi nepracujem, musim ist do vyroby, tak dufam, ze sa tam dlho nezdrzim, buduci tyzden chcem ist k lekarovi po papier, ze som tehu, aby som to oznamila zamestnavatelovi a tym padom mohla odmietnut sluzobku v nemecku a kontrolu vyroby a akukolvek pracu v labe a tak.. Vies Garonka, my sme to este s priatelom nikomu nepovedali, ale uz to planujeme, zu o tyzden uz to povieme, lebo ma umara to cakanie. A ak sa ma stat nieco zle, tak si tak sa tym potom budem trapit a i tak im to poviem. Ale zatial som zaidne velke problemy nemala, ani som nekrvacala a nespinila, comu som velmi rada, tak verim, ze to takto pojde aj nadalej. Myslis, ze je este skoro?? Buduci tyzden by som bola uz na zaciatku 11tt, dnes koncim 9tt. porad co by si robila Ty??

garonka
26. jan 2010

janinka

ale nie len sa neviem tej babe dovolať aby som v pôrodke mala nahlasenu pediatričku a neviem kam sa ona mota, kde to vlastne je či žije ta naša pani doktorka 🙄 lebo v ambulancii nam nik nedvíha už od včera

kľudne môžte doma povedať tu radostnu novinku 😵
my sme oznamili keď som bola v 10tt a to som už mala vysoky tlak a zle pečeň.testy všetci mi držali prsty a podporovali ma, ja niesom zastanca tehu skryť a potom po troch mesiacoch oznamiť lebo tehu môže byť kriticke aj v 4 či 5 mesiaci
ale v robote povedz aby na teba brali viac ohľad 😉

zazalienka
26. jan 2010

ahojte.. som čítala u nás v januárovkách že Mirka89 je zasa v nemocnici.. dúfam že sa nič zlé neudeje..
Vefi a Ty sa šetri, ešte to nejak dobojujte aspoň do toho 39 týždňa.. robota počká. aj všetko ostatné, chce to len kľud..

janinna11
26. jan 2010

Garonka
Dakujem za radu, asi to je tak lepsie, lebo takto tu radost prezivame s priatelom len tak potichu, a myslim, ze bdue aj pre mimi lepsie, ked budem aj ja viac stastna, ze moji blizki to vedia 🙂 a drzia nam palce.
No vidis, ake si mala na zac. problemy s tlakom a teraz uz pomaly ides rodit. Dobre drzali vsetci tie prstiky 🙂 🙂 🙂 !! Gari a preco vlastne neviete pohlavie, drobec sa vam narocky taji a plava v tureckom sede, alebo ste chceli prekvapko??

garonka
26. jan 2010

zazi toto písal jej manžel

ahojte, mirka je v nemocnici, podla lekarov jej vcera odisla hlienova zatka, na ctg zazname boli jasne kontrakcie.. davaju jej lieky na znizenie cinnosti maternice, na dozretie plucok malinkej..a kedze je len v 22tt musia vydrzat pokope aspon 2-3 co je vraj nemozne... malinka je v poriadku ale velmi drobunka podla ultrazvuku ma len okolo 300gramov co je velmi malicko..

manzel Martin..

garonka
26. jan 2010

jani no držali veru držali a keby som nemala užasneho manžela ktory sa o mňa tak pekne stara neviem akoby som dopadla, ja odkedy som z nemocky prišla domov som nerobila nič ani nepamätam kedy som mala vysavač v ruke 😅
jo vieme mal by to byť chlapček Tobias ale pre istotu som nechala v pase že asi lebo i baba sa z neho môže vykľuť 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre