Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

gazovicka
1. mar 2011

@tasiko dakujem.. povzbudila si ma 🙂 ... no ja mam termin 2.11. zhruba... ty? no, tatino ani nechcel verit, ze by sa nam to podarilo nja prvy krat... povedal, ze my tolko stastia nemame 😀 , tesi sa, len je opatrny, nechce to este zakriknut... , obidvaja sa k tomu tak staviame... ale vcera mi bol nakupit za plny voz zeleniny a ovocia 🙂 .... a u vas? ako?

tasiko
1. mar 2011

ja mám podľa tej tehotenskej kalkulačky okolo 26,10.. 😀 ale tak vidíš že máte 😉 náš tatko sa tiež tešil,dostal to ako darček k narodeninám,chvíľu na to čumel ako puk,potom sa spýtal čo to znamená 😠 ,keď som mu povedala hneď bral návod od testu a tam študoval 😀 ,kontroloval...trochu je ešte neopatrný,sem-tam mi zavadí ao prsia keď ležíme spolu tak ho upozorním,inak fajn tiež,stará sa,chce veľmi dievčatko 😝 ale že aj chlapca..ale že budú to hokejisti aby nás zahojili 😝 😀

tasiko
1. mar 2011

@gazovicka ja mám podľa tej tehotenskej kalkulačky okolo 26,10.. 😀 ale tak vidíš že máte 😉 náš tatko sa tiež tešil,dostal to ako darček k narodeninám,chvíľu na to čumel ako puk,potom sa spýtal čo to znamená 😠 ,keď som mu povedala hneď bral návod od testu a tam študoval 😀 ,kontroloval...trochu je ešte neopatrný,sem-tam mi zavadí ao prsia keď ležíme spolu tak ho upozorním,inak fajn tiež,stará sa,chce veľmi dievčatko 😝 ale že aj chlapca..ale že budú to hokejisti aby nás zahojili 😝 😀

zora256
1. mar 2011

Ahojte!
gratulujem vám novým tehuľkám! 😉 Príjemné tehuľkovanie!
My sa už guľatíme,už som pribrala 1kg.ráno,poobede a večer kope,čiže má svoj bábätkovský režim spánku a bdenia.
A vy čo máte nové?

gazovicka
1. mar 2011

@zora256 ahoj,.. dakujeme ..... jej, ako ti zavidim, ze uz si v tolkom tyzdni... ja som este len na zaciatku a clovek sa neustale obava, co vsetko sa moze na zaciatku stat ... a uz vies co sa vam narodi? ci nedas si zistit?

gazovicka
1. mar 2011

@tasiko ten moj by zas chcel strasne chlapceka, dievcatko uz mas z prveho manzelstva.. uz je z nej velka, dospela baba 🙂 ... moj mi robi stale "masaz prsnikov", tiez kricim ze to boli ... 🙂

tasiko
1. mar 2011

@zora256 jééj vďaka...aj tebe príjemné tehu 😀

zora256
2. mar 2011

@tasiko Ahoj!Díky!Ako sa máš?

zora256
2. mar 2011

@gazovicka Neboj!Raz-dva tie týždne ubehnúMne bývalo,zle aj v nemocnici som bola na pozorovaní,lebo mi bolo tak,zle,aj som schudla 5kg,len minulý týždeň som začala priberať,zatiaľ mám späť 1kg.A keďže mám placentu vpredu,tak musím veľa oddychovať,som na rizikovom,až do pôrodu,od 6tt.A vďaka tej placente sa nedozvieme ani pohlavie,len keď porodím ☹ .Tak vidíš,snáď budeš mať viac šťastia,než ja. 😉

slavkamesinova
2. mar 2011

ahojte vcera sme boli na kontrole a je vsetko v poriadku vyzera to ze by mal byt chlapcek pekne sa hybal rucickamy nozkamy a najblizsie ideme na kontrolu 22.3.A ako sa vam dari buduce mamicky? 🙂

catty2010
2. mar 2011

Ahojte tehulky, som v 10tt, citim sa dobre, az tak, ze sa mi nechce verit, ze som ozaj tehotna...........mam sice chute, poobede som velmi ospala, brusko mi este velmi nerastie....hm, tak preto tomu stale neverim.......
inac vam prajem krasne bezproblemove tehotenstvo a hlavne obdobie, ktore bude nasledovat po narodeni babätka

babulkaa
2. mar 2011

ahojte kocky my sme v 8tt prave dnes ho ukoncujeme a nabiehame do 9tt a velmi sa z toho tesime. Na sono sme spunta uz videli a srdieko mu bije ako velkemu chlapovi ( ako hovori moj drahy ) 😀 Brusko nam uz zacina vykukat . Prajeme vsetkym krasne tehulkovanie a hlavne ziadne nevolnosti 🙂

zora256
2. mar 2011

@babulkaa Ahoj!
Tak,Ti gratulujem k tehu! 🙂 A príjemné tehuľkovanie!

catty2010
2. mar 2011

@babulkaa mas nejake nevolnosti, lebo ja nastastie vobec nie, comu sa tesim.

babulkaa
2. mar 2011

@catty2010 nie nastastie vobec nie, akurat mi strasne chuti bryndza a vsetko kysle 😀 zatial som rada ze nemam nevolnosti, i ked niektore veci mi smrdia napriklad v obchode ked sa pecie chleba a rozky tak to je pre mna uplne za trest musim sa tomu vyhybat 😀

catty2010
2. mar 2011

@babulkaa mne tiez niektore vone velmi prekazaju, co predtym vobec nebolo. a asi si pojdem kupit bryndzu, urobila si mi velke chute.....vecer si urobim pomazanku.

tasiko
2. mar 2011

@zora256 ahoj joj tak to dúfam že ti to rýchlo ubehne a čo cez deň robíš musíš leža´t či môžeš všetko normálne....držím palec 😀

gazovicka
2. mar 2011

@zora256 jej, tak to teda drzim velke palceky... len sa pekne drz a povedz to aj tvojmu drobcovi, nech sa dobre drzi 🙂 .... ja som sa rano zobudila zas ako rybicka.... nic mi nie je... 😒 tak pekne lezkaj a opatruj sa.... ja uz chodim od pondelka do prace ☹

zora256
3. mar 2011

😉 @tasiko
@gazovicka Robím,len naozaj ľahké veci,ako upratovanie,varenie a ak a keď ma občas zabolí v podbrušku,alebo mi nie je pohodlne ľahnem si a čítam,proste neležím celé dni aj na 30minútové prechádzky si urobím do obchodu,alebo do knižnice,či k našim.Z ležania by ma všetko bolelo,lebo len na bokoch mi je dobre,tak ma malé netlačí,len už ani to nie je najpohodlnejšie,lebo je už väčšie a niekedy je až cca10cm od rebier.A ďakujem za priania,dúfam,že to rýchlo ubehne. 😒 A aj vám nech rastú tie vaše pokladíky 🙂 . A vám to celé ako ubieha?Priberáte,alebo chudnete? 😉

gazovicka
3. mar 2011

@zora256 no ved ja som to akurat spominala.. ze normalne sa tu zacinam toho desit, lebo kazda uz ma nejake priznaky, ale ja nic... proste, keby mi nepovedali z krvi, ze som tehotna, tak ani neviem.... prsia ma bolia iba tak minimalne ako pred ms a obcas ma pichne v podbrusku, ale to ozaj iba obcas.... inak absolutne nic... ziadne vracanie, ziadne nevolnosti, ziadne chute, proste nic.... tak neviem...

tasiko
3. mar 2011

@gazovicka neboj možno to príde neskôr,čítala som kdesi na internete že nie si jediná kt nemala skoro žiadne príznaky...u každého je to individuálne...to ti povie aj lekár,uvidíš...ja tiež nemám chute ani nevraciam...sem-tam ma napne ked nieco ucítim napr chlór al zubnú pastu ked si čistím zuby.nestresuj už toľko za chvíľu budeš u lekára a tam sa ho popýtaj na všetko čo ťa zaujíma aj znepokojuje,uvidíš že ťa ukkludní.. 😀 😀 v kolkatom si ty týždni,tak ako ja sa mi zdá?

muska4
4. mar 2011

@katka.mina ajeje, ja som mala nafuk. brusko uz od 2 mesiaca....akoze nafukovanie a zapcha...no hroza, stale som sa v noci budila kvoli nafukovaniu a bolest. prsnikom ( co bolo nevidane pre mna s dokonalym spankom 😒 )....a nic nezaberalo....az MgB6 mi to celkom uvolnilo a teraz uz iba rastieme.... 😀
a ked som bola pred mesiacom na 1.USG, tak tam Dr. videla kopec veci, moj manzel polovicu z toho a ja iba hlavicku a chrbticu....citim sa ako krkavcia mater...ze som tam nic nevidela....ale to je asi pri prvom babe v pohodke.....a dufam,ze uz coskoro zacnu aj nejake prve pohyby....nech som kludnejsia, ze je vsetko OK.... NECH ZIJU PRVORODICKY 😀

zora256
4. mar 2011

@muska4 V koľkom tt si?Gratulujem Ti k tehu! 😉 Drž sa !Tie bolesti prs prejdu po 12tt.

zora256
4. mar 2011

@gazovicka Aj ja som na začiatku nemala,nič moc príznaky iba mi silné vône a pachy vadili,boleli prsia a občas ma pichalo v podbrušku.A od 6tt som začala vracať do 16tt.Niektoré nevracajú vôbec,tak si ztoho nič nerob.Teš sa na malinké a užívaj si tehu. 😉

muska4
4. mar 2011

@zora256 dakujeme 😀 v 18 😲

muska4
4. mar 2011

@zora256 no ja som vobec nevracala, iba ked som sa naranajkovala a ponahlala sa umyt zuby, tak mi bolo trocha tazsie, ale inak nic...a vone, jedine vona pekarne a cerstveho peciva mi dost prekaza ☹

muska4
4. mar 2011

@gazovicka ha ha, ake mile, ze voz zeleniny 😀 nam sa tiez podarilo na 1.sup, a to sme dost nechapali, aj ked s odstupom casu hodnotime, ze sme si PO obaja mysleli, ze sa to podarilo.... 😀

gazovicka
5. mar 2011

@tasiko ahoj... no my sme tam priblizne rovnako, ty si tusim o tyzden viac .... ako sa dari? aj chodis do prace, ci si domenka?

tasiko
5. mar 2011

@gazovicka ahoj...ja som momentálne nezamestnaná,snažím sa nájsť prácu čím skôr,kým nie je vidno bruško .. 😝 som, doma,stráášne sa nudím,bola som zvykntá stále dačo robiť.

tasiko
5. mar 2011

@gazovicka a ty ako?už máš nejaké prejavy tehu...?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre