Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
29. mar 2010

halo je tu niektora?

janefonda
29. mar 2010

som sem prave prikvitla, ako Leni?

lenocka84
29. mar 2010

ahoj jane
ako sa mas?
uz pekne oddychujes?

janefonda
29. mar 2010

no oddychujem, ale uz mi to lezie na nervy, chcela by som daco robit, ale skoro nic nevladzem 😠 ani prechadzky nejake dlhe uz nezvladam, len take hodinkove 😅
Stale vymyslam co by som jedla, asi si dam nejaku maskrtku 😝
A co ty??? Bruseno rastie, som pozerala tvoj albumik 😵

lenocka84
29. mar 2010

no my sme dnes mali prechadzku ale taku riadne dlhu bo sme behali po senci, a hladali jednu firmu
rastie a praska, uz ani nefotim, bo som zhrozena

janefonda
29. mar 2010

aj to moje rastie, z dna na den je väcsie a väcsie 😅 aj kilecka mi pribudaju, tak pocitam, ze do konca tehu to bude este ale 5 kg navyse 😉 ale no budem v limite 10-15 kg, co je vraj standard. Mne prasklo len na jednom mieste, uvidime ci bude praskat aj inde.
Dnes si si teda uzila muzicka, to je super, ze ste boli tolko spolu. 😵

lenocka84
29. mar 2010

dnes sme mali fakt paradny den spolu
dokonca mal chut a behal so mnou aj po obchodoch obkuk este nejake detske vecicky, co som rada

mne to brucho prasklo uz poriadne, hlavne od spodu, ja to nevidim, ale mm ano, a uz aj odfotil ale to tu uz nedam
a kg ani neviem, naposledy to bolo 6kg navyse, tak uvidime

janefonda
29. mar 2010

lni tak klobuk dole pred muzickom, ze aj po obchodoch chodil...aj ja musim toho mojho vytiahnut, len kedy ked je stale v praci ☹
to je normalne, ze brusko popraska, koza sa za kratky cas tak natiahne, a nie vzdy to ostane bez nasledkov 😒

hlavne, ze su nase pokladiky v poriadku, sa uz na tu moju blsku tesim, kazdym dnom viac a viac 😵

mirka12011
29. mar 2010

babule tak som tu znova aj ja 😀 dnes som na nete skoro cely den, co som dnes zjedla islo nedavno vsetko vonku tak pijem vodu a papat mozno o hodku a to polievocku...
lenka moja zlata tak ja dufam, ze mna strie nepostretnu teda na bruchu bo na cicendach ich mam kopec...
janefonda tak 10-15kg tak to som v standarde teda hihi

elko69
29. mar 2010

barbyes no mala som ale uz som doma a len odpocivam a zajtra znova do prace ☹

Mirka ja ma vo vrchu kocara teda v bude alebo ako to nazvat taky zazipsovany vacok co neni ani vidno skoro a to odzipsujem a vytiahnem taku sitku proti mucham a komarom aby nasho drobca neotravovali ked budeme v lete vozit,teda aby sa mu ziadne muchy nedostali do kocara a v dalsom vacku este za tym co je sietka je aj plastenka na cely kocik ked bude prsat...a aj tu vetracku zo zadu mam,ze odzipsujem cast z tej budy a tam mam take sitkovane za hlavickou ako mas aj ty asi na vetranie v lete...a dakujem ja som tiez vahala ci cierny a aj ked boli odhovaracky od mojej maminy ale zase vela ludi mi aj povedalo ze co najtmavsi najlepsi ze nebude vidno spinu..hehe sak hadam to malinkemu nejako neublyzi ... ale inak sa zatial vsetky paci 🙂

lenocka84
29. mar 2010

mirka tak prsia sa mi nejako extra nezvacsili, ony boli velke uz dost same o sebe
tak uvidime
ale brucho je zalostne, fakt na zaplakanie

jane on ked ma naladu tak ho ukecam na cokolvek
dokonca ma sokol s tymi trickami, ze pod si kupit, to mi casto nehovori
a dokonca radil pri vybere

janefonda
29. mar 2010

mirka tak mi vravel gynekolog teda, aby som bola presna 9-15 kg je normalny narast hmotnosti pocas tehu. Ja mam doteraz 7kg a ocakavam este asi 5 kg 😉
a co to ,ze ti je tak zle? ja mam posledny tyzden zasa spät kyselinu, tak sa trapim s nou. Tiez sa mi to sem tam pozrie do ust, ale snazim sa nevracat 😒

mirka12011
29. mar 2010

jajaj elko tak to potom mas dobre ja mam tu plastenku a toto musim kupit a cierny je uzasny a velmi trendy mne sa hrozne paci takze mas jednotku s hviezdickou....
lenka neboj ono to vybledne mne sa robia strie na stehnach od nalievania sa vody uch ach jajajaj

elko69
29. mar 2010

jane aj ja mavam svoje chvilky s kyselinu ze sem tam ju mavam stale a teraz som ju nemala chvalabohu asi tyzden co je uplne super ale tak este sme nedobojovali stale... 😒

mirka12011
29. mar 2010

janefonda tak nasa mala je vyberava v jedlach teda hihi a ja vstavam zo zapchatym nosom a ked fukam ide mi len krv no teda kyselina este toto mi chyba...

lenocka84
29. mar 2010

mirka tak ja inde strie zatial nemam, tak dufam ze to brucho je jedine miesto

janefonda
29. mar 2010

jaj tehule, kazdu nas nieco trapi,ale tak stoji to za to!!! Ved to uz dajako dobojujeme!!! 🙂

mirka12011
29. mar 2010

ja na jednej nohe taku skrvnu striovu teda myslim ze je to stria a ked nie tak len nalaita noha co sa sobjavi a tak strati...

elko69
29. mar 2010

mirka dakujem...a vies ze som ani nevedela kde sa to tam vsetko nachadza??ehhe ta predavacka nam hovori toto tam je a toto tam je a este toto atd a az doma som to vsetko presne pokuk vsetko s teda zistovala som ako sa to zklada a rozklada a dava na karu atd..to este bude maturita odborara 😀 ale to asi caka kazdu z nas trosku si osvojit tie nase kociky,moj mm to nevedel ani soferovat,ked sme sli z obchodu k autu tak ho viezol a prva otazka: to jak sa ovlada??ehhe a vas kocarik je zvlast vanicka teda ako kocik hlboky a zvlast sportova cast - karicka??ja som taky najprv chcela a aj som mala poodbny vybrany ale ked sme nasli tento tak mm hned ze jemu sa jak paci atd..tak co neurobis mu radost??? 😉
a co sa tyka strii zatial s nimi problem nemam ale pocula som ze sa lubia objavit v tom 8 mesiaci najviac tak uz sa "tesim"

mirka12011
29. mar 2010

cooooooooooooooooooo v 8mesiaci elko nestras ja som uz v 8mesiaci a tesila som sa ze uz asi strie nebudu ako na brusku a ty toto napises mas minus jedna 😝
no ja som maturovala pri brzdeni bo mam na jednom pedaly on na druhom off ale prisla som nato....aj na prednych kolieskach mam off a on ale to na otacacie kolieska alebo nato aby isli rovno 😀

lenocka84
29. mar 2010

mirka tak v 8. mesiaci sa najviac pribera, takze mozne to je
ja som hodila fotky do albumu, no desneeee

zazalienka
29. mar 2010

kočky, ja som začínala na 67 kg, pribrala som 22 kg za celé tehu a nemala som jedinkú striu.. som sa mazala stále s olejom z DM a z krémom Elasti-Q.. vždy večer po kúpaní..

janefonda
29. mar 2010

elko, to aj my mame na kociku tak ako ty sietku zabudovanu v strieske, ale este som celkom nedosla na to, kde presne ju mam zachytit na vanicke....musim sa na to dokladne mrknut 😉 Uz sa tesim na kocikovanie 😵

mirka12011
29. mar 2010

no viem ze sa najviac pribera ale tak uz mastim 3x denne pre istotu a nestraste ma babule bo dostanete na bendzo..
inak hrozne ma svrdia bradavky babenky mastim s detskym olejom z coho to je?

elko69
29. mar 2010

hehe sak aj ja mam 4 brzdy,teda dve zo zadu a dne z predu,,sa mi to zda ze aj moc 🙂 no teda dve kamosky co mi teraz hovorili tak cele tehu nic a az teraz sa im urobili strie v 8. a dokonca v 9. mesiaci,nechcem strasit tym,len aj aj sa toho obavam...ale to zase zalezi od elasticity koze aku mame kazda...

zazalienka
29. mar 2010

ja mám v albume foto brucha ráno v deň odchodu do nemocky.. hehe a teraz tu herec odfukuje.. užívajte si to bruškaté obdobie, veľmi rýchlo to preletí..

a jeden úsmev pre maminku🙂)

janefonda
29. mar 2010

zazalienka je dobre kremovat sa, ved to aj robime, ale tu hra silnu ulohu aj genetika a sila pokozky... V kazdom pripade respekt, ze si bez striii.....aj ja chceeem.
Leni mrkla som foto, netrap sa, daj tomu rok a oni krasne vyblednu, len pekne dalej maz 🙂 nech je to elastickejsie,, a pokozka sa potom aj lahsie stiahne. Aj tak sme teraz tie najkrajsie pre nasich muzickov, ci uz mame strie alebo nie, je to jedno 😉
Som bola na jednej statnicovej party a nikdy by som nepovedala, ako bude ludi lakat moje brusko. Kazdy sa slusne spytal, ze ci smie pohladkat, a ze ake to je krasne 😵

mirka12011
29. mar 2010

no ja na brusku mam jedine zatial modre zily ci co mi tam kukuca 😀 alebo ako to nazvat

elko69
29. mar 2010

janefonda vies ze ani ja nie 😀 😀 😀 😀

mirka mna zase dnes strasne boleli bradavky a neviem z coho na dotyk ale iba..

mirka12011
29. mar 2010

no mna hrozne svrbia a spodok mi tak akoby ususil sa ale detsky olej to odsusil a uz len svrbia 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre