Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

gali
17. máj 2010

Ahojte, kinderka 😉

gratulujem Luse k malickej a tesim sa spolu s nou. Len chvilu som prisla kuk, ze ci nove babatko a idem zas muklovat. Majte sa krasne. Paa 🙂

barbyes
17. máj 2010

mám dobrú náladu, ešte chvíľu, už sa mi ju muž pokúša pokaziť 😠
takže lusa už porodila?? kedy? a ako to prebehlo? OK? a rozmery? ježiši super 😵 😵

maminakatka
17. máj 2010

ahojte buduce maminka tak ak smiem rada sa k Vam pridam 😀

barbyes
17. máj 2010

ahoj kati a v ktorom si týždni? vyplň si údaje v nadstaveniach aby sme vedeli

lulu4
17. máj 2010

barbyes: ako sa mas? bola si uz na kontrole co ti povedali?

barbyes
17. máj 2010

na kontrole som bola ešte v Piatok a všetko po starom....dnes som bola na prietokoch a ultrazvuku a všetko je OK. akurát ma vybavil nejako rýchlo, jane opisovala, že tam bola nejakú trištvrte hodinu a ja som tam bola všeho všudy nejakým 5 až 10 min a hotovo 😕

elko69
17. máj 2010

barby nenechaj si ju pokazit veru!!!!!!!!!!!!!!!od nikoho... 😉

maminakatka vitaj medzi tehulkami a prajem ti prijemne tehulkovanie...

babule idem ja off aj ked neviem ako sa mi podari zaspat,kyselina uraduje zase 😒 😠 ale uz mi oci padaju,tak dobru nocku kinderka...

maminakatka
17. máj 2010

ahoj barbyes 🙂 dakujem za krasne privitanie 🙂

maminakatka
17. máj 2010

elko69 dakujem 🙂 a prajem krasnu nocku a pekne snicky obom 🙂

zuzumajko
17. máj 2010

caute baby, takze mirka je uz v nemocke? nam nesiel internet, uplne som salela 😀
mne dnes brali sedem ampuliek krvi u imunologa..pekne som aj odpadla ☹ uplny des, buchla som si pravy bok, ale babatko je uplne v poriadku, boli sme aj na ultrazvuku, tak snad vsetko okej ☹ 🙂

lulu4
17. máj 2010

maminakatka: vitaj medzi nami tehulkami 😀

barbyes: a ty si bola na Kramaroch ze? pytam sa preto lebo aj mna to bude cakat o niekolko tyzdnov a chcem ist presne tam.. a to si mala na nich cislo a si sa len telefonicky objednala? a u akeho Dr. si bola? no vies nase SR zdravotnictvo je ine ako v zahranici tu to je ako na beziacom pase ale tak hlavne ze pozrel co mal a je to oki

maminakatka
17. máj 2010

dakujem Vam ozaj 🙂 chcem sa opytat na radu ,ma tu niektora problem s palenim zahy ? mna strasne pali 😝

barbyes
17. máj 2010

no snáď hej...hádam sa nič nezanedbalo 😒 mňa tam poslal doktor-pôrodník, ku ktorému chodím do poradne. a tým, že je to nemocka tak sa to tam strieda a ultrazvuk Ti môže robiť niekoľko rôznych doktorov.

barbyes
17. máj 2010

kati, asi každá 😀 to je jedna z nepríjemností počas tehu

maminakatka
17. máj 2010

viem ,ale niekedy to byva az neznesitelne ☹ nejake rady nemate ?

barbyes
17. máj 2010

skús sodu bikarbonu, mne to zaberá a aj baby vraveli, že im to pomáha.

maminakatka
17. máj 2010

dakujem a to riesit s vodou ?alebo ? ja uz som presla vselicim ,pomaha akurat voda sulinka a zemiak surovy 🙂

janefonda
17. máj 2010

no som spät...

Katka vitaj!!! Pekne tehulkovanie 😉

Barbyes tak ultrazvuk bol aj u mna rychli, ale tie ozvy trvali isto ale tristvrte hodku, lebo hned povedala babica, ze minimalne pol hodku, ale mala medzi tym zaspala, tak sa to predlzilo 😉

Zuzumajko ber to tak, ze babo nemoze byt nikde lepsie chranene, ako v brusku. Tak snad je naozaj vsetko ok, a u teba je to este mini babo v bublinke, chranene vsetkym moznym 😉 😵

janefonda
17. máj 2010

katka ta soda ako ti radi barby,,,ja som si tym palenim presla...na lyzicku cajovu sodu bikarbonu a zapit par hltmi vody. 😉

barbyes
17. máj 2010

ahoj jane,
tonic kúpený? 😀
lusa už porodila tak si na rade 😉

maminakatka
17. máj 2010

dakujem za radu ,ono to je zufalstvo ked vam to v noci neda ani spat 😖 a to si ozaj davam pozor na to ,co jem ☹ nejem nic pikantne ,ani mastne a vecer uz nejem nic ☹ Samko ma vie riadne vytrapit ,ale tak ho lubim ,ze az 🙂)

janefonda
17. máj 2010

barbyes aj lusa zacala sms s tym ze som uz na rade! 😉 tak sa pokusim to splnit! Zajtra? 😀 Dala som prave horucu sprchu, zasa som raz podstupila nadludsky vykon s holenim, a este som si aj nechty na mojich labkach ostrihala 😀 a to teda s tym bruchom ziadna sranda teda. Mala teraz cvici asi spartakiadu v brusku 😀 😀 😀

Katka ta soda mne osobne jedina zaberala...nic ineeee 😉

barbyes
17. máj 2010

kati, ono to nemusí byť nutne mastné alebo tak, mňa napríklad záha zvykne páliť z banánov 😒 a dokonca má páli aj keď nejem, čiže ak by som sa večer nenajedla tak by som určite tiež nezaspala lebo mi ma to pálilo... 😝 treba vyskúšať čo to spúšťa u teba, určite to neovplyvníš vždy lebo ak malinká bude tlačiť na žalúdok tak...ale v drvivej väčšine prípadov to dokážeš 😉

barbyes
17. máj 2010

no jane, spoliehame sa na teba 😉
moja malinká má už 2700 až 2900g, aká slečna už 😵

maminakatka
17. máj 2010

barbyes ved to ,ze obcas ani nejem a pali .....neviem cim to je ,malicky vraj bude mat dlhe vlasky ,to hovoria tie starsie rocniky 🙂 xi xi tak ktovie 🙂

barbyes
17. máj 2010

ja som tým chcela povedať, že Ťa môže páliť aj od hladu. skús vtedy niečo ľahké spapať a možno Ti to pomôže 😕

janefonda
17. máj 2010

barbyes a ja sa spolieham na malu zasa 😀 No pekne ste aj vy podrastli, ja som zvedava kolko vazi nasa. Dufam, ze nebude prilis velika, lebo ma tam roztrhne pri porode 😠

barbyes
17. máj 2010

neboj jane, na to si cvičila...koľko si dala na posledy? mne to podľa knižky vychádzalo 30, ale keď som ho odmerala tak len 27 😠 som potom normálne utekala na záchod, som skoro s balónikom vytlačila aj niečo iné a to som pred tým nič necítila 😝 🙄

janefonda
17. máj 2010

barbyes ja len tych 28 ale tak aj to je lepsie ako nic...lenze posledny tyzden necvicim, lebo som naozaj zakazdym krvacala a sa to stupnovalo, tak som si povedala, ze to bud bude stacit, alebo smola. Co uz 😒

dugyna
17. máj 2010

jane ako krvacala? ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre