Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
8. jún 2010

@lenocka84 vobec ma to ucenie nebere, ale tak musim sa prekonat!

@lulu4 Moj manzo je student a popri tom pracuje v jednom kaffe a bar, cize on robi po nociach. Cez den je s nami. A teraz ide s nami na SVK na 10 dni predpokladam...24. mame potom kontrolu s malickou, tak to uz musime byt spät bezpodmienecne. A doma ma caka vybavovanie slovenskeho rodneho listu a rychlo potrebujem pas pre malu, aby som mohla dostavat matersku...jaj bude to!

lenocka84
8. jún 2010

@janefonda musis musis, kto iny ked nie ty?

lisetta
8. jún 2010

@lenocka84 dnes idem na prvy utz preto neviem ako mi bude robit som v 5tt

zuzumajko
8. jún 2010

@ginger17 ahojky 🙂 no, doteraz som spala, lebo posledne 3 noci som vobec nespala, co som aj v noci vracala. Takze aspon trosku som si oddychla, ale jest nemozem 😀 mam odskusane 😀 papam len vlaran a pijem teply caj. To s ami zatial nadnes osvedcilo. Inak, mne doteraz az tak zle nebyvalo, ale toto je naozaj trosku moc co sa deje. Sa to vola ze ranne nevolnosti, no keby boli len rano, bola by som rada...mna to chyta cely den ☹

@lulu4 ahojky 🙂 diks za radu co sa tyka tej nemocky, to nam tiez napadlo ze ak mi nebude lepsie. Moj vseobeckar mi chcel dat nejake tabletky dnes, len ked som mu povedala ze gyndos mi ich neodporucil skrz neovereny teratogenny ucinok na babatka, tak to zavrhol a navrhol mi magnezium, ktore ale uz jem 😒 fakt ak bude najhorsie, skusime ist na pohotovost na tie infuzky.

barbyes
8. jún 2010

@lulu4 ja som si v zdravotníckych kúpila 4 ks tých popôrodných nohavičiek, 2 balenia popôrodných vložiek, 4 ks podložiek(ale toto kupuj podľa nemocky kde chceš rodiť-takto vyžadujú na Kramároch), 1 poštolkové nohavičky-najmenšie číslo, návleky na topánky pre muža do nemocky, vložky do podprsenky aaaa už mi nič nenapadá 😝
a kozmetiku som si ja objednávala z čiech, takú ekologickú-mydlo s levanduľou, telové mliečko s harmančekom, ale mám aj obyč. olejček olivový z lekárne a potom ten detský aviril-na úplne min i budem používať jeden alebo druhý a mliečko až tak keď bude mať 2-3 mesiace. šampón je podľa mňa zbytočný, to ti postačí aj čistá voda a keď tak použijem tiež taký ekologický z prírody čo používa aj muž a kúila som jeden zásyp značky Alpa ak by som potrebovala a samozrejme vlhčené utierky. ale tiež som toho nenakupovala veľa lebo je to zbytočné a ak tak kupuj čo najjednoduchšie veci, napr. ako veľmi dobré mydlo si pochvaľujú baby, a dokonca mi ho odporučila aj pediatrička, úplne obyčajné na pranie-nie sú v ňom žiadne zbytočné chemikálie 😉
ešte keď pôjdeš do tých zdravotníckych kúp si rovno alebo aj v lekárni lieh na pupík a zopár ks tej gázy štvorcovej na pupík

barbyes
8. jún 2010

@lisetta to Ťa objednala dosť skoro, lepšie je bábo viditeľné až po tom 6 týždni, ja som bola prvýkrát až v 6 a ešte nebolo vidno srdiečko čiže ma i tak musela objednávať na novo...pravdepodobne tam uvidíš iba takú fazuľku-gestačný vak

jjana17
8. jún 2010

@lulu4 my sme ho objednali 8.5 a dodacia lehota je do 30.6
mi hovor ja som mokra jak mys, som este aj v trube robila cuketovy kolac ,,,,cize este som viac tepla dala,,,
ked sa napapam pojdem ja do sprchy a trosku osviezim telo a hlavne na nohy pustim studensiu sprchu,tie moje pampuchy

janefonda
8. jún 2010

Ked tu citam co vsetko treba do nasich porodnic so sebou, az mi je z toho zle. Tu sme mali uplne vsetko k dispozicii, kazdy den mi prevliekali pradlo na posteli, jedlo som si vyberala z troch chodov, ze co chcem, normalne som si na zaciatku objednala z jedalneho listka a to mi potom davali papat. Kojaci cajik nam nosili dva krat denne kazdej termosku. A personal naozaj ochotny! A s usmevom na tvári. Koselu som si prezliekala tri krat denne, lebo ked som lezala v nemocke, akurat bolo dost teplo. Samozrejme aj kosele sme mali nemocnicne...Nechapem naco si vlastne u nas platime zdravotne. Ani epiduralku si nemusis zvlast platit, proste uplne iny system tu vladne.

jjana17
8. jún 2010

@janefonda vies ako epi u nas je nadstandard,,,a vsetko okolo toho, ja ked som si cez vikend davala do tasky veci do porodky tak som povedala ze to ako keby som sa stahovala,,,1 velka cestovka a to tam nemam este vsetko a plus jedna mensia taska

lenocka84
8. jún 2010

@janefonda ja som mala podobne, len epi v zilinskej nerobia
nemozem sa stazovat

lubka89
8. jún 2010

ahojte baby... tak my sme boli dneska v poradni a mame 4520g .... sme uz dost veliky🙂

lenocka84
8. jún 2010

@lubka89 ahojky moja
my sa prizname zajtra, ale tusim sme trosku vacsi 😉 ako sa mate?

jjana17
8. jún 2010

@lubka89 tak to krasne rastiete,,,,tak malinky musi velku radost robit 🙂

lubka89
8. jún 2010

@lenocka84 celkom dobre .... len teraz nechceme spinkAat ... neviem co mu je len place a place:(

@jjana17 no robi nam

lenocka84
8. jún 2010

@lubka89 ani my nespi ale bez placu, asi sa mu nechce
netusim

lubka89
8. jún 2010

@lenocka84 no asi nie ... ale vizivuje

lenocka84
8. jún 2010

@lubka89 podobne, ale ani za svet, kym mu hra kolotc drieme, a ked skonci hned je hore

lubka89
8. jún 2010

@lenocka84 no myeste kolotoc nemame ale teraz na krst chce moja mamina kupit .... inak doktorka my povedala ze maly ma na jednej strane prelezanu chlavicku nevies ci je to zle?

lenocka84
8. jún 2010

@lubka89 ked lezi ma ju na jednu stranu
treba otacat

lubka89
8. jún 2010

@lenocka84 no ale ked ho ja otocim tak on sa otoci naspat 🙂

barbyes
8. jún 2010

@lubka89 daj si na to pozor aby nemal čapatú hlavičku 😕
ja som akurát dožehlila, pripravila postielku-obliekla paplónik, uviazala baldachýn a hniezdo a konečne sa najedla lebo už mi bolo zle od hladu 😝 a zajtra môžem v žehlení pokračovať ☹ kým tu kopu zruším tak to asi potrvá 🙄

lenocka84
8. jún 2010

@lubka89 tak nasilu, ked zaspi
je bezne ze sa podklada kg soli alebo cukru aby netocili hlavku
bezim vonku

lulu4
8. jún 2010

@barbyes dakujem za odpoved... aspon budem vediet co si mam do tej porodky kupit, no a mna sa to tyka presne tak isto ako teba, lebo tiez planujem ist na Kramare 😀 toho zehlenia teda musis mat riadne vela, ale hlavne ze si uz malej prichystala postielku, ze uz ma vsetko na poriadku... inak vy ste aky kocik kupovali?

lulu4
8. jún 2010

@jjana17 Jani tak to ozaj vychadza to dodanie kociara priblizne ten mesiac a pol ako tak pocitam... tak najvyssi cas aby sme ho aj my uz objednali ked budem cakat polovicu juna a cely jul, tak v auguste by som ho mohla mat 🙂 a ty si ho objednala vtedy priamo v predajni ty si z netu neobjednavala ze? a myslis ze mi ta pani odpise ked to budem z netu objednavat ze kedy bude dodanie? a my si ho jedine kurierom dame dorucit kedze to je daleko a cestu tam nemame... co uz... ako sa inak vydaril ten cukinovy kolac, ked je dobry tak prosim receptik do IP, lebo ja cukinu mozem 😀

liv1
8. jún 2010

caute babule ja som strasne happyyyyyyyyyyyyyyyy 😀

lulu4
8. jún 2010

@liv1 Ahoooj predpokladam ze lezanie pomohlo a mozes chodit von? a glukozove testy dopadli dobre 😀 je to tak?

liv1
8. jún 2010

@lulu4 ahoooj. no presne. ziadna cukrovka, ani bielkoviny v moci, ani puchnutie, a este k tomu mozem k vode na lehatko jupiiiiii 😀 😀 😀 . doteraz som mohla na prechadzky okolo domu, ale teraz uz aj dalej 😀 jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

lulu4
8. jún 2010

@liv1 tak to je uplne ze perfektneeee, viem si predstavit tvoju radost, ved si si to aj podstivo odlezala ale oplatilo sa vidis 😵
ale vela chodit nemozes iba ak sa niekam odviezt k vode a tam ist lenosit ze? ved to sice aj ja nemozem nejako extra uz lietat... dnes som mala maraton upratovania zas a varenie akurat som skoncila ale nevladzem a bojim sa aby mi zase nestvrdlo brusko ako kamen.... uz budem do konca dna len odpocivat...
ja sa tiez velmi tesim ze cukrovku ani bielkoviny v moci nemam... paradicka tak sa ti potom rysuje celkom pekne leto 😵

barbyes
8. jún 2010

@lulu4 zbierala som to strašne dlho a poriadne sa mi to nakopilo 😝 a nevládzem pri tom tak dlho stáť teraz...
my sme kúpili cez bazár na koníku trojkolieskový a trojkombináciu. idem si kúpiť dole čokoládu, takú strašnú chuť mám na ňu, že by som aj vraždila 😝

mimi21mimi
8. jún 2010

Baby, kolko cca sa plati za otca k porodu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre