Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

elko69
5. júl 2010

@mirka12011 no ja ich teraz tiez radsej vypluvam tie jadierka...a co dugy,uz je doma ci este v nemocnci?

maminakatka
5. júl 2010

@lulu4 uff tak to mi je luto ,myslim na nu ,ak jej budes pisat daj jej vediet ....

martinkaastefanek
6. júl 2010

@lulu4 Ďakujem pekne, je to nase prve ani neviem poriadne co mam cakat, citam rozne knihy, clanky o tehotenstve na internete 🙂 Momentalne na sebe este nic nepozorujem,okrem vynechaneho menzesu,/pozitivneho tehot. testu/ tlaku v prsiach / mam pocit , ze uz teraz sa mi zvacsuju /a okrem unavy na sebe nepozorujem nic.este asi vsetko dojde, aj ked je to individualne.Nebola som este ani u lekara asi to necham tak na 7 tyzden, teraz som len v 5tom.Vidim, ze vy cakate v auguste, je to vase prve ?ako si prezila tehotenstvo. Chodila si do prace kym sa dalo?Pekny den zelam

pepppe
6. júl 2010

@lji fuu to ti neviem povedat,ale hadam bude o nas dobre postarane 🙂

lutsine
6. júl 2010

tadotami uz porodila?

zonula
6. júl 2010

@vefi89 ahoj, vidim ze mas take normalne nazory ohladom kojenia,tak sa ta chcem spytat,co si myslis, moze slnko sposobit zapal prsnikov?svokra mi hovori,ze ked porodim nebudem moct chodit po slnku, ze jej sa zapalili prsniky ked bola chvilku na slnku v tielku a potom uz nemohla kojit...sa mi to zda blbost,ze by sa jej to stalo zo slnka, vsak to by sme v lete nemohli kocikovat

pepppe
6. júl 2010

@lutsine este vraj nie

lutsine
6. júl 2010

@pepppe no a to ju tiez vystrasili,ze to bude skor.

pepppe
6. júl 2010

@lutsine noo a nakoniec mozno porodi aj na termin,vsak uvidis ako to bude stebou,tiez ti hovoria,ze to uz moze prist kedykolvek

gali
6. júl 2010

ahojte, dievcata 🙂

lutsine
6. júl 2010

@pepppe no ved prave....vcera ma ku veceru pobolievalo brucho kazdu pol hodinku,cakala som ci sa to bude skracovat, intervaly, ale nastastie to ustalo....ale pobolieva ma dole,krize...no hruza...

pepppe
6. júl 2010

@lutsine ano,,cize uz vies asi ake su kontrakcie,,,,a bolelo to zhruba kolko len par sekund a potom po pol hodke zase?????

lutsine
6. júl 2010

@pepppe no tak zhruba 30 sekund...ale dnes uz zase nic...tak uvidime.

lutsine
6. júl 2010

@pepppe a po pol hodke zase....ale intervaly sa neskracovali,takze som si myslela,ze to je len take cvicne.

happy8051
6. júl 2010

ahojte baby ako sa mate? my sme ok len strasna nudaaa....v BS je uz teraz hic a ja trpim ze musim tento rok ozeliet kupanie--

tadotami
6. júl 2010

dievcata ahojte.trochu sa po dlhsej dobe hlasim.

happy8051
6. júl 2010

@tadotami ahoooj no co je s tebou? ty normalne potiahnes to tehotenstvo az do terminu 🙂)

tadotami
6. júl 2010

@happy8051 ahoj,no u mna sa to dalo predpokladat kedze mi tyzden udrziavali ale robime vsetko preto aby ho nemuseli vyvolavat.vyvolat si dam len cez moju mrtvolu.uz ma nikto na to nenahovori.

happy8051
6. júl 2010

@tadotami mas s tym zlu skusenost preco? daj info,k ja rozmyslam nad vyvolavanim kvoli vzdialenosti do hainburgu lebo mam stres ze ma to chyti doma skor

tadotami
6. júl 2010

@happy8051 vies,nechcem nikoho strasit a asi je to u kazdej ine ale ja osobne by som to uz nechcela.mas to umelo vyvolane bolesti ktore pridu tie najvacsie a zrazu.je to umelo vyvolane a nie prirodzene a bolesti su vacsie.sice ti to ten porod moze urychlit ale podla mna su urcite vacsie tie bolesti.

pepppe
6. júl 2010

@lutsine aha cize to tŕva len taku chvilku,,,,hm,,,ja som zatial nic take nemaôa 😒

vefi89
6. júl 2010

@zonula ahoj, no ja ti neviem, mne sa to nezdá...zápal ´môže vzniknúť následkom teplo-zima, to áno, ale skôr by som tomu pripisovala nejaký vnútorný faktor

vefi89
6. júl 2010

@zonula ale ešte aby som k tomu dodala, tak je tiež rozdiel teplo a priame slnečné žiarenie. tým chcem povedať, že pokiaľ nebudeš ležať na priamom slnku povedzme dve hodiny, s holýmy prsiami, tak si myslím, že sa nemá čo stať..to ozaj skôr ak sa kúpala, mohli sa jej zapáliť, alebo ak prekonala nejakú chorobu aj vtedy sa zvyknú zapalovať, možno nesprávna hygiena, ak použila ja neviem dráždivé mydlo alebo tak 😒

vefi89
6. júl 2010

@zonula a ešte keď si vezmeš, že mamičky chodia s dvojmesačnými kojenými deťmi k moru a sú celý deň na pláži a nemajú problém....a koja ďalej

vefi89
6. júl 2010

@lulu4 tvaroh sa nesmie jesť, lebo obsahuje privela bielkovín a zaťažuje to ladviny, teraz som sa to dočítala 🙂

janinna11
6. júl 2010

cavte baby, nejake nove mamicky mame?? Konecne sprchlo a je trochu lepsi vzduch 😉

zuzumajko
6. júl 2010

@janinna11 pridavam sa k pozitivnemu pristupu k dazdu 😀 konecne sa da dychat 😀
@tadotami uz sa ti to krati 😀 o chvilku mas tadeaska doma 🙂 citis sa aj nejak inak, alebo este stale sa tvari, ze jeho sa porod netyka? 😀

tadotami
6. júl 2010

@zuzumajko ten krpec ma uz fakt vytaca.tak mm nahovorim na sex-ziaden efekt,na posed vypijem 2litre toniku,beham jak sibnuta po schodoch,v zivote som tolko vody na kupanie neminula ako posledne dni,stimulacia bradaviek-cele prsia ma bolia,takze strasne utpenie cela stimulacia,okna sme nemali nikdy take ciste a suseda sa ma pyta ci mi uz sibe ze skla zoderiem,ostruzina malinova-ten caj nic nerobil.za 3dni som ho cely do seba naliala.a nic.rychla chodza-akurat co ma dobre kolena bolia a lapem po dychu.takze ci si mysli ze sa ho to netyka!?.......zasran krpaty zahniezdil sa tam jak taky kliest a nie vypadnut.do osemnastky ho tam budem asi vlacit.brucho mam uz medzi kolenami,tvrde jak slak,vajecniky ma bolia,lonovu kost si uz od bolesti ani necitim a drzi sa tam ozaj jak ten kliest.
dnes mi ucitelka v skolke povedala ze ako mate velmi padnute brusko to urcite do rana pojdete.no jasne.mam ho uz takto tyzden a kam som isla?do riti.jedine na co som sa neodhodlala je ten ricinovy napoj.chce sa mi vracat uz len ked to pocujem.tak to nebudem ani skusat.
baby boleli niektoru vajecniky?taka ostra stiplava bolest.moze to byt nachladnutie alebo ten sralo makovy lehni na nich?
aha a este by som zabudla na pozitivne myslenie.pozitivnejsie uz mysliet nemozem.ano cakame ta vsetci s radostou,nevieme sa ta dockat,vsetci sme pripraveny.......len uz konecne vypadni z toho brucha lebo mna uz to fakt nebavi.ani porodu sa nebojim-kecam,len uz chod von.

zonula
6. júl 2010

@vefi89 ozaj,to s tymi dovolenkami ma nenapadlo,to by veru nechodili, keby im slnko robilo zapaly.dik

zonula
6. júl 2010

@happy8051 ahoj,preco chces tento rok ozeliet kupanie?mne plavanie robi velmi dobre, chodime v hodrusi na tajch,super voda,bez sinic...ak sa bojis zapalu v lekarni maju tampony na kupanie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre