Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zazalienka
3. aug 2009

xixi neviem co zajtra, ale asi pojdeme do Kosic, na tu fontanu spievajucu.. tam sa tesim, zmrzku, nieco na jedenie a viac nepotrebujem.. dufam ze moje babo to dnes zvladlo v pohode, este ho dokrmim grilovanou klobaskou a potom budeme oddychovat..

garicka
3. aug 2009

fúúúha tak potom držím prsty cestovať v tej horúčave, alebo máte klímu? ja som mala dnes dosť keď som šla ráno na očné a späť a bola to len cca 15 minútová cesta tam a 15 min. späť. ja sa už teším na stredu ideme do KE na utz v 20tt a neviem sa dočkať kedy uvidím mimi 😵

a nezabudni na veeeeľa vody 😉

zazalienka
3. aug 2009

no mame klimu nastastie aj ked dnes nestihala chladit.. takmer sme sa uvarili po tych kopcoch.. uvidime, hlasia burky.. tak to som zvedava, ci sa ukaze krpate, co tam ma.. ake naradie.. xixi ja az v septembri .. teraz podem o tyzden na triple..

garicka
3. aug 2009

mne triple dopadol dobre ale pre istotu ho doki robil aj na druhý krát... dnes v počasí hlásili búrky len na západe tak uvidíme či sa stihnú do zajtra presunúť k nám.

zazalienka
3. aug 2009

ale zislo by sa troska dazda.. vies, ono nech dopadnu testy tak ci tak, podstatne je, co uvidim na 4D, tam sa ukaze ci babu nieco nechyba.. testy su len testy. Amnio si nedam urobit, tak riskovat nebudem.. aby som vedome poskodila nieco co je mozno v poriadku.. musela by to byt naozaj zavazna vyvojova vada.. aka vazna ze budem uvazovat nad prerusenim.. inak to necham tak, bez ohladu na testy.. aj tak s tym nic neurobim.. ja neviem..

garicka
3. aug 2009

tak na to netreba myslieť žeby niečo nebolo v poriadku... 😠 treba čakať na výsledky ako dopadnú... verme že dobre... amnio nie je povinné keď je žena prvorodička v tvojom veku?

zazalienka
3. aug 2009

ja budem mat 35 v novembri a to uz je neskoro.. takze hadam to nebude nutne.. dobrovolne urcite nie.. ja som proste optimista, ze tak super ako to slo doteraz tak to bude az do konca tehu. a babatko bude zdrave.. myslim ze velmi vela zohrava aj psychika.. pri kazdej chorobe a kazdom stave.. aj v tehotenstve..

lulu4
3. aug 2009

garonka, andrejuska, mirka:

ako sa vam vodi dievcata? vsetky ste zdrave v poriadku aj s babetkami? dlhsie som tu nebola tak neviem ako sa mate?
dufam ze si ta garonka nenechali v nemocnici
a ty mirka uz si doma?
andrejuska uz sa ti svadba blizi, vsetko nachystane ako ma byt?
dievcata no ja sa nemam cim pochvalit, nakoniec som 29.7. dostala mrchu a taku silnu hnusnu z bolestami ze som myslela na druhy den ze ani do prace nepojdem a to som mala az do vcera, takze pekne krasne 5 dni.... takze z vytuzeneho babenka nic nebolo a som si aj poplakala co moj zobral raznejsie, ze co placem, ze nie je vsetkym dnom koniec, ale my baby sme take viacej lutostive... trapi ma to ale viem, ze sa mozeme pokusat dalej, len skoda, ze nepatrim k tym o ktore sa chlap obtrie a uz cakaju babo... asi to bude u nas komplikovanejsie....

garicka
3. aug 2009

ahoj lulu

nečítala si o mirke? cez víkend prišla o bábätká..... 😢 😢 😢 😢

lulu4
3. aug 2009

jeeezis maria, necitala som lebo som tu dlho nebola, tak ze nejdem vsetko citat nemam ani kedy.... uplne mi prebehol mraz po tele, to snad nie???? ☹ ☹
fuuuha to je dost zle...

garicka
3. aug 2009

lulu ja tiež nepatrím k tým ktoré po prvom raze otehotnejú ☹ . my sme to skúšali tak cca 3 roky, akle myslím že mal na tom svoj podiel a stres ktorý ma oblklopoval... a teraz musím doma pkene krásne ležať na rizikovom, ale čo človek pre mimi nespraví.

garicka
3. aug 2009

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😔 😔 😔 😔 😔

zazalienka
3. aug 2009

no baby ja si idem na chvilu zdriemnut, potom budeme este grilovat.. som nejaka odpadnuta.. ved ja sa ozvem.. tak pa

garicka
3. aug 2009

babenky kam ste sa dnes všetky schovaliiiiiiiiiiiiii??? 😖

andrejusa
3. aug 2009

lulu... tak ty si dostala??? to ma mrzí. Ale niektoré baby môžu byť tehuľky a majp aj mrchu... nemôže to byť tvoj prípad? Čo sa týka Mirky, tak nemám slov, som totálne hotová, ani si neviem predstaviť ako jej je, tak sa dúfam z toho čoskoro dostane... jujda, až mi mráz behá po tele.
Čo sa týka svadby tak som totálne na nervy. Šéfka mi v práci robí problémy a to ešte nevie že som tehu a moja kaderníčka/vizážistka sa na mňa vykašlala, ale asi už mám náhradu, tak držte palce.
Asi si pôjdem ľahnuť, už ťahám druhý týždeň v kuse a som unavená. Neviem ako stihnem všetko do svadby vyupratovať, pokúpiť a tak, ufff už nech je to za nami.

garicka
4. aug 2009

dobré ránko tehulky 🙂
akú ste mali noc? u nás strašne fúkalo tak som musela zavrieť okno a potom bolo horúco. v noci sa mi snívalo že som sa prehrabávala v detských vecičkách a potom som ich dala prať a ked boli vypraté som zistila že som nedala prášok 😅 . som spala až do pol ôsmej tak uvidím aký bude deň.

papa zatiaľ

seuska
4. aug 2009

dobre ranko vsetkym, ja som zas od piatej hore! cez vikend som normalna spavala do osmej a dnes zasa o piatej, som z toho na nervy a to je este len zaciatok.... neviete nejaky grif?

garicka
4. aug 2009

ahoj seuska
a o koľkej chodíš spať? ja tak do tej desiatej driemem pri TV a potom presun do spálne a ránov stávam tak o tej šiestej - pol siedmej. v nemocke som však vstávala už o piatej ráno

aninka89
4. aug 2009

ahojte tehulky, vidím že je tu kopec nových budúcich mamičiek, to je super.... Nebola som tu dlho, lebo som 2 týždne oslavovala a musela kade čo chystať 😀
nestiham všetko čítať, čo má kto nové.... no je mi veľmi ľúto čo sa stalo Mirke ☹ ☹ ☹

aninka89
4. aug 2009

minulý týždeň som bola na sone a tentokrát bolo vraj pekne vidieť čo budeme mať...doktor si je istý že chlapec....dôležité je aby bolo zdravé a všetko OK, ale som hrozna lebo od začiatku tehu som počítala s dievčatkom a z tej jeho správy mi bolo normálne do plaču

aninka89
4. aug 2009

hmmmm, mluvím sama so sebou 😀 😀 😀

snazilkant
4. aug 2009

ahojte dievcata,
tak tie co sa pozname s lutostou vam oznamujem ze moje tehotenstvo je na konci 😢
babätko sa nevyvija ani HCg velmi nestupa tak zajtra to idu ukoncit v 9tt. 😢

tak drzim vam palce aby ste dorazili do uspesneho konca tehu

seuska
4. aug 2009

garicka tak zaspavam pri telke okolo desiatej jedenastej, niekedy (kedze manzel chodi na tyzdnovky) ostanem spat v obyvke a teraz ako rano vstavam o piatej tak sa presuniem do spalne a este sa snazim podriemkat.... aj ked sa tam len prevalujem jak veleryba na suchu 😀 Je to fakt o nervy, keby som mala co robit od piatej, ale kedze som cely tyzden sama tak mam upratane, varit nemusim, tak neviem ci sa naucim strikovat?! 😀 skusim fakt citat knizky, lenze potom som v praci uz poobede taka unavena ze tu ledva oci udrzim otvorene.... ani z voza ani na voz 😎

aninka89
4. aug 2009

snazilka, je mi to veľmi ľúto, prajem veľa síl....

garicka
4. aug 2009

snazilka.....
to mi je strašne ľúto.... 😢 viem si predstaviť ako sa cítiš.... prajem ti na zajtra veľa síl lebo ich budeš potrebovať.... posielam objatie

ja mám dnes deň na....

andrejusa
4. aug 2009

snazilkat... to je mi straaaašne ľúto. Ako ti to zistili? myslím že sa nevyvíja: veď v 9tt to ešte nieje nič, nie? ☹

garicka
4. aug 2009

andrejusa

tebe sa ako vodí? s kaderníčkou je to už OK? našla si nejakú náhradu?

supi
5. aug 2009

dievcata to je hrozne co sa tu deje, par dni tu clovej nie je... minuly tyzden bol nejaky zakliaty, znamej zomrelo babetko v 5 mesiaci a dalsia v 9tt potratila...Mirka a snazilkant drzte sa, je to hrozne. 😔 Baby budte silne ...

miroslava89
5. aug 2009

ahojte,sice k vam uz nepatrim ale snad vam nebudem prekazat ked sa tubudem motat..

snazilka 😔 je mi to strasne luto...viem ako sa hrozne citis 😢

loginka
5. aug 2009

mirka co Vam stalo?, je to hrozne 😔
drzim ti palce aby ste to rychlo prekonali a znova otehotneli, u nas to nebolo take lahke...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre