Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

barbyes
4. jún 2010

ahojte, je tu niekto?

vefi89
4. jún 2010

@lusa889 ja som do 24 hodín len prihrievala 🙂

@liv1 chápeme sa 😀 😀 😀

barbyes
4. jún 2010

ahoj vefi, ako sa máte?

tadotami
4. jún 2010

@barbyes ahoj.si ok?ja len ked si sa tu neukazala cely den.

barbyes
4. jún 2010

@tadotami ahoj, bola som doobeda v nemocke a keď som prišla tak som bola hrozne unavená a tak som si ľahla spať 😝 a ty ako?

tadotami
4. jún 2010

@barbyes ja pohoda ale co bolo nove v nemocke?ako to vyzera s tebou?

barbyes
4. jún 2010

@tadotami v pohode, lekár povedal, ale lekár povedal, že už môžem kedykoľvek rodiť tak kiež by to bolo čo najskôr,ale najskôr v Nedeľu večer, dovtedy nevyhovuje 😀 A tiež povedal, že je ten kŕčok dobre zmäknutý a mal by byť pôrod ľahký vďaka tomu tak sa teším a ešte na ňom trochu popracujeme keď sa drahý zajtra vráti. ak ma teda zasa neodmietne hnusák jeden 😠

barbyes
4. jún 2010

akurát rozmýšľam čo budem jesť 😒 chcela som si urobiť falošný guláš, ale nemáme kyslé uhorky tak rozmýšľam či si urobím iba párky alebo si niečo objednám...

tadotami
4. jún 2010

@barbyes no odporucam to robit ked pride.inak ani ten moj nechce.ze sa boji aby mu neublizil 😀 darmo mu to mozem vysvetlovat.

barbyes
4. jún 2010

@tadotami no ten môj má trochu iný problém, jemu sa nepáči, že som taká veľká a nemotorná, tem sex je samozrejme iný ako bol predtým 😠 nezaberajú ani vyhrážky, že si objednám gigola, už som pozerala aj ponuky na nete 😀 len tak zo srandy, neboj 😉 ale ako bude musieť, ono to fakt môže uľahčiť pôrod tak nech pekne nie je sebecký 🙄

barbyes
4. jún 2010

@tadotami poraď mi na čo mám chuť...kým sa rozhodnem aj umriem od hladu

lenocka84
4. jún 2010

ahojte bambule, ako sa mate?
niekto nam dnes porodil?

barbyes
4. jún 2010

@lenocka84 ahoj, neviem o nikom 😕 ty sa pochváľ ako sa máte? ja akurát čakám na obed 😀 objednala som si vyprážaný syr so šunkou...mňaaam 😵 😵

tadotami
4. jún 2010

@barbyes ja by som si dala tie parky.a to je fakt sebec.
musim off.

zuzumajko
4. jún 2010

@ginger17nemam ziadnu dietu 😀 to by tak bolo, ale so zaludkom mam problemy stale, nejak mi ten pankreas strajkuje. To si fakt musim davat pozor cojem. Ale predtym ako sme otehotneli som si robila aloe vera ocistnu kuru asi dva mesiace. Myslim ze aj preto sa nam podarilo. Vtedy mi bolo lepsie co sa tykalo zaludka, ale kedze som to nebrala dlhodobo, nechcela som s tym pokracovat ked sme prisli na to, ze cakame babo 🙂 ja sa strasne desim ako vyjdeme s peniazmi, ale nejak to snad pojde 🙂 spolieham sa, ze co sa tyka veci pre babo, velmi pomozu babicky 😀

mimi21mimi
4. jún 2010

@barbyes nejaky neskory obed?

to palenie zahy ma zabije.... zistila som, ze soda bikarbona je tri mesiace po zaruke, tak musim zajst do obchodu...

barbyes
4. jún 2010

@mimi21mimi hej, doobeda som bola na kontrole a keď som prišla domov bola som hrozne unavená a musela som si ľahnúť a potom som vstávala až o pol 4 😝 tak som aj obedovala trošku neskôr 🙂 vposlednej dobe som stále unavená a dokázala by som prespať aj celý deň 😠
to pálenie tiež neznášam, už sa teším keď bude malinká na svete a všetky tieto nepríjemné veci sprevádzajúce tehu budú preč 😉

lji
4. jún 2010

@barbyes

baby nechcem sa vám sem miešať ale ja si na pálenie záhy vždy dám také 3,4 mandle a pálenie je preč 😉

vefi89
4. jún 2010

@barbyes nehnevaj sa ja som ušla, lebo Miško sa zobudil 😅 a teraz utekám znova, lebo papáme 😀

gali
4. jún 2010

ahojte, dievcata 😉

je tu niekto?

liv1
4. jún 2010

@gali caf gali ako sa mas? rada ze ide vikend hmm? 😉

gali
4. jún 2010

@liv1 veru, liv! Som prisla domov, najedla sa a normalne zaspala. Dnes je u nas jarmok, ale neviem-neviem take skarede pocasie.... 😠 Ty sa mas ako? Uz sa citis lepsie? Uz mame 17 davno za nami 😀

liv1
4. jún 2010

@gali myslis 17tt? ty si odkial vlastne lebo tu je uplne nadherne posledne hodinky. 🙂 ja sa mam celkom fajn, vcera som bola na glukoze a dnes mali byt vysledky, ale nedovolala som sa dr. tak uvidime. no a drahy je s kolegami na liptove do nedele, tak som sama a pojdem za chvilu do obchodu a tak. uz cakam do utorka ako na spasenie, na dalsiu poradnu, aby mi dr povedala co a ako s mojim cervix skore 😀 . lebo ak by to bolo take iste ako predtym, znamena to ze je to dost v pohode. ale nechcem predbiehat, stale dufam 😀
ako si na tom s vecickami pre malu?

gali
4. jún 2010

@liv1 vidis liv, ty mas draheho na liptove, kde byvame my 😉 a moj manzel uz mesiac chodi do BA 😠 . Nechodieval na tyzdnovky, len teraz ako naschval. Takze sa tiez neviem dockat, kedy mi pride SMS, ze uz su na ceste domov... Urcite budu dobre vysledky na glukozu, my to uz mame za sebou aj s vysledkami. Takze drzim palce, aby si sa v utorok dozvedela len dobre spravy. Vybavicku uz akusi mame - vecicky mi ponosili kamosky, takze tych je az-az a kocik tiez bude od kamosky, postielka este moja, len matrac este musim kupit a take jemne doladovacky 😉 a Ty ako?

mimi21mimi
4. jún 2010

@barbyes na to sa tesim aj ja... ty uz to mas za chvilocku 😉 to je parada

adrika2008
4. jún 2010

ja som tu 🙂...ma tu niekto nevolnosti a pocas celeho dna...uf termin mam 19 decembra...no neviem neviem ako toto prezit...keby mi aspon jest chutilo...pomohlo tu niekomu nieco? 😕

liv1
4. jún 2010

@gali no, tak vidis sa takto ti nasi vymienaju 😅
ja mam len par veciciek, ale dnes som sa nastvala a urobila velky zoznam co potrebujeme, a ak bude v utorok vsetko ok, tak sa vyberiem do 1,2 obchodov a vsetko to naraz nakupim. 😀 alebo skoro vsetko. lebo dokopy nemam nic, a ked som citala ten zoznam co take babatko potrebuje, no skoro som odpadla. myslim hlavne mimo toho oblecenia...
@adrika2008 ja som mala nevolnosti temer 2 mesiace vkuse cele dni. pomahali len velmi lahke jedla, polievky ma zachranovali a rano keksy a tak pomalicky. ale ty sama postupne budes vediet co ti robi dobre. a ktory si tt? na konci 1. trimestra by ta to malo opustit, bude dobre uvidis 😉

liv1
4. jún 2010

za chvilu mi zavru obchod. tak ja "utekam" 😀 😀 a za chvilku som tu..

mimi21mimi
4. jún 2010

@adrika2008 ja som mala nevolnosti 2-3 mesiac v kuse a potom do polovice4teho to uz tak ustupovalo... jedla som viac menej preto, aby som moc nevracala.... ale preslo to, aj ked vtedy som mala pocit, ze asi budem zvracat do konca zivota 😀

gali
4. jún 2010

@liv1 uz mi prisla SMS 🙂 tak o 3h ratam, ze tu bude. Veru-veru Liv, treba kopec veci. Mne tiez treba este kopec veci a ked si vezmes, ze kolko treba este aj nam... Mna len tesi, ze je zatial vsetko OK, tak si to odkladam na prazdniny 😀 ak by sa nieco zomlelo som zvedava kto by ma zachranoval. Asi len brat a kamosky, lebo manzel prec a nikoho ineho tu nemam...

@adrika2008 presne tak ako pise liv. Je to tak na zaciatku. Ja som sice vracala asi len 2x, ale nemala som absolutne na nic chut. Nutila som sa jest a jedine koreniny, kt. aj doteraz mozem pozivat je sol 😀 lebo ostatne mi smrdi a je to moc aromaticke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre